У районі відбулося урочисте свято психологічної глибини та соціальної актуальності – фестиваль соціально-психологічних театрів за темою «Життя прожити – не поле перейти». Будинок культури села Червона Слобода ледь умістив усіх присутніх – 23 колективи зі шкіл району (215 школярів із 4 по 11 класи).

      Найбільш актуальними в цьому році були такі теми виступів: самотність молодої людини в сучасному бурхливому світі; спокуси, що руйнують гармонію життя молоді; соціальні негаразди українського суспільства; безвідповідальність дорослих перед дітьми в сімейних відносинах; подолання булінгу в шкільних колективах тощо.

      Приємно відзначити, що окремі сценарії виступів нинішнього року були написані дітьми – самими акторами театрів. Спеціально до фестивалю талановиті театрали складали пісні та створювали танцювальні композиції. Тому журі вирішило відзначити грамотами молодих авторів: Буваку Крістіну, ученицю 9 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Куценка Віталія, учня 11 класу Руськополянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Корнійченка Максима, учня 10класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Заману Алану, ученицю 8 класу Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів». Одностайно журі та глядацький зал визначили найкращих акторів, вартих нагородження, якими стали: Підкошена Дарія, учениця 9 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,  Вашурін Назар, учень 11 класу Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ноздренко Яна, учениця 7 класу Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

      Журі стояло перед надзвичайно складним вибором: визначити переможців серед найкращих! Саме тому в кожній віковій категорії театралів обрані переможці: «Байбузівські театрали» Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, театр «Надія» Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, колектив «Життя» Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, театр «Шанс» Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради. Організатори та журі цьогорічного конкурсу визначило, що кожен театр вартий призового місця, тому  в підсумку ми маємо 23 колективи-призери районного фестивалю-конкурсу соціально-психологічних театрів.

      Тож вітаємо всіх учасників – молодих акторів, керівників театрів – спеціалістів психологічної служби, батьків – найвідданіших уболівальників, активних, талановитих та  всіх небайдужих до долі молодого покоління нашої держави!

 

      У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Десята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2019» та Дев’ята Міжнародна виставка «World Edu». Організаторами виставки стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ». Виставка наразі - це ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в освітній процес.

      У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Співаковський Олександр Володимирович; виконуючий обов’язки директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України, доктор педагогічних наук, професор Завалевський Юрій Іванович; визнаний учений у галузі педагогічної науки, академік Національної академії наук України Курило Віталій Семенович; президент Національної академії педагогічних наук України Кремень Василь Григорович.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. Мета виставок - об’єднати учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості освіти, розвитку національних і міжнародних освітніх проектів і програм, сприяти встановленню ділових контактів, збагаченню досвідом, розвитку ініціативи в реалізації завдань, визначених сучасним розвитком нашої держави та надати можливість презентувати інноваційні досягнення, напрацювання закладів освіти та наукових установ, продемонструвати педагогам і фахівцям сучасні засоби навчання, обладнання для предметних кабінетів, проекти, програми та рішення для вдосконалення освітнього процесу.

      Цього року у виставці взяли участь 750 учасників із 25 регіонів України, Словаччини, Польщі, Канади, США, Франції, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, зокрема 94 заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; 16 закордонних закладів освіти та міжнародних освітніх агенцій; 445 закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, обласних і міських органів управління освітою; 168 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів); 27 виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для сфери освіти та науки, видавництв, освітніх порталів. Роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма, зокрема відбулися конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, панельні дискусії, воркшопи тощо.

Освіту Черкаського району на виставці презентував районний методичний кабінет у номінації «Формування інформаційно-цифрової компетентності як важливої складової розвитку інноваційної особистості». РМК нагороджено Дипломом за активну участь у реформуванні національної системи освіти та золотою медаллю.

      Бажаємо нових перемог на освітянській ниві!

 

      У перші весняні дні відбулася нарада для заступників директорів із навчально-виховної роботи у формі інформаційного дайджесту, яку провела завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна. У ході роботи детально обговорено довідку «Про результати вивчення Державною службою якості освіти України питання діяльності органів Управління освітою Черкаської області щодо забезпечення організованого початку 2018-2019 навчального року в умовах Нової української школи» з метою дотримання закладами загальної середньої освіти району вимог Державного стандарту початкової освіти. Ще раз наголошено на технології  складання розкладу уроків для здобувачів освіти НУШ. Методисти районного методичного кабінету зосередили увагу присутніх на оформленні сторінок класного журналу з  відповідних навчальних предметів, алгоритмі діяльності атестаційних комісій при закладах загальної середньої освіти, особливостях проведення районних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), фестивалів ДЮП та соціально-психологічних театрів тощо.

      Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна  наголосила на виконанні вимог правових актів щодо організації екстернатної форми навчання, індивідуального та інклюзивного навчання. Крім того, надала рекомендації щодо організації та проведення Дня цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти.

      Головний спеціаліст відділу освіти Осейко Тетяна Вікторівна розповіла про особливості видачі документів про освіту в 2019 році.

 

       Як викликати у сучасного учня бажання вчитися? Як його правильно мотивувати? Як проводити уроки, які б відповідали розвитку дітей і вимозі часу? Такі питання постають перед молодими педагогами.

      05 березня 2019 року з молодими й малодосвіченими учителями української мови й літератури своїм досвідом поділилися філологи Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Присутні на засіданні школи молодого вчителя відвідали уроки української мови в 6-А класі з теми «Написання складних прикметників» (учитель Вакуліна Л.М.) і української літератури в 5-А класі з теми «Картини природи в поезії Тараса Шевченка «За сонцем хмаронька пливе» (вчитель Кучеренко І.П.). Досвідчені педагоги продемонстрували цікаві форми роботи з текстами різних стилів на уроці застосування знань, умінь і навичок, показали організацію роботи над аналізом ліричного твору. За круглим столом педагоги обговорили відвідані уроки, отримали консультацію і методичну допомогу. Було розроблено план-конспект уроку літератури рідного краю, який молоді фахівці зможуть використати в освітній діяльності.

       Навчання молодих вчителів сприяло зростанню їх професійної майстерності.

 

           На базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас за темою: «Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з математики шляхом створення онлайн вікторин за допомогою платформи «Kahoot».

         Майстер-клас проводився з метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу та узагальнення і систематизації математичних компетентностей для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

           Захід розпочався із демонстрації відео-презентації про школу та розповіді директора Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сивець Ганни Іванівни, про пріорітетні тенденції та інновації, які впроваджують педагогічні працівники в освітньому процесі. Колектив школи створив атмосферу урочистості та свята, змотивувавши тим самим вчителів-предметників на плідну роботу.

              За допомогою мультимедійної презентації «Використання платформи Kahoot в освітній діяльності вчителя»вчитель математики Педан Ніна Володимирівна, Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів провела майстер-клас та тренінг зі створення вікторин, дидактичних ігор і тестів у програмі «Kahoot».

              Під час практичних робіт учасники майстер-класу із великим захопленням розв’язували тестові завдання, завдання на встановлення відповідності за допомогою платформи «Kahoot» та завдання відкритої форми з короткою та розгорнутою відповіддю.

               Під час наради методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 № 25 «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році, проаналізувала участь вчителів-предметників у обласній інтернет-конференції з теми: «Досвід реалізації наскрізних ліній ключових компетентностей у навчанні математики в основній школі», звернула увагу на важливість використання матеріалів сайтів Українського центру якості освіти: http://testportal.gov.ua/mathem/ та https://zno.osvita.ua/mathematics/ під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, накреслила шляхи участі вчителів математики у XXІV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, районному інтернет-семінарі з теми: «Реалізація наскрізних змістових ліній чинних програм на уроках математики».

              Бажаємо всім учасникам майстер-класу творчих успіхів і натхнення, креативності у виборі ідей, сміливих рішень і проектів. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а продовжуйте завжди рухатись уперед!

 

        На базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів трудового навчання та технологій із проблеми: «Реалізація компетентнісного підходу у викладанні трудового навчання шляхом упровадження проектно-технологічної діяльності». У методичному заході взяли участь вчителі хімії із 15 закладів загальної середньої освіти.

     Команда ДЮП «Крок вперед» (керівник Моісеєва Анжеліка Володимирівна) креативно та гостинно привітали учасників майстер-класу.

     Під керівництвом Дерев’янка В’ячеслава Володимировича педагоги виготовили кухонне приладдя, використовуючи технологію обробки деревних матеріалів, а саме: випилювання лобзиком.

