16 листопада 2017 року проведено інструктивно-методичну нараду наукових керівників, які готують учнів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році.

На нараді підведено підсумки роботи педагогів і учнів району у 2016-2017 навчальному році та окреслено головні завдання на 2017-2018 навчальний рік. Учасники заходу одержали методичні настанови і поради щодо написання науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, розвитку творчого потенціалу школярів через науково-дослідницьку роботу, створення презентацій, підготовки до публічного виступу юних науковців.

Відбувся обмін думками за круглим столом із означеної проблематики. Цікавими та змістовними повідомленнями з досвіду роботи поділилися з колегами Гончаренко Ольга Іванівна (Степанківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Федорова Наталія Василівна (Леськівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Тертична Ірина Мирославівна (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), Сайфудінова Ганна Петрівна (Худяківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Дядюра Валентина Василівна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) та інші.

У процесі роботи увагу педагогів акцентовано на проблемі плагіату у науково-дослідницьких учнівських роботах, методах його виявлення та шляхах запобігання у рамках реалізації Закону України «Про освіту».

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна та завідувач відділу МАН Шовкопляс Анатолій Іванович побажали керівникам наукових робіт та їх вихованцям результативної участі у районному етапі конкурсу, нових творчих знахідок та успіхів!


14.11.2017 на базі Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів іноземних мов із проблеми: «Формування навичок критичного мислення на уроках англійської мови як засіб розвитку творчої особистості».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна наголосила, що однією із ключових компетентностей сучасної людини є володіння іноземною мовою, не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Акцентовано увагу присутніх на важливості вибору ефективних технологій формування процесу критичного мислення та на доцільності, ефективності використання таксономії Бенджаміна Блума. За її допомогою можна вести учнів від розумової діяльності нижчого порядку (запам’ятовування, розуміння) до вищого порядку (застосування, аналіз, оцінювання, творення).

Майстер-клас «Використання таксономії Блума як технології розвитку критичного мислення при вивченні іноземної мови: ключові характеристики та вправи для його реалізації» провела вчитель Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поденко Оксана Миколаївна.

Означену інноваційну технологію продемонстрували вчителі школи під час відкритих уроків за темами: «Дозвілля. Улюблені розваги» (4 клас, Чекаленко Яна Миколаївна) та «Шкільне життя. Шкільні правила» (6 клас, Поденко Оксана Миколаївна). Педагоги разом із учнями мандрували до чарівного острову розваг, визначали власні уподобання та потреби, планували та пояснювали свій вибір, відвідували віртуальні екскурсії у школах Великої Британії та Австралії, порівнювали шкільне життя дітей в Україні та країнах, мову яких вони вивчали, аналізували та оцінювали необхідність дотримання правил поведінки, розв’язували комунікативні та навчальні проблеми, логічно обґрунтовували висловлену думку, ефективно взаємодіяли з іншими, працювали над проектами, навіть озвучували мультфільм.

Учитель англійської мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, керівник районного методичного об’єднання Гаврюшова Людмила Михайлівна провела практикум, на якому учасники зібрання обговорили відвідані уроки. Крім того, провела тренінг із перевірки, оцінювання писемного висловлювання та завдань із розгорнутою відповіддю зовнішнього незалежного оцінювання.

У ході роботи проведено методичний інструктаж щодо організації роботи Євроклубів у закладах загальної середньої освіти.

Пропонуємо всім учителям ознайомитися з таксономією Блума і зробити її невід’ємною частиною планування своїх уроків.


 

На початку листопада 2017 року на базі Київського торговельно-економічного університету відбувся І Всеукраїнський форум викладачів англійської мови за темою: «Освіта нового покоління: навчаємо та вчимося по-новому», який зібрав 325 учасників із 10 міст України. Захід організовано за підтримки зовнішніх партнерів освітньої компанії «Pearson» і «Дінтернал-Книга». Мета конференції – підвищити свідомість педагогів для оновлення методики викладання іноземних мов у контексті викликів сьогодення.

