14.10.2018 з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва у місті Чигирин відбулася урочиста церемонія посвяти учнів новостворених козацьких класів у козачата. У заході взяли участь учні 5-7 козацьких класів Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

   Біля бастіону Петра Дорошенка наші козачата були присутні на традиційній церемонії посвяти.

  Із задоволенням найактивніші козачата Микола та Ірина в інтерв’ю телеканалу «Рось»  розповіли про минулорічну посвяту в козачата на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота та цікаве життя козацьких класів у школі, про улюблені шкільні предмети, про факультатив «Джура», на якому учні вивчають історію козацтва, стріляють у тирі, марширують тощо... А ще діти поділились тим, що вони мріють стати такими, як учасники рою «Мошногірські яструби» і продовжити славу яструбів у дитячо-юнацькій військово-патріотичній  грі «Сокіл» («Джура»).

   Не забували діти говорити слова вдячності всім захисникам України, людям у військовій формі за героїзм, сміливість, відданість, патріотизм і гідність.

 Після церемонії посвяти втомлені, але задоволені козачата милувались краєвидами і фотографувались на Богдановій (Замковій) горі. 

 

         11.10.2018 відбулося засідання Школи молодого вчителя з проблеми «Моделювання сучасного уроку іноземних мов як шлях підвищення професійної компетенції педагогів» на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

         Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна, ознайомила присутніх із нормативними документами, які регламентують роботу вчителя.

         Керівник Школи молодого вчителя Кузькіна Світлана Юріївна, детально опрацювала Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти, роз’яснила зміст, обсяг й тривалість домашніх завдань, вимоги до ведення та перевірки учнівських зошитів, словників, допомогла у корекції календарно-тематичного планування.

         Молоді спеціалісти відвідали урок у 7 класі з теми: «Школа», який провела вчитель вищої категорії, вчитель-методист Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Гаврюшова Людмила Михайлівна.

         Молоді педагоги обговорили вимоги до сучасного уроку, типи та структуру уроків, шляхи підвищення мотивації учнів до вивчення іноземних мов, попрактикувалися у написанні поурочних планів, записів у класному журналі.

 

 

        За перемогу на районному, обласному та вдалому виступі на Всеукраїнському етапах дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») рій «Мошногірські яструби»  Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з 22 по 28 вересня 2018 року оздоровлювася на сонячному і привітному березі Середземного моря у місті Кемер (Туреччина). Відпочинок діти та керівники отримали завдяки підтримці  постійного мецената ДП «Перемога Нова» Групи МХП та директора підприємства Віктора Гринюка. 

        В останній день подорожі дітям та їх керівникам, Лазаренко Марині Леонідівні та Мавренковій Юлії Павлівні, директор ДП «Перемога Нова» подарував квитки у другий за величиною у світі акваріум в місті Анталія, де діти мали змогу ознайомитися з морськими жителями.

        Нових Вам перемог та яскравих вражень!

 

      04-05.10.2018 у місті Полтава на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася Міжнародна конференція за темою: «Біологічні, медичні та науково-педагогічні аспекти здоров’я людини», у якій взяла участь директор станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна. Учасниками конференції були 200 дослідників із 51 наукової установи та навчального закладу з усіх регіонів України, науковці зі США, Словаччини, Італії, Ірану, Узбекистану.

         Цікаво та змістовно пройшли пленарні засідання, засідання круглих столів, педагогічні майстерні, тренінги, дискусійні майданчики.

 

    У місті Дніпро пройшов Фінал ювілейного XV Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту - уроки толерантності», організований Міністерством освіти і науки України та Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума».

     На конкурс надійшло більше 250 творчих робіт із України та сусідніх країн. 56 робіт були визнані найкращими, а їх автори запрошені до участі у фінальному етапі.

     Фіналістами конкурсу стали учениця 11 класу Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чепурна Анна та її керівник-вчитель історії Дворник Наталія Анатоліївна.

     Вони публікували документально-публіцистичний фільм «Танго над Уманською ямою», який посів перше місце у номінації «Пошукове дослідження».

     Вітаємо переможців із заслуженою, почесною нагородою!

