Пономаренко Антоніна Вікторівна – Вчитель із великої літери. Вона належить до когорти тих педагогів, які щодня чесно виконують свій учительський обов’язок не заради нагород або відзнак, а заради дитини і її майбутнього. Вона серцем розуміє, що Вчитель – це не професія. Це – Місія! Уже 45 років Антоніна Вікторівна працює вчителем історії та правознавства Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

   Щороку її вихованці здобувають призові місця в  обласних та районних олімпіадах із історії та правознавства, військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають», наукових конференціях, беруть участь у міжнародних історичних та правових конкурсах, мають успішні результати ЗНО. Дітищем Антоніни Вікторівни є її гордість – музейна кімната бойової слави та гурток «Пам'ять», який є центром національно-патріотичної роботи школи, села.

   А ще за роки педагогічної праці Антоніна Вікторівна стала наставником для великої родини вчителів суспільних дисциплін Черкаського району, методоб’єднання якого очолює з 1995 року. Чимало її вихованців вибрали юридичні професії.

   Щиро вітаємо Антоніну Вікторівну із почесною нагородою - Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом! Бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у вихованні майбутнього покоління. Нехай енергія, багаторічний досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал і надалі служать на благо України!

 

   На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів інформатики з теми: «Активізація пізнавальної діяльності учнів та розвиток їх творчої особистості на уроках інформатики шляхом використання хмарних технологій».

    Тепло і гостинно колектив школи зустрів учасників методичного заходу. За допомогою відеопрезентації директор школи Майданік Микола Федорович презентував основні напрямки роботи та досягнення закладу загальної середньої освіти.

    За допомогою мультимедійної презентації вчитель інформатики Ковтун Євген Якович глибоко розкрив зміст теми: «Хмарні технології як засіб реалізації оновлених завдань інформатичної освіти». У своїй доповіді він зробив детальний аналіз хмарних технологій, підкреслив їх переваги, розглянув різноманітні мережеві сервіси та окреслив напрямки їх використання в освітньому процесі.

    Методику використання хмарних технологій на різних етапах уроку з метою активізації пізнавальної діяльності учнів та розвитку їх творчої особистості вчителі-предметники досліджували під час відвідування уроку з інформатики в 11 класі за темою: «Практична робота № 6. Аналіз даних із використанням функцій табличного процесора».

   Майстер-клас «Використання сервісу Classroom (https://classroom.google.com/h) для організації дистанційного навчання» для педагогів району провів вчитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Компанієць Віктор Олексійович. Під час практичної роботи вчителі-предметники старанно вчились створювати та оцінювати завдання різних типів у середовищі Classroom.

     Учитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Луцик Ольга Петрівна ознайомила педагогів із ejudge - системою для проведення різних заходів, у яких необхідна автоматична перевірка програм. Вона провела тренінг «Відпрацювання роботи в системі ejudge», протягом якого фахівці розв’язували олімпіадні завдання із програмування та перевіряли отримані розв’язки за допомогою означеної системи.

     Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила педагогів ізПоложенням про сертифікацію вчителів, яке Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення;підвела підсумки участі учнів району в обласних інтернет-олімпіадах із інформатики та інформаційних технологій, Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад із інформатики та інформаційних технологій, обласній Лізі юного інформатика; обговорила з учителями інформатики району актуальні питання щодо участі вчителів-предметників у XXIV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

    Методичні заходи такого спрямування надають можливості формувати та вдосконалювати інформаційну культуру всіх учасників освітнього середовища, впроваджувати хмарні технології в освітньому процесі, розвивати творчий потенціал, уміння ділитись досвідом та працювати в групі, збільшувати ролі самостійної та індивідуальної роботи.

   Кожен учасник семінару ще раз переконався в тому, що застосування хмарних технологій у навчанні вносить суттєві зміни в освітній процес, місце яких значною мірою зумовлюється технологією, що використовується для навчання. Педагоги дізналися багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.

