В останні дні червня  2020 року відбулося нагородження переможців обласної премії для молоді за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики. Сертифікати на премії вручив заступник очільника Черкаської області Безщасний Юрій спільно з начальником Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Зеленським Максимом.

На розгляд Комісії з присудження премії подали заявки з різних куточків Черкащини, зокрема з міст Золотоноша, Сміла, Канів, Умань, Черкаси, а також Драбівського, Маньківського, Кам’янського, Городищенського, Жашківського, Черкаського та Смілянського районів. Із усіх перспективних кандидатів колегіально обрали десятку найкращих.

Серед нагороджених була вчитель біології та хімії Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Ковтун Алла Павлівна.

Бажаємо Аллі Павлівні професійності росту, креативності, нових перемог на освітянській ниві!

Квітень – травень 2020 року в закладах загальної середньої освіти – це період наполегливої роботи керівників, їх заступників над підсумками діяльності за навчальний рік та реалізації науково-методичної проблеми  за період 2015-2020 років. Крім того, вони підвищували управлінську компетентність в умовах дистанційної роботи педагогів та навчання здобувачів освіти. Нова українська школа ставить сучасні вимоги до директора освітнього закладу, у зв’язку з чим змінюються його роль, функції, компетенції та компетентності. Зміни в освіті вимагають постійних обговорень актуальних питань, внесення певних коректив у планування роботи.

20.05.2020 завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна провела вебінар на платформі ZOOM за темою: «Теоретичні аспекти створення Стратегії розвитку освітнього закладу». Запропоновано адміністраціям освітніх закладів науково-методичне питання, над яким можна працювати протягом трьох років, надано методичні рекомендації щодо розробки Стратегії розвитку освітнього закладу, обговорено сучасні тренди в освіті.

17.06.2020 начальник управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Ковтун Оксана Анатоліївна провела для директорів Черкаського району онлайн-семінар за темою: «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти та самооцінювання ЗЗСО». У ході семінару наголошено на обов’язковій розробці Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та Положення про академічну доброчесність, визначено методи збору інформації.

Головні спеціалісти відділу освіти, методисти районного методичного кабінету продовжують онлайн-консультації педагогів із означених питань.


10-11 червня 2020 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінальний етап Олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) у форматі онлайн. У заході взяли участь 35 учасників, які пройшли відбірковий етап. Учасники представили учнівські дослідницькі проєкти в секціях: агробіології, екології та енергозбереження, прикладної біології, ботаніки. Більшість проєктів є актуальними, інноваційними та виконаними на високому рівні з дотриманням наукової методики дослідження.

У секції «Агробіологія» І місце виборола учениця 11 класу Дубіївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області Сухина Марина.

Подальших перемог тобі, Марино! Дякуємо за плідну, кропітку працю вчителю біології Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковтун Аллі Павлівні! Професійного Вам росту та креативності!

 

 

 

10 червня 2020 року пройшла інструктивно-методична нарада із використанням платформи ZOOM за темою: «Організація проведення інвентаризації в інформаційно-телекомунікаційній системі «Державна інформаційна система освіти».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із нормативними документами щодо забезпечення підручниками та навчальними посібниками учасників освітнього процесу. У ході роботи підведено підсумки щорічної інвентаризації фондів шкільних підручників та визначено потреби закладів загальної середньої освіти Черкаського району у підручниках на 2020-2021 навчальний рік. Наголошено на своєчасному веденні бухгалтерської документації та звітності шкільних бібліотекарів. Методист приділила особливу увагу листам Міністерства освіти і науки України щодо проведення Всеукраїнської централізованої інвентаризації бібліотечних фондів підручників для 5-11 класів, методичним рекомендаціям з введення даних про інвентаризацію та дотримання інструкції щодо роботи бібліотекарів в системі ІСУО.

Присутні обговорили стан функціонування вебсторінок «Бібліотека» на сайтах закладів загальної середньої освіти та підготовки до нового навчального року.

Уже традицією стало проведення у Черкаському районі Чемпіонату з волейболу серед педагогічних працівників. 16 червня 2020 року на волейбольній площадці відкритого спортивного майданчика в селі Байбузи  проведено фінальні спортивні змагання серед педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. У спортивних випробуваннях взяли участь три команди-фіналісти: із Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради та Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Руськополянської сільської ради.

Змагання між командами вчителів показали, що педагоги різних фахів люблять грати у волейбол та мають велике прагнення до перемоги. У цікавій напруженій боротьбі перше місце виборола команда Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге – Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Руськополянської сільської ради, третє – Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради. Переможців змагань нагороджено Грамотами відділу освіти Черкаської райдержадміністрації та грошовими винагородами від районної профспілкової організації працівників освіти.

