31 жовтня 2018 року  відбулися традиційні Обласні читання з гуманної педагогіки на тему: «Чисті думки творять дива» на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  та Обласного центру Гуманної Педагогіки. Учасниками заходу стали близько 150 освітян Черкащини, зокрема методисти, заступники директорів, вчителі-предметники, вчителі початкових класів, вихователі, практичні психологи та соціальні педагоги, науково-педагогічні працівники інституту. Черкаський район представляла методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна.

      Директор Обласного центру Гуманної Педагогіки Гаряча Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, висвітлила питання подвійної природи людини: зовнішнє життя людини та її багатогранний духовний світ.

       У виступах освітян звучали роздуми про те, як самовдосконалювати себе через чисті думки, як іти життєвим шляхом без гніву, заздрощів, дратівливості та інших негативних якостей, які заважають людині почуватися щасливою.

    Педагоги Черкащини наголошували, що нова початкова школа – це простір освітніх можливостей для формування культури мислення духовної особистості та світла гуманної педагогіки. Кожен учитель має жити і діяти з почуттям відповідальності за свої думки, позитивне мислення.

       Харитонова Світлана Миколаївна свій виступ «Позитивне мислення – шлях до життєвого успіху» побудувала на постулатах позитивної психотерапії Н. Пезешкіана, які тісно перегукуються з принципами гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі, з педагогічними ідеями О.Сухомлинського. Кожну тезу свого виступу Світлана Миколаївна проілюстувала прикладами з діяльності спеціалістів психологічної служби району, поділилася професійними секретами, які безпосередньо впливають на життєвий успіх людини.

       Педагогічні читання актуалізували думку про те, що в нас час швидких змін суспільної моралі, ролей та цінностей основним завданням все ж залишається за будь-яких обставин бути духовно-моральними людьми, демонструючи гідний приклад для наших дітей.

 

 

Перемикач версій