Із 24 червня по 01 липня 2018 року в м.Львів на базі Українського католицького університету проходила VIII Міжнародна молодіжна літня школа на тему: «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького», в якій взяли участь представники 11 областей України, а також з Польщі та Білорусі. Черкащину представляв директор інноваційної Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради Самохотов Анатолій Олександрович.

Програма роботи школи передбачала змістовні лекції та тренінги, які поєднувалися з відвідуванням наукових установ та цікавих архітектурних об’єктів Львівської області (с.Прилбичі – батьківщина митрополита Андрея, Крехівський монастир отців Василіян та с.Вишня, яке пов’язане з діяльністю митрополита). Цікавим та змістовним стало відвідування палацу Потоцького у м.Львів та Львівського державного архіву, в якому кожен мав можливість потримати в руках оригінал тексту Берестейської унії 1596 року. Під час функціонування школи учасники долучилися до обговорення найважливіших питань української історії XX століття. Такий захід  є надзвичайно корисним та цікавим, адже він сприяв переосмисленню найважливіших аспектів розвитку українського суспільства Галичини та відкривав нові горизонти для подальшої співпраці педагогів, науковців.

Перебування у літній школі – це велика можливість проявити себе як педагога відповідного фаху.

 

Уже пройшла пора прощання зі школою та безтурботним дитинством. У 2018 році 279 випускників району зробили впевнений крок у доросле життя. За мить промайнули всі одинадцять років безтурботного, але такого насиченого подіями, святами, контрольними і тестами життя. Отримані результати зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації і як результат кропіткої роботи – здобуто документ про загальну середню освіту.

Шановні випускники! Бажаємо вам досягти поставленої мети, відкрити для себе нові горизонти, стати людьми, гідними прикладу. Щасливої вам життєвої дороги!

 

Робота літньої школи професійного розвитку, яка працювала на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», була спрямована на освітян, які мають бажання постійно підвищувати свій фаховий рівень, прагнуть освоювати сучасні технології та методики навчання. Майже 90 педагогів району були зареєстровані на тренінги, майстер-класи, практикуми, які проводили спеціалісти інституту. Крім того, кожен педагог, ознайомившись із освітніми трендами, провів самодослідження та самодіагностику власного професійного зростання. Всі учасники методичних заходів отримали сертифікати відповідного зразка.

Нова українська школа чекає на педагогів-агентів змін, які не зупиняються на досягнутому, а перебувають у постійному пошуку чогось нового у методиці, що принесе хороший результат у роботі.

 

 

Із 18 по 22 червня 2018 року у м.Київ відбулась літня сесія «STEM- школа – 2018», у якій взяли участь 60 різних за фахом педагогів із усіх  областей України. Організаційний комітет за мотиваційним есе обрав для навчання від освітян Черкаського району Заслуженого вчителя України, вчителя біології та екології Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Носаєву Ірину Петрівну.

У програмі сесії були представлені науково-методичні, навчальні матеріали за такими напрямами:

- науково-теоретичні аспекти   STEM-освіти (концептуальні засади, дидактичні принципи і підходи  STEM-навчання, вітчизняні та зарубіжні моделі   STEM-освіти);

- успішні освітні практики для    STEM-навчання (індивідуалізація навчання через проектно-дослідницьку діяльність, лайфхаки, нестандартні методичні прийоми, кейси для реалізації наскрізних ліній   STEM-предметів та для розробки   STEM-уроків і екскурсій, мейкерство, сучасна наочність тощо);

- партнерство (освітній менеджмент, фандрайзинг, краудфандинг, спонсорство, лідерство в освіті, побудова ефективних комунікацій із приватними компаніями);

-     STEM-педагог (розвиток професійної компетентності педагогів, мотивація, можливості, успішний досвід, суспільне визнання тощо);

- психолого-педагогічні аспекти STEM-навчання (індивідуалізація навчання із погляду психології, гармонійність та кінезіологія в освітньому процесі, виховання покоління Z, новий погляд на роль педагога в освітньому процесі).

Слухачі школи були ознайомлені з програмами партнерів: «Центр розвитку навиків «Покоління Z», «Міжнародний освітній центр «Insight», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №307 із поглибленим вивченням природничих наук м.Київ, національний музей Тараса Шевченка та інших. 

         Такі заходи знайомлять педагогічну громадськість із інноваційними освітніми технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи.

