На базі Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти за темою: «Основи проектної діяльності в організації освітнього процесу на шляху реалізації Концепції «Нова українська школа».

Ранкова прохолода, аромат лісової хвої, спів птахів, гостинність господарів – це те, що вразило учасників семінару. Начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації  Григорчук Людмила Василівна вказала на актуальність заявленої теми семінару в контексті реформування сучасної освіти. Сільський голова села Думанці Кукушкін Сергій Володимирович розповів про співпрацю місцевої влади та школи на засадах партнерства. Керівники навчальних закладів переглянули фільм «Школа вікнами до сонця». Директор школи Романенко Ніна Дмитрівна поділилася досвідом упровадження елементів проектних технологій в освітній процес.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна розкрила теоретичні аспекти нового Державного стандарту початкової освіти та особливості організації освітнього середовища у 1 класі.

Вчителі початкових класів Тертюхова Марина Леонідівна та Капуста Анастасія Петрівна  провели у формі ділової гри ранкову зустріч із керівниками навчальних закладів, які перевтілилися у першокласників. Колектив  школи презентував проект «Крок за кроком до нової школи», під час реалізації якого підготовлено навчальний кабінет для майбутніх першокласників.

Методист із питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна провела з учасниками семінару міні-тренінг «Формуємо готовність педагогів до змін в освіті».

Завершився семінар екскурсією до етнографічної кімнати та кімнати старої фотографії. Автентичними веснянками учні школи проводжали гостей і бажали тепла, мирного неба, приємних вражень від освітянського життя.


02 та 03 квітня 2018 року в м. Черкаси відбувся тренінг із питань гендерної політики. Ініціатором його проведення виступив Альянс рівноправного партнерства чоловіків та жінок. Захід зібрав разом представників освітньої галузі, засобів масової інформації, представників громадських організацій. Активним учасником тренінгу стала директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ степенів № 2 Завалко Тетяна Анатоліївна.

Питання для обговорення були досить різноманітними, а саме: рівність у родині, гендерні стереотипи у суспільстві, політична участь жінок, виборчий цикл, сексуальні домагання на робочому місці як різновид гендерного насильства, підтримка лідерства жінок, жінки, мир, безпека. Тренінг був цікавим та змістовним, а інформацію подавали через групові заняття, розминку, перегляд відеоматеріалів, аналіз статистичних даних із різних джерел інформації, опрацювання документів. Особливий акцент зроблено на Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період 2020 року, оскільки на території України тривають військові дії.

Учасники тренінгу прийшли до висновку, що необхідно частіше здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу з питань гендерної проблематики серед населення.


У період з 27 по 29 березня 2018 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІст. №1 відбулася ІІ очна сесія для вчителів початкових класів району, у рамках якої тренер-методист із питань початкової освіти Лисенко Світлана Вікторівна опрацювала з учасниками семінарів-тренінгів ключові аспекти проблем: «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», «Організація ефективного і безпечного освітнього середовища», «Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи».

Під час навчання, яке було організовано із застосуванням інтерактивних технологій, вчителі початкових класів мали змогу детально опрацювати зміст нового Державного стандарту початкової освіти та модельних навчальних програм; ознайомитись із методикою проведення ранкових зустрічей, питаннями щодо ролі вчителя в організації освітніх осередків та створенні психологічно безпечного середовища, шляхами реалізації принципів педагогіки партнерства через співпрацю з батьками.

Під час семінарів-тренінгів учителі брали активну участь в обговоренні актуальних питань шляхом участі у «Мозковому штурмі» та «Керованій лекції», створювали правила та виконували цікаві вправи під час проведення «Ранкового кола»; вчилися створювати «Асоціативний кущ», «Сенкан», ділилися своїми враженнями від занять у «Щоденнику вражень» та виконали цікаву практичну роботу зі створення лепбуку.

Проведення семінарів-тренінгів сприяло підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності вчителів початкової школи, які у 2018-2019 навчальному році будуть працювати з першокласниками.

 

Відповідно до ст.50 Закону України «Про освіту», вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (зі змінами) 04.04.2018 у відділі освіти відбулася атестація 56 педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Основними завданнями, які вирішувалися в ході атестації були такі: стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, підвищення їх престижу і авторитету; визначення відповідності педагогічного працівника займаній посаді та рівню кваліфікації.

Атестація здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації та педагогічної майстерності. Методичною радою районного методичного кабінету було надано експертні оцінки роботи педагогів у міжатестаційний період.

