На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів інформатики з теми: «Активізація пізнавальної діяльності учнів та розвиток їх творчої особистості на уроках інформатики шляхом використання хмарних технологій».

    Тепло і гостинно колектив школи зустрів учасників методичного заходу. За допомогою відеопрезентації директор школи Майданік Микола Федорович презентував основні напрямки роботи та досягнення закладу загальної середньої освіти.

    За допомогою мультимедійної презентації вчитель інформатики Ковтун Євген Якович глибоко розкрив зміст теми: «Хмарні технології як засіб реалізації оновлених завдань інформатичної освіти». У своїй доповіді він зробив детальний аналіз хмарних технологій, підкреслив їх переваги, розглянув різноманітні мережеві сервіси та окреслив напрямки їх використання в освітньому процесі.

    Методику використання хмарних технологій на різних етапах уроку з метою активізації пізнавальної діяльності учнів та розвитку їх творчої особистості вчителі-предметники досліджували під час відвідування уроку з інформатики в 11 класі за темою: «Практична робота № 6. Аналіз даних із використанням функцій табличного процесора».

   Майстер-клас «Використання сервісу Classroom (https://classroom.google.com/h) для організації дистанційного навчання» для педагогів району провів вчитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Компанієць Віктор Олексійович. Під час практичної роботи вчителі-предметники старанно вчились створювати та оцінювати завдання різних типів у середовищі Classroom.

     Учитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Луцик Ольга Петрівна ознайомила педагогів із ejudge - системою для проведення різних заходів, у яких необхідна автоматична перевірка програм. Вона провела тренінг «Відпрацювання роботи в системі ejudge», протягом якого фахівці розв’язували олімпіадні завдання із програмування та перевіряли отримані розв’язки за допомогою означеної системи.

     Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила педагогів ізПоложенням про сертифікацію вчителів, яке Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення;підвела підсумки участі учнів району в обласних інтернет-олімпіадах із інформатики та інформаційних технологій, Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад із інформатики та інформаційних технологій, обласній Лізі юного інформатика; обговорила з учителями інформатики району актуальні питання щодо участі вчителів-предметників у XXIV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

    Методичні заходи такого спрямування надають можливості формувати та вдосконалювати інформаційну культуру всіх учасників освітнього середовища, впроваджувати хмарні технології в освітньому процесі, розвивати творчий потенціал, уміння ділитись досвідом та працювати в групі, збільшувати ролі самостійної та індивідуальної роботи.

   Кожен учасник семінару ще раз переконався в тому, що застосування хмарних технологій у навчанні вносить суттєві зміни в освітній процес, місце яких значною мірою зумовлюється технологією, що використовується для навчання. Педагоги дізналися багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.

      Бажаємо всім невичерпної енергії, оптимізму та творчих здобутків!

 

Перемикач версій