У місті Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся ІV Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!». Черкаський район представляла заступник директора з виховної роботи Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Марина Леонідівна. Учасники форуму з усієї України (а їх було понад 200) підвели підсумки роботи за рік щодо виконання Указів Президента України, впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в освітніх закладах України, зокрема особливу увагу приділено новому Положенню гри.

    У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько, директор Національного еколого-натуралістичного центру Володимир Вербицький. Під час роботи форуму паралельно працювали цільові фокус-групи в секційному форматі, модераторами яких були науковці Українського інституту національної пам’яті, представники Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та представники Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»), зокрема А.М. Грива. Було переглянуто документальний фільм про жінку-воїна «Кримчанка Харитина Пекарчук: жінка-воїн в лавах Армії УНР»

    На завершення учасники обговорили проблемні питання, внесли пропозиції та виробили спільну резолюцію форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості тощо.

 

    У листопаді 2018 року в місті Чернігові відбувся Всеукраїнський Форум «Кар’єра зі школи: вибір і планування». Участь у форумі взяли директори Червонослобідських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1 та №2 Самохотов Анатолій Олександрович та Завалко Тетяна Анатоліївна. Під час відкриття форуму з вітальним словом до учасників звернувся заступник міністра молоді та спорту України Ярема Олександр. У своєму виступі він зазначив, що правильний вибір майбутньої професії – запорука успіху молодої особи, яка закінчує навчальний заклад.

    Форум передбачав презентацію проекту «Карта професій», занять: «Бесіди про кар’єру», дискусії за участі бізнесу, вчителів, а також майстер-клас: «Гендерно чутливі підходи у виборі професії».

   Учасники форуму мали можливість поспілкуватися з таких питань: як допомогти дитині проявити себе, усвідомити свої схильності та розвинути навички; як показати дітям професійні вимоги до спеціалістів у різних галузях та навчити планувати подальшу освіту і кар’єру; розбудити інтерес дітей до вивчення професії.

    Основний акцент організатори форуму зробили на майбутньому випускників шкіл у сферах інформаційних технологій, банківській сфері, аграрній та юридичній.

    Учасників семінару не залишила байдужим історія міста Чернігова, його культурні пам’ятки.

 

  У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» села Червона Слобода відбувся 25 традиційний конкурс «Панич та Панночка – 2018».

  Свою майстерність у конкурсній програмі демонстрували 8 вихованців. Запекла боротьба почалась із перших хвилин конкурсу. Глядачі з захопленням стежили за дітьми, які полонили присутніх своїми талантами та вміннями, гаряче вболівали за кожного. Бурхливими оплесками дякували присутні за номер «Чарівні фокуси» Вертегел Каріні, за хореографічну композицію «Обійми мене» – Плітко Ангеліні, за урок ментальної арифметики – Овчаренко Дімі, за вірші англійською мовою – Янович Валентині. Неперевершені костюми з підручного матеріалу переконали, що фантазії та таланту батьків вихованців немає меж.

  У перервах між конкурсами присутні мали змогу насолодитись номерами, які підготувала з вихованцями керівник музичний Цюра Віра Михайлівна.

 Поважне журі оцінювало конкурс. До його складу входили заслужений працівник культури України, голова Черкаського обласного відділення національної Спілки кінематографістів України, член правління національної спілки кінематографістів України, почесний громадянин м.Черкаси ДеньгаОлександр Миколайович, виконуючий повноваження сільського голови, секретар сільської ради с.Червона Слобода Дубовик Юлія Андріївна, директор будинку культури с.Червона Слобода Марштупа Юрій Васильович, головний бухгалтер сільської ради Портянко Валентина Вікторівна, керівник методичного об’єднання музичних керівників м.Черкаси Квас Валентина Василівна.

  За результатами конкурсу титул «Панич – 2018» здобув Зима Едік, а «Панночка – 2018» - Костанян Злата. Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами і подарунками.

  Традиційний конкурс «Панич та Панночка – 2018» став справжнім святом і для дітей, і для батьків, і для усіх присутніх. Переглянувши виступи дошкільнят, можна із впевненістю сказати, що нам є ким пишатися і на кого надіятись у майбутньому.

