Відбувся навчальний тренінг для спеціалістів психологічної служби закладів освіти району «Підготовка педагогів до формування навичок безпечної поведінки учнів за програмою «Вчимо дитину навичкам безпечної поведінки», який проводила з фахівцями керівник науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Войцях Тетяна Володимирівна.

          Питання протидії насильству в родинах,  суспільстві наразі є край актуальним! Як правильно співпрацювати з педагогічним працівниками з проблеми сексуального насильства над дітьми? Яким чином можна виявити ризики в поведінці дитини, її емоційних проявах? Що має робити фахівець психологічної служби в ситуації виявлення сексуального насильства чи домагань із боку старших чи дорослих? Ці та багато інших непростих питань розглядалися під час тренінгу.

          Найбільш складним в усвідомленні проблеми насильства виявилося те, що немає жодної категорії близьких та рідних до дитини людей, в яких можна було б абсолютно бути впевненим та сказати: «Ця людина ні в якому разі не може здійснити сексуальне насильство над дитиною чи сприяти цьому!» Саме тому в своїй роботі практичні психологи та соціальні педагоги мають бути уважними до деталей та малопомітних дрібниць, щоб убезпечити та запобігти насильницькому травмуванню дитини!

         Програма з формування навичок безпечної поведінки «Навчіть дитину захищатися» працює в закладах дошкільної освіти району з 2015 року. Зауважимо, що програма з оволодіння навичками, якими мають володіти школярі, з’явилася лише в минулому році. Тому спеціалісти психологічної служби всіх закладів освіти району взяли участь в означеному тренінгу, були активними та уважними, зосередженими та ініціативними. На жаль, діти та молодь потрапляють на гачок булера чи насильника через необізнаність, цікавість, бажання бути дорослішими та багато інших причин. Навчити дитину чи молоду людину бути відповідальним за своє здоров’я та майбутнє, сформувати в кожного школяра навички усвідомленої поведінки, сприяти розвитку в учнів упевненості та самосвідомості – ось головні завдання впровадження в закладах освіти програми «Вчимо дитину навичкам безпечної поведінки» та запобігання випадкам насильства над особистістю.

 

Перемикач версій