18 колективів соціально-психологічних театрів шкіл району представили свої творчі доробки на районному фестивалі. 179 учасників-школярів від 10 до 17 років піднімали зі сцени складні та важливі теми запобігання насильству серед дітей та підлітків, врегулювання конфліктів між дітьми та дорослими, профілактики сімейного насильства. Головними шляхами вирішення проблеми насильства молоді актори вбачають у любові,  толерантності, прагненні розуміти та підтримувати один одного в життєвих ситуаціях, поважати дитину незалежно від її віку та соціального статусу, національної приналежності, стану здоров’я чи матеріального статку родини.

Цілий рік школярі під керівництвом практичних психологів та соціальних педагогів готувалися до цієї події: обирали напрям виступу, складали сценарії, підбирали ролі та готували музичний та танцювальний супровід, створювали костюми та декорації. Велику допомогу в справі театралізації спеціалістам психологічної служби надали педагоги-організатори, вчителі музичного мистецтва та керівники хореографічних  колективів.

Журі стояло перед складним завданням: як обрати серед такої великої кількості талановитих та розумних дітей, творчих та мудрих ідей переможців та призерів! Одноголосно перемогу було віддано колективу «Успіх» Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за виступ «Вибір за тобою». ІІ місце посів колектив Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №1 «Емпатія» та театр Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 «Прометей»  за п’єсу «Світ без насильства». ІІІ місце поділили колективи «Життя» Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІст.», «Шанс» Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Надія» Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Інші колективи-учасники отримали перемогу в номінаціях: «Краще втілення авторського сценарію», «Майстерне втілення образу», «Соціальна актуальність теми», «Акторська майстерність», «Позитивне світосприйняття», «Перший успіх».

Зрозуміло, що тематика фестивалю змушує замислюватися над власними думками, словами та вчинками, змінювати світ у собі та навколо себе так, щоб очі людей світилися щастям, а не темніли від люті та болю, щоб серця дітей та дорослих переповнювалися миром та добром, а не ненавистю чи злістю. Саме заради цієї головної мети зі сцени Будинку культури села Хутори лунали дитячі історії, сімейні трагічні випадки, міжособистісні важкі стосунки, болючі сторінки та цифри випадків насильства… На противагу цьому кожен колектив пропонував свої кроки щодо розбудови Світу добра та миру, відносин толерантності та щирості!

   

 

Перемикач версій