     Дерев’янко Наталія Юріївна провела майстер-клас із виготовлення «Браслета» технікою макраме та «Ялинкової прикраси» технікою ниткографії.

     Директор школи Майданік Наталія Вікторівна поділилася секретами із виготовлення сувенірних імбирно-медових пряників, навчила вчителів техніці розпису пряників глазур’ю.

     Вчитель математики Щербак Ігор Олександрович та інформатики ознайомив присутніх із комп’ютерними програмами для створення електронних посібників.

     У ході наради, яку провела методист районного методичного Діхтяр Тамара Василівна, ознайомлено вчителів із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.01.2019 № 5 «Про проведення ХХІV обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

     Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу роботу.

 

     Наприкінці лютого Черкаське обласне відділення з фізичного виховання та спорту в рамках ХХV Спартакіади школярів поводило зональні та фінальні змагання з волейболу. До фінальних обласних змагань впевнено крокувала команда-переможець районних випробувань, команда юнаків Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (тренер, учитель фізичної культури Дубовик Володимир Олексійович).

     У фінальних змаганнях взяли участь шість команд: м.Сміла, м.Умань, Лисянський, Банківський, Чорнобаївський та Черкаський райони.

     У напруженій, захоплюючій грі перемогу здобула команда Черкаського району, яка стала чемпіоном області з волейболу!

     Бажаємо нашій команді отримати найвищу перемогу на Всеукраїнських змаганнях.

 

     На базі Яснозірської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів та на базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено фінальні спортивні змагання з баскетболу серед дівчат та юнаків. У цікавій, напруженій боротьбі перше місце серед дівчат здобула команда Яснозірської, друге – Свидівоцької, третє – Леськівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Серед юнаків перше місце виборола команда Леськівської, друге – Яснозірської, третє - Свидівоцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

     Попереду обласні змагання. Побажаємо командам дівчат із Яснозір’я та юнакам із Лесьок успішно виступити на обласних змаганнях.

 

     «Цивільний захист − це не просто слова. За цим стоять життя, здоров’я та безпека людей. Наразі працівники закладів освіти знають, як виконувати свої обов’язки у разі виникнення надзвичайної ситуації чи стану. Але нам є ще над чим працювати», − зазначила начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, розпочавши щорічний для директорів закладів освіти навчально-методичний збір із питань цивільного захисту.

     Зустріч розпочали із вручення подяки завідувачу обласних та міста Черкаси курсів удосконалення керівних кадрів другої категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області Дроговозу Юрію Борисовичу за багаторічну співпрацю з відділом освіти Черкаської районної державної адміністрації щодо розвитку системи цивільного захисту галузі освіти Черкаського району, значний особистий внесок у підвищення професійної компетентності керівного складу та фахівців закладів освіти з питань цивільного захисту.

     На заході виступив спеціально призначена особа з питань цивільного захисту управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Герман Микола Миколайович, який нагадав  присутнім про структуру системи цивільного захисту в закладі освіти, про функціональне призначення органів управління та сил цивільного захисту школи. Особливу увагу він звернув на порядок відпрацювання плануючих, звітних, облікових документів, організації  навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов`язана зі здійсненням заходів із питань цивільного захисту.

     Старший майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області  Палажченко Володимир Іванович довів до керівників закладів освіти основи організації пожежної безпеки та заходи щодо її забезпечення.

     Під час заходу головним спеціалістом відділу освіти Блощаневич Вікторією Вікторівною було розглянуто та доведено низку важливих питань із забезпечення цивільного захисту, акцентувавши увагу на плані основних заходів на 2019 рік у галузі освіти.

     На завершення заходу з присутніми проведено тестування щодо знання нормативно-правових документів, що регулюють діяльність суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту.

 

      Після набрання чинності Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, облік дітей району дошкільного та шкільного віку ведуть районні держадміністрації та сільські ради, ОТГ, їх виконавчі органи, із залученням територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей.

     Із метою налагодження системності роботи з означеного питання відділ освіти Черкаської районної державної адміністрації провів інструктивно-методичну нараду уповноважених осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з обліку дітей дошкільного та шкільного віку. На заході обговорено зміни, що внесені до Порядку обліку дітей із затвердженням постанови КМУ від 19.09.2018 № 809 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684». Зокрема Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території. Загалом визначено 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання. Це, наприклад, паспорт одного з батьків, довідка про реєстрацію місця проживання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документ, що засвідчує право власності чи користування житлом, акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

      Також відзначено, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, тепер постанова Кабінету Міністрів України урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць у дитячих садках та школах.