 

            10 жовтня 2018 року на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 33 ім. В.Симоненка відбувся виїзний семінар-практикум для вчителів біології з проблеми: «Використання інноваційних методів навчання у формуванні предметної компетентності». У методичному заході взяли участь вчителі біології із 21 закладу загальної середньої освіти.

           З вітальним словом та презентацією про навчальний заклад звернулася заступник директора Кисленко Тетяна Леонідівна. З метою ознайомлення з навчально-методичним забезпеченням закладу загальної середньої освіти учні школи провели екскурсію школою.

           Вчителі біології були активними учасниками майстер-класів. Вчителі біології Громова Тетяна Василівна провела майстер-клас за темою: «Створення онлайн вікторини за допомогою сервісу http://getkahoot.com», а вчитель фізики Совгира Світлана Миколаївна за темою: «Створення дидактичних матеріалів за допомогою сервісу https://app.wizer.me/».

          Із доповіддю-презентацією виступила вчитель біології Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Михайленко Ліна Петрівна з проблеми: «Упровадження STEM-освіти на уроках біології методом проектно-орієнтованого навчання з метою формування дослідницької компетентності учнів».

         Віртуальну екскурсію сайтами мережі Інтернет провела методист районного методичного Діхтяр Тамара Василівна.

         Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Педагоги підвищили свою професійну компетентність, обмінявшись досвідом.

 

         04 жовтня 2018 року у лісовому масиві санаторію «Україна» відбулися обласні змагання зі спортивного орієнтування «Осінній лист». Черкаський район представляли команди Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник Вовченко Олександр Володимирович) та Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради (керівник Біда Володимир Петрович).

         Змагання проходили у чотирьох вікових категоріях (окремо хлопці і дівчата). Найкращою серед дівчат до 12 років стала Величко Анастасія, учениця Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (І місце). Леськівчанки Богуцька Анна та Шаріпова Єлизавета посіли ІІІ місце у групах до 14 і 16 років відповідно. Призерами серед хлопців стали Курбат Павло і Олексенко Дмитро (Леськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Макаренко Євгеній (Степанківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

         Вітаємо переможців, призерів та керівників команд із успішним виступом. Бажаємо і надалі гідно тримати звання кращих юних туристів Черкащини.

 

          Щедра осінь збирає щороку всю освітянську родину Черкаського району на свято «Вітання, освітяни, у Вашу честь!». Урочистості відбулися 03 жовтня 2018 року на базі будинку культури села Руська Поляна.  Працівників освітянської галузі привітали народний депутат України Рудик С.Я., його помічник  - Ковтун О.А., помічник народного депутата України Голуба В.В.  – Ключка  І.С.,  депутат обласної ради Коверський А.М., голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш А.А., його заступник – Коренюк П.В., голова Черкаської районної ради Собко О.П., його заступник - Степанюк С.О., депутат районної ради Дарієнко І.Й., сільський голова села Руська Поляна Гриценко О.Г., начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Л.В, голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Л.В.

          «Педагогу потрібно володіти величезним талантом любові до людини, безмежною любов’ю до своєї праці, і перш за все, до дітей, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів – без цих якостей праця педагога перетвориться в муку. А діти – це енергія, оптимізм, радість і натхнення на кожен день», - наголосили ведучі свята Овчаренко Л.М. та Перевізник І.Г.

          Більше ста працівників освіти району нагороджено грамотами, дипломами за участь в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2018», відзначено грошовими сертифікатами за підготовку учнів-призерів обласних етапів олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

         Зі сцени лунали щирі вітання від творчих колективів сіл Руська Поляна та Червона Слобода.

       Шановні освітяни! Низький уклін вам за натхненну та самовіддану працю. Нехай ваше життя стелиться барвистим рушником здоров’я, оптимізму та успіхів, достатку і щастя. Нехай освітянська нива Черкаського району колоситься і квітує багатим урожаєм!

 

          Початок навчального року приніс у Червонослобідську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 не лише свято Першого дзвоника, а й неймовірну можливість для її учнів удосконалити навички володіння англійською мовою. Проект Go Camp-2018 подарував дітям змогу весело і з користю провести післяурочний час.     