 

  На базі дошкільного навчального закладу «Лісова казка» с.Мошни відбулось засідання районного методичного об’єднання для вихователів середніх груп за темою: «Організація безпечного життєвого простору дитини в довкіллі».

  Дошкільний заклад гостинно прийняв учасників зібрання. Привітали вихователів методист із дошкільної освіти Голубенко Валентина Григорівна та сільський голова с.Мошни Шкарбута Богдан Вікторович.

  Запрошені мали змогу дізнатись про нові форми і методи навчання малечі правил пожежної безпеки. До уваги вихователями закладу Мойсеєвою Людмилою Миколаївною та Котляренко Іриною Володимирівною представлено розвагу «Юні рятувальники поспішають на допомогу». Діти показали вміння орієнтуватись у поняттях «безпека» і «небезпека», а під час «навчального гасіння пожежі» проявили спритність, уміння діяти у команді дружно і злагоджено.

  Мультимедійну презентацію «Формування основ безпечної поведінки в довкіллі» підготувала вихователь Гаряєва Валентина Володимирівна. Бліц-вікторину «Що ми знаємо про БЖД» розробили та провели педагоги Секрет Надія Миколавната Гончар Ігор Васильович. Під час гри в залі панувала доброзичлива, весела атмосфера. Учасники брали активну участь, швидко і раціонально приймали рішення, злагоджено працювали в команді.

  Із метою активізації творчого потенціалу, обміну досвідом із означеної теми вихователем–методистом Рощепій Лідою Семенівною проведено ділову гру «Візитівка небезпеки». Цей метод допоміг розкрити особистісний потенціал кожного учасника, який мав змогу продіагностувати свої можливості як поодинці, а також й у спільній діяльності з іншими учасниками.

   Всім присутнім діти подарували танок «Чарівні жаринки», який підготувала з вихованцями керівник музичний Малинко Ольга Миколаївна.

   Усі учасники методичного засідання отримали заохочувальні призи та подарунки.

   Проведення подібних заходів переконливо засвідчує: живе і неформальне спілкування – найкраща форма навчання. 

 

 На базі Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» відбувся семінар-практикум учителів фізики за темою: «Активізація пізнавальної діяльності учнів та розвиток їх творчої особистості на уроках фізики шляхом використання хмарних технологій».

  У методичному заході взяли участь педагоги із 19 закладів загальної середньої освіти.

  Тепло і гостинно колектив школи зустрів учасників семінару.

  Методику використання Google Forms на різних етапах уроку вчителі-предметники вивчали під час проведення уроку фізики в 10 класі за темою: «Механічна робота. Кінетична енергія. Потужність» (Селецький Володимир Петрович, учитель фізики Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»). За допомогою мультимедійних презентацій педагогів району ознайомлено з досвідом роботи «Онлайн-середовища для створення тестів, вікторин та ігор» та проведено тренінг «Створення Google Forms для тестової перевірки знань учнів із фізики».

  Учитель фізики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крамар Наталія Григорівна провела майстер-клас «Вивчення світлових явищ із використанням новітніх технологій», протягом якого вчителі-предметники створювали голограми,використовуючи голографічний проектор, вивчали відеодосліди за допомогою платформи ManLab та використовували інтерактивні моделі на освітянському сайті PhET.

  Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила педагогів із Положенням про сертифікацію вчителів, яке Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення, розглянула актуальні питання щодо участі в обласних Інтернет-олімпіадах із фізики та астрономії, ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад із зазначених предметів, Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», XXІV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

  Учасники семінару ще раз переконалися в тому, що підтримання бажання вчитися вимагає зміни способів і форм сприйняття нового, створення різних ситуацій для застосування вивченого. Виховання інтересу передбачає реалізацію багатьох методичних прийомів, пошук і застосування різних технологій навчання, а головне – невтомну вчительську працю, самовдосконалення і самоосвіту.

  Присутні отримали позитивні емоції та дізналися багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності. Всім бажаємо професійної творчості та мудрості!