         Проведено підсумки подання державної статистичної звітності за формою 77-РВК. Окреслено основні напрямки роботи відповідальних осіб із обліку дітей на 2019 рік.

         Зазначемо, що за новим Порядком заборонено залучати педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти до обліку.

 

    На базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради у контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» відбувся районний семінар-практикум для заступників директорів із навчально-виховної роботи з проблеми: «Формування стратегії розвитку методичної роботи в ЗЗСО в умовах розбудови НУШ». Девізом роботи став крилатий вислів: «Якщо ти відчув вітер змін, не будуй щит, а став вітрила і вільно пливи у відкрите море». Гостей ознайомлено з відеопортретом освітнього закладу, а молодші школярі розповіли про те, як вони бачать НУШ.

     Директор школи Яценко Катерина Миколаївна повідомила про перші досягнення на шляху оновлення системи освіти, особливостях моделі організації методичної роботи у закладі, яка забезпечила успішну підготовку педагогів до впровадження нової реформи та налагодження соціального партнерства.

       Спеціаліст із питань освіти Степанківської ОТГ Кулик Яна Олегівна поділилася досвідом щодо фінансового забезпечення закладів освіти в громаді.

     Заступник директора Сидоренко Тетяна Миколаївна презентувала досвід створення інноваційного  розвивального середовища в освітньому закладі ОТГ, який був високо визнаний на Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті». Педагоги відвідали урок «Я досліджую світ» у 1-А класі за темою: «Транспорт» (вчитель Новікова Тетяна Степанівна) та урок «Математика» у 1-Б класі за темою: «Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач» (учитель Степанова Наталія Миколаївна).

       Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна разом із методистами Лисенко Світланою Вікторівною та Харитоновою Світланою Миколаївною провели методичний полілог, у ході якого розкрили пріоритетні напрямки організації методичної роботи, спрямованої на розвиток та саморозвиток професійної компетентності педагогів, ознаки та риси сучасного покоління «дітей-зеток»,  особливостях підготовки до сертифікації та недопущенні професійного вигорання у часи глобальних змін.

        У роботі семінару взяла участь начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка акцентувала увагу на вимогах Міністерства освіти і науки України щодо впровадження  нової реформи в освіті. Крім того, відбувся конструктивний діалог із представниками новоутворених громад.

         Відбулися педагогічні зустрічі біля тематичної фотозони, які окреслили нові вектори організації методичної роботи в районі та закладах загальної середньої освіти.

 

       21 лютого 2019 року гостинно відкрила двері Вергунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, на базі якої відбувся районний майстер-клас для вчителів біології з проблеми: «Розв’язування компетентністних задач із біології та екології, завдань ІІІ та IV етапів Всеукраїнської олімпіади з біології. Підготовка до ЗНО».

        Булава Валентина Микитівна ознайомила присутніх із алгоритмом розв’язування задач із молекулярної біології, генетики (моногібридне, дигібридне, проміжне успадкування), на енергетичний обмін, фотосинтез та екологічного спрямування. Таким чином, всі вдосконалили навички розв’язувати задачі з означених розділів біології.

      Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна підготувала та провела квест «Біологічна мозаїка», який містив питання із біології рослин, тварин, людини. Вчителі в ігровій формі мали розгадати назву рослини чи тварини за описом, використовуючи сканер штрих-кодів. Завдання були створені у програмі WordArt.com.

        У ході наради педагоги ознайомилися із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.01.2019 № 5 «Про проведення ХХІV обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», планом проведення екологічних конкурсів.

         Педагоги вдосконалили свої фахові компетентності, набули практичних навичок.

 

     На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів четвертих класів із проблеми: «Розвиток критичного мислення молодших школярів у ході реалізації Концепції «Нова українська школа».