 

Під таким девізом із 15 червня по 18 червня 2018 року на базі Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проходила районна гра-випробування «Котигорошко – 2018», у якій взяли участь команди з 17 закладів загальної середньої освіти, станції юних техніків та станції юних натуралістів. Протягом чотирьох днів учасники виборювали перемогу в спортивних випробуваннях та велотуризмі, подоланні смуги перешкод, в’язанні вузлів, тестуванні з топографії та краєзнавства. Дискотеки, спів під гітару, аромат хвої надовго запам’ятаються тим, хто вперше став учасником гри.

Гру відвідали заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич, помічник народного депутата України Рудика Сергія Ярославовича Ковтун Оксана Анатоліївна, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович та його заступник Степанюк Сергій Олексійович, сільський голова села Думанці Кукушкін Сергій Володимирович.

За результатами конкурсних випробувань у старшій групі І місце виборола команда «Степанки» Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце – команда «Рваний кед» Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце – команда «Лідер» Хацьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У молодшій групі І місце посіла команда «Рваний кед» станції юних натуралістів, ІІ місце – команда «Глобус» Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ІІІ місце – команда «Неогайдамаки» Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Велику організаційну роботу провели туристсько-краєзнавчий відділ районної станції юних техніків, районний методичний кабінет, педагогічний колектив Думанецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, спонсори для того, щоб діти були задоволені.

Вітаємо переможців! Всім учасникам гри бажаємо нових походів, відкриттів і приємних вражень. До зустрічі влітку 2019 року!

 

Навчальний рік завершився, та школярі закладів загальної середньої освіти ще довго згадуватимуть гру «Сім пелюсток доброти», яка пройшла у рамках реалізації районної програми «Добротворець». Під час гри діти  презентували своє «Добре діло», брали активну участь у тренінгах для лідерів учнівського самоврядування «Пропонуй. Організовуй. Дій», заняттях із безпечної роботи в Інтернет-мережі, девіз яких: «Навчись сам - навчи іншого», квесті «Стежками рідного краю». Учнівська молодь долучилась і до флешмобу «Я – за безпеку на дорогах!».  Діти змагалися у приготуванні найсмачнішої козацької каші.

Хай буде більше позитивних вражень від шкільного життя, років дитинства!

 

У 26 навчальних закладах району з 29.05.2018 по 15.06.2018 працювали 27 мовних загонів. 448 учнів 2-8 класів перебували в багатокультурному середовищі, навчалися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших. Діти покращили свої знання, беручи участь у реалізації захоплюючих проектів та завдань, інсценуванні казок, подорожах, змаганнях, спілкуванні англійською та німецькою мовами. Завдяки такому насиченому подіями відпочинку діти зрозуміли, що іноземні мови – це нові знайомства, знання, цікава інформація про навколишній світ,  незвичайні пригоди.

У роботі мовних загонів було задіяно 44 педагоги іноземних мов, 1 волонтер Корпусу миру США, 2 волонтери Всеукраїнського проекту «GoCamps», 27 учнів-волонтерів 8-10 класів, а також практичні психологи, вчителі фізичної культури, музичного та образотворчого мистецтва, шкільні бібліотекарі, що забезпечило інтегровані види роботи.

Тематичні напрямки роботи таборів були різними: «Спорт та здоров’я»,  «Відпочинок і дозвілля», «Країнознавство», «Мистецтво», «Лідерство, молодіжний рух», «Театральний». Учителі поєднували вивчення іноземних мов зі спортивними змаганнями, екскурсіями, фізичними вправами, а також допомагали учням пізнавати культуру, історію та традиції різних країн світу.

У літніх мовних таборах діти мали можливість спілкуватися іноземними мовами (англійською, німецькою) та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових, концертних та спортивних програмах, театральних виставах, проектах, подорожах тощо).

Кожен день перебування дітей у таборі був наповнений заняттями, що були корисними та багатогранними, побудованими таким чином, щоб всі змогли проявити творчі здібності, вдосконалити навички комунікативного мовлення, подолати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою.

 

 

Із 12 по 15 червня 2018 року у м.Вишневе (Київська область) відбувся чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту серед дорослих, жінок та юнаків. Участь у них взяли 27 команд із різних регіонів України. У складі юнацької збірної Черкаської області були учні Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, а саме: учень 10 класу Дубовик Віталій, учень 7 класу Новіков Євгеній та Гаврилюк Микола (випускник 9 класу 2016 року). Високий результат показала учениця 8-Б класу Культенко Софія, яка не уявляє свого життя без, здавалося б, чоловічого виду спорту. У підсумку команда з Черкащини виборола ІІІ загальнокомандне місце, а Дубовик Віталій та Гаврилюк Микола стали чемпіонами України у змаганнях із бойового розгортання. Крім того, Віталій ще й виборов срібло у змаганнях із подолання 100-метрової смуги з перешкодами.