      Бажаємо всім невичерпної енергії, оптимізму та творчих здобутків!

 

   У місті Чигирин відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс міні-мюзиклів Святого Миколая, в якому взяв участь фольклорний ансамбль «Тубіляночка» будинку дитячої та юнацької творчості. Конкурсанти представляли на головній сцені фестивалю авторські театралізовані дійства на вічні теми любові, віри та добра. Вже другий рік поспіль колектив виборює перемогу. І цього року знову був нагороджений грошовим призом, який буде спрямовано на розвиток колективу.

    Вітаємо учасників з перемогою та бажаємо успіхів, творчих злетів та нових досягнень!

 

   Вже не одне десятиліття поспіль засіває освітянську ниву знань керівник гуртків станції юних техніків Назаренко Іван Миколайович, даруючи своїм вихованцям віру в свої сили, відкриття, жагу до перемог. Мудрий наставник, порадник, помічник – таким знають його колеги, діти, батьки. Як результат, гуртківці не один рік виборюють перемоги на всеукраїнських, обласних змаганнях із судномодельного спорту та виставках із технічної творчості.

   Вітаємо Івана Миколайовича з 75-річчям і бажаємо довголіття, творчих злетів, вдячних вихованців, миру і злагоди!

 

    На базі Першої міської гімназії асоційованої школи ЮНЕСКО м.Черкаси  відбувся  обласний семінар-тренінг для вчителів англійської мови з проблеми: «Learning Through Games' Teacher Development», який провела Наталія Ляшко, TKT, CELTA та IHCYLT кваліфікований викладач, тренер Express Publishing із м.Київ.

     Викладач упевнена, що «Немає навчання без задоволення та немає задоволення без навчання».

    Навчання за допомогою ігор легко перетворює уроки у фантастичні подорожі  країною Edutainment  через формування чотирьох навичків (читання, аудіювання, говоріння та письмо) в атмосферу творчості, критичного мислення та Craftwork!

      Учасники  тренінгу готувалися до проведення різдвяних уроків у контексті  реалізації ідей Нової української школи, грали в Лего, «сніжки», танцювали, «розгортали подарунки».

  

        20 грудня 2018 року на базі Геронимівської загальноосвітньої школиІ-ІІІ ступенів проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України закладів загальної середньої освіти.

         У конкурсі взяли участь представники із 14 загальноосвітніх шкіл та районної станції юних натуралістів. Юних науковців та їхніх наставників тепло привітали господарі.

      У рамках конкурсу проведено оцінювання навчальних досягнень із базових дисциплін (написання контрольних робіт) та захист робіт конкурсантів. Слід відзначити різноманітність тематики та практичну спрямованість робіт, вміння більшості конкурсантів презентувати їх, робити висновки на основі експериментальних досліджень.

         Після детального опрацювання членами журі результатів І етапу роботи переможців буде передано для участі у ІІ (обласному) етапі конкурсу, який відбудеться у січні-лютому 2019 року.

 

      11.12.2018 на базі Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки та краєзнавчо-дослідницької роботи», в якому взяли участь методист районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Висоцька Марія Петрівна, директор станції юних техніків Якименко Микола Михайлович, заступник директора з виховної роботи Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пасічник Віталія Віталіївна, вихователь закладу дошкільної освіти «Дніпряночка» Червонослобідської сільської ради Білик Тетяна Анатоліївна. Ініціаторами семінару стали  Міжнародна громадська організація «Українське козацтво», Науково-освітній центр патріотичного виховання молоді Університиту «Україна», Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, за підтримки Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. У рамках заходу учасники ознайомилися із досвідом роботи з означеного питання колег із Київської області. Із системою роботи щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді в позашкіллі поділився з присутніми Якименко Микола Михайлович.