Командні ігри з волейболу проходили у дружній обстановці та спонукали педагогічних працівників оздоровлювати свій організм системними заняттями спортом.


Літній період є, безсумнівно, часом відпусток. 11.06.2020 відбулося онлайн-консультування на платформі Zооm із питань надання відпусток. Учасники обговорили особливості надання й обліку відпусток у 2020 році та їх документальне оформлення з урахуванням законодавчих змін та напрацювань.

Керівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти отримали інформацію від методиста районного методичного кабінету Іванченко Галини про види відпусток та зміни до Закону України «Про відпустки» на період оголошення карантину на відповідній території. Було переглянуто презентацію з означеного питання.

Усім освітянам Черкаського району бажаємо добре відпочити та оздоровитися!


Закриті дитячі садочки — одна з головних проблем батьків, які повернулись на роботу після послаблення карантину. Тож поступово після послаблення карантину до функціонування повертаються заклади дошкільної освіти, виконуючи рекомендації МОЗу та ГДСЛу.

Із 02 червня відновили свою діяльність  заклади дошкільної освіти «Сонечко» села  Лозівок та «Струмочок» села Будище Будищенської сільської ради. Освітні заклади виконали всі тимчасові протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19) - це наявність медичних масок, рукавичок, антисептиків, безконтактних термометрів, організації місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Окрім цього, проведено  аналізи води із системи водопостачання, щоб переконатись у її безпечності та якості після тривалого простою.

Проводиться температурний скринінг дітей та всіх працівників закладу дошкільної освіти. Батьки, виконуючи рекомендації Кабінету Міністрів України, передають дітей педагогам на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення).

Наразі в інших закладах дошкільної освіти триває підготовчий етап. Заклади розпочнуть роботу, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників.

Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді було проведено онлайн-конкурс «Відун» для всіх джур України у старшій та середній вікових категоріях, який був присвячений Дню Героїв України. За результатами конкурсних випробувань рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Лазаренко М.Л., Мавренкова Ю.П.) посів І місце (44 бали), рій «Молода Січ» Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 (керівник Холодницький Ю.Б.) -  ІІ місце (43 бали).

Вітаємо переможців конкурсу та бажаємо нових перемог!

На початку травня відбулися онлайн-консультації для шкільних бібліотекарів із питань вибору підручників для 7 класу, проведення щорічної інвентаризації фондів підручників та методичних посібників, підготовки до нового навчального року.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна підвела підсумки участі закладів освіти у Всеукраїнському виборі та визначенні потреби підручників (для 3 та 7 класів) закладами загальної середньої освіти, наголосила на проведенні відповідності ведення бухгалтерської документації нормативним документам та звітності шкільних бібліотекарів, необхідності оновлення книжкових виставок.

Бібліотекарі поділилися досвідом своєї роботи під час карантину, а саме: створення нових книжкових виставок, аналіз літератури основного фонду, списання та вилучення із бібліотечних фондів зношеної літератури, ремонт книг, проведення для дітей віртуальних екскурсій, вікторин, інтерактивних ігор до художніх творів.


Шановні діти, працівники освітянської галузі,батьки,  жителі Черкаського району!

Сьогодні ми перегортаємо останню сторінку 2019-2020 навчального року. Він був непростий, але нехай запам’ятається кожному з вас новими відкриттями в країні Знань, вагомими результатами наших юних інтелектуалів на обласних етапах всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, творчих та спортивних випробуваннях,  педагогів - у конкурсі «Вчитель року», обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини». Ми всі пройшли нелегкий шлях дистанційного навчання у період карантину. Дякую педагогічним колективам, здобувачам освіти за сумлінну працю, батькам – за підтримку і розуміння.

 Найкращі та найщиріші мої побажання випускникам закладів загальної середньої освіти, їх родинам. Випускники, ви молоді, красиві, компетентні, впевнені у собі особистості, у вас безліч нових ідей, шалених шалених мрій, які в житті ви обов’язково реалізуєте. Ми у вас віримо! Хай ваше життя буде щасливим, безхмарним,  завжди з теплотою та вдячністю згадуйте рідну домівку, школу, село. Пам’ятайте, що ви – українці з великою історією свого народу.

Радісний дзвін останнього дзвоника для більшості школярів знаменує початок літніх канікул. Бажаю яскравих вражень від спілкування з друзями, реальних, а не віртуальних подорожей, насолоди від теплого сонця, веселкових днів.

Миру, безхмарного неба, здоров’я всім! До зустрічі в новому навчальному році!!!

 

Ось і завершився 2019-2020 навчальний рік. Рік, який став особливим у житті кожного: здобувачів освіти, педагогів, батьків. Традиційно це свято вже вкотре об’єднало всю шкільну родину.  Через карантин цього року дзвоник сповістив про завершення навчання в онлайн-режимі. І знову звучать щирі слова вітань, побажання успіху і віри в те, що восени всі знову прийдуть у класні кімнати і розпочнеться новий навчальний рік.