Ми пишаємося високим спортивним результатом учнів! Цих перспективних спортсменів сформував Заслужений учитель України Савченко Іван Іванович. Тепер його справу продовжує Дубина Ігор Іванович – тренер юнацької збірної команди Черкащини з пожежно-прикладного спорту (колишній учень Івана Івановича), до речі, також випускник школи.

Бажаємо юним спортсменам та їх тренерам нових перемог!

 

Для учнів військово-патріотичного загону «Нащадки козаків», який функціонував у пришкільному таборі «Калинка» Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, були організовані екскурсії славетними місцями рідного краю.

Першою мандрівкою стала екскурсія на Шаєву гору в село Нечаївка. Діти відвідали «Криницю совісті», зробили фото та смакували смачну козацьку кашу, яку самі приготували в цій чарівній місцині. Пізнавальними були також екскурсії до Черкаських обласних музеїв: художнього та краєзнавчого. У поїздці до парку «Сосновий бір», що в місті Черкаси, кожен отримав необхідну дозу естетичного задоволення від споглядання кам’яних скульптур та природного ландшафту. Також діти поповнили власні фотоколекції для соціальних мереж.

Під час відвідування Головного центру підготовки особового складу державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в смт.Оршанець хлопці та дівчата познайомилися з основними видами діяльності прикордонників, оглянули навчальні класи з підготовки фахівців, які нестимуть службу на рубежах рідної держави. Спробували себе в ролі митника, який перевіряє документи осіб, що перетинають кордон. Запам’яталася й екскурсія до Центрального музею ДПСУ. Особливо вразили експонати в залі «Історія козацтва».

Всі поїздки видалися на славу! Стомлені, але безмежно щасливі, з неймовірним багажем вражень та знань поверталися додому діти, прокручуючи в голові найприємніші моменти мандрівок.

 

У системі роботи районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації суттєву роль відведено забезпеченню необхідних умов для адаптації молодих педагогів у навчальних закладах, їх творчої діяльності та професійного зростання.  Уважне ставлення до кожного молодого педагога, науково-методичний супровід їх професійного становлення й розвитку – пріоритет у роботі методистів РМК.

Стало традицією у кінці навчального року підводити підсумки роботи з молодими педагогами, які тільки розпочали свою трудову діяльність у закладах загальної середньої освіти. Форум відбувся на базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та районної станції юних натуралістів. Відкрила форум завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна, яка ознайомила з його програмою. Мета форуму – визначити нові професійні ролі та завдання сучасного педагога в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа».

Директор школи Баранник Григорій Іванович презентував навчальний заклад, педагогічний колектив, досягнення. Заступник директора з навчально-виховної роботи Мигаленко Тетяна Василівна разом із заступником директора з виховної роботи Марштупою Зінаїдою Іванівною, педагогом-організатором Науменко Тетяною Павлівною, соціальним педагогом Коваль Світланою Петрівною, практичним психологом Попович Наталією Миколаївною запросили всіх до педагогічного кафе, в якому звучала музика, відбувалося спілкування колег-однодумців, виконано ряд інтерактивних вправ.  Молоді педагоги відвідали навчальні кабінети, ознайомилися з роботою шкільної бібліотеки.

Радо зустріла молодих педагогів директор районної станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна. Вона презентувала мережу гуртків станції, розкрила досвід щодо розвитку пізнавальних інтересів школярів, виховання любові до природи рідного краю. Велике задоволення учасники форуму отримали від перегляду відеопанорами «Барви рідного села», спілкування з жителями живого куточка та участі в майстер-класі «Я роблю це так!» Методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна  провела методичний інструктаж щодо створення скрайбінг-презентації.

У ході роботи молоді педагоги обговорили моральні настанови В.О.Сухомлинського.

Такий методичний захід сприяв формуванню педагогічного іміджу, побудови індивідуальної освітньої траєкторії розвитку молодих педагогів відповідно до особистісних потреб, інтересів та здібностей.

Форум відбувся за підтримки голови Черкаського райкому профспілки працівників освіти і науки Рябчич Людмили Володимирівни.

Бажаємо молодим освітянам відпочити влітку і з відновленими силами, творчим натхненням розпочати новий 2018-2019 навчальний рік.

 

 

Із 05 червня по 07 червня 2018 року в місті Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася Літня толока позашкільників (проект професійного розвитку), в якому взяла активну участь директор районної станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна. У рамках заходу відбулися тематичні практичні заняття, дискусійні майданчики, квести, екскурсійні програми.  Учасники толоки мали змогу поділилися власним досвідом із актуальних проблем позашкільної освіти.