      Учасники семінару отримали від організаторів набори корисної літератури з козацької педагогіки, зокрема посібник Юрія Мельничука «Основи козацько-лицарського виховання», виданий за сприяння депутата Черкаської обласної ради, педагога Валентини Коваленко.

 

      У м.Київ відбувся Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої та позашкільної освіти України «Права людини» в рамках Всеукраїнського тижня права. У складі делегації від Черкаської області взяла Диченко Діана, учениця 10 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

     Лідери взяли активну участь у тренінгах, патріотичній толоці, створенні та презентації проектів, ознайомилися з презентацією спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Київського національного університету ім.Вадима Гетьмана «Відповідальне лідерство – шлях до успіху» (співавторами проекту є випускники всеукраїнської ради старшокласників).

      Учасники збору отримали сертифікати.

 

   11 грудня 2018 року на базі Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів предмета «Захист Вітчизни» із проблеми: «Вдосконалення форм і методів військово-патріотичного виховання засобами особистісно зорієнтованих технологій на уроках та в позакласній діяльності».

    Із вітальним словом до учасників семінару звернулася заступник директора школи Левченко Любов Семенівна, яка разом із учнями представила свій навчальний заклад презентацією «Вас вітає Яснозірська школа».

     У плані роботи семінару було передбачено проведення відкритого уроку в 10 класі із теми: «Базова підтримка життя. Основні правила та порядок проведення реанімації». Вчитель Роїк Юрій Вікторович ознайомив присутніх із алгоритмом дій та правилами проведення серцево-легеневої реанімації, непрямого масажу серця, дотриманням правил безпеки під час реанімаційних заходів. Учні опрацювали навички і прийоми на манекені-тренажері серцево-легеневої реанімації.

    На робочій нараді, яку провела методист районного методичного кабінету  Колодіна Лариса Володимирівна, учасники семінару ознайомилися із «Законом про внесення змін до статутів Збройних Сил України», відеоматеріалами відбіркового обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Захист Вітчизни».

     Родзинкою семінару стало військово-спортивне свято «Служу народу України!» серед команд 10-11 класів Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та викладачів-учасників семінару.

     Семінар сприяв розвитку компетентності педагогів для успішної реалізації Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

 

        Проблема логіко-математичного розвитку дітей на сучасному етапі дошкільного дитинства набуває все більшого значення. Сформоване логіко-математичне мислення допомагає сучасній дитині аналізувати різноманітні процеси, приймати рішення не лише згідно з чітко розробленими алгоритмами, але й коригувати власні дії у змінних умовах життя.

          Саме про логіко-математичний розвиток дошкільників, застосування математичних понять у різних видах діяльності та у повсякденному житті йшла мова під час районного методичного об’єднання вихователів старших груп, яке відбулось у дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки.

          Вихователь Ложкова Оксана Олексіївнапровела змістовне та цікаве заняття у формі математичного квесту «У пошуках святого Миколая». Дошкільники відгадували та вирішували непрості, несподівані загадки (завдання), виявляли знання, кмітливість, спостережливість, постійно були в русі, проявляли командний дух. Під час заняття педагог використала піскову анімацію, яка сприяла розвитку пізнавальних процесів та вмінню орієнтуватись у просторі.

       Завідувач дошкільного навчального закладу Короп Лариса Володимирівна розкрила значення використання математичних понять та знань У повсякденному житті під час мультимедійної презентації «Формування логіко-математичного розвитку дошкільників». Лише опанувавши логіко-математичні операції, дошкільники стануть уважними, навчаться чітко мислити, зможуть сконцентруватись на суті проблеми. «А ці якості надважливі в Новій українській школі», – зазначила доповідач.

         Справжнім приємним сюрпризом для вихователів стало проведення практичної роботи з казковим персонажем у формі математичної подорожі, яку провели вихователі Пустовалова Оксана Василівната Мартиненко Світлана Іванівна. Учасники зібрання проявили свою активність, творчість та знання. Використання інтерактивної форми роботи сприяловдосконаленню педагогічної майстерності педагогів та розвитку їх творчого потенціалу.