         У вересні двері школи відчинилися для досвідченого, креативного волонтера з Канади Марка Копінека. Здобувачі освіти з легкістю знайшли спільну мову з Марком, подолали мовний бар’єр та вдосконалили навички креативного мислення.        

         Проект «Go Camp After School» разом із найбільшою телекомунікаційною компанією «Київстар» подарували учням унікальну можливість розвинути власні підприємницькі здібності. Головним завданням для учнів 10 класів було створення власного додатка на мобільний телефон. Протягом двох тижнів діти виконували різні завдання, пропонували ідеї для вирішення будь-яких проблем, працювали в команді, взаємодіяли з іншими та реалізовували власні проекти.

         Волонтер Марк Копінек всіляко підтримував юних підприємців, мотивуючи їх думати і говорити англійською мовою. Також він не втрачав можливості відвідати уроки у школі, щоб познайомитися з дітьми. Водночас волонтер виявляв інтерес до вивчення української мови і проявляв активність у виконанні різних видів діяльності на уроках української мови та літератури. Марк ділився своїми враженнями від подорожі Україною, а також розповів багато цікавого про культуру Канади. Не обійшлося і без виконання гімну України. В кінці табору «Go Camp After School» учні представили свої розробки і отримали заохочувальні призи.

 

     На базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулися обласні змагання команд «Юних Друзів Прикордонників». Черкаський район представляла команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Гуля Віта Борисівна, Константинова Леся Миколаївна, Дерев’янко Вячеслав Володимирович).

    Під час конкурсних випробувань команди демонстрували вміння з проходження урочистим маршем та виконання стройової пісні на плацу Центру. На показових заняттях зі слідознавства, у воєнізованій естафеті, при виконанні практичних стрільб із автомата наші юні прикордонники показали кращі результати. Учасників змагань ознайомлено з сучасними технічними засобами прикордонного контролю та спеціальними засобами, що використовуються у Державній прикордонній службі. Діти відвідали із захопленням музей Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

    За результатами змагань команда виборола почесне перше місце! Вітаємо учасників команди та їх наставників із високими здобутками, бажаємо нових перемог!

 

      Команда «Лісова варта» шкільного лісництва Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяла участь у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, який проходив у м. Суми. За результатами конкурсних змагань команда виборола ІІ місце у виставці-презентації досягнень учнівських лісництв та  ІІ місце у захисті науково-дослідницьких робіт у номінації «Захист лісу».

       У рамках заходу учні взяли активну участь у практичних заняттях, майстер-класах із інноваційних технологій лісорозведення та лісовідновлення, засіданнях творчих груп, конкурсно-пізнавальних та екскурсійних заходах, відвідали Краснопільське та Тростянецьке лісгоспи, висадили пам’ятну алею «Коло дружби».

       Вітаємо команду з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

 

 

         На базі Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулось засідання школи молодого вчителя математики, фізики та інформатики за темою: «Сходинки до вершин майстерності».

        На початку засідання Атамась Леся Іванівна, директор Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів презентувала навчальний заклад, ознайомила молодих вчителів із досягненнями та перспективами розвитку закладу загальної середньої освіти та побажала учасникам семінару плідної роботи.

        Під час відвідування уроків із математики в 6 класі за темою: «Основна властивість дробу. Скорочення звичайних дробів» (учитель Жученко Юлія Миколаївна), з фізики в 8 класі за темою: «Кількість теплоти, що затрачається при нагріванні та виділяється при охолодженні» (учитель  Кучугурна Ніна Іванівна) та з інформатики в 9 класі за темою: «Сучасні сервіси Інтернету» (учитель Атамась Роман Іванович) молоді вчителі-предметники визначали тип та структуру уроків, вивчали методику формування предметних та ключових компетентностей на різних етапах уроку, узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів, використання інтерактивних і комп’ютерних технологій, міжпредметних зв’язків, аналізували їх вплив на активізацію розумової діяльності та розвиток комунікативних якостей учнів.

