Атестація педагогічних працівників – один із найважливіших аспектів педагогічного життя. Вона сприяє безперервному професійному зростанню педагогів та їх самоосвіті. Кожний дошкільний навчальний заклад має свій власний досвід щодо проведення атестації.

18 березня 2016 року в дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода відбулось засідання атестаційної комісії, на якому педагоги презентували досвід своєї педагогічної діяльності за 5 років. Члени атестаційної комісії переглянули авторські відеофільми: «Моя Україна – моя Батьківщина» (вихователь Барт Л.М.), «Дидактичні ігри з математики» (вихователь Кириченко І.С.), «Зарядка дошкільняткам» (інструктор з фізичної культури Дорошенко В.В.). Під час атестації реалізовувались принципи добровільності, відкритості, колегіальності, індивідуальності та диференціації.

Засідання атестаційної комісії пройшло в атмосфері доброзичливості та взаєморозуміння.


Свято несе дітям радість і веселощі. Навіть його очікування викликає у дитини позитивні емоції. Рухливі ігри, веселі вправи, сюрпризи, якими насичена програма будь-якого заходу, викликають у дітей щирий сміх, захоплення, радість.

Цікаво та весело пройшло свято у групі «Дзвіночок» дошкільного навчального закладу «Яблунька» села Худяки під гаслом: «Здорова дитина – щаслива родина», що сприяло налагодженню позитивного психологічного мікроклімату та згуртуванню педагогів, дітей, їх батьків.

Його організували вихователі Ложкова Оксана Олексіївна та Мартиненко Світлана Іванівна, які провели спортивні ігри та розваги. Учасники проявили свою спритність і фізичну вправність.

Всі отримали запас бадьорості, енергії, а головне – безліч незабутніх вражень та гарний настрій, бажання займатись спортом усією сім’єю.


14 березня 2016 року розпочато державну атестацію Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на виконання наказів відділу освіти від 05.01.2016 № 4 та від 22.01.2016 № 17, відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67.

Державна атестація розпочалася відкритою публічною презентацією керівника Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Яценко Катерини Миколаївни та інформуванням начальника відділу освіти Григорчук Людмили Василівни про створення належних умов для функціонування навчального закладу.

Після проведення атестації навчального закладу комісією буде зроблено висновок про відповідність державним стандартам певного освітнього рівня, їх дотримання та надання якісної освіти.


17-19 березня 2016 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася VІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016» та ІІІ Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu – 2016».

Ця виставка є широкомасштабним заходом у галузі освіти, оскільки у ньому взяли участь не тільки представники українських навчальних закладів, установ, виробники, постачальники засобів навчання, видавництва, але й освітяни Польщі, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії, Молдови, Німеччини, Франції тощо.

На виставці презентовано нові досягнення національної освіти в реформуванні галузі та досвід інтеграції до європейського освітнього простору. Під час відкриття виставки з вітальним словом виступили президент Національної академії педагогічних наук України В.Кремень, директор Інституту модернізації змісту освіти України Н.Вяткіна.

Освітянську галузь Черкаського району представляв районний методичний кабінет відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації. Презентовану роботу з проблеми: «Інновації в розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у контексті реалізації Національної стратегії розвитку освіти на період до 2021 року» відзначено дипломом та срібною медаллю.

Вітаємо завідувача РМК Церковну Вікторію Олександрівну та всіх методистів із заслуженою нагородою. Бажаємо творчих успіхів та нових досягнень!


Учителі англійської мови Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна та Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жирна Ольга Євгеніївна пройшли у лютому 2016 року перший тижневий тренінг із впровадження проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін», який реалізується Міністерством освіти та науки України, Британською Радою в Україні та громадською ініціативою GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking». Протягом тижня «агенти змін» вдосконалили свою професійну майстерність. Наступним їх кроком є проведення навчальних методичних заходів із метою підвищення професійної компетентності педагогів-колег.

Так, 11.03.2016 у рамках засідання Школи молодого та малодосвідченого вчителя англійської мови на базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися воркшопи, майстер-класи для вчителів району з проблеми «Створення та підвищення мотивації на уроках іноземної мови».