        У ході роботи кожен учасник міг насолодитись дитячим таночком, який підготувала музичний керівник Огурцова Надія Олексіївна. На згадку про зустріч присутні отримали подарунки, виготовлені руками педагогів та дітей.

          Методичне об’єднання пройшло в теплій та доброзичливій атмосфері. Такі зустрічі вкрай необхідні для обміну досвідом та налагодження тісних взаємин між педагогами-дошкільниками.

 

        Семінар-практикум вчителів із проблеми «Розвиток ключових компетентностей ХХІ століття засобами іноземної мови» відбувся у Чорнявському навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа  І-ІІІ  ступенів».

       Учасників зібрання, ще на шляху Черкаси-Чигирин, зустрів учень 10 класу Нестеренко Владислав, який дорогою до с.Чорнявка англійською мовою розповів про мальовничі та історичні місця своєї маленької Батьківщини.

        Директор Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Селецька Ганна Іванівна радо зустріла  вчителів іноземних мов району та разом із учнями представила свій навчальний заклад  презентацією  «Школа  з дитячим обличчям».

       Методичну майстерню розпочала вчитель іноземних мов Ратушна Наталія Іванівна, яка розповіла про особливості роботи  Євроклубу, а Нестеренко Лідія Іванівна розповіла про  «Квест як форма проведення засідань Євроклубу для розвитку навичок ХХІ століття».

      Всі присутні розділилися на дві команди («British», «Deutsch»), які складалися із 6 учнів та вчителів-учасників семінару. З великим інтересом всі брали участь у засіданні шкільного Євроклубу  за темою: «Bringing the World Together: Great  Britain, Germany, Ukraine» з елементами веб-квесту.

      Голова районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов Гаврюшова Людмила Михайлівна провела майстер-клас: «Технологія «лепбукінг» як ефективний засіб формування навичок ХХІ століття у першому класі Нової української школи».

      Наприкінці зібрання учні презентували свої фінальні проекти, співали гімн Великої Британії, танцювали ірландський народний танець, переглянули  відеофільм  «We are Different, but We are Together» про подорож восени учнів та вчителів Чорнявського навчально-виховного комплексу до школи-побратима  у м. Готта (Німеччина).

       Завершальним  було «коло» всіх учасників, де присутні взялися за руки і висловили подяку адміністрації, педагогічним працівникам закладу та всім причетним до проведення такого інноваційного засідання Євроклубу.

        Тож сподіваємося, що вчителі донесуть до своїх навчальних закладів свої враження та використають отриманий досвід у своїй роботі.

 

      07 грудня 2018 року Хутірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів святкувала 50-річний ювілей. Це не просто свято приміщення. Школа – це цілий величезний світ, у якому є два центри цього всесвіту: учитель і учень. Школа пишається, що її учні знайшли своє місце у житті, стали добрими спеціалістами, поважними людьми.

     Із нагоди святкування у Будинку культури відбувся концерт, на який були запрошені представники Черкаської райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти, сусідніх шкіл, ветерани педагогічної праці,  випускники школи, громадськість села. Зі щирими вітальними словами до присутніх звернулися голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович, депутат районної ради Мартиненко Олександр Григорович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, генеральний директор товариства  «Маїс» Осадчий Сергій Степанович, Берестовий Іван Федорович, який очолював школу з 1987 по 2005 рік, а зараз працює в обласній профспілці освітян, сільський голова Литвиненко Олександр Петрович, представники Червонослобідської сільської громади Дубовик Юлія Андріївна, виконуюча повноваження сільського голови села Червона Слобода, та Синявський  Вадим Анатолійович, заступник сільського голови, Давиденко Галина Василівна, член президії райкому профспілки, колеги із місцевого ДНЗ «Ластівка», адміністрації Червонослобідських № 1 та №2, Вергунівської, Степанківської, Хацьківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Чорнявського НВК. У присутніх виступили сльози на очах, коли спогадами ділилися вчителі-пенсіонери. У насиченій концертній програмі взяли участь як учні школи, так і випускники різних років.