Делегатом від освітян Черкаського району була вчитель англійської мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Кузькіна Світлана Юріївна.

Протягом першого дня заходу під час пленарного засідання експерти системи освіти висловили свої погляди та думки щодо перспектив і майбутнього процесу вивчення іноземних мов.

У форумі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, науковці та викладачі-практики з Великої Британії, Польщі, Японії, провідних українських вищих та закладів загальної середньої освіти.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся ректор Київського національного університету, професор Мазаракі Анатолій Антонович, який наголосив, що міжнародна кооперація сил, знань та досвіду необхідна, творить позитивний ефект у покращенні освіти, культурної взаємодії, розвитку соціуму та державної політики.

Доктор Піотр Штайнбріх, викладач Католицького Університету (Люблін, Польща), у своїй доповіді «Уміння для XXI сторіччя у навчанні англійської мови» зосередився на аналізі досліджень нейропедагогіки, позитивної психології та процесів, які відбуваються при засвоєнні іноземної мови. Фахівець також приділив увагу впливу сучасних технологій, формам цифрової повсякденної діяльності учнів та студентів, що використовуються в освітньому процесі.

Експерт програми «Освіта» Українського інституту майбутнього Микола Скиба у своїй доповіді з проблеми: «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін» ознайомив аудиторію з кращими освітніми моделями світу та запропонував набір практичних інструментів для педагогів, які прагнуть зробити навчальний процес цікавішим і продуктивнішим.

Майкл Хадсон та Колм Сміт, міжнародні експерти, фахівці з прикладної лінгвістики, під час своєї доповіді «Глобальна Англійська Шкала або вимірювання ваших умінь», ознайомили учасників форуму з її концепцією. Глобальна Англійська Шкала (ГАШ) – перший міжнародний стандарт, який вимірює рівень володіння англійською і допомагає всім, хто студіює англійську, визначати, вимірювати та відстежувати свої уміння за шкалою 10-90 балів.

Із великим зацікавленням було прослухано відеопривітання наукового керівника магістерських та докторських програм з питань комп’ютерного навчання, розробки навчальних матеріалів та тестування мовних умінь Скота Вендітта (Велика Британія). Науковець наголосив на тому, що швидкий технологічний розвиток вимагає використання нових інноваційних методів та прийомів навчання.

Протягом другого дня відбулись інтерактивні сесії, які підготували закордонні та українські експерти і викладачі, з метою обміну інноваційними практиками. Їх тематика була різноманітною: он-лайн навчання, тестування та оцінювання мовних умінь, навчальні ресурси для дорослих та дітей.

Українські та іноземні фахівці активно обмінялися думками, ідеями та власним досвідом. Цей форум став ще однією сходинкою на шляху особистісного та професійного зростання педагогів.


08.11.2017 завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Церковна Вікторія Олександрівна провела інструктивно-методичну нараду для заступників директорів загальноосвітніх шкіл із навчально-виховної роботи.

У нараді взяла участь начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка акцентувала увагу присутніх на особливостях нового Закону України «Про освіту» як важливому чиннику розвитку освітнього простору району. Голова райкому профспілки Рябчич Людмила Володимирівна повідомила про чергове підвищення відсотків за престижність педагогічної праці.

Головний спеціаліст Крутінь Іван Іванович звернув особливу увагу на здійсненні ліцензування освітніх закладів, а головний спеціаліст Блощаневич Вікторія Вікторівна – на організації освітнього процесу в інклюзивних класах та своєчасному оновленні інформації на порталі ІСУО.

У ході роботи підведено підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2018», місячника шкільних бібліотек, обговорено питання підготовки випускників шкіл до зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році та моніторингових досліджень. Крім того, заступники директорів шкіл поділилися досвідом щодо підготовки навчальних кабінетів, у яких будуть навчатися з вересня 2018 року першокласники, відповідно до нового Державного стандарту початкової загальної освіти, який ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого підходу. На часі обговорення були питання дотримання вимог Положення про атестацію педагогічних працівників, проходження ними курсів підвищення кваліфікації у 2018 році, участь школярів у інтерактивних конкурсах, олімпіадах, іграх, турнірах тощо.