       Кожен молодий спеціаліст відкрив для себе істину, що найперша таємниця творчості вчителя – у конспекті уроку, у підготовці до нього, неповторного, єдиного, як прожите життя, як неповторне свято єднання вчительської душі з душами вихованців.

        Активними, розсудливими, толерантними та спостережливими були молоді педагоги протягом інтерактивної вправи «Результативний дощ». За допомогою досвідчених учителів математики, фізики та інформатики Сагунівської ЗОШ І-ІІІ ст. вони вивчали основні етапи самоаналізу сучасного уроку, досліджували компетентності, сформовані протягом проведених уроків та складали узагальнюючі асоціативні схеми щодо сформованих предметних і ключових компетентностей, методів і форм роботи, які були використані під час освітнього процесу.

       Майстер-клас за темою: «Асертивне учнівське середовище. Поважаючи себе, поважай інших» провела Чепурна Любов Іванівна, психолог навчального закладу. Під час заходу молоді педагоги ознайомились із основами асертивної поведінки, вчилися застосовувати особливості такої поведінки у процесі спілкування, знімати емоційне напруження, невпевненість у собі, відпрацьовували навички конструктивної взаємодії, розвивали вміння приймати рішення, формували толерантне ставлення до людей.

         Під керівництвом досвідчених педагогів проведений круглий стіл «Особливості викладання математики, фізики та інформатики в 2018-2019 навчальному році».

         На завершення засідання молоді вчителі заповнили анкету молодого вчителя «Фактори, що стимулюють професійний розвиток, і перешкоджають йому».

         Великий педагог  Василь Олександрович Сухомлинський казав: «Урок – це дзеркало загальної педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального багатства, показник його світогляду, його ерудиції».

        Хочеться вірити, що молоді колеги не розчаруються в обраній професії, що спілкування з дітьми, колективом, батьками буде приносити їм тільки радість. Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення – найбільш благородний, шлях наслідування – найбільш легкий і шлях особистого досвіду – найбільш важкий.

        Проведене засідання сприяє професійному зростанню та вдосконаленню педагогічної майстерності молодих викладачів. «Учитель творить людину, як скульптор творить свою статую з без форменого шматка мармуру: десь у глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які належить добути, очистити від усього зайвого» (В.О.Сухомлинський).

 

         На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 04 березня 2016 року № 215 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп», із метою реалізації Програми III (формувального) етапу Всеукраїнського експерименту з 20 по 22 вересня 2018 року в місті Чернівці відбулися навчання міжрегіональноїпедагогічної школи «Методичний вернісаж» за участю 63 педагогів із 10 областей України. Черкащину представляли 6 філологів, зокрема Вакуліна Людмила Миколаївна, вчитель української мови і літератури Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, та Кучеренко Ірина Петрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської райдержадміністрації, учасники Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп».

        Цікаві тренінги, майстер-класи, воркшопи, педагогічні майстерні, презентації, практикуми – такі заходи спонукали до творчості, давали змогу перейняти досвід колег і поділитися власним.

        Робота в проекті триває, а знайомство з колегами із різних куточків України додає усім наснаги.

 

 

         В актовій залі Черкаської районної ради відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи християнської етики».

         Захід був спрямований на підвищення рівня майстерності педагогічних працівників у діяльності щодо формування в учнів християнських цінностей.

         Учасники засідання заслухали звіт методиста районного методичного кабінету відділу освіти Колодіної Лариси Володимирівни щодо стану викладання предмета «Основи християнської етики» у минулому навчальному році. Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти і науки України, уточнена правова база щодо викладання предметів духовно-морального спрямування.

         Під час круглого столу кожен учитель презентував досягнення результатів у морально-етичному вихованні свого навчального закладу. Вчитель Сагунівської ЗОШ І-ІІ ступенів Козак Ірина Валентинівна, поділилася власним досвідом щодо успішної реалізації родинної педагогіки. 

         У роботі засідання взяла участь Полупанова Валентина Анатоліївна, член Асоціації педагогів-християн Черкаської області, яка ознайомила присутніх із всеукраїнськими та обласними заходами, які спрямовані на поширення християнських цінностей у суспільстві.

         Учасники засідання оглянули виставку дидактичних новинок із предмета.