      Всі мали нагоду сфотографуватися у святковій фотозоні, виготовленій вчителями,  побачити вироби учнів та вчителів, переглянути шкільні фотографії різних років.

      Ювілей школи – це свято спогадів, втілених мрій і сподівань на майбутнє.

 

       У рамках відзначення Всесвітнього дня філософії за регламентом ЮНЕСКО кафедра культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» провела Всеукраїнський конкурс філософського есе, присвячений філософським пошукам і поглядам Сократа. Учасниками стали майже 200 учнів 9-11 класів із усіх регіонів України. Черкаський район представляли Шапран Анна, учениця 9 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Іршак Анна-Марія, учениця 11 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Кожем’яка Вікторія, учениця 10 класу, і Величко Юлія, учениця 11 класу Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

     Старшокласниці гідно попрацювали й журі оцінило їх роботи. Іршак Анна-Марія посіла ІІІ місце й отримає диплом і подарунок, а роботи інших школярок будуть опубліковані на офіційному сайті Острозької академії.

      Усім учасникам бажаємо не зупинятися на досягнутому і рухатися далі в обраному напрямку до нових звершень. Дякуємо за невтомну працю, за вміння відкрити в дитині обдарованість і розвивати творчість учителям, що підготували учасників: Бузівській Юлії Миколаївні, вчителю історії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Вакуліній Людмилі Миколаївні, вчителю української мови і літератури Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Сайфудіновій Ганні Петрівні, вчителю зарубіжної літератури Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Чередніченко Лідії Іванівні, вчителю зарубіжної літератури Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

 

       Відбувся майстер-клас для вчителів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти на тему: «Формування мистецьких компетентностей школярів в умовах Нової української школи», який підготувала та провела для своїх колег учитель Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Козак Ірина Валентинівна. Надзвичайно важливою в умовах сьогодення є робота вчителя мистецьких дисциплін із першокласниками, оскільки врахування особливостей навчання маленьких школярів – першочергове завдання педагога. Учасники майстер-класу подивилися, як проводить урок у 1 класі з курсу «Мистецтво» вчитель, які прийоми застосовує для зосередження уваги, для інтегрування малюків у Світ музики та мистецтва. Живе, емоційне спілкування вчителя з дітьми не залишило байдужими жодного з присутніх на уроці.

       Для учасників майстер-класу районним методичним кабінетом та керівником районного методичного об’єднання були підготовлені методичні матеріали із питань викладання предмета «Мистецтво» в 1 класі, форм та методів поєднання музичного та образотворчого мистецтва.

       Крім того, Ірина Валентинівна поділилась своїм досвідом науково-дослідницької роботи. Колегам-учителям презентовано мистецько-історичне дослідження на різдвяну тематику «Дві пісні, які змінили світ». У ході роботи розкрито мистецьке значення таких всесвітньо відомих творів, як «Тиха ніч» та «Щедрівка», їх українське коріння та світову славу. Найважливіше, що  винесли з цього заходу учасники майстер-класу, учні, педагоги школи, – це добро, милосердя, чисті думки можуть змінити світ на краще, потрібно лише цього дуже захотіти! 

 

        На базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів відбувся семінар для заступників директорів із виховної роботи. Директор школи Шарапа Людмила Володимирівна ознайомила учасників семінару із системою роботи закладу. У рамках заходу заступник директора із виховної роботи Будник Любов Миколаївна ознайомила присутніх із особливостями організації виховної роботи. Заступники директорів із виховної роботи взяли участь в аукціоні педагогічних ідей «Пріоритет сучасної моральності – загальнолюдські гуманістичні цінності. Виховання дітей на шляху створення Нової української школи» та майстер-класі, у ході якого учасники виготовляли новорічні прикраси.

