17 листопада 2020 року проведено інструктивно-методичну нараду в онлайн-режимі для наукових керівників, які готують школярів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук України.

На нараді підбито підсумки роботи МАНівців району у 2019-2020 навчальному році та окреслено головні завдання на 2020-2021 навчальний рік.

Учасники одержали методичні настанови і поради щодо написання науково-дослідницьких робіт, підготовки здобувачів освіти до конкурсу в умовах пандемії. Відбувся обмін думками з означеної проблематики.

У процесі роботи увагу педагогів акцентовано на питаннях підготовки конкурсантів до постерного захисту, запобігання плагіату, дотримання вимог нового українського правопису.

Бажаємо юним науковцям-дослідникам та їхнім наставникам міцного здоров’я та нових творчих знахідок і вагомих здобутків, перемог.


Протягом жовтня 2020 року Черкаським обласним центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради проводився обласний онлайн-фестиваль ватр роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Скіл» («Джура»). За результатами конкурсних випробувань перемогу у старшій віковій групі здобули рої «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник рою Мавренкова Юлія Павлівна, виховник рою Лазаренко Марина Леонідівна) – І місце та «Нічні кажани» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник рою Гуля Віта Борисівна, виховник рою Дерев’янко В’ячеслав Володимирович) - ІІ місце. У середній віковій групі рій «Пресняковці» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник рою Гуля Віта Борисівна, виховник рою Константинова Леся Миколаївна) посів ІІ місце.

Вітаємо учасників роїв та їх наставників із перемогою і бажаємо нових здобутків, високих результатів!


 

 

 

Одним із ефективних засобів розвитку інтелекту дітей є заняття з орігамі, що в перекладі з японської мови означає «складання з паперу». 11 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято поціновувачів орігамі. Вважають, що мистецтво складання фігурок із паперу з’явилося у Стародавньому Китаї, але розвинулося орігамі здебільшого в Японії, досягнувши статусу важливої церемоніальної складової.

На відміну від інших видів традиційної японської культури орігамі є не лише мистецтвом; воно містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини: конструюванні, архітектурі, дизайні, математиці, педагогіці, психології, медицині.

Орігамі займаються не тільки дорослі, але і діти дошкільного віку.

У ДНЗ «Дзвіночок» села Свидівок пройшов День орігамі. Діти згадували історію виникнення орігамі, його особливості, способи конструювання з паперу, переглядали виготовлені моделі орігамі, співставляли в них кольори, змагались у практичних навичках і уміннях із виготовлення сувенірів із орігамі, придумуванні казок із фігурками орігамі.

День видався цікавим та насиченим. Діти отримали подарунки, які доповнили позитивним враженням цей день!


 

 

 

05.11.2020 відбувся онлайн-семінар для класних керівників із теми: «Робота класного керівника в умовах дистанційного навчання». У ході семінару було опрацьовано ряд нормативних документів, необхідних при організації виховної роботи в умовах пандемії. У рамках заходу були розглянуті питання організації виховної роботи під час онлайн та офлайн-навчання, співпраці з батьківською громадськістю, вчителями-предметниками, спеціалістами психологічної служби та фахівцями соціальних служб, працівниками установ культури, медичними працівниками тощо. Класним керівникам наголошено на організації роботи з метою недопущення проявів булінгу та кібербулінгу серед учнівської молоді, домашнього насильства, безпечній роботі в мережі Інтернет, профілактиці правопорушень.

Акцентовано увагу на роботі класного керівника з дітьми пільгових категорій. Надано методичні рекомендації щодо організації самоосвіти класного керівника з метою підвищення професійної компетентності.


 

 

 

Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево і тому заслуговує на особливу увагу, адже плоди, які вона дарує людям – скарбниця вітамінів і корисних мікроелементів. У наших садах обов’язково росте кілька сортів цього фруктового дерева, а багатий урожай яблук символізує достаток української родини. Саме вони нагадують нам про прихід золотої осені та її дари людині. Традиційно в закладах дошкільної освіти проходять осінні свята.

До Всесвітнього дня яблук у дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» с. Свидівок пройшло свято «Яблука доспіли, яблука червоні».

Протягом заходу діти читали вірші відомих поетів про яблука. Чарівниця Осінь принесла дітлахам дарунки з осіннього саду, запропонувала загадки та «яблучні ігри».

У народних казках багато сюжетів пов’язано із яблунею та яблуками, тому на святі не забули згадати і про казки, сюжети яких пов’язані із чарівним, наливним, золотим та медовим яблуком.

Після завершення дійства всі присутні взяли участь в яблучному частуванні різноманітними сортами яблук та домашньою духмяною випічкою з яблуками.