 

     Із метою розвитку інклюзивної освіти в Черкаському районі та області Черкаська районна станція юних техніків, Черкаський районний будинок дитячої творчості, Музей Т.Г. Шевченка с. Мошни у 2018 році уклали угоду про співпрацю в галузі виховання та соціалізації дітей і юнацтва з особливими освітніми потребами з комунальним закладом «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради».

     Керівники гуртків та вихованці позашкільних закладів району, працівники Музею Т.Г. Шевченка с. Мошни проводили протягом року для дітей з особливими освітніми потребами екскурсії, майстер-класи та інші заходи. Протягом усього періоду реалізації проекту були проведені різноманітні заходи, покликані допомогти дітям з особливими освітніми потребами сміливо дивитися у майбутнє і керувати своєю долею, встановлювати контакти між людьми, спілкуватись і створювати стійкі взаємини, усвідомлювати свою цінність і підкреслити свої переваги, розвивати впевненість у собі.

     Завершальним етапом проекту став звітний гала-концерт «Знайди свій шлях до щастя»до Міжнародного дня людей з інвалідністю, що відбувся 29.11.2018 в Будинку культури с.Мошни.

     В заході брали участь діти з особливими освітніми потребами комунального закладу «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради» (директор Зганяйко Ірина Францівна), фольклорного ансамблю «Тубіляночка» (гурток Черкаського районного БДЮТ при Тубільцівській ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Однорог Ганна Сергіївна), гурток «Витоки» (музей Т.Г.Шевченка с Мошни, керівник Грицик Ганна Григорівна), гуртка естрадної пісні «Дивограй» (Будинок культури с. Мошни, керівник Раскевич Оксана Миколаївна).

     Під час заходу присутні переглянули відеофільми, створені вихованцями Черкаської районної станції юних техніків та комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради», у яких відображено співпрацю закладів та ставлення дітей до проблем сьогодення оглянуто чудову виставку робіт вихованців Черкаської районної станції юних техніків, дітей та працівників «Країни добра», народних майстрів, шкіл-інтернатів для дітей з особливими освітніми потребами міст Золотоноша та Чигирин. Для усіх присутніх було організовано 7 майстер-класів керівниками гуртків (Григуть Зінаїда Володимирівна, Коваль НаталіяПавлівна) і вихованцями Черкаської районної станції юних техніків, Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (Плювака Катерина Василівна) та працівниками комунального закладу «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра» (Одінцова Наталія Михайлівна, Калюжна Віталіна Анатоліївна, Поліщук Надія Миколаївна, Попова Галина Миколаївна). З особливим азартом діти і дорослі стріляли з луків. Цю можливість їм надали вихованці гуртка «Історична реконструкція» Черкаської районної СЮТ (керівник Манькута Володимир Іванович).

    Учасники заходу висловлюють щиру подяку сільському голові с.Мошни Шкарбуті Богдану Вікторовичу та директору Будинку культури Гаврилюк Лесі Миколаївні за надане  приміщення та технічні можливості проведення цього чудового дійства.

    Концерт закінчився, але творча співпраця буде продовжуватись. Директор комунального закладу «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради» Зганяйко Ірина Францівна запросила до співпраці педагогів, які працюють із дітьми з особливими освітніми потребами. Тож приєднуйтесь і разом будемо допомагати дітям шукати свій шлях до Щастя !!!!.

 

          У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна учнівська конференція за підсумками військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають». Метою конкурсу є вшанування героїв-захисників та волонтерів незалежної України, організація національно-патріотичної роботи серед пошукових загонів навчальних закладів Черкащини.

          Героями та гостями ІV обласної конференції стали Лариса Когут, засновник фонду «Час надії», Вадим Мазніченко, військовий капелан Асоціації Професійних капеланів України, волонтер, учасник АТО; Павло Прибіш, заступник голови всеукраїнської громадської організації «Молодий народний рух», учасник АТО,  Станіслав Гончаренко, голова громадської організації «Наш батальйон», учасник АТО, В’ячеслав Скічко, кіборг, координатор волонтерської ініціативи м. Черкаси.

       Дев’ять учнів-пошуківців, які стали переможцями та призерами обласного конкурсу, представили  історичні дослідження, матеріал для яких черпали із першоджерел – спогадів учасників АТО, волонтерів, їхніх рідних, бойових побратимів, друзів.