        Дякуємо колегам за семінар-практикум та сподіваємось на подальшу  співпрацю.

 

      У Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 проведено громадський звіт навчального закладу – учасника обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року. Учасниками заходу були головний спеціаліст відділу освіти Крутінь Іван Іванович, виконуюча повноваження сільського голови села Червона Слобода Дубовик Юлія Андріївна, заступник сільського голови Синявський Вадим Анатолійович, голова ради школи Солонько Михайло Федорович, представники батьківської громадськості, педагоги. Про здобутки та досягнення школи за період із 2016 по 2018 роки доповів директор школи Самохотов Анатолій Олександрович. Особливу увагу він звернув на поповнення матеріально-технічної бази навчального закладу, подякував відділу освіти, сільській раді, народному депутату України Рудику Сергію Ярославовичу та спонсорам, які допомогли у придбанні сучасного обладнання для навчальних кабінетів, у відкритті футбольного міні-поля, у поточних ремонтах, у встановленні огорожі тощо. Звернув увагу на вагомі здобутки як педагогів, так і учнів у різних конкурсах, заходах, змаганнях, олімпіадах тощо. 

      Про впровадження STEM-освіти розповіли вчитель біології, Заслужений вчитель України Носаєва Ірина Петрівна та вчитель хімії Шупліна Оксана Олександрівна. З особливостями робототехніки та роботою гуртка «LEGO» присутніх ознайомив учитель інформатики Компанієць Віктор Олексійович. Він продемонстрував вироби учнів, які власноруч виготовили його вихованці. З особливостями виховної роботи в умовах Нової української школи ознайомила гостей заступник директора з виховної роботи Величко Світлана Володимирівна. 

      Під час обговорення присутні були одностайними, що тільки у тісній співпраці навчального закладу з органами влади всіх рівнів, представниками громадськості та батьками можна досягти успіхів, а громадський звіт є важливою складовою інноваційної діяльності Нової української школи.

 

   Відбувся семінар-практикум для секретарів закладів освіти з теми: «Організація діловодства та порядок документування управлінської інформації в закладі освіти». У роботі семінару взяли участь директори та їх заступники.

   Під час засідання слухачі мали змогу поновити та закріпити теоретичні знання щодо ефективного і правильного документування управлінської інформації, оформлення організаційно-розпорядчих документів.

   Важливим питанням сьогодні є дотримання вимог щодо ведення документації згідно з новою Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Організація діяльності закладу освіти в обов’язковому порядку передбачає наявність багатьох видів документів (в окремих випадках їх розробку), без яких неможливо вирішувати завдання ефективного управління.  Розглянуто питання щодо використання відомчих організаційних документів у практичній роботі, а також удосконалення особистих навичок у їх підготовці.

   З основними вимогами щодо оформлення наказів, їх реєстрації, складання номенклатури справ, про порядок групування документів у справи, створення експертної комісії для організації та проведення цінності документів, зберігання документів та створення архіву розповіла учасникам семінару методист Іванченко Галина Борисівна.

   Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна провела методичний інструктаж щодо мовленнєвого оформлення документів.

   У ході семінару-практикуму були прийняті такі методичні рекомендації: забезпечувати неухильне дотримання Інструкції з діловодства відповідно до норм сучасної української літературної мови, проаналізувати стан управлінської діяльності щодо нормативності ведення ділової документації, активно використовувати інформаційно-комунікаційні технології в управлінському процесі закладу освіти.

   На семінарі надано зразки документів.

   Дякуємо за співпрацю!

 

    У місті Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся ІV Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!». Черкаський район представляла заступник директора з виховної роботи Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Марина Леонідівна. Учасники форуму з усієї України (а їх було понад 200) підвели підсумки роботи за рік щодо виконання Указів Президента України, впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в освітніх закладах України, зокрема особливу увагу приділено новому Положенню гри.

