Із 09 по 11 червня 2019 року в м.Ужгород відбувся Всеукраїнський форум «Кар’єра зі школи: вибір і планування». Це вже була друга тематична зустріч, яка присвячена проблемі вибору учнями закладів освіти професії та формуванню вміння планувати свою кар’єру. Організаторами форуму виступили Міністерство освіти та науки України, Управління молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та Центру «Розвиток КСВ». У форумі активну участь узяли директори Червонослобідських закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та №2 Самохотов Анатолій Олександрович та Завалко Тетяна Анатоліївна.

       Протягом трьох днів учасники семінару мали можливість поспілкуватися під час дискусій, презентацій проектів, майстер-класів із таких актуальних питань: «Як знайти спільну мову з батьками щодо планування кар’єри підлітків», «Як розповісти про професію просто та цікаво», «Гендерно чутливий підхід та вибір професій», «Нові підходи до вибору професії та планування кар’єри», «Школа і стале мислення: як надихнути підлітків ставати свідомими лідерами, що прагнуть змінити світ».

       Безумовно, безцінним досвідом стало спілкування учасників із питань організації заходів щодо профорієнтаційної роботи безпосередньо в сучасних закладах освіти.

       Організатори форуму подбали і про дозвілля. Були організовані цікаві та пізнавальні екскурсії містом.

 

      Уважне ставлення до кожного молодого педагога, методичний супровід їх становлення й розвитку – запорука ефективного функціонування освітянської галузі Черкаського району.

      Стало традицією у кінці навчального року підводити підсумки роботи з педагогами, які тільки розпочали свою трудову діяльність. Форум молодих учителів-однодумців за темою: «Становлення молодого вчителя – основа успіху Нової української школи» відбувся на базі Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості, що знаходиться в селі Мошни. Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна відкрила форум, мета якого – формування компетентності кожного молодого педагога та супровід їх професійного розвитку. Вікторія Олександрівна наголосила: «Сьогодні основним завданням педагогів є не тільки озброїти сучасних вихованців певною сумою знань, умінь та навичок, а й навчити знаходити правильний вихід із будь-якої складної ситуації на теренах власної життєтворчості».

     Методист районного методичного кабінету з кадрових питань Іванченко Галина Борисівна провела методичний діалог «Мої перші успіхи та досягнення», а методист із питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна – практикум «Кроки до професійного успіху».

       Директор центру Якименко Микола Михайлович презентував свій життєвий успіх «Світ радості», поділившись досвідом роботи з дітьми в позаурочний час.

    Велике задоволення учасники форуму отримали від спілкування з методистами туристсько-краєзнавчого відділу Журило Мариною Миколаївною та Вороновою Інною Леонідівною, які провели з молодими педагогами інтерактивну вправу «Ми – мандрівники», майстер-клас із в’язання основних туристичних вузлів та запросили всіх до участі в районній грі-випробуванні «Котигорошко – 2019».

       Молоді педагоги ознайомилися з творчими роботами вихованців центру, мали змогу постріляти з лука, відвідали сільський музей, поласували козацькою кашею.

       Зустрілася з молодими колегами і голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Людмила Володимирівна, яка розповіла про соціальний захист педагогів.

      Надіємося, що молоді спеціалісти з хорошими емоціями повернулися додому. Бажаємо молодим освітянам відпочити влітку і з відновленими силами, творчим натхненням розпочати новий 2019-2020 навчальний рік.

 

     Міністерства освіти і науки України, Громадська організація Глобал Офіс, Посольство США в Україні, Гете Інститут та Посольство Франції в Україні у 2016 році започаткували спільний проект проведення пришкільних мовних таборів GoCamp. GoCamp – проект з вивчення іноземних мов для дітей із залученням рекордної кількості іноземних волонтерів, мета якого – підвищити рівень володіння іноземними мовами серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми, вчити школярів долати мовні та культурні бар’єри, розвивати критичне мислення та вже зараз задумуватися про майбутню професію. Володіння англійською мовою та іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції.