Черкаським обласний Центром туризму, краєзнавства і екскурсій Черкаської обласної ради у період із 14 по 30 жовтня 2020 року проводиться онлайн-фестиваль ватр-представлень роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). До початку онлайн-фестивалю учасники мають у період із 1 по 13 жовтня 2020 року зареєструватись за посиланням. За умовами фестивалю керівник рою завантажує у соціальну мережу Facebook відео-представлення творчо-мистецького звіту рою «Слава Героям» із обов’язковим зазначенням у пості хештегу #ОЦТКІЕ_Черкаси #dzhura_2021.

Від Черкаського району роботи представили рої Будищенської, Мошнівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради.

Запрошуємо рої, їх керівників до активної участі в обласному заході та бажаємо якнайбільше перемог!


 

 

 

27 жовтня 2020 року на платформі Google Meet відбулось онлайн-засідання для вчителів математики за темою:“Підготовка до ЗНО-2021 з математики”. На методичному заході були присутні 26 педагогів (за даними електронної реєстрації).

На початку засідання Тищенко Ірина Анатоліївна, методист районного методичного кабінету ознайомила всіх присутніх із особливостями тестування випускників із математики.  Під час виступу вона звернула увагу на дворівневість сертифікаційних робіт із математики в 2021 році, ознайомила з їх структурою, надала роз’яснення щодо реєстрації здобувачів освіти на ДПА у формі ЗНО та презентувала онлайн-сервіси для підготовки до незалежного оцінювання.

Під час онлайн-засідання для вчителів-предметників проведені майстер-класи з тем: “Методичні рекомендації щодо розв’язування задач із параметрами на зовнішньому незалежному оцінюванні з математики” (Котенко Олег Іванович, учитель математики Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів) та “Розв’язування компетентнісних завдань під час зовнішнього незалежного оцінювання з математики” (Бедусенко Ольга Сергіївна, учитель математики Леськівського закладу загальної середньої освіти Леськівської сільської ради).

Під час практичної роботи “Знаходження ОДЗ” за допомогою Google-форм та тренінгу щодо розв’язування компетентнісних завдань із математики за допомогою інтерактивної платформи Classtime педагоги вдосконалювали предметні компетентності при розв’язуванні задач і вправ та поліпшували цифрові навички щодо використання інтерактивних сервісів під час дистанційного навчання.

Методичний захід є однією із сходинок у якісній підготовці до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Бажаємо всім учасникам онлайн-засідання гарних результатів ваших учнів на тестуванні та завжди отримувати задоволення від своєї роботи!


26.10.2020 на платформі «Google-Meet» відбулася інструктивно-методична нарада для педагогів-організаторів із теми: «Робота педагога-організатора в умовах карантину». У рамках заходу опрацьовано Державний стандарт загальної середньої освіти, Концепцію Державної соціальної програми національно-патріотичного виховання до 2025 року.

Активно обговорено питання особливості роботи педагога-організатора під час дистанційного навчання, діяльності учнівського самоврядування. Акцентовано увагу на заходах щодо запобігання правопорушенням серед учнівської молоді, домашньому насильству, участі в обласному онлайн-фестивалі ватр-представлень роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 

Досвідом щодо створення куреню на базі закладу освіти, його роботи під час онлайн-навчання, проведення таборування роїв поділилась Мавренкова Юлія Павлівна, педагог-організатор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Методист районного методичного кабінету Висоцька Марія Петрівна  закликала педагогів-організаторів активніше висвітлювати свою діяльність із лідерами учнівського самоврядування на шкільних сайтах, оскільки є великий досвід роботи у напрямку створення підпроєктів патріотичного спрямування.


На виконання Указу Президента України від 29.06.1995 №489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 №638, наказів МОН України від 09.06.2020 №777 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021», Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 07.09.2020 № 135 «Про проведення в області І та ІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», від 06.10.2020 №152 «Про визначення зон проведення І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», відділу освіти Черкаської райдержадміністрації від 14.09.2020 №127 «Про організацію та проведення І (зонального) туру всеукраїнського конкурсу«Учитель року – 2021», листів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» від 12.10.2020 №270/01-19 «Про проведення зональних конкурсних випробувань І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», від 12.10.2020 №271/01-19 «Про проведення тестування учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» та з метою виявлення, узагальнення і поширення досвіду роботи кращих педагогічних працівників, стимулювання їх творчої праці, підвищення професійної компетентності стартував І (зональний) тур конкурсу.

На сайті МОН України для участі у конкурсі зареєструвався 41 педагогічний працівник закладів загальної середньої освіти району, зокрема у номінації «Керівник закладу освіти» - 5, «Математика» - 11, «Українська мова та література» - 15, «Трудове навчання» - 10.

