Після набрання чинності Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, облік дітей району дошкільного та шкільного віку ведуть районні держадміністрації та сільські ради, ОТГ, їх виконавчі органи, із залученням територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей.

     Із метою налагодження системності роботи з означеного питання відділ освіти Черкаської районної державної адміністрації провів інструктивно-методичну нараду уповноважених осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з обліку дітей дошкільного та шкільного віку. На заході обговорено зміни, що внесені до Порядку обліку дітей із затвердженням постанови КМУ від 19.09.2018 № 809 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684». Зокрема Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території. Загалом визначено 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання. Це, наприклад, паспорт одного з батьків, довідка про реєстрацію місця проживання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документ, що засвідчує право власності чи користування житлом, акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

      Також відзначено, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, тепер постанова Кабінету Міністрів України урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць у дитячих садках та школах.

         Проведено підсумки подання державної статистичної звітності за формою 77-РВК. Окреслено основні напрямки роботи відповідальних осіб із обліку дітей на 2019 рік.

         Зазначемо, що за новим Порядком заборонено залучати педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти до обліку.

 

Перемикач версій