         Інструктивно-методична нарада  відбулася у форматі живого діалогу, в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.

 

         На початок нового навчального року на базі Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулися інструктивно-методичні наради вчителів предметів географії, економіки та суспільно-гуманітарного циклу.

         Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районних методичних об’єднань: вчителів історії та правознавства над реалізацією методичної проблеми «Формування історичних компетенцій школярів в контексті національно-патріотичного виховання», вчителів географії та економіки - «Формування географічних компетенцій школярів у контексті національно-патріотичного виховання».

         У ході роботи проаналізовано результати моніторингу навчальних досягнень учнів із географії, історії, правознавства за результатами семестрових, річних оцінок за 2017-2018 навчальний рік, результати ДПА у формі ЗНО із історії України, географії, окреслено шляхи підвищення рівня навчальних досягнень учнів та належної підготовки до викладання означених предметів.

         Підведено підсумки участі вчителів у XXІІ обласній виставці передових педагогічних технологій «Інноваційний пошук освітян Черкащини», презентовано кращі навчально-методичні посібники та серії цифрових ресурсів.

         Учителі-предметники обговорили реалізацію ідей «Нової української школи», опрацювали нормативні документи, нові навчальні програми 10 класу, ознайомилися із планом роботи районних методичних об’єднань на 2018-2019 навчальний рік та визначили пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік.

          Нехай у новому навчальному році все вдається легко і просто!

 

       Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, головна мета якої – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

       2018-2019 навчальний рік для вчителя початкових класів – це рік перебудови власної педагогічної діяльності, яка передбачає застосування новітніх методик та технологій, пошук та розробка навчальних матеріалів, які допоможуть молодшим школярам відчути радість та задоволення від освітнього процесу, і, найголовніше – впровадження реформи Нової української школи.

      На виконання наказів МОН України від 15 січня 2018 року № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи», наказу управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 12 лютого 2018 року № 29 «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти області для роботи в умовах Нової української школи» у серпні (21, 22, 23) та вересні  (15, 22) на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (директор Самохотов А.О) відбулася перша та розпочалася друга очна сесія для 37 вчителів Черкаського району, які будуть працювати з учнями 1-х класів із 1 вересня 2019 року за новим Державним стандартом початкової освіти.

      Навчання відбувалося у формі семінарів-тренінгів, які проводила тренер-методист початкових класів районного методичного кабінету відділу освіти Лисенко С.В., яка пройшла спеціальну підготовку на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

      Під час проведення очної сесії тренер представила відеоролики, огляди-презентації, провела керовані лекції, що сприяло глибокому засвоєнню тем модулів: «Сучасний вчитель як провідник змін», «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», розвитку креативності, компетентності, комунікабельності вчителів початкових класів.

       Учасники семінарів-тренінгів ознайомилися з концептуальними засадами Нової української школи, Державним стандартом початкової освіти, Модельними навчальними програмами, чинниками якісної сучасної освіти, новими професійними ролями і завданнями сучасного вчителя, особливостями розвитку дітей 6-7- річного віку та практикою проведення «ранкових зустрічей», організацією освітнього середовища в Новій українській школі у відповідності до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

 

 

       11 вересня 2018 року на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Захист Вітчизни» та «Основи медичних знань».

        Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни» над реалізацією методичної проблеми «Удосконалення форм і методів військово-патріотичного виховання засобами особистісно зорієнтованих технологій на уроках та в позакласній діяльності».

      Підведено підсумки участі вчителів у конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, презентовано кращі конкурсі роботи.

      Мавренкова Юлія Павлівна, педагог-організатор, та Черниш Микола Миколайович, викладач предмета «Захист Вітчизни» Будищенської ЗОШ І-ІІІ ст., презентували проект «Підготовка учнівської молоді до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)».

         Обговорено шляхи реалізації концепції проекту «Нова українська школа», опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми 10 класу. Учителі-предметники ознайомилися із планом роботи районного методичного об’єднання та визначили пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік.

         У роботі взяли участь працівники Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату.

