Відбувся районний семінар-практикум для вихователів груп продовженого дня за темою: «Особливості роботи вихователів груп продовженого дня в контексті впровадження нового Державного стандарту початкової освіти».

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна познайомила присутніх із особливостями впровадження нового державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №87.

У ході роботи зазначено, що реформування початкової освіти – це перший крок до впровадження Концепції «Нова українська школи», від успіху якого залежить ефективність освітянської реформи.

Під час семінару-практикуму були розглянуті питання нової ролі вихователя групи продовженого дня крізь призму Концепції. Акцентовано увагу на тому, що вихователь має створити сучасне комфортне освітнє середовище у групі, забезпечити необхідні умови для навчання та відпочинку учнів першого класу, організувати дозвілля з цікавими завданнями та іграми, які будуть налаштовувати вихованців займатись улюбленою справою, мати змогу усамітнитись та зосередитись

Діти Нової української школи хочуть бачити вихователя компетентного, ерудованого, щирого, активного, врівноваженого, з почуттям гумору, який дасть змогу дітям вільно розмірковувати та висловлювати власну думку, приймати власні рішення, брати активну участь у дискусії, розв’язувати проблеми, навчить знаходити вихід із будь-яких ситуацій.

Методист із практичної психології та соціальної роботи районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна познайомила присутніх із психологічними особливостями першокласників в умовах роботи групи продовженого дня, звернула увагу на зміни,  що відбуваються в житті дитини-першокласника, надала практичні поради щодо психолого-педагогічних підходів для забезпечення комфортного функціонування груп продовженого дня.

Педагоги обговорили шляхи створення умов для успішної самореалізації дитини та її гармонійного розвитку, адаптації до нових умов навчання, зосередили велику увагу на тісній співпраці вихователя групи продовженого дня з учителем початкових класів.

 

        

Перемикач версій