      Цьогоріч по всій Україні розпочали роботу безкоштовні мовні табори GoCamp для школярів на базі міських та сільських шкіл. Офіційне відкриття програми відбулося в Києві 07 червня 2019 року. З дітьми працюватимуть іноземні волонтери з 50 країн світу. Їх завдання – допомогти школярам долати мовні бар’єри, швидко адаптуватися до полікультурного оточення, розвивати креативність і толерантність. До роботи таборів залучені і місцеві педагоги. У співпраці з волонтерами вони будуть опановувати сучасні методики викладання іноземних мов і вчитимуться заохочувати дітей до пізнання світу. Під час відкриття проекту GoCamp у Києві учасники створили масштабний арт-об’єкт – велику карту світу. Вона стала символом того, що Україна відкрита до співпраці та рада вітати іноземних гостей.

       У Черкаському районі такі табори працюють із 2016 року і стали популярними серед учнів та їх батьків, запис охочих розпочинається ще з вересня. Вчителі іноземних мов щорічно беруть участь в означеному проекті. Так, і у 2019 році шестеро вчителів виконали творчі завдання, відвідали Всеукраїнські тренінги та вибороли право на організацію табору із залученням іноземних волонтерів.

       У Дубіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочав роботу мовний загін «Eagles» GoCamp-2019 за темою: «Animal Planet». Третій рік поспіль до роботи мовного загону долучається волонтер проекту GoCamp Paul Hiscock, інженер із Великобританії. У складі мовного загону 26 учнів, які не тільки весело та цікаво проводять свій час граючись у командні ігри, а й практикують англійську мову, виконують цікаві проекти про тварин, досліджують тваринний світ через наукові дослідження, вивчають запальні енерджайзери та розвивають критичне мислення через цікаві та водночас проблемні завдання. Школярі з легкістю долають мовний бар’єр, спілкуючись із іноземним волонтером та в захваті від свого англійського друга.

      У Будищенській та Свидівоцькій загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів теж працюють мовні загони GoCamp за підтримки ДП «Перемога-Нова». Діти із захопленням беруть участь у проектах, конкурсах, різноманітних заходах та удосконалюють свої навички володіння англійською мовою за участі волонтера з Великобританії Joе Williams.

        У Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із школярами працює волонтер із Туреччини Nisa Nur Tur. Діти із задоволенням грають в активні ігри, виконують цікаві проекти, відвідують боулінг клуб та проводять екскурсії селом англійською мовою.

         Змістовного всім відпочинку!

 

            11.06.2019 відбулося закриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяв участь рій-переможець І (районного) етапу гри «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Протягом семи днів у нелегкій боротьбі команди виборювали перемогу. Згідно з підсумками змагань рій «Мошногірські яструби» посів ІІ місце.

         Вітаємо вихованців рою «Мошногірські яструби» та їх керівників: Лазаренко Марину Леонідівну, заступника директора з виховної роботи, та Мавренкову Юлію Павлівну, педагога-організатора, з перемогою і бажаємо нових звершень і досягнень!

 

     05.06.2019 на базі дитячого центру «Дахнівська Січ» розпочався ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому бере участь рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Лазаренко Марина Леонідівна, заступник директора з виховної роботи, та Мавренкова Юлія Павлівна, педагог-організатор). Упродовж семи днів учасники змагатимуться за звання переможця в конкурсі звітів «Добре діло», інтелектуальній грі-вікторині «Відун», «Впоряді», «Перетягуванні линви», «Стрільбі з пневматичної зброї», ватрі знайомств «У колі друзів», «Козацькій смузі перешкод, візьмуть участь у майстер-класах, інтелектуальних та спортивних іграх, заходах національно-патріотичного спрямування тощо. 

      Бажаємо юним джурам та їх наставникам цікавих змагань та відмінних результатів!

 

       Відбувся тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району на тему: «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі» в рамках школи професійної майстерності, який провела методист навчально-методичного центру практичної психології та соціальної роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Артеменко Тетяна Борисівна.