Всі педагоги отримали сертифікати та безліч позитивних вражень.

 

01 вересня 2018 року всі першокласники України навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни в освітньому процесі кожного навчального закладу. Всі педагоги, що будуть працювати в 1 класах 2018-2019 навчального року, пройшли дистанційну форму навчання на сайті студії онлайн-освіти  платформи ЕдЕра Міністерства освіти і науки України та отримали відповідні сертифікати.

Для підвищення фахової підготовки вчителів початкової ланки у період із 04 по 08 червня 2018 року на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася остання ІІІ очна сесія, у рамках якої тренер-методист із питань початкової освіти Лисенко Світлана Вікторівна опрацювала ключові аспекти проблем: «Інтегроване навчання. Формування міжпредметних компетенцій у процесі тематичного та діяльнісного підходів до навчання. Особливості викладання  предметів у першому класі за типовою освітньою програмою. Стратегії критичного мислення. Множинний інтелект та його вплив на розвиток творчих здібностей школярів. Планування інтегрованих уроків на основі запитів дітей через дослідження. Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів (формувальне оцінювання, технологія портфоліо). Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO. Поглиблення розуміння значення гри для дитини. Розвиток вміння використовувати активні методи навчання, в основі яких ігровий підхід (зокрема з конструктором LEGO) тощо».

Навчання педагогів було організовано у формі міні-лекцій, круглих столів, дискусій, майстер-класів, тренінгів, практичних занять, під час яких учителі брали активну участь в обговоренні питань, були у ролях учнів, батьків, педагогів. Змінні творчі групи щодня доводили, що знають, володіють методиками, різноманітними формами роботи, що сприяють розвитку вмінь ХХІ століття наймолодших здобувачів  освіти.

Проведення семінарів-тренінгів сприяло підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності вчителів початкової школи.

Відділ освіти, районний методичний кабінет вірить, що вчителі початкових класів стануть справжніми агентами змін в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти, а першокласники із задоволенням будуть іти до школи, де комфортно, цікаво, де здобудуть знання, уміння та навички, необхідні для повноцінного життя в суспільстві.

 

 

 

Із метою виховання у дітей інтересу до фізичної культури і спорту як вагомого засобу зміцнення здоров’я, формування усвідомлення необхідності ведення здорового способу життя, сприяння розвитку рухових умінь та навичок, почуття колективізму, дружби та взаємодопомоги з 31 травня по 05 червня 2018 року у закладах дошкільної освіти Черкаського району проведено спортивний фестиваль.

Музично-спортивні свята відбулись на базі ДНЗ «Дніпряночка» с.Червона Слобода та «Лісова казка» с.Мошни.

Активно долучились до фестивалю педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів «Троянда» та «Колосок» с.Червона Слобода, «Чайка» та «Веселка» с.Леськи, «Пролісок» с.Сагунівка, «Веселка» с.Байбузи, «Яблунька» с.Худяки, «Ялинка» с.Думанці, Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ I-III ст.».

На районне свято завітали депутат Черкаської обласної ради Каверський А.М., начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Л.В., працівники районного методичного кабінету, тимчасово виконуюча повноваження сільського голови с.Червона Слобода Дубовик Ю.А.,сільські голови с.Мошни Шкарбута Б.В., с.Байбузи - Лисенко П.І., с.Леськи - Бас М.Ф., секретар сільської ради с.Худяки - Гавриш О.Б., педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, працівники будинків культури та батьки.

Учасники змагань випробовували себе у різних конкурсах. Голова спілки прихильників бойового гопака Проценко О. познайомив дошкільнят із історією козацтва, ознайомив із козацьким знаряддям, показав елементи тренувань та надихав усіх на перемогу.

Крім спортивних умінь та навичок, учасники читали вірші про спорт, демонстрували спортивні танці - поєднання мистецтва і спорту, духовного та фізичного розвитку. На фестивалі панував святковий настрій та емоційна підтримка своїх команд вболівальниками.

Усі учасники та переможці фестивалю, керівники закладів отримали подарунки від народного депутата України VIII скликання Рудика С.Я., голови групи директорів компанії «Маїс» Терещука С.М., директора Мошнівської МТС Дудник В.А. та сільських голів.

Такі заходи стимулюють рухову, музичну, художньо-естетичну діяльність дітей; формують емоційно-позитивне відношення до гри, руху, танців, спортивних ігор і вправ; удосконалюють педагогічну майстерність педагогів, стимулюють батьків до оздоровлення дітей, участі в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.

Неймовірне задоволення та насолоду, які отримали діти під час фестивалю, додали кожному здоров’я, натхнення і віри в свої сили.

