25 січня 2019 року в м. Київ відбулася Всеукраїнська нарада з інклюзивної освіти. У складі  делегації побувала асистент учителя Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Троян Анна Петрівна.

   Відкрила нараду дружина Президента України Марина Анатоліївна Порошенко – голова Фонду Порошенка, ініціатор реформи інклюзивної освіти в Україні. З вітальним словом до присутніх звернувся і Президент України Петро Олексійович Порошенко, який зазначив, що в своїй діяльності провідним напрямком вважає створення в освітньому середовищі необхідних умов  для дітей із особливими освітніми потребами, які мають рівні права, але нерівні можливості.

   Перша леді України презентувала звіт за результатами національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Справді, зроблено дуже багато: відкрито інклюзивні класи,  напрацьовано та удосконалено законодавство та нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, здійснено перехід від застарілої системи ПМПК до мережі сучасних  інклюзивно-ресурсних центрів, розроблено електронну програму обліку дітей із ООП та інше.

      На заході були присутні представники Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та голови обласних державних адміністрацій, які презентували досвід упровадження інклюзивної освіти в своїх областях.

    Учасники наради ознайомилися зі зразками ресурсної кімнати, медіатеки, кабінетів спеціалістів, де можна було побачити, якими навчальними програмами та дидактичними матеріалами вони повинні бути обладнані.

       Звісно, сьогодні реформа інклюзивної освіти є однією з найуспішніших в Україні, є певні результати, досягнення, але попереду довгий шлях, який повинні пройти українці на шляху суттєвих змін!

 

 

Перемикач версій