      20 осіб із числа практичних психологів закладів освіти та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти активно готувалися до участі в тренінгу: кожен із учасників обміркував та представив складну ситуацію, з якою мав справу протягом навчального року, запропонував власний досвід її розв’язання або ж сформулював запитання для колег, відповіді на які хотів би отримати в ході роботи тренінгу.

     Важливо, що тренінг поєднав професійні аспекти діяльності спеціалістів та особистісний підхід у вирішенні проблемних ситуацій. Тренер Артеменко Тетяна Борисівна вдало спиралася на позитивний досвід педагогічних працівників, акцентувала увагу на використанні чіткого алгоритму, який потрібно застосовувати в разі створення ситуації насильства в закладі освіти. Учасники тренінгу відпрацьовували навички діагностики випадку булінгу, способи супроводу дітей та дорослих, які перебувають у ситуації психологічного насильства.

     Корисним для учасників тренінгу було застосування внутрішній особистісних ресурсів фахівців психологічної служби в розв’язанні проблеми насильства над дітьми, уміння вийти з кризової ситуації емоційно збереженим, не нашкодити ні учасникам освітнього процесу, ні собі та членам власної родини.

     Отже, тренінг із організації  роботи з розв’язання проблеми насильства в закладі освіти став важливим кроком до підвищення професійних компетентностей спеціалістів психологічної служби району, суттєвим здобутком у створенні толерантних  відносин у шкільному середовищі та гармонійних стосунків у сімейному оточенні вихованців закладів дошкільної освіти та школярів.

 

     03.06.2019 у закладах загальної середньої освіти розпочали роботу пришкільні табори відпочинку, які працюватимуть протягом 14 днів. У складі таборів працюють мовні, військово-патріотичні, екологічні загони. Під час роботи учнівська молодь візьме участь в екскурсійних поїздках, проектній діяльності, краєзнавчо-пошуковій діяльності тощо.

     Бажаємо дітям гарного відпочинку, нових вражень, цікавих екскурсій, позитивних емоцій!


     Із 27 по 30 травня 2019 року у закладах загальної середньої освіти у рамках реалізації програми «Добротворець» тривала гра «Сім пелюсток доброти», в рамках якої проведено конкурси-звіти «Добре діло», відкриті мікрофони «Я розкажу про добру людину», екологічні акції «Створи красу навколо себе», квести, заняття шкіл лідерів «Кожна дія – то крок до успіху», флешмоби «За мир в Україні, за щасливе дитинство!», конкурси кашоварів «Смачна каша – сила наша».

     На лінійках були підведені підсумки гри та нагороджено кращі колективи.

 

     31.05.2019 для  всіх учнів закладів загальної середньої освіти пролунав малиновий передзвін дзвінка, який сповістив про завершення 2018-2019 навчального року та початок літніх канікул. Час, коли на учнів чекають літні пришкільні табори та гарний відпочинок, сповнений нових вражень, цікавих подій, нових зустрічей.

     А для учнів 9, 11 класів – це пора інтелектуальних випробувань. Бажаємо їм відмінних результатів під час державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання!

     До зустрічі в новому 2019-2020 навчальному році!

 

    Сонячний весняний ранок… На околиці соснового бору, де веселе щебетання птахів зливається з дзвінким сміхом малят, на подвір’ї дошкільного навчального закладу «Лісова казка» с.Мошни, царювало незвичайне пожвавлення. Сюди завітали малята дошкільних навчальних закладів «Струмочок» с.Будище, «Дзвіночок» с.Свидівок, «Веселка» с.Байбузи, «Вербиченька» с.Березняки, «Гайок» с.Кумейки, «Сонечко» с.Яснозір’я  для участі у районному спортивному фестивалі «Гармонія руху».

      Учасників спортивного фестивалю теплими словами привітали сільський голова Шкарбута Богдан Вікторович та методист з дошкільної освіти відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Голубенко Валентина Григорівна.