Сучасна сфера діяльності заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи потребує інноваційного розвитку та вдосконалення.

Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика – конкурс, який утверджує державного статус української мови, сприяє піднесенню її престижу серед молоді, вихованню поваги до культури й традицій українського народу.

ІІ (районний) етап Конкурсу відбувся 11 листопада 2017 року в Степанківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Урочистості з нагоди відкриття заходу підготували учні й педагоги Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Ритмічні пісні й запальні танцювальні композиції на сцені Будинку культури підняли настрій присутнім і додали позитиву учасникам. 179 учнів 3-11 класів із 29 навчальних закладів району змагалися у мистецтві володіння словом.

Учні 5 класу писали твір за поданим початком про вечірню тишу і складали діалог за малюнком. Шестикласники укладали короткий тлумачний словник із поданих слів і відгадували, які фразеологізми «заховалися» в малюнках. Учні 7 класу пояснювали значення прислів’я «На годину спізнишся, за рік не доженеш» і доповнювали речення епітетами й порівняннями. Завданням для восьмикласників було написати твір-міркування «Як навчитися шляхетно спілкуватися». Учні 9 класу роздумували над тим, які рекламні вирази вони розмістили б на білборді для популяризації української мови. Десятикласники укладали календар майбутніх життєво необхідних людству відкриттів, а випускники складали каламбури і роздумували про справжню людину і її вчинки.

Кращі результати показали учні Будищенської, Вергунівської, Геронимівської, Дубіївської, Леськівської, Мошнівської, Руськополянської №2, Степанківської, Хацьківської, Червонослобідської №2, Шелепуської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» та Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

На обласному етапі район будуть представляти учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зима Аліна, учениця 10 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Веретільник Софія, учениця 9 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Коваленко Валерія, учениця 6 класу Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Славінська Євгенія та учениця 5 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Бобух Маргарита.

Міжнародний конкурс допомагає школярам берегти рідну мову, шанувати і любити її, піклуватися про неї, захищати, розкривати щоденно її велич і могутню силу, щоб зберегти її в усій красі для наступних поколінь!


У рамках реалізації обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 за ініціативи депутата Верховної Ради Рудика Сергія Ярославовича побудовано футбольне міні-поле. Жага до перемоги, досягнення нових результатів і прагнення бути кращим – це ті якості, які необхідні сучасній дитині у формуванні її особистості. Гра у футбол дозволяє не лише поліпшити фізичну форму, а й робить дитину більш витривалою, підвищує її самооцінку.

Урочисте відкриття поля відбулося 10.11.2017, у якому взяли участь депутат Верховної Ради Рудик Сергій Ярославович, депутат Черкаської обласної ради Коверський Анатолій Миколайович, голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники сільської та батьківської громади.

Почесні гості перерізали стрічку і зробили перший удар м’ячем у ворота разом із майбутнім учасником збірної України, учасником всеукраїнських футбольних турнірів Давиденком Владиславом.

Директор інноваційної школи Самохотов Анатолій Олександрович подякував за піклування, турботу про сьогодення та майбутнє підростаючого покоління. Нехай же панують на Землі здоров’я, щастя, мир та добро!


02 листопада 2017 року на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для соціальних педагогів та практичних психологів із теми: «Сучасні підходи до навчально-виховного процесу учнів із особливими освітніми потребами».

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна надала методичні рекомендації щодо організації корекційної роботи в освітньому закладі.

Поділилися досвідом щодо супроводу та корекції розвитку учнів із особливими освітніми потребами асистент учителя Троян Анна Петрівна, соціальний педагог Михайлова Людмила Олексіївна та практичний психолог Кот Валентина Петрівна.

Методист районного методичного кабінету з питань практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна провела практикум із елементами тренінгу: «Психологічний та соціально-педагогічний супровід інклюзивної освіти».