     Вчителі відвідали уроки «Я досліджую світ» у 1 класі за темою: «Транспорт моєї місцевості. Як бути гарним пасажиром» (вчитель Мордвінцева Г.О.), урок української мови в 3 класі за темою: «Закріплення й узагальнення знань про прикметник» (вчитель Настенко Л.І.),  урок природознавства в 2 класі за темою: «Турбота людей про тварин взимку» (вчитель Ковтун О.В.) та урок літературного читання в 4 класі за темою: «Найдорожча знахідка. В.Сухомлинський «Не загубив, а знайшов» (вчитель Шкрябай Н.Л.).

      Відвідані уроки дали змогу учасникам семінару засвоїти методику навчання критичного мислення.

     Під час методичного  тренінгу вчителі початкових класів мали змогу отримати практичні навики проведення таких стратегій критичного мислення, як «Мозкова атака», «Асоціативний кущ», «Передбачення за заголовком, за опорними словами, за картиною»; «Метод прес», «Порушення послідовності», «РАФТ», «Кубування», «Сенкан», «Займи позицію» тощо.

    У ході співпраці учасники семінару зробили висновки, що для розвитку критичного мислення молодших школярів учителю необхідно: виділити час і забезпечити можливості для застосування критичного мислення; дозволити учням вільно розмірковувати; приймати різноманітні ідеї та думки; сприяти активному залученню учнів до процесу навчання; цінувати критичні міркування учнів.

     Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна наголосила на важливості розвитку критичного мислення молодших школярів. У кожній дитині вчитель повинен розвивати впевненість у собі й розуміння цінності власних думок та ідей.

      Методичні рекомендації до освітнього процесу в період реалізації Концепції «Нова українська школа» та заряд позитивних емоцій отримав кожний учасник семінару-практикуму вчителів початкових класів.

  

     21 лютого 2019 року в усіх закладах загальної середньої освіти Черкаського району були проведені заходи до Дня рідної мови.

    У Байбузівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів день розпочався нетрадиційно: кожен мав змогу пограти в гру «Продовжіть прислів'я». На першому уроці було проведено інформаційну хвилинку, на якій старшокласники ознайомили всіх із історією виникнення Міжнародного дня рідної мови. Поетичний флешмоб «Я розмовляю українською» підготували учні початкової ланки. Приємним сюрпризом для всіх стало відкриття книжкової виставки «Улюблені книги дитинства вчителів», кожен учитель приніс улюблену книгу дитинства чи юності. Учні намагалися відгадати, хто що читав у дитинстві, яку книжку приніс класний керівник.

     Учні Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом зі своїми вчителями організували цікаві та незабутні тематичні заходи. День розпочався із написання загальношкільного диктанту «Люби і знай рідну мову». Краще пізнати рідне слово можна було за допомогою лепетунів «Говори правильно», «Пиши грамотно», «Збагачуй мовлення». Справжньою родзинкою свята став флешмоб «Плекайте мову». Учні ланцюжком декламували відомі поезії. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст усіх учасників цього дійства. Святкову атмосферу допомогла створити фан-зона «Рідна мова-українська», де учні висловлювали свою любов до мови й висловлювали їй компліменти.

      Учні Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на урочистій лінійці декламували вірші про рідну мову, співали пісні, читали гуморески, ставили інсценізації.

      Учні Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 в рамках проведення свята стали активними учасниками проекту «Всеосвіта» і виконали завдання олімпіади з української мови.

      Мова – це велике надбання для кожної людини, треба берегти її, збагачувати і пишатися рідним словом.

 

      Майбутнє знаходиться в руках юних дослідників, які сприймають світ крізь призму необмежених можливостей. Немає жодних перешкод, які би встояли перед справжнім бажанням досягти найвищих вершин та дізнатися таємниці цілого всесвіту. Кожний учень протягом навчання в школі здобуває величезну кількість знань, що стають успішним трампліном у доросле життя. Вільне володіння українською мовою як в усній, так і в письмовій формах є одним із найважливіших освітніх завдань та вимог вітчизняної школи.       Учні 5-А класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 стали активними учасниками проекту «Всеосвіта» і виконали завдання олімпіади з української мови. Це спеціально розроблені інноваційні завдання, спрямовані на підвищення в учнів інтересу та мотивації до навчання і дозволяють чітко визначити рівень їхніх знань, а деякі вимагають активного прояву найкращих учнівських здібностей – креативності та кмітливості.