Зональний етап конкурсу проходитиме до 10.11.2020 в один етап у дистанційному режимі. Конкурсні випробування відповідно до критеріїв оцінювання будуть такими: у номінації «Керівник закладу освіти» - «Самоаналіз управлінської діяльності», «Тестування», «Управлінська задача»; у номінації «Трудове навчання», «Українська мова та література» - «Дистанційний урок», «Майстер-клас», «Тестування»; у номінації «Математика» - «Дистанційний урок», «Відеорезюме», «Тестування».

Дякуємо всім педагогам, які добровільно виявили бажання  взяти участь у конкурсі та презентувати свій досвід. Членів журі спонукаємо до об’єктивного оцінювання учасників конкурсу, щоб переможці гідно представили Черкаський район на ІІ (обласному) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021».


15.10.2020 на платформі Google Meet відбувся майстер-клас з питання «Використання освітніх платформ у дистанційній роботі» для вчителів іноземних мов, біології, географії, хімії, трудового навчання та шкільних бібліотекарів, який провела Совгиря Світлана Миколаївна, вчитель Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33 ім.В.Симоненка.

Світлана Миколаївна детально ознайомила учасників зібрання із особливостями роботи в Google Classroom, навчила створювати уроки, підбирати необхідний навчальний матеріал та використовувати його при підготовці домашніх та тренувальних завдань, детально показала етапи створення інтерактивних презентацій, ознайомила з особливостями роботи з Google Формами.

Інструктивно-методичну нараду провела Діхтяр Тамара Василівна, методист районного методичного кабінету, на якій обговорили питання про підготовку матеріалів на обласний конкурс на кращу серію цифрових ресурсів та виставку «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2021».

Сімончук Тетяна Юріївна, методист районного методичного кабінету ознайомила із наказами Міністерства освіти і науки України щодо проведення конкурсного відбору підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках (4 та 8 класів). Обговорено питання місячника шкільних бібліотек, наголошено на необхідності висвітлення інформації про роботу шкільних бібліотекарів на сайтах закладів загальної середньої освіти.


 

 

 

12-14 жовтня 2020 року відбувалася Дванадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» й виставка освіти за кордоном «World Edu» вперше за дванадцять років у змішаному форматі (онлайн, дистанційно, заочно) у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні. Організатор виставки - компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» - ефективна національна локація, яка, не дивлячись на обставини пандемії і карантину, об’єднала й згуртувала всі ланки освіти задля презентації інноваційних розробок, нових освітніх технологій, популяризації й обміну кращим досвідом науки й освіти, засобів навчання, інноваційних програм і рішень для освітнього процесу.

У виставці взяли участь представники з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей, м. Києва, а також Словаччини, Естонії, Угорщини, Польщі, Литви, Латвії, Грузії, Молдови, Румунії. Учасниками виставки були заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи, закордонні заклади освіти, заклади дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, органи державного й регіонального управління, місцевого самоврядування, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети) професійної (професійно-технічної) освіти, виробники й постачальники засобів навчання, проєктів, сучасних програм і рішень для сфери освіти й науки, видавництва, освітні портали.

Для учасників виставки були проведені виставкові конкурси «Лідер інновацій в освіті», «Видатні наукові досягнення в освіті» й конкурси з 7-ми тематичних номінацій. Експертну оцінку якості робіт проводили науковці й фахівці відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України.

У номінації «Інноваційна діяльність закладів освіти як важливий фактор забезпечення якості освіти» презентував досвід роботи Червонослобідський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради. Заклад нагороджений дипломом та золотою медаллю.

Методичний супровід підготовки матеріалів здійснював районний методичний кабінет, участь у виставці відбулася за сприяння райкому профспілки та небайдужих громадян до формування іміджу освітнього закладу.

Вітаємо з почесною відзнакою та бажаємо нових успіхів в інноваційній діяльності!!!


 

 

 

В онлайн-режимі відбулася інструктивно-методична нарада для заступників директорів із навчально-виховної роботи за темою: «Сторінками нормативних документів, які регламентують організацію методичної роботи в закладі загальної середньої освіти». Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна наголосила на важливості організації методичної роботи в умовах реформування національної освіти, особливо в умовах децентралізації. Крім того, у виступі  зазначила, що підвищення професійної компетентності педагогів, допомога у виборі власної траєкторії розвитку – важливий аспект діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи. Учасникам заходу було озвучено інформацію щодо перспектив створення районного Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна детально зупинилася на нормативних документах, на виконання яких необхідно спрямовувати методичну роботу в закладах освіти.

Усі переконані, суспільству необхідний педагог, який не обмежується власним досвідом роботи, а шукає шляхи підвищення ефективності своєї роботи, вивчаючи та використовуючи досвід колег на рівні ОТГ, району, області, країни та світу.Формування методичної культури – осмислення особистого педагогічного досвіду й переходу на вищий рівень професіоналізму.В організації методичної роботи  необхідно звертати особливу увагу на її актуальність, зв’язок із життям, творчий характер, вона повинна відображати суспільні тенденції реформування системи освіти.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна провела методичний інструктаж щодо оцінювання результатів навчання учнів 3-4 класів НУШ та заповнення Класного журналу учнів початкових класів НУШ.