     Справжнім сюрпризом для всіх присутніх була поява на спортивному полі улюблених персонажів мультфільму Леді Баг та Супер Кота, які запропонували дітям позмагатись у спортивних естафетах. У змаганнях взяли участь команди «Веселі Сонечка» та «Невгамовні Кошенята». Дружні спортивні команди із задоволенням демонстрували свою спритність і влучність, подолали всі перешкоди, завзято виконували всі естафети, демонстрували вміння діяти в команді. Обидві команди були неперевершені, веселі, спритні. Леді Баг і Супер Кіт підбадьорювали свої команди веселими спортивними закличками. Вболівальники активно надавали  підтримку учасникам змагання, додаючи їм більшої впевненості у власних силах.

     У перерві між естафетами діти виконували музично-спортивні танці, гімнастичні вправи на степ-платформах, демонструючи вміння красиво і ритмічно рухатись, читали вірші про спорт. Протягом всього свята на спортивному майданчику панував веселий сміх та настрій. Усі отримали незабутні хвилини щасливого спілкування – і діти, і дорослі.

Почесне журі підбило підсумки змагання і оголосило, що обидві команди набрали однакову кількість балів. Перемогла дружба та сила командного духу.

     Після закінчення змагань діти отримали подарунки від сільського голови Шкарбути Богдана Вікторовича, депутата Черкаської обласної ради Доманського Володимира Миколайовича, директора Мошнівської МТС Дудник Вікторії Анатоліївни, генерального директора групи компанії «Маїс» Терещука Сергія Миколайовича, сільських голів: Шафікової Надії Антонівни, Лисенка Петра Івановича, Приходька Григорія Миколайовича.

     Проведення спортивного фестивалю «Гармонія руху» дало можливість вкотре переконатись, що бути спортивним, здоровим, активним модно завжди. У всіх присутніх свято залишить надовго в серцях незабутні теплі спогади, позитивні емоції та піднесений настрій.

 

     Із 21 по 23 травня 2019 року на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми та Канівського природного заповідника відбувся VІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів. На змагання прибули команди з 16 областей України.

     Команду юних зоологів Черкаської області представляли учні Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1, які вибороли перше загальнокомандне місце, а також стали переможцями у таких номінаціях: «Краще дослідження і вивчення фауни» (Петріченко Руслана); «Кращий орнітолог» (Крижанівський Єгор); «Кращий ентомолог» (Романчук Кіра); «Кращий дослідник дикої фауни» (Шапошник Анна).

     Готували команду до виступу вчитель біології Носаєва Ірина Петрівна, Заслужений вчитель України, та керівник команди – вчитель хімії Шупліна Оксана Олександрівна.

     Нових вам перемог та значних досягнень у галузі зоології!

 

        27.05.2019 у Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 за ініціативи голови батьківського комітету учнів 2-Б класу Новікової  Ю.В та за підтримки членів батьківського комітету з метою пропаганди здорового способу життя, залучення дітей до активного проведення часу було організовано зустріч учнів із гравцями футбольного клубу МСК «Дніпро» (Черкаси). Відкрите заняття з футболу провели гравці команди Тіщенко Іван та Коломоєць Віталій. Оскільки школярі ще маленькі, футболісти вчили елементарним правилам гри футболу.

     Гості запропонували учням цікаві естафети та разом із ними зіграли міні-матч. Школярі уважно слухали вказівки і поради футболістів та із захопленням грали пліч-о-пліч із молодими, але досвідченими спортсменами.

      Упродовж багатьох років у закладі особлива увага звертається на збереження здоров’я дітей, позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя як основної життєвої цінності. Традиційно проводяться виховні заходи щодо зміцнення здоров’я, профілактики шкідливих звичок, у яких задіяні всі учасники освітнього процесу. Такі зустрічі дають можливість цілеспрямовано здійснювати процес виховання з формування культури здорового способу життя. 

  

     2018-2019 навчальний рік є стартовим у реалізації конкурсу авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти «Нові технології у новій школі», в рамках якого фахівці психологічної служби представляли свої напрацювання в напрямку «профілактичні програми». У районі пройшов І етап означеного конкурсу, на який було представлено 7  робіт.Кожна з програм пройшла апробацію в 2-х закладах освіти, має профілактичну спрямованість та охоплює значну кількість здобувачів освіти.