     Після завершення олімпіади на урочистій лінійці учні отримати сертифікати, а їх батькам будуть вручені листи-подяки. Також лист-подяку за внесок в інтелектуальний розвиток України отримав колектив Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

        Такі олімпіади виховують майбутніх науковців та експериментаторів, допомагають їм віднайти своє найсильніше захоплення та наполегливо слідувати його поклику. 

 

     20.02.2019 у всіх закладах загальної середньої освіти пройшли заходи щодо  вшанування Героїв Небесної Сотні. У цей день учнівські та педагогічні колективи взяли активну участь у флешмобі  «Хоч душі в вічність відійшли, та пам’ять в серці не згасає…», патріотичних акціях, проведено тематичні виховні години, засідання круглих столів, виставки світлин,  у бібліотеках організовано виставки тематичної літератури. Учнівська молодь вкотре вшанувала подвиг патріотів держави, які закликали до пробудження самосвідомісті українців. 

 

     У м.Київ відбувся 4 тур V Чемпіонату України з хореографічного мистецтва «ART dance 2019», в якому взяв участь хореографічний колектив «Івлія» (керівник Камінська Олена Василівну) Черкаської районної станції юних техніків. За результатами конкурсного відбору колектив виборов І місце.

     Вітаємо учасників та керівника колективу Камінську Олену Василівну  із перемогою та бажаємо вибороти І місце у фінальному етапі змагань!

 

 

     У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді в м.Київ відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів із енергоефективності «Енергія і середовище», в якому взяли участь учні Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованці творчого об’єднання «Друзі природи» Черкаської районної станції юних техніків, Криворучко Інна та Тіхова Наталія, які стали переможцями І етапу цього конкурсу. У рамках заходу Тіхова Наталія захищала проект «Використання сонячної енергії для місцевих потреб», в якому запропонувала методи використання енергії сонця для сільської місцевості і, конкретно, для окремого сільського обійстя. За свою роботу нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Криворучко Інна представила на розгляд журі проект «Використання біоенергії для місцевих потреб», у якому розглянула способи використання для отримання тепла та електроенергії відходи тваринництва. Зі своєю роботою Інна посіла на конкурсі ІІІ місце і нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

     Вітаємо учениць із перемогою. Бажаємо нових ідей та їх втілення у практичну діяльність!

 

         На сучасному етапі розвитку освіти професія педагога вимагає постійного розвитку та вдосконалення. Професійна майстерність завжди є плодом досить тривалої практичної праці педагога. У сьогоднішньому контексті професійна майстерність означає насамперед уміння швидко та якісно вирішувати освітньо-виховні задачі.

       Вихователі закладів дошкільної освіти підвищили свій професійний рівень на майстер-класі «Дивовижні досліди для дітей старшого дошкільного віку» у дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода.

         Вихователь-методист Білик Тетяна Анатоліївна у формі ділової гри ознайомила присутніх із досвідом Савенкова Олександра Івановича «Дитяче дослідження як метод навчання дошкільників», який активно впроваджує в роботу з дітьми.

       Під керівництвом вихователя Галицької Тетяни Володимирівни педагоги вправлялись у використанні кубика Блума як методу розвитку критичного мислення дошкільників під час експериментально-дослідницької діяльності. Вихователі проявили свої знання, вміння та неординарне мислення, беручи участь у цікавих дослідах.

          Вихователь Галицька Тетяна Володимирівна вкотре довела, що дітей треба вчити граючись. У формі простих і дуже цікавих дослідів вони пізнають закони навколишнього світу та природу багатьох явищ та речей, що оточують нас. У цьому переконались і учасники майстер-класу.

            Майстер-клас – один із ефективних форм розповсюдження власного педагогічного досвіду.

            Вихователі від’їжджали до своїх освітніх закладів з новим досвідом і приємними враженнями. 

            Дошкільний навчальний заклад  «Дніпряночка» завжди радий ділитись досвідом із колегами-освітянами!

 

          Нещодавно на базі Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради було проведено очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів навчальних закладів України «Край, у якому я живу». Черкаський район представляла учениця 6 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гуля Валерія. За результатами конкурсного відбору робота учениці «Рідний край – моя земля, батьківщина це моя»  посіла ІІ місце.

             Вітаємо Гулю Валерію та її керівника Прожогу Валентину Миколаївну, вчителя біології, з перемогою, бажаємо нових досягнень!

 

Перемикач версій