За результатами атестації комісією ІІ рівня присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 16 особам, атестовано на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» 25 осіб, присвоєно педагогічне звання «старший учитель» 11 особам, на відповідність – 6, присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» 2 особам, на відповідність – 3, присвоєно педагогічне звання «вихователь-методист» 1 особі, на відповідність – 4, присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист» 3 особам, на відповідність – 1. Атестовано на відповідність займаній посаді 14 керівних кадрів.

Відділ освіти вітає колег із успішним проходженням атестації. Бажає міцного здоров’я, сімейного благополуччя, творчого натхнення та професійних успіхів!

 

На базі будинків культури сіл Худяки, Мошни, Хутори пройшли районні тури обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини - 2018», під час яких учні закладів загальної середньої освіти, вихованці будинку дитячої та юнацької творчості презентували вокальні, хореографічні, театральні уміння.  У фестивалі взяли участь близько 400 осіб дітей різного віку.   Приємно вразили номери художньої самодіяльності патріотичного спрямування.

За результатами конкурсного відбору кращі мистецькі номери будуть представлені на обласний тур фестивалю-конкурсу. 

Бажаємо учасникам обласного туру тільки перемог та досягнення нових творчих вершин!

 

 

На базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум бібліотекарів закладів загальної середньої освіти з проблеми: «Інноваційні форми історико-краєзнавчої роботи у шкільній бібліотеці».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Дядик Алла Петрівна представила заклад освіти, а учні – літературно-мистецьку композицію «Рідна школо моя!».

У літературній кав’ярні «З Україною в серці…» учасники зібрання насолодилися смачною кавою, прослухали поезію «Україна моя у вогні» сучасних письменників у виконанні учнів 10-11 класів, переглянули відеоролик «На варті», ознайомилися з презентацією-дослідженням учнів історико-краєзнавчого гуртка «Знайомтесь, наші герої!» тощо.

Бібліографічний огляд «Рядки, народжені душею…» представили директор комунального закладу «Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи» Канюка Валентина Миколаївна та завідувач відділом краєзнавчої роботи Воскобійник Лариса Василівна, під час якого спеціалісти ознайомили учасників зібрання з новими книгами патріотичного спрямування. Учні-гуртківці запросили до віртуальної екскурсії «Край, де ми живемо!». Гості із задоволенням відвідали куточок історії школи.

Голова методичного об’єднання Чернецька Валентина Василівна провела методичну майстерню з питання «Інноваційні форми масової роботи в бібліотеках – вимога часу» та детально зупинилася на етапах підготовки, оформлення та проведення бібліотечних заходів.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із новими нормативними документами щодо роботи бібліотек, детально зупинилася на підготовці до щорічної обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», виборі підручників для учнів 1, 5 та 10 класів та підвела підсумки роботи шкільних бібліотек із історико-краєзнавчої тематики.


На базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулися тренінги для вчителів іноземних мов, які працюватимуть у 2018-2019 навчальному році з першокласниками у рамках реалізації Концепції «Нова українська школа».

Тренінги для вчителів провели сертифіковані «агенти-змін», які пройшли навчання при Британській Раді в Україні та запропонували особистісно орієнтований підхід до освіти педагогів, враховуючи їх власний професійний досвід. Вчителі тренувалися застосовувати ефективні сучасні технології навчання англійської мови у комунікативному контексті.

Наступним етапом для вчителів іноземних мов буде проходження онлайн-курсу на освітній платформі Британської ради видавництва Кембриджського університету за підтримки Міністерства освіти  і науки України.


 

У комунальному закладі «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Конкурс проводиться щорічно з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних закладів освіти.

Черкаський район представляла команда «Екодар» станції юних натуралістів (керівник Овчаренко Людмила Миколаївна).

Учасники конкурсу нагороджені призами та дипломами комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради».

На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів географії із проблеми «Реалізація наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» на уроках географії. Організація якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання».

З вітальним словом до учасників майстер-класу звернувся директор школи Майданік Микола Федорович.

У плані роботи майстер-класу було передбачено ряд заходів, зокрема тренінг, під час якого вчитель географії Журило Марина Миколаївна ознайомила присутніх із технологіями реалізації означеної змістової лінії при вивченні теми: «Гідросфера» на уроках географії у 6-9 класах.

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна провела практикум із підготовки та оформлення матеріалів для участі в Інтернет-семінарах, конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів та в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», ознайомила вчителів із особливостями підготовки до державної підсумкової атестація та зовнішнього незалежного оцінювання - 2018 з географії.