Кожен учасник семінару отримав необхідну інформацію, яку можна буде використати у власній педагогічний діяльності, зокрема у роботі з дітьми, які мають труднощі у навчанні.


День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 09 листопада.

У всіх освітніх закладах району відбулися урочистості до Дня писемності, проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 3908 учнів 3-11 класів.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед молодим поколінням, то сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Любіть українську мову та примножуйте її багатства!


08 листопада 2017 року філологи Черкаського району відвідали Корсунщину. Метою поїздки була методична зустріч і відвідання історико-літературних місць цього краю. Вчителі побували в музеї І.С.Нечуя-Левицького, який знаходиться в селищі міського типу Стеблів. Завідувач Андрій Сергійович Хаврусь познайомив із експозиціями музею, провів на гору Спаса, де біля церкви - могили діда і батька І.С.Нечуя-Левицького, показав краєвиди Стеблева і скелі, біля яких любив відпочивати письменник.

Потім педагоги відвідали Корсунь-Шевченківський історико-краєзнавчий музей, де представлена історія Корсунщини від заселення її людиною і донині. Велику цінність мають експонати з козацької тематики, Шевченкіана, багатий етнографічний матеріал.

Філологи отримали багато позитивних емоцій і вже планують наступні пізнавальні подорожі.

Відповідно до плану роботи районних методичних об’єднання вчителів математики, фізики та інформатики під час осінніх канікул проведено засідання творчих груп учителів-предметників.

У 2017-2018 навчальному році в районі розпочали роботу дві творчі групи вчителів математики за темами: «Формування ключових і предметних компетентностей шляхом створення компетентнісних завдань із математики для учнів 5-9 класів за новою програмою» (керівник – вчитель математики Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Нечипоренко Оксана Олексіївна) та «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом мотивації навчально-виховного процесу на уроках математики» (керівник – вчитель математики Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Щербина Олена Петрівна). Працює також інтегрована творча група вчителів математики, фізики та інформатики з теми: «Використання хмарних технологій при викладанні математики, фізики та інформатики шляхом створення інтерактивних вправ за допомогою онлайнових середовищ» (керівники – вчитель математики Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Копил Віталій Васильович та вчитель інформатики Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Компанієць Віктор Олексійович).

Під час проведених засідань керівники творчих груп за допомогою мультимедійних засобів навчання та інтерактивних технологій розкрили теоретичний зміст поставлених тематичних проблем, показали їх актуальність та інноваційну значущість, окреслили шляхи їх вирішення.

Обговорення планів роботи та розподіл творчих завдань між учасниками засідань проведено у формі круглого столу.

Бажаємо творчого натхнення учасникам засідань під час їх подальшої кропіткої роботи!

Розвиток інклюзивної освіти стало одним із пріоритетних напрямків роботи закладів загальної середньої освіти. Та на часі перед адміністрацією навчальних закладів виникає ряд важливих організаційних питань, одним із яких є недостатня кількість корекційних педагогів.

01 листопада 2017 року в Червонослобідській загальноосвітній школші І-ІІІ ступенів № 1 із метою підвищення професійної майстерності вчителів проведено семінар-практикум для педагогів, які викладають предмети «Розвиток мовлення» та «Корекція мовлення» за темою: «Розвиток усного та писемного мовлення в учнів із особливими освітніми потребами».

З вітальним словом та доповіддю щодо організації навчально-виховної діяльності та корекційної складової освітнього процесу звернулась до присутніх головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна.

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна розкрила питання специфіки корекції мовленнєвих порушень у дітей із особливими освітніми потребами. Навчальний практикум «Лексико-граматичні засоби мовлення» провела вчитель початкових класів Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Червоненко Леся Анатоліївна, яка має логопедичну освіту, та продемонструвала відеозапис корекційних занять.