Передзвін останнього шкільного дзвінка відкриває нову сторінку дорослого життя для випускника  закладів загальної середньої освіти Черкаського району, які впевнено будуть крокувати життєвими шляхами.

 Нехай літо принесе лише добрі новини, яскраві враження, приємні несподіванки! До нових зустрічей у новому навчальному році!


На відзначення Дня науки 2020 року кафедра національної економіки та публічного управління ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» організував Всеукраїнський учнівський конкурс наукових есе для учнів старших класів, тематика яких присвячена висвітленню проблем публічного управління в історії української державності.

Участь у конкурсі взяла Гавриш Катерина, учениця 9 класу Худяківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради. Під науковим керівництвом вчителя історії Кужима Сергія Петровича вона підготувала есе з проблеми публічного управління в історії України.

Учениця отримала сертифікат за критичний аналіз і творчий пошук у царині вирішення проблем української держави.

Залучення старшокласників до конкурсів – це підтримка талановитої учнівської молоді, здатної здійснювати дослідження, творчий пошук у вирішенні проблем розбудови держави.


Проведення у країні карантинних заходів стало насправді серйозним випробуванням для української системи шкільної освіти та спонукало освітян до миттєвого вирішення питання щодо переходу на дистанційну форму навчання. Проте незважаючи на усі труднощі, це надало нові можливості для практичної реалізації принципів педагогіки партнерства та гарний привід для самовдосконалення усіх учасників освітнього процесу.

Протягом травня відбувалися онлайн-консультування щодо організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання наймолодших здобувачів освіти – учнів початкових класів.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна надавала рекомендації щодо забезпечення всіх учнів доступом до навчальних матеріалів та завдань шляхом використання різних способів обміну інформацією.

Учителів ознайомлено з тим,  як сформувати учнівське портфоліо для 1-2 класів, заповнити Свідоцтво досягнень учнів Нової української школи.

Світлана Вікторівна запропонувала такі форми роботи, які сприятимуть формуванню в дитини впевненості у собі, здійсненню діагностування особистісного розвитку, надала методичні рекомендації для вчителів 3-4 класів щодо проведення дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань, тестових перевірок, створення учнями проєктів, лепбуків за темами,  опрацьованими дистанційно з використанням онлайн-ресурсів.

Під час віртуального спілкування методист наголосила на особливостях заповнення класних журналів, оформленні шкільної документації, відповіла на актуальні питання щодо завершення навчального року та планування роботи на наступній рік.

Із метою піднесення престижу української мови і літератури, історії України в молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в учнівської молоді почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, його історичного минулого в Україні щороку проходить Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об`єднаймося ж, брати мої!». Цього року він відбувся під гаслом: «Ради тебе перли в душу сіють, ради тебе мислю і творю…» (В. Симоненко «Задивляюсь у твої зіниці…»).

Черкаський район представив 3 роботи на обласний етап. Одна з них була представлена на підсумковому етапі й отримала перемогу в номінації «Література». Це новела «Заради життя», автором якої є Одинюк Єлизавета, учениця 8 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У новелі порушено актуальні проблеми сьогодення, тісно переплетені теми війни, волонтерства, патріотизму, кохання.

Підготувала ученицю вчитель української мови і літератури Преснякова Валентина Володимирівна, учні якої є постійними учасниками й переможцями творчих конкурсів.

Ця перемога – результат постійної роботи педагога і підтримки талановитої молоді в Черкаському районі.

На online-платформі Zoom для заступників директорів закладів загальної середньої освіти з виховної роботи відбувся вебінар на тему: «Робота з батьками здобувачів освіти в умовах карантину». Під час зустрічі були розглянуті питання організації системи роботи та взаємодії класного керівника з батьківською громадськістю в умовах дистанційного навчання, які висвітлила методист районного методичного кабінету Висоцька Марія Петрівна. У ході вебінару методист із практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна надала поради батькам щодо спілкування з дітьми в умовах карантину.

Також у рамках заходу були обговорені результати всеукраїнського опитування батьківської громадськості: «Навчання дітей під час карантину: результати опитування батьків», яке провів Офіс освітнього омбудсмена.

Учасники вебінару висловили побажання щодо розгляду актуальних питань виховної роботи під час наступних зустрічей. 

Традиційно, у третій четвер травня, українці відзначають День вишиванки. У цей день ми одягаємо національне вбрання, в якому закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів, засвідчуючи шану та повагу українському народу. Цього року учнівські та педагогічні колективи також не залишились осторонь і приєдналися до українців всього світу у єдиному поклику.