Учасники за круглим столом обговорили проблеми, що виникають під час підготовки до означених іспитів, визначили їх шляхи усунення.

Практичний психолог школи Хуторна Валерія Анатоліївна провела із присутніми інтерактивну вправу «Психологічна руханка як засіб емоційного розвантаження на уроці».

 Атмосфера, яка панувала під час проведення заходів, була дружньою та сприятливою для професійного росту.

 

 

На базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний етап ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних закладів.

У заході взяли участь 11 учнівських лісництв із Золотоніського, Смілянського, Городищенського, Лисянського, Чигиринського, Тальнівського, Звенигородського, Черкаського, Кам’янського та Канівського районів Черкащини.

Учасників зльоту привітав перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

У рамках зльоту відбулася виставка-презентація досягнень учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницьких робіт команд у галузі лісового господарства.

За результатами зльоту переможцем стала команда Черкаського лісгоспу – «Лісова варта» Геронимівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, яка виборола Гран-прі. Відтак саме ця команда представлятиме Черкащину на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що відбудеться у вересні на Волині. Керівник команди – Холодницька Мілена Леонідівна.

Вітаємо команду, її керівника з успішним виступом та бажаємо подальших перемог!

 

29 березня 2018 року на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів хімії з проблеми: «Розв’язування компетентнісних завдань із хімії як засіб формування предметних компетентностей учнів». Із доповіддю-презентацією «Розв’язування компетентнісних завдань із хімії як засіб формування цілісних знань школярів» виступила вчитель хімії Горбенко Катерина Миколаївна. Майстер-клас проведено з метою вдосконалення навичок педагогів розв’язувати розрахункові задачі на визначення формули речовини і  складу суміші, використання поняття кристалогідратів, які було запропоновано учням під час виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання та всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна ознайомила присутніх із навчальною програмою «Хімія для закладів загальної середньої освіти, 10-11 класи, рівень стандарту» (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407), презентувала Інтернет-платформи, сервіси, мережі, ІТ-технології на допомогу вчителям.

 

22 – 23 березня 2018 року в м. Миколаїв відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Теоретико-методологічні засади моделювання авторських шкіл», у якому взяв участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Самохотов Анатолій Олександрович.

Модератором заходу виступила начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук Кириленко Світлана Володимирівна.

Учасники семінару ознайомитися з системою роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел «Академія дитячої творчості» – авторська школа Ганни Матвєєвої, Миколаївського економічного ліцею № 2 (автор педагогічної ідеї – Анатолій Компанієць) та Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки (автор – Сергій Січко).

У заході взяли участь науковий керівник, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та освітніх інновацій Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Мариновська Оксана Яківна та координатор Проекту, кандидат педагогічних наук, завідувач сектора експериментальної педагогіки відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Кіян Ольга Іванівна.

Такі заходи надають учасникам можливість утвердитися в тому, що авторська (інноваційна) школа – це експериментальний заклад, у якому педагоги мають можливість творчо розвивати і реалізовувати свої ідеї, організовувати свою діяльність, яка суттєво відрізняється від масової практики.

На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1відбувся майстер-клас для вчителів інформатики за темою: «Онлайнові сервіси для створення дидактичних ігор, вікторин та тестів».На початку зібрання заступник директора з навчально-виховної роботи Сагайдак Альона Валентинівна привітала всіх присутніх із прийдешніми святами та на згадку про зустріч подарувала кожному «жайворонка» з тіста - вісника весни. За допомогою відеопрезентації Альона Валентинівна ознайомила присутніх із історією та сьогоденням інноваційної школи Черкащини та побажала плідної роботи.

За допомогою мультимедійної презентації вчитель інформатики Компанієць Віктор Олексійович зробив глибокий аналіз сучасних онлайнових сервісів для створення дидактичних ігор, вікторин, опитувань та тестів, продемонструвавши зразки авторських робіт. У формі ділової гри був проведений майстер-клас: «Я роблю це так…», протягом якого Віктор Олексійович ознайомив учителів-предметників із онлайновим сервісом «Kahoot» та показав переваги його використання під час виконання практичних завдань.