У ході онлайн-наради обговорено питання щодо участі в районних та обласних науково-методичних заходах, проведення професійних конкурсів для педагогів та творчих конкурсів для здобувачів освіти, олімпіад, державної підсумкової атестації у формі ЗНО тощо.

 

06 жовтня 2020 року на стадіоні села Руська Поляна підведено підсумки ХХVІІ районної Спартакіади серед учнів закладів загальної освіти в 2019-2020 навчальному році.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна привітала переможців та вручила кубки за перше місце команді Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, за друге – команді Вергунівського закладу загальної освіти І-ІІІ ступенів Червонослобідської сільської ради, за третє – команді Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради та за перше місце команді Нечаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Червонослобідської сільської ради.

На спортивному стадіоні проведено перші спортивні змагання з футболу серед дівчат у залік ХХVІІІ районної Спартакіади школярів 2020-2021 навчального року.

У спортивних випробуваннях взяли участь три найсильніші команди району. У цікавій, напруженій боротьбі перше місце здобула команда Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради, друге – Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє – Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Руськополянської сільської ради.

Побажаємо команді дівчат Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради вдалого виступу на обласних змаганнях.


Вихованці гуртка спортивно-бального танцю «Стиль» Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості (керівник Ткаченко Діана)  взяли участь у конкурсі хореографічного мистецтва «Ритми осені», який відбувся в м. Черкаси. 

Після довготривалого карантину діти з нетерпінням очікували на цей конкурс і старанно готувалися до нього. Як результат, кожен учасник виборов призове місце. У категорії «Ювенали 1» перше місце посіла Олійник Вероніка, друге  місце  - Денисенко Анастасія.

Бронзові нагороди вибороли Калініченко Максим, Шаповаленко Богдан,  Басараб Софія, Рудиченко Діана, Ратушна Олександра, Голега Кіріл. 

Діти отримали велике задоволення і стимул ще більше працювати над собою і новими досягненнями. 


Сьогодні ми з радістю і великою повагою вітаємо з професійним святом прекрасні педагогічні колективи дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти, які завжди в турботі та пошуку. І у ці святкові хвилини прийміть вдячність за те, що ви всіх дітей сприймаєте як власних, створюючи для них родинний затишок. Дякуємо за посмішку на дитячих обличчях і радісний вогник у дитячих очах та за ту велику любов, яку ви запалюєте в маленьких серцях. Бажаємо, щоб ваша праця приносила лише щедрі здобутки, множилась успіхами, здійснювались мрії та задуми.

Галузь освіти дуже багатогранна. У ній працюють люди різних професій, чия праця так потрібна дітям і без кого не може функціонувати жоден освітній заклад. Нехай теплим осіннім сонечком освітянське свято загляне і в оселі працівників їдалень та котелень, водіїв шкільних автобусів, бібліотекарів, секретарів, медичних сестер, завідувачів господарств, обслуговуючого персоналу та всіх тих, хто створює комфортні безпечні  умови для здобувачів освіти району.

І сьогодні, вітаючи вас зі святом, ми посилаємо вдячності слова! Ну а Господь нехай дарує Вам многії літа й літа! Бадьорість і радість хай будуть із вами завжди, міцного здоров’я  усім з роси і води!


 

 

 

Шановні соціальні педагоги закладів освіти!

 Щиро вітаємо вас із професійним святом!

Ваша робота не менш важлива для дітей, ніж здобуття знань та умінь. Ви крокуєте поряд із дітьми, які потрапляють у складні життєві обставини, потребують уважного, дбайливого піклування педагога.

Ми цінуємо ваш вклад у створення безпечного освітнього середовища закладу освіти, забезпечення безконфліктної взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

Бажаємо вам особистої гармонії, родинного тепла та благополуччя, професійного зростання, втілення мрій та бажань!

 Із повагою, працівники відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації та районного методичного кабінету.


 

 

 

Завдяки вам діти вивчають Світ Музики, вчаться чути її красу, знайомляться з Прекрасним! Саме ви формуєте в кожному дитячому серці гармонію світу!   Завдяки вам у кожній дитині запалюється вогник радості.

Ви творчі, талановиті педагоги! З вами радіє й співає душа кожної дитини в школі, садочку, селі…

Бажаємо вам творчих злетів, талановитих учнів, батьків, завжди готових до співпраці, доброзичливих колег та мудрих керівників! Особистого зростання, родинного благополуччя, втілення всіх бажань та мрій!      

Із повагою, працівники відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації, районного методичного кабінету.


 

 

 

Перемикач версій