Сьогодні по всьому світу об’єднуються українці і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. Єднаймося, бо в цьому наша сила!


Онлайн-консультації з проблеми «Організоване завершення 2019/2020 навчального року» вчителів іноземних мов відбулися з 04 по 08 травня 2020 року.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна

звернула увагу на нормативні документи щодо завершення навчального року, особливості здійснення тематичного та підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів із іноземних мов. Методист акцентувала увагу вчителів на проведенні підсумкового оцінювання учнів із чотирьох видів мовленнєвої діяльності, а саме: читання, письма, аудіювання та говоріння; здійсненні записів у класних журналах, оцінюванні роботи учнів у дистанційному режимі та виставленні семестрових та річних балів.

Вчителі іноземних мов обмінялися власним досвідом про ті технології дистанційного навчання, які вони використовують у своїй роботі під час карантину, а саме: GoogleClassroom, Viber, Zoom, Jitsi, На Урок, LearningApps тощо.


Відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра з питань євроатлантичної інтеграції України Вадима Пристайка від 04.05.2020 № 170990/1/1-20, листа Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 08.05.2020 № 02/11-02/1026 «Про відзначення Дня Європи», з метою належного відзначення Дня Європи у 2020 році, враховуючи умови карантинних заходів, у закладах загальної середньої освіти Черкаського району організовано з учнями відповідну роботу з  використанням мережі Інтернет, зокрема соціальних мереж, сайтів закладів освіти.

Заходи сплановано  у форматі челенджів, онлайн-флешмобів, онлайн-акцій, інтернет-конкурсів, відеоконференцій, віртуальних екскурсій Європою.

Зокрема, в соціальній мережі Facebook на власній сторінці Червонослобідський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради організував інтернет-вікторину «Цікаве про Європу», Будищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - інтернет-конкурс малюнків «Ми – європейці!», Червонослобідський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради - флешмоб «Україна – країна європейська». Активними учасниками всіх заходів були учні Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Здобувачі освіти переглянули тематичні онлайн-уроки, здійснили віртуальні екскурсії «Історичними місцями країн Європи». Педагогами проведено інтернет-засідання дебатних клубів, євроклубів за темою: «Навчання в Україні чи за кордоном?».  

На сайтах закладів освіти   розміщені фото із символікою України та ЄС, відеоролики про приналежність України та Черкащини до Європейської спільноти, присвячених Дню Європи.

У бібліотечних закладах  району організовано віртуальні виставки «Відкрий Європу для себе», віртуальні подорожі «Подорож Європою», інтернет-круїзи «Мандруючи лабіринтами Європи», проведено фотомандрівки «Європа в об’єктиві», онлайнові ігри-вікторини«Знайома і незнайома Європа».

Інформацію та усі пости про проведені заходи розміщено на сайтах та у соціальних мережах.


Нові вимоги до організації освітньої діяльності в умовах карантину вимагають від керівників гуртків більшого використання можливостей цифрових технологій. Так, керівники гуртків районного Центру дитячої та юнацької творчості активно використовують у своїй діяльності платформи Skype, YouTube,  Zoom, соціальні мережі та месенджери Facebook, Viber, Messennger тощо, де розміщують відеоуроки, майстер-класи, фото творчих робіт вихованці.

Методисти туристсько-краєзнавчого відділу та керівники туристичних гуртків проводять онлайн-вікторини, тести, змагання, челенджі «Котигорошко на карантині». Розроблено туристичний проєкт «Мандруємо Україною», який розміщено у соціальній мережі Facebook.

Вихованці взяли активну участь у челенджі «Залишайся вдома».

Під час карантину керівники гуртків продовжують навчання вихованців, розвивають їх творчі здібності, займаються самоосвітою.


05-08 травня 2020 року для вчителів природничих дисциплін відбулися онлайн-консультування щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна звернула особливу увагу на проведення контрольних робіт із хімії та географії, виставлення тематичних, семестрових і річних балів, заповнення сторінок класних журналів. Презентувала Проєкт затвердження професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти» та методичні рекомендації МОН України про організацію дистанційного навчання в умовах карантину.

Учителі хімії, географії, біології та природознавства поділилися досвідом щодо організації дистанційного навчання в умовах карантину, а саме: застосуванням різноманітних інтернет-платформ: Naurok, Classtime, Googleclassroom, Vseosvita та інші.

Карантин кинув виклик усім, а педагогам у першу чергу. За короткий час потрібно було опанувати та впровадити нові форми навчання. Вчителі природничих дисциплін поринули у світ віртуального навчання, розвитку і самоосвіти.

Всім успіху, натхнення, творчості у досягненні поставлених цілей!


Перемикач версій