        Черкаський район представляли призери конкурсу Мостіпан Вадим, Ліла Ірина, учні Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (керівник Пономаренко Антоніна Вікторівна, учитель історії), Кушнір Олена, учениця опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» (керівник Жукова Віра Григорівна, учитель історії). Юні руськополянці представили дослідження про відвагу та героїзм, жагу до життя та бойові нагороди свого односельця «З когорти мужніх: Ігор Лесич». Білозірці презентували дослідження про важливість волонтерського руху «Лариса Когут».

           Окрасою конференції стали літературно-художні композиції у виконанні учасників рою «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІст. (керівники Лазаренко Марина Леонідівна, Мавренкова Юлія Павлівна).

           Обласна учнівська конференція «Герої не вмирають» засвідчила, що сьогодні всі єдині у прагненні миру та свободи на нашій землі.

  

             Радісну подію відзначив днями дошкільний навчальний заклад «Пролісок» с.Сагунівка. Рівно 60 років тому (у 1958 році) маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого дитсадка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилось безтурботне дитинство.

          Ювілей - час підбиття підсумків, роздумів про досягнення, успіхи, плани на майбутнє. За ці роки дитячий садок пройшов довгий і важкий шлях не тільки становлення, але й накопичення педагогічного досвіду, підвищення якості роботи, творчого пошуку, поліпшення матеріально-технічної бази.

          За ці роки заклад випустив більше тисячі дошкільнят, озброєних необхідними знаннями та вміннями для навчання у школі.

        Святкування Дня народження садочка – це традиція, яка об’єднує дітей, педагогів та батьків в один колектив, в одну сім’ю. Ювілей дитячого саду - це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, бешкетних очей, посмішок і сміху, відкриттів і гри! Саме з таким настроєм і зустрічав дошкільний заклад свій ювілей і приймав поздоровлення від гостей.

         Зі словами вітання, подарунками на свято завітали сільський голова с.Сагунівка Бодяненко Ірина Іванівна, методист районного методичного кабінету Голубенко Валентина Григорівна, помічниця народного депутата Рудика Сергія Ярославовича – Ковтун Оксана Анатоліївна, директор ПрАТ «Боровицьке» Ганенко Сергій Анатолійович, депутат обласної ради Буданцев Роман Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Валашенко Наталія Василівна, вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Жученко Юлія Миколаївна та Шевченко Василь Антонович, завідувач дошкільного навчального закладу «Яблунька» Короп Лариса Володимирівна та завідувач дошкільного навчального закладу «Ялинка» с.Думанці Данилішина Надія Павлівна, колишні працівники дошкільного закладу «Пролісок».

        На святі лунало багато теплих спогадів, віршів, пісень і жартів. Присутні висловлювали надію, що дошкільний заклад відсвяткує ще не один свій ювілей. Тож, як і 30 років тому, двері дитячого садочка сьогодні гостинно відкрито для всіх, хто прагне знань, самореалізації, бажає відчути свою значимість, здійснити свої мрії і задуми.

 

     29 листопада 2018 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний семінар-практикум для вчителів трудового навчання та технологій із проблеми: «Формування технологічної компетентності учнів у класах, що не поділяються на групи». У методичному заході взяли участь педагоги із 19 закладів загальної середньої освіти району.

      Заступник директора з навчально-виховної роботи Гейко Людмила Іванівна та колектив школи тепло і гостинно зустріли учасників районного заходу.

    У ході семінару вчителі відвідали урок трудового навчання у 10 класі з теми: «Роль природних матеріалів як важливого екологічного ресурсу у збереженні довкілля. Підбір матеріалів і добір технологій для реалізації проекту: «Виготовлення полички» (вчитель Ямборський Валерій Миколайович). На уроці учасники семінару спостерігали за використанням двох різних технологій при виготовленні полички, що дає можливість урівняти технічні і обслуговуючі види праці.

      Під час майстер-класу учасники семінару виготовили квіти із дроту і ниток у техніці «Ганутель», який провела вчитель трудового навчання Долина Людмила Іванівна.