 

 

          На базі Черкаської обласної дитячої бібліотеки відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи здоров’я» на тему: «Впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчальний процес закладів загальної середньої освіти».

         Захід був спрямований на підвищення рівня майстерності педагогічних працівників у діяльності щодо формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення здоров’я та дбайливого ставлення до нього.

         Із виступом-презентацією на тему: «Формування навичок здорового способу життя у здобувачів освіти «Здорові звички – здоровий спосіб життя» виступив викладач собріології, заступник голови громадської організації «Рух «Твереза Україна» Оробець Юрій Григорович. Лекція проходила у форматі живого діалогу між учителями у супроводі цікавих актуальних відео та презентацій. Лектор детально зупинився на впливі алкоголю на організм дітей, популяризував здоровий спосіб життя.

         Під час засідання круглого столу «Професійне здоров’я педагога – запорука здоров’я дітей» педагоги переглянули відеофільм про досвід Безкоровайної  Валентини Михайлівни, вчителя Черкаського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей спортивного профілю №34»,  яка зупинилась на природному загартуванню дітей та дорослих.

         Компанієць Галина Іванівна, журналіст телеканалу «Рось», зупинилась на питанні щодо збереження  фізичного та психічного здоров’я педагогів, надала цінні рекомендації.

         Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності засобами особистісно зорієнтованих технологій».

         У рамках інструктивно-методичної наради проведено екскурсію залами бібліотеки та презентовано методичну літературу з означеного фаху.

 

        У Національному музеї народної архітектури та побуту України в м. Київ (с. Пирогово)відбулося культурно-мистецьке свято «Осінь весільна», у якому взяли участь фольклорний ансамбль «Тубіляночка» районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Однорог Г.С.), фольклорний гурт «Витоки» при музеї Т.Г. Шевченка в с. Мошни (керівник Грицик Г.Г.), фольклорний гурт «Дивограй» Будинку культури с. Тубільці (керівник Однорог Г.С.). Тридцять фольклорних колективів із різних регіонів України приїхали до с. Пирогова. Наші колективи представили Черкащину, відтворюючи весільні обряди «Дівич-вечір» та «Свашкові пісні». Виступи на таких святах спонукають учнів вивчати забуті традиції, відчувати себе справжніми нащадками своїх пращурів. Тож дякуємо всім, хто допомагає втілювати в життя мрії. Творчі колективи дякують адміністрації Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, голові села Тубільці Шафіковій Н.А., ДП «Перемога Нова» за сприяння та надання фінансової допомоги, директору районної станції юних техніків Якименку М. М., відеооператорам Павлову О.А. та Хижняку Г.А. – за надані фото- та відеоматеріали.

 

       06.09.2018 на базі Комунального закладу «Черкаська обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради» відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів із проблеми: «Організація роботи шкільної бібліотеки у контексті реформування національної освіти».

       Голова районного методичного об’єднання Чернецька Валентина Василівна, проаналізувала роботу шкільних бібліотекарів за минулий навчальний рік.

       Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна, ознайомила присутніх із новими нормативними документами, підвела підсумки участі шкільних бібліотекарів у виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

      Завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів Комунального закладу «Черкаська обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради» Волинець Людмила Анатоліївна, докладно розповіла учасникам зібрання про нові форми роботи шкільних бібліотекарів.

      Завідувач відділу комплектування фонду Плєшакова Тетяна Анатоліївна, детально зупинилася на технологічних аспектах упровадження Універсальної десятинної класифікації у роботу бібліотек.

      Завідувач сектору видавничо-редакційної діяльності Хаустова Сусанна Володимирівна поділилася досвідом проведення медіачеленджу «Скарби козацького міста» краєзнавчий неформат.

      Шкільні бібліотекарі вболівали за учасниками обласного конкурсу читачів «Лідер читання – 2018», який провели працівники бібліотеки, та пройшлися екскурсією її залами.

      Наприкінці зустрічі, присутні обговорили план роботи районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2018–2019 навчальний рік, шляхи реалізації ідей Нової української школи, участь у виставках, конкурсах, оприлюднення досвіду у фахових виданнях, особливості проведення V Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

 

Перемикач версій