Учителі-логопеди логопедичних пунктів відділу освіти поділились досвідом практичної роботи з дітьми, які мають вади мовлення. Глазунова Тетяна Миколаївна провела майстер-клас «Артикуляційна гімнастика та пальчикові вправи – основа для покращення звуковимови в учнів», а Величко Ірина Петрівна – практикум «Подолання порушень письма та читання у школярів».

Відділ освіти планує і надалі сприяти підвищенню кваліфікації педагогів, які працюють із учнями з особливими освітніми потребами.


03.11.2017 для вчителів предмета «Захист Вітчизни» проведено військово-патріотичний вишкіл.

Під час заходу педагоги навчальних закладів району ознайомилися з особливостями ведення воєнних дій із врахуванням Міжнародного гуманітарного права, тактичною та вогневою підготовкою, тактичною медициною, різними видами озброєння військових, мінно-вибуховими пристроями та вибухонебезпечними предметами. Учасники заходу отримали додаткові практичні навички з неповного розбирання та складання зброї.

У ході зустрічі обговорено актуальні питання патріотичного виховання учнівської молоді на уроках «Захист Вітчизни» та сплановано подальшу роботу з майбутніми захисниками України.


02.11.2017 на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків біологічного профілю на тему: «Формування орієнтирів освітнього процесу з біології та екології у закладах загальної середньої та позашкільної освіти», у якому взяли участь керівники гуртків Худяківської та Червонослобідської №1 загальноосвітніх навчальних закладів та станції юних натуралістів.

У рамках заходу керівники гуртків станції юних натуралістів Буша Катерина Вікторівна та Ложкова Ірина Юріївна презентували систему гурткової роботи з вихованцями закладу та провели майстер-клас «Виготовлення квітів із природного матеріалу».


31 жовтня 2017 року відбулася методична зустріч учителів трудового навчання на базі Черкаського колегіуму «Берегиня» за темою: «Формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках трудового навчання. Особливості роботи з обдарованими та творчими дітьми».

Вчителі ознайомилися з досвідом роботи Заслуженого вчителя України, «учителя-методиста», вчителя технічної праці Черкаського колегіуму «Берегиня» Ярошенка Павла Володимировича, який розповів про особливості підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. Він звернув особливу увагу на практичний тур, під час якого школярі власноруч виготовляють вказаний у завданні виріб із певного набору матеріалів. Своїм колегам запропонував майстер-клас «Способи оброки та оздоблення виробів з металу» (вороніння, накатки).

Вчитель трудового навчання Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Компанієць Віктор Олексійович познайомив всіх учасників зустрічі із набором робототехнічного конструктора Lego.

Під час засідання круглого столу вчителі обговорили стан матеріально-технічного забезпечення кабінетів трудового навчання та майстерень.

Методична зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері та залишила приємні спогади.

01 листопада 2017 року керівники закладів загальної середньої освіти у рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання здійснили поїздку до Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради – Школи козацько-лицарського гарту.

Делегацію освітян Черкаського району гостинно зустріли директор школи Шулежко Анатолій Васильович та юні джури, які з гордістю презентували досвід упровадження козацької педагогіки, виховної системи «Бути людиною – бути рицарем», зокрема діяльності рою «Терен». Цікавими та змістовними були екскурсії музейними комплексами та стрілецьким тиром. Кращі емоції викликали виступи педагогічного та учнівського колективів під гаслом: «Україна – це ми».

У навчальному закладі відбулася розмова за круглим столом про реформи в освітній галузі, досягнення та перспективи її розвитку, у якій узяв активну участь голова Смілянської районної ради Грошев Володимир Володимирович.

Такі зустрічі між колегами сприяють набуттю корисного досвіду та генеруванню нових ідей для професійного управлінського вдосконалення.

Іноземна мова дедалі наполегливіше входить у наше життя, інтегруючи українське суспільство зі світовим культурним простором. А відтак, її знання стає потребою часу, необхідним компонентом освіченості сучасної людини. Дошкільний вік особливо сприятливий для вивчення іноземної мови: діти вирізняються особливою чутливістю до мовленнєвих явищ, у них з’являється інтерес до пізнання свого мовного досвіду, секретів мови. Вони легко і досконало запам’ятовують невеликий за об’ємом мовленнєвий матеріал і добре його озвучують.