    У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько, директор Національного еколого-натуралістичного центру Володимир Вербицький. Під час роботи форуму паралельно працювали цільові фокус-групи в секційному форматі, модераторами яких були науковці Українського інституту національної пам’яті, представники Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та представники Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»), зокрема А.М. Грива. Було переглянуто документальний фільм про жінку-воїна «Кримчанка Харитина Пекарчук: жінка-воїн в лавах Армії УНР»

    На завершення учасники обговорили проблемні питання, внесли пропозиції та виробили спільну резолюцію форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості тощо.

 

    У листопаді 2018 року в місті Чернігові відбувся Всеукраїнський Форум «Кар’єра зі школи: вибір і планування». Участь у форумі взяли директори Червонослобідських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1 та №2 Самохотов Анатолій Олександрович та Завалко Тетяна Анатоліївна. Під час відкриття форуму з вітальним словом до учасників звернувся заступник міністра молоді та спорту України Ярема Олександр. У своєму виступі він зазначив, що правильний вибір майбутньої професії – запорука успіху молодої особи, яка закінчує навчальний заклад.

    Форум передбачав презентацію проекту «Карта професій», занять: «Бесіди про кар’єру», дискусії за участі бізнесу, вчителів, а також майстер-клас: «Гендерно чутливі підходи у виборі професії».

   Учасники форуму мали можливість поспілкуватися з таких питань: як допомогти дитині проявити себе, усвідомити свої схильності та розвинути навички; як показати дітям професійні вимоги до спеціалістів у різних галузях та навчити планувати подальшу освіту і кар’єру; розбудити інтерес дітей до вивчення професії.

    Основний акцент організатори форуму зробили на майбутньому випускників шкіл у сферах інформаційних технологій, банківській сфері, аграрній та юридичній.

    Учасників семінару не залишила байдужим історія міста Чернігова, його культурні пам’ятки.

 

  У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» села Червона Слобода відбувся 25 традиційний конкурс «Панич та Панночка – 2018».

  Свою майстерність у конкурсній програмі демонстрували 8 вихованців. Запекла боротьба почалась із перших хвилин конкурсу. Глядачі з захопленням стежили за дітьми, які полонили присутніх своїми талантами та вміннями, гаряче вболівали за кожного. Бурхливими оплесками дякували присутні за номер «Чарівні фокуси» Вертегел Каріні, за хореографічну композицію «Обійми мене» – Плітко Ангеліні, за урок ментальної арифметики – Овчаренко Дімі, за вірші англійською мовою – Янович Валентині. Неперевершені костюми з підручного матеріалу переконали, що фантазії та таланту батьків вихованців немає меж.

  У перервах між конкурсами присутні мали змогу насолодитись номерами, які підготувала з вихованцями керівник музичний Цюра Віра Михайлівна.

 Поважне журі оцінювало конкурс. До його складу входили заслужений працівник культури України, голова Черкаського обласного відділення національної Спілки кінематографістів України, член правління національної спілки кінематографістів України, почесний громадянин м.Черкаси ДеньгаОлександр Миколайович, виконуючий повноваження сільського голови, секретар сільської ради с.Червона Слобода Дубовик Юлія Андріївна, директор будинку культури с.Червона Слобода Марштупа Юрій Васильович, головний бухгалтер сільської ради Портянко Валентина Вікторівна, керівник методичного об’єднання музичних керівників м.Черкаси Квас Валентина Василівна.

  За результатами конкурсу титул «Панич – 2018» здобув Зима Едік, а «Панночка – 2018» - Костанян Злата. Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами і подарунками.

  Традиційний конкурс «Панич та Панночка – 2018» став справжнім святом і для дітей, і для батьків, і для усіх присутніх. Переглянувши виступи дошкільнят, можна із впевненістю сказати, що нам є ким пишатися і на кого надіятись у майбутньому.

 

Перемикач версій