 

 

На базі закладів загальної середньої освіти району функціонують 26
пришкільних таборів відпочинку, в яких відпочиває більше двох тисяч дітей.
Вже третій рік поспіль у складі пришкільних таборів працюють мовні
та військово-патріотичні загони.
Педагогічні працівники для дітей організовують цікаві пізнавальні та
туристсько-краєзнавчі програми, спортивні ігри та змагання, майстер-класи,
екскурсії, вікторини, диспути, екологічні акції, зустрічі з новими друзями.
Бажаємо, щоб відпочинок у пришкільних таборах був насичений
незабутніми яскравими враженнями, цікавими подіями, новими відкриттями!

 

На базі Державної установи «Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Дніпровець» Національної поліції України (с.Свидівок) відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Черкаський район представляв рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Протягом п’яти днів учасники виборювали перемогу в змаганнях «Перетягування линви», «Впоряд», «Туристська смуга перешкод», «Стрільба», «Пластун», «Рятівник», «Відун», «Ватра», «Таборування», «Добре діло». За результатами змагань рій виборов І місце!

Вітаємо з перемогою учасників рою та керівників – заступника директора з виховної роботи Лазаренко Марину Леонідівну та педагога-організатора Мавренкову Юлію Павлівну! Щиро бажаємо здобути найвищі результати на Всеукраїнському етапі гри!

 

Відбулися змагання Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» - «Olympic move UA» в спортивному манежі комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву» Черкаської обласної ради. В обласному фіналі за звання найкращих та найсильніших змагалися 10 команд закладів загальної середньої освіти області.

Команда «Оріон» Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Черкаського району посіла друге місце. Всі учасники заходу були відзначені подарунками відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області та солодкими подарунками від спонсора заходу.

Вітаємо команду та її керівника Холодницького Юрія Борисовича з прекрасним виступом!

 

31 травня - 01 червня 2018 року здійснилися мрії у 50 десятикласників із усієї України! Серед них – учениця 10 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Веретільник Софія.

Ці учні - переможці конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», які отримали унікальну можливість провести день із кумирами в обраній професії. Вони здійснили екскурсію на телеканал «1+1», зустрілися з пілотом в МАУ, відвідали дизайн-середовище Projector, GMДТЕК - DTEK, Інститут Серця, познайомились із видавцем Іваном Малко́вичем, потрапили на екскурсію до ПУМБ.

Школярі отримали неймовірні враження й емоції. Цей досвід допоможе майбутнім випускникам у виборі професії та побудові успішної кар’єри.

 

25 травня 2018 року у всіх закладах загальної середньої освіти району пролунав малиновий дзвінок, який сповістив про кінець навчального року. Це день важливий для кожного з нас, цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік. Для більшості школярів настала довгоочікувана пора відпочинку та безтурботності, проте на випускників одинадцятих класів ще чекає зовнішнє незалежне оцінювання та кропітка робота над вступом до вищих навчальних закладів. Саме для них розпочинається цікаве доросле життя – таке привабливе та незвідане. 

Бажаємо випускникам успіхів, а учням – щасливих літніх канікул, сповнених яскравими подіями, цікавими екскурсіями, зустрічами з друзями. До зустрічі у новому 2018-2019 навчальному році!

 

 

Вишиванка - національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Чарівна у своїй красі вона є українським оберегом, частиною культури, душею нашого народу.

День вишиванки проведено у закладах дошкільної освіти, щоб розширити знання дітей про особливості вишитої сорочки, її значущість, прищепити любов до українських традицій, гордість за духовне багатство своєї країни.

Вранці у дитячих закладах лунав дитячий гомін і веселий сміх. Вихователі зустрічали святково одягнених батьків та дошкільників у піднесеному настрої.  Малята з цікавістю розглядали сорочки один одного та з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь.

Дошкільнята взяли участь у святковому флешмобі, де всі учасники  продемонстрували красу українського національного одягу - вишиванку.

 

 

Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації спільно з Чернівецьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників та за ініціативи благодійного фонду «Живи,  Буковино!» протягом 2017-2018 навчального року проводив Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії». У конкурсі брали участь учні 5-11 класів із різних куточків України.

12 травня 2018 року відбувся заключний тур Конкурсу, на якому Черкаську область представляв учень 9 класу Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Нестеренко Владислав та посів І місце серед учнів 9-11 класів.

Переможці конкурсу мали можливість поспілкуватися зі своїми однолітками та взяти участь у фантастичній екскурсії містом Чернівці.

Вітаємо Владислава з перемогою!

 

Перемикач версій