       На ІІ обласний етап психологічна служба району подала 3 програми, з яких обласне журі виділило авторську програму Коваль Н.Г., практичного психолога Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, яка посіла ІІ місце в обласному етапі, та Константинової Лесі Миколаївни, соціального педагога Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка стала переможцем ІІ етапу конкурсу.

       Авторська програма «Жити в злагоді з собою та іншими» для учнів початкових класів Константинової Лесі Миколаївни була представлена на Всеукраїнському рівні.

      Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.04.2019 №593 затверджено рейтинговий список переможців цього престижного змагання професіоналів, згідно з яким авторська програма «Жити в злагоді з собою та іншими» для учнів початкових класів Константинової Лесі Миколаївни посіла ІІ почесне місце серед переможців-професіоналів.

      21 травня 2019 року Леся Миколаївна була запрошена на підсумкову науково-практичну конференцію в м. Київ, яку проводив ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, де переможці ІІІ етапу конкурсу отримали нагороди, сертифікати, що засвідчують право на впровадження програм-переможців у закладах освіти України.

      Вітаємо Константинову Лесю Миколаївну! Бажаємо професійного зростання, поширення своїх напрацювань серед колег-спеціалістів психологічної служби, творчої наснаги та успіхів у нелегкій педагогічній праці!

  

        У дошкільному навчальному закладі «Лісова казка» с.Мошни із 20 по 24 травня під час означеного заходу педагоги формували уявлення дітей про можливі небезпечні ситуації в природному, соціальному та предметному довкіллі.

     В усіх вікових групах проведені тематичні заняття, ігрова та театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, моделювання ситуацій.

     На запрошення сільського голови с.Мошни Шкарбути Богдана Вікторовича в дошкільний заклад  завітали працівники Управління ДСНС України у Черкаській області та представники патрульної поліції. Запрошені провели інформаційно-роз’яснювальну роботу  з вихованцями та педагогами  закладу.

     Найбільше захоплення викликало у дітей живе спілкування з пожежниками. Діти розглядали пожежну машину, спостерігати за струменем води та мали змогу власноруч потримати в рученятах пожежний рукав.

     Діти були в захваті не лише від машини з проблисковими маячками, а й від співробітників патрульної комісії, які проводили майстер-клас з правил дорожнього руху. Цікавим моментом для малюків була можливість посидіти за кермом справжньої патрульної машини.

     Тиждень знань із основ безпеки життєдіяльності пройшов яскраво, весело, змістовно, насичено. Діти усіх вікових груп, набули практичні навички з безпеки життєдіяльності, а саме: збагатили знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, правила поведінки в природі, під час пожежі, поводження з електроприладами, гострими та ріжучими предметами, ліками, з незнайомими людьми тощо.

     Здоров’я та життя дітей – найцінніший скарб. Тож захистити дитину від можливих небезпек і навчити безпечно взаємодіяти з довкіллям – одне із найважливіших завдань педагогів дошкільного закладу «Лісова казка». Хочеться сподіватись, що набуті дітьми навички в реальному житті ніколи не стануть їм в нагоді! 

     Метою Тижня знань з безпеки життєдіяльності було: поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні ситуації в природному,  соціальному, предметному  довкіллі   та відпрацювання стереотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій.

     Так, під час підготовки до проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини було проведено ряд заходів: - перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту, безпеки життєдіяльності в дошкільному навчальному закладі, перевірено наявність та стан ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. поповнено ватно-марлеві пов'язки як засіб індивідуального захисту дітей і працівників ДНЗ; - поповнено новою інформацією стенди з питань збереження життя і здоров'я дітей за розділами «Дитина в соціумі», «Дитина і вулиця», «Дитина і гра», «Дитина і природа», «Здоров'я дитини».

     В кожній віковій групі   куточки з  «Безпека дитини» поповнено новими дидактичними матеріалами, а в методичному кабінеті   виготовлено нову картотеку дидактичних ігор з безпеки життєдіяльності з активним використання ІКТ-технологій,  тощо.