     Керівник районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання, технологій Дерев’янко В’ячеслав Володимирович ознайомив присутніх із особливостями підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади із трудового навчання.

      У ході робочої наради, яку провела методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна, ознайомлено вчителів зі способами використання планшетів та смартфонів у освітній діяльності, Інтернет-платформами та ресурсами, із вимогами до робіт на конкурс на кращу серію цифрових ресурсів.

      Учителі вдосконалили свої фахові компетентності, набули практичних навичок. Бажаємо всім натхнення і невичерпної творчої думки.


       У Кумейківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів предметів художньо-естетичного циклу на тему: «Розвиток мистецьких компетентностей школярів через нові методи декоративно-прикладного мистецтва», який підготувала вчитель образотворчого мистецтва Максименко Людмила Григорівна за підтримки методичного кабінету та всієї шкільної родини. Сердечним теплом учасників майстер-класу зустріли школярі та запросили на Ярмарок творчості, талантів та здобутків. Разом із дітьми педагоги пройнялися історичними особливостями виготовлення та використання народної іграшки, про що натхненно розповіли школярі в своїх дослідницьких проектах. Прикладний родинний проект «Пряничний будиночок як зразок народної іграшки з тіста» захищав учень 7 класу зі своєю мамою. Кожен учень та кожен присутній дорослий мав змогу розписати на свій розсуд імбирне печиво чи медовий пряник, вкласти свої позитивні думки та побажання тій людині, якій хотілося б подарувати цей витвір мистецтва. Учасники спробували також сучасну техніку створення екологічної іграшки «джутова філігрань», яка може прикрасити не лише новорічне свято, а й стати оберегом для дорослого чи дитини. Головне – творчий зліт та фантазія, бажання вчителя розширювати арсенал методів для розвитку мистецьких навичок школярів. Тому підвищення власної майстерності педагогів, підтримка здібностей кожної дитини, вшанування народних традицій через приклади декоративно-прикладного мистецтва, співпраця з творчими родинами і є тим звя’зком історичного та сучасного, народного та інноваційного, дитини та дорослого, який розвиває ціннісне ставлення школярів до народної іграшки, одягу, обрядів, до своєї родини та Батьківщини.    

 

         21.11.2018 на базі комунального закладу «Обласна бібліотека для юнацтва ім.В.Симоненка Черкаської обласної ради» відбувся районний семінар-практикум бібліотекарів закладів загальної середньої освіти з питання «Організація краєзнавчої роботи шкільної бібліотеки у контексті реформування національної освіти».

         Заступник директора з наукової роботи Чорнобривець Валентина Михайлівна детально зупинилася на пам’ятних датах 2018-2019 навчального року.

        Інформаційний огляд літератури «Знайомтесь: новини краєзнавчих видань» провела завідувач відділу читальних залів ОБЮ ім.В.Симоненка Вербівська Катерина Іванівна на якому представила всю отриману бібліотекою літературу з вересня 2017 по листопад 2019 року.

      Незабутньою була зустріч із поетесою, композитором, виконавцем Тамілою Чупак, жителькою м.Кам’янка Черкаської області, яка не тільки читала свої твори, а й виконувала пісні на вірші Л.Костенко, Л.Тараненко, К.Вербівської та інших видатних сучасних письменників. На зустрічі були також присутні члени обласної спілки письменників Черкащини Людмила Тараненко, Анатолій Горбівненко, Іван Дубінін.

         Завідувач відділу мистецтв обласної бібліотеки ім.В.Симоненка Чеперис Марина Михайлівна виступила з презентацією літератури «У світ мистецтва через книгу».

         Учасники зібрання зустрілися із молодою черкаською художницею Ольгою Курською, яка презентувала свої різножанрові роботи, розповіла про свої плани, мрії, гурток та роботи своїх послідовників.

        Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела методичний дайджест, за круглим столом  учасники зібрання підвели підсумки семінару, місячника шкільних бібліотек та вирішили ряд організаційних питаннь щодо вибору підручників у 2019 році, підготовки до щорічної обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

  

       22 листопада 2018 року гостинно прочинила двері Яснозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, на базі якої відбувся районний семінар-практикум для вчителів хімії з проблеми: «Формування життєвих компетентностей учнів старших класів на уроках хімії за допомогою інноваційних технологій». У методичному заході взяли участь вчителі хімії із 19 закладів загальної середньої освіти.

          Із вітальним словом до учасників семінару звернувся директор школи Антоненко Іван Миколайович.

      Учитель хімії Шаповал Зоя Миколаївна ознайомила присутніх із структурою сучасного уроку у контексті компетентнісного підходу, провела відеодайджест «Використання навчально-методичних засобів при формуванні життєвих компетентностей учнів».

        Учитель хімії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Ткач Ліля Іванівна провела інтегрований квест «Природниче асорті», який містив запитання з хімії, біології, географії, фізики. Вчителі в ігровій формі мали розгадати назви хімічних елементів. На завершення квесту завдання були створені у програмах WordArt.com, rebus1.com/ua/.

          Практичний психолог Роїк Антоніна Григорівна запропонувала тренінгове заняття «Розвиток професійної ідентичності як засіб творчого становлення педагога».

        У ході робочої наради методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна ознайомила вчителів зі способами використання планшетів та смартфонів у навчальній діяльності, українськими Інтернет-платформами та ресурсами для самоосвіти, із вимогами до робіт на конкурс на кращу серію цифрових ресурсів.

          Учителі вдосконалили свої фахові компетентності, набули практичних навичок. Бажаємо всім натхнення і невичерпної творчої думки.

 

       На базі Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів фізичної культури на тему: «Удосконалення фізичних якостей та природних здібностей школярів, формування навичок командної гри при вивченні модуля «Волейбол».

    Учителі району відвідали та проаналізували уроки фізичної культури у 5 класі (вчитель Сіпко Микола Григорович) та у 10 класі (вчитель Бараненко Володимир Васильович) за темою: «Волейбол».

    На уроках учасники семінару спостерігали поетапне формування навичок гри у волейбол із середньої до старшої ланок; засвоювали форми та методи роботи, які сприяють розвитку фізичних якостей і природних здібностей учнів, формують навички командної гри.

   Особливо насиченим, результативним був урок фізичної культури в 10 класі. Бараненко Володимир Васильович досконало володіє методикою викладання предмета: вдало підбирає загальнорозвиваючі вправи в підготовчій частині уроку, як наслідок, учні отримують дозоване навантаження. При вивченні модуля «Волейбол» учитель подає зразок виконання, попереджає про можливі помилки та способи їх уникнення. На уроці відпрацьовувалися навички верхньої прямої подачі м’яча, передачу на точність, нападаючий удар із короткої передачі тощо, закріплювалися навички відпрацьованих умінь у ході навчальної гри.

     Відвідані уроки були спрямовані на формування фізичного та соціального здоров’я школярів, розвиток основних фізичних якостей, навчання техніки рухових дій, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів, опанування волейболом як базовим модулем.

     На практичному занятті учасники семінару відпрацьовували правила гри та суддівства у волейболі. Навчальна гра між учителями району показала високий рівень умінь та навичок педагогів, була технічною, яскравою, результативною.

 

      Протягом 15 – 16 листопада 2018 року  проходив І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2019» у таких номінаціях: «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я». Учасників професійного конкурсу віршами, піснями та танцями привітали учнівські колективи Будищенської, Мошнівської, Худяківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. У конкурсі взяли участь 18 педагогів із 14 навчальних закладів району, зокрема 7 учителів основ здоров’я, 4 – захисту Вітчизни,  7 – географії. Крім того, у номінації «Географія» взяли участь 2 педагоги з Чигиринського району.

        У всіх трьох номінаціях забезпечили участь педагогів адміністрації Леськівської (директор Баранник Григорій Іванович), Руськополянської № 2 (директор Ткаченко Людмила Володимирівна) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

        Учасники конкурсу пройшли дистанційне тестування професійної компетентності за системою «Знайка». Вчителі географії змагалися у випробуваннях «Практична робота», «Дослідження», предмета «Захист Вітчизни» - «Методичний практикум», «Практична робота», предмета «Основи здоров’я» - «Проект», «Урок».

        Конкурсанти для перегляду запропонували Інформаційні картки, відеорезюме. Найбільшу кількість балів набрали вчитель предмета «Основи здоров’я» Шапран Олена Вікторівна, предмета «Захист Вітчизни» Холодницький Юрій Борисович Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2; вчитель географії Тарасенко Зоя Віталіївна Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

        Дякуємо всім учасникам Конкурсу за сумлінну творчу працю. Бажаємо переможцям зонального туру Конкурсу успішно пройти відбірковий тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019».

 

      На відзначення Дня Гідності та Свободи 21 листопада 2018 року джури рою «Мошногірські яструби», учні козацьких класів та вихованці гуртка «Джура» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів підготували та провели лінійку-флешмоб, запалили символічну свічку пам’яті.

      Зворушливим було акапельне виконання учасниками заходу Державного Гімну України. Підготовлено і презентовано фотоколажі «День Гідності та Свободи».

     «Мошногірські яструби» спільно з адміністрацією школи, сільським головою Приходьком Григорієм Миколайовичем, представниками сільської ради вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання біля пам’ятного знаку в центрі села Будище.

 

  Урочистості з нагоди відкриття ІІ (районного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулися 17 листопада 2018 року в Будинку культури села Хацьки Степанківської ОТГ. Їх підготували учні й педагоги Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Декламування віршів, виконання пісень і танцювальні композиції на сцені налаштували учасників на написання конкурсних робіт.

    160учнів 3-11 класів із 28 закладів освіти району змагалися у мистецтві володіння словом.

   У вестибюлі Хацьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів облаштували народознавчий куточок для фотосесії, кожному учаснику вручили емблему свята з надписом «Відчуй смак української мови». На дверях навчальних кабінетів, у яких працювали конкурсанти, розмістили тематичні фото з цитатами письменників-класиків про мову.

    Кращі результати показали учні Байбузівської, Будищенської, Геронимівської, Дубіївської, Леськівської, Мошнівської, Руськополянських №1 та №2, Свидівоцької, Степанківської, Хацьківської, Червонослобідських №1 та №2, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

   Роботи переможців направлені для відбору на обласний етап. Ними стали Конкін Іван, учень 3 класу Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Лучицька Софія, учениця 5 класу Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Бобух Маргарита, учениця 6 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Славінська Євгенія, учениця 7 класу Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Потапенко Анастасія, учениця 8 класу Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

      Бажаємо нових здобутків від володіння рідною мовою!

 

      Стрімкі зрушення в суспільному житті зумовлюють необхідність змін у шкільній сфері. Набуття знань базується на інформації, якою забезпечуються учасники навчального процесу. Розвиток інформаційної сфери спричиняє зростаюче навантаження на учасників освітнього процесу, розширює горизонти пізнання. У вирішенні інформаційної проблеми актуальним постає завдання забезпечення підготовки педагогів новою формацією. Саме педагоги мають реалізовувати новітні підходи у навчальному процесі, що задекларовані в концепції «Нова українська школа».

   Вирішити проблему інформаційного забезпечення навчального закладу спроможна шкільна бібліотека, за умови її перетворення на сучасний шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Завдання з такого перетворення вирішує проект «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу».

   Наприкінці жовтня 2018 року шкільні бібліотекарі Кириченко Оксана Миколаївна (Геронимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Гуриненко Валентина Миколаївна  (Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів), Кужим Катерина Миколаївна  (Худяківська ЗОШ І-ІІІ ступенів) та Овчаренко Тетяна Архипівна  (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) брали участь у Всеукраїнському тренінзі з проблеми «Перетворення шкільної бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр», який відбувся на базі Київського консультативно-тренінговому центрі Українського інституту нормативної інформації. Бібліотекарі були вражені, почувши і побачивши для себе багато нового.

    Керівник Всеукраїнського проекту Зражевський Юрій детально зупинився на проблемах інформаційного забезпечення навчальних закладів, змісті перетворенння бібліотеки в ШБІЦ, ролі й місці бібліотекаря в реформуванні, презентував автоматизовану бібліотечно-інформаційну систему (АБІС) «ШБІЦ-облік».

     Головний редактор журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» Герасименко Ірина Миколаївна розповіла про технологію активного випереджувального інформаційного забезпечення та обслуговування освітнього процесу (технологія АВІЗО), АБІС «ШБІЦ-інфо», Всеукраїнську базу даних «Методика», «Мистецькі альбоми АБІС «ШБІЦ-інфо», проект «Читання», читацькі альбоми АБІС «ШБІЦ-інфо» тощо.

      Заклади загальної середньої освіти розпочали заключати договори про співпрацю та чекають на отримання програми АБІС.

      Отже, шкільні бібліотеки починають переходити на електронні форми обслуговування та шкільним бібліотекарям пропонується підвищити кваліфікацію до рівня нової посади – інформаційного адміністратора.

 

    Учитель англійської мови Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Перевізник Олена Сергіївна та Кароліна Чімченко, волонтер Корпусу миру США в Україні, відвідали Всеукраїнську конференцію для викладачів англійської мови з проблеми «Innovative Conference for Teachers: Changing Minds», організовану International House Kyiv з нагоди 65-річчя з дня заснування першої школи мережі та 25-річчя діяльності в Україні. International House World Organisation (IHWO) – це міжнародна мережа мовних шкіл і світовий лідер у викладанні іноземних мов та підготовці викладачів.

    Більше ста викладачів із різних куточків нашої країни та Східної Європи взяли участь у конференції, яка включала презентації, інтерактивні заняття та тематичні пленарні засідання, де були розглянуті найважливіші питання сьогодення у викладанні мови, співпраці та обміну міжнародним досвідом.

    Учасники конференції мали змогу поділитися своїм баченням того, як зробити вивчення мови більш легким і природнім та як навчати учнів цікаво, якісно, корисно, створюючи атмосферу доброзичливості, креативу та поваги.

 

       08.11.2018 Леськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів відсвяткувала 175-річчя з дня утворення. На святі з найкращими побажаннями, цінними подарунками, почесними грамотами, грошовими винагородами завітали помічник депутата Верховної ради Рудика Сергія Ярославовича Ковтун Оксана Анатоліївна, голова Черкаської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, завідувач відділу соціально-економічного захисту та організаційної роботи Черкаського обласного профкому Шевчик Галина Антонівна, сільський голова Бас Микола Федорович, директори шкіл району, випускники, учні, батьківська громадськість. У цей день присутні мали змогу перегорнути сторінки історії, пригадати найкращі миті шкільної історії, зустрітися з друзями, однодумцями та поринули в святкову атмосферу.

          Вітаємо всю шкільну родину з ювілеєм та бажаємо успіхів, значних досягнень, творчих злетів!

 

        14 листопада 2018 року вчителі зарубіжної літератури Черкаського району в рамках педагогічних гостин відвідали школи Золотоніського району. Першою відчинила свої двері Скориківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де гостей радо вітали директор освітнього закладу Скорик Тетяна Леонідівна, заступник директора Самойленко Людмила Григорівна та представники учнівського самоврядування. У шкільному кабінеті зарубіжної літератури в теплій атмосфері відбулася творча зустріч за участю вчителя зарубіжної літератури Коломієць Лариси Гнатівни та методиста районного відділу освіти Золотоніської РДА Логінова Андрія Юрійовича, які ознайомили присутніх колег із інноваційними формами роботи щодо викладання зарубіжної літератури в сучасних умовах.

          Родзинкою зустрічі став виступ зразкового фольклорного колективу «Світлячок».

          Нікого не залишила байдужим екскурсія до літературного музею Михайла Максимовича у Богуславському навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад–заганоосвітння школа І-ІІІ ступенів», яку майстерно провела заслужений учитель України Москаленко Тетяна Миколаївна. Вона ознайомила колег із основними віхами життя і творчості нашого земляка М. Максимовича, звернула увагу на головні експонати музею. Вчителі мали змогу через оглядову екскурсію ознайомитись із Богуславським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад–заганоосвітння школа І-ІІІ ступенів».

            Від щирого серця хочеться подякувати колегам Золотоніського району за таку теплу і гостинну зустріч.

 

Перемикач версій