Під час тренінгу «Створення вікторин, дидактичних ігор і тестів у програмі Kahoot» учителі інформатики, працюючи в групах, із захопленням створювали онлайнові дидактичні ігри, вікторини та тести.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів інформатики із листом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 22.02.2018 № 432/02 «Про посилення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми», проаналізувала проведення інтелектуальних конкурсів та олімпіад у 2017-2018 навчальному році та провела нараду, на якій розглянула питання: підсумки проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер – 2018», атестація педагогічних працівників та їх участь у фахових конкурсах, друк у фахових виданнях, участь учителів-предметників у XXІІІ обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини» та конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, у районному інтернет-семінарі з теми: «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом розв’язування компетентнісних завдань із інформатики у 5-9 класах».

Методичні заходи такого спрямування надають можливість ознайомити вчителів району із найкращим педагогічним досвідом, залучити їх до участі в обговоренні актуальних фахових пропозицій та проблем.

 

 

 

29 березня 2018 року на базі КП «Обласна бібліотека для дітей» пройшов конкурс декламаторів під гаслом «Народ мій є, народ мій завжди буде!». 37 учасників із 26 закладів загальної середньої освіти району представили твори поетів-класиків і сучасних авторів на національно-патріотичну тематику, приурочені до історичних подій і пам’ятних дат.

Грамотами за І місце нагороджено Бутенка Олександра, учня 2 класу Худяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Крижанівського Олексія, учня 8 класу Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пелипась Тетяну, ученицю 10 класу Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зайченка Ігоря, учня 10 класу ОНЗ «Білозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Костенко Оксану, ученицю 11 класу Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, колективи Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 і Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Учні та вчителі, що їх підготували, отримали насолоду від поетичного слова і позитивні емоції від спілкування.

  

Міжнародна освітня виставка - найбільший представницький форум нашої країни, який презентує досягнення та досвід у реформуванні галузі. Це ефективний дискусійний і навчальний майданчик як для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління, так і для підростаючого покоління – школярів, абітурієнтів і студентів.

Роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма з актуальних питань забезпечення якості освіти, реалізації завдань Концепції «Нова українська школа», впровадження обладнання та інноваційних освітніх технологій, розбудови інклюзивної освіти. У ході роботи відбулисяконференції, презентації, семінари, тренінги, майстер-класи тощо за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

Виставку відвідала вчитель початкових класів Червонослобідської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №1 Гніденко Тетяна Миколаївна. Її вразили сучасний виробник мультимедійного обладнання EdPro & Mozaik, який показав, як можна отримати доступ до 3D-моделей через онлайн-платформу mozaWeb. Тетяна Миколаївна ознайомилась із електронними освітніми ігровими ресурсами «РОЗУМНИКИ», коли захоплюючі сюжети, анімовані персонажі та звуковий супровід перетворюють серйозне навчання на цікаву гру. Актуальною була інформація про STEM - освіту.  Одеська гімназія №7 зацікавила щоденниками для молодших школярів та класних керівників. ЄВРОПЕЙСЬКА ДИДАКТИКА представила для дітей демонстраційні та лабораторні засоби навчання: наочно-дидактичний матеріал із української мови на магнітах «Абетка українська», «Абетка англійська», демонстраційний набір цифр і знаків, терези, мікроскоп учнівський малий, годинники механічні й пісочні, математичний планшет, ляльковий театр, настільні розвивальні ігри, скриньки для зберігання засобів навчання тощо. Комунальний вищий навчальний заклад  «ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ неперервної освіти» захопив майстер-класами з виготовлення яскравих й індивідуальних сувенірів (використання доступних матеріалів: тканина, стрічки, ґудзики, гілки з верби, колосся тощо).

        Тетяна Миколаївна стала учасником круглого столу «Сучасний першокласник. Хто він?» Спілкування відбулося у теплій та дружній атмосфері. Тема актуальна, бо хвилює багатьох учителів початкової школи.

Вчитель щиро вдячна за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну виставку, оскільки вражена багатим наповненням, креативним підходом до її організації.

 

06 березня 2018 року в Черкаському обласному  художньому музеї відбувся обласний конкурс читців «Тарасова вершина», присвячений       204-річчю з дня народження Тараса Шевченка. У конкурсі взяла участь та виборола І місце учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костенко Оксана.

Правильно кажуть, що, якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Неодноразово Оксана здобувала призові місця у пісенних конкурсах, а цього разу покорила компетентне журі своїм артистичним декламуванням твору Т.Шевченка. Вітаємо Оксану з перемогою і бажаємо успіху їй і вчителю Брик Марії Юхимівні у Всеукраїнському конкурсі читців-декламаторів, який відбудеться у травні 2018 року.

 

Перемикач версій