     Для проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було створено творчу групу, головою якої призначено вихователя-методиста Л.С.Рощепій. Творча група розробила План основних заходів та План проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільному навчальному закладі.

     Тиждень БЖД проводився за тематичними днями: понеділок – «Безпечне дитинство», вівторок – «Дітям про безпеку дорожнього руху», середа – «Свої, чужі, незнайомі»,  четвер – «Вогонь-друг, вогонь-ворог», п’ятниця – «Увага! Невідомі та вибухонебезпечні предмети!» Під час проведення Тижневика

     «Домашні помічники. Про небезпеку неправильного користування електроприладами» (вихователь Скорина В.І., Секрет Н.М.); «Без мами вдома сам. Безпека у побуті» (середня група – вихователі Сидоренко О.Б., Мойсеєва Л.М.);  «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!» (старша група – вихователі Одинока Л.Л., Котляренко І.В.); «Як перейти вулицю» (різновікова група – вихователі Ткач Т.В., Корнієнко С.М.);  «Про злого Вовка на неслухняних Козенят» - (ясельна група №2 – вихователі Максименко О.О., Гаряєва В.В.), «Дзелень-бім- загорівся Кицькин дім!» - (ясельна група №1 – вихователь Карпенко В.О).

 

 

      Із метою підготовки до викладання у перших класах у новому 2019-2020 навчальному році, наприкінці травня 2019 року, вчителі закладів загальної середньої освіти Черкаського району були активними учасниками триденних тренінгів, які відбулися на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

     Учасники зібрання вдосконалювали свою професійну майстерність, практично опрацьовували питання створення безпечного освітнього середовища, формування умінь ХХІ століття, планування уроків із урахуванням очікуваних результатів, взаємодії на уроці, питання різних підходів до інклюзивного навчання.

       Велика подяка методисту іноземних мов КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» Пахомовій Тетяні Геннадіївніта учасникам програми «Учителі англійської мови - агенти змін» Юрловій Т.С., Бородай Т.В., Лисій С.О., Прасол Л.І., Уманець О.О., які вмотивували та консолідували зусилля учасників щодо впровадження новітніх ідей учіння та викладання.

 

 

     22.05.2019 в сесійній залі Черкаської районної ради відбулася нарада з питань літнього оздоровлення та відпочинку учнівської молоді. З питанням дотримання санітарно-гігієнічних вимог у таборі присутніх ознайомила фельдшер санітарного відділу нагляду за дотриманням санітарного законодавства Черкаського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області Лєщенко Надія Іванівна. Головний спеціаліст-економіст відділу обробки послуг статистичних даних Головного управління статистики в Черкаській області Вовченко Ольга Миколаївна провела інструктаж щодо подання звітності про діяльність пришкільних таборів. У ході заходу були висвітлені питання безпеки життєдіяльності, організації виховної роботи, функціонування мовних та національно-патріотичних загонів, діяльності соціально-психологічної служби.

        Гарного літнього відпочинку всім!

 

 

     Про організоване завершення 2018-2019 навчального року акцентувалася увага заступників директорів із навчально-виховної роботи на інструктивно-методичній нараді, яка була проведена у формі інформаційного дайджесту. Наголошено на питаннях об’єктивного проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти, участі випускників у ЗНО, їх підвезення до пунктів тестування, роботі вчителів-екзаменаторів у перевірці відкритої форми завдань ЗНО з української та англійської мов, математики; нагородження похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» та похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів». Окреслено основні завдання щодо підготовки педагогів до роботи в умовах НУШ у 2019-2020 навчальному році.

       Не залишилися поза увагою питання використання державної субвенції для дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів навчання, створення та функціонування ресурсних кімнат та кімнат психологічного розвантаження в закладах, у яких організоване інклюзивне навчання; оформлення індивідуальної програми розвитку дітей з особливими розвитку в інклюзивних класах за підсумками навчального року тощо.

       У ході роботи підведено підсумки районних етапів конкурсів та оголошені результати участі в обласних.

       Всім педагогам запропоновано взяти участь у І Всеукраїнській літній школі розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників закладів освіти.

 

     17.05.2019 на базі Черкаського міського будинку культури ім. Івана Кулика відбувся обласний етапу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників, у якому взяла участь команда «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Учасники виборювали перемогу в конкурсах «Візитка», «Влучний ствольщик», «Домашнє завдання» та «Рятувальна реклама». За результатами конкурсних випробувань команда посіла ІІ місце.

        Вітаємо учасників команди та їх керівника Моісеєву Анжеліку Володимирівну з перемогою. Нових Вам перемог у наступному навчальному році.

 

     Дитячий садок «Яблунька» - це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Кожний, хто хоча б раз завітав до закладу, відчув любов і затишок, добро і щирість працівників.

     А скільки поколінь вихованців люблячі та турботливі педагоги виплекали й відкрили їм двері у широкий світ - уже й не злічити! Адже закладу освіти виповнилось 60 років!  

     Музична зала була заповнена гостями, які прийшли привітати заклад із визначною датою. Це керівництво Леськівської ОТГ, Черкаської районної ради, депутати Черкаської обласної та районної рад, представники Черкаської обласної партії «Наш край» і Радикальної партії Олега Ляшка, підприємці села, керівники ЗЗСО та ЗДО, ветерани праці, працівники закладу, батьки, випускники різних поколінь.

     На День народження прийнято ходити з подарунками, цього правила дотримались усі запрошені. Іграшки, солодощі, квіти дарували в цей день садочку. День народження - це особливий день, сповнений вітань, подарунків, щирих побажань, очікування дива. Свято з нагоди юбілею колектив підготував із притаманною йому творчою винахідливістю.

    Усі присутні на заході отримали багато позитивних емоцій та гарний настрій. Цікаве дійство не залишило нікого байдужим, свято справді вдалось. Гості та запрошені щиро подякували організаторам за чудово проведений час.

     Колишні працівники, а нині пенсіонери, оглянули приміщення дитсадка і відзначили, що заклад став не лише старшим, а й кращим та комфортнішим.

     Сподіваємось, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які зроблено за ці роки, будуть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів. Тож нині, як і 60 років тому, двері дитячого садочка гостинно відкрито для всіх, хто прагне знань, самореалізації, бажає відчути свою значимість, здійснити свої мрії і задуми.

 

 

 

    Цікавим на приємні несподіванки та насиченим у плані роботи видався день 16 травня 2019 року в нашому районі. Відділ освіти, районний методичний кабінет, райком профспілки працівників освіти, заклади загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради влаштували гостини для вчителів зарубіжної літератури Золотоніщини.

     Спочатку гостини відбулися в Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2. Директор Завалко Тетяна Анатоліївна презентувала роботу педагогічного колективу, вчитель Свенціцька Олена Володимирівна провела майстер-клас «Розвиток асоціативного мислення - засіб формування творчої особистості на урокахзарубіжної літератури».

     Наступна зустріч відбулася в Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1. Відеознайомство із закладом провів директор Самохотов Анатолій Олександрович. Презентацію роботи районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури підготувала вчитель Пріхно Ольга Михайлівна, керівник районного методичного кабінету. Портрет творчого учня (з досвіду роботи) продемонстрували вчитель Дядюра Валентина Василівна та її учні. Філологічний практикум «Формування літературної компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури шляхом використання інноваційних навчальних прийомів та форм роботи» провела вчитель Величко Світлана Володимирівна. Потім гостей було залучено до флешмобу, присвяченому Дню вишиванки.

     Наступним місцем зустрічі стало державне заповідне урочище «Шаєва гора», де перед присутніми виступила директор Нечаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Андреєва Галина Миколаївна та рій «Боривітри», учасник районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Гості почули цікаві історії про славний козацький край, смакували прохолодну воду із джерела та смачну кашу.

      Співпраця в такому незвичному форматі була цікавою, плідною, творчою і принесла усім радість спілкування і пізнання нового, користь, задоволення і гарний настрій!

 

Перемикач версій