У дошкільному навчальному закладі «Лісова казка» с.Мошни для задоволення освітніх запитів дітей функціонує гурток «У світі англійської мови», яким керує творчий вихователь Скорина Валентина Іванівна. Діти починають знайомитись із англійською мовою із 4-річного віку.

Для більшого зацікавлення дошкільнят та кращого опанування іноземної мови керівник гуртка активно використовує рухову активність. Кожне заняття проходить у цікавій ігровій формі, у вигляді казкових пригод із використанням пісень, віршів, загадок, ігор-лічилок, перегляду мультфільмів. Головне, щоб малятам було цікаво, щоб вони переживали позитивні емоції та в невимушеній атмосфері могли засвоювати іншомовні слова.

Вивчення англійської мови - цікава та корисна для дітей навчальна діяльність, важливий етап системи безперервної освіти, становлення і розвитку дитини.

У м.Київ відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар із проблеми: «Освітні завдання вчителів початкових класів у формуванні нової української школи».

Активну участь у семінарі взяла вчитель початкових класів Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тимошенко Світлана Григорівна.

Захід був проведений із метою впровадження нових підходів до використання інформаційних технологій у початковій школі, підвищення ефективності навчання учнів. Педагогів ознайомлено з експериментом «Розумники» (Smart kids), який ініційований і підтриманий Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій МОН України, Інститутом інформаційних технологій НАПН України. Він передбачає використання електронних інтерактивних матеріалів для вивчення базових предметів у початковій школі. Основу проекту становлять педагогічні ігри, які дозволяють дітям у цікавій ігровій формі отримувати міцні і глибокі знання. Своїм досвідом із упровадження педагогічного експерименту в школах поділились освітяни з Києва та Чернівців.

Такі заходи дають можливість педагогам підготуватися до нових змін у початковій освіті.

На базі кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проведено методичні заняття для учителів предмета «Захист Вітчизни» Черкаського району.

Із викладачами розглянуто питання методики викладання вогневої, тактичної, інженерної та військово-медичної підготовки.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри військової підготовки, полковник Монастирський Валерій Миколайович провів теоретичні заняття із вогневої підготовки за темами: «Стрілецьке озброєння сучасної армії. Основи внутрішньої і зовнішньої балістики», «Методика вивчення призначення, будови та бойових властивостей стрілецької зброї. Методика проведення стрільб із пневматичної гвинтівки та автомата». Заняття із тактичної підготовки «Основи загальновійськового бою. Обов’язки солдата в бою. Організаційна структура механізованого відділення. Способи пересування на полі бою під час дії у пішому порядку» провів викладач кафедри військової підготовки, підполковник Санніков Олег Геннадійович.

На практичному занятті вчителями були відпрацьовані навички неповного розбирання та складання автомата, пістолета, кулемета, гранатомета. Акцентовано увагу науковців на діях під час стрільби та дотриманні заходів безпеки при поводженні зі зброєю.

Означений захід сприяв підвищенню фахової компетентності вчителів предмета «Захист Вітчизни».


На базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведені районні спортивні змагання із шахів та шашок.

У шахо-шашковому турнірі взяли участь 96 учасників із 24 загальноосвітніх шкіл району.

Переможцями стали учениця Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щекальова Інна (шахи), учень Червонослобідської школи І-ІІІ №2 ступенів Оліхнович Денис (шахи), учениця Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крамар Марія (шашки), учень Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Котенко Ярослав (шашки).

Перше місце з шахів посіла команда Руськополянської № 2, друге – Червонослобідської № 1, третє – Червонослобідської № 2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Перше місце з шашок виборола команда Дубіївської, друге – Мошнівської, третє – Руськополянської № 1 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Побажаємо переможцям районних змагань підготуватися та результативно виступити на обласних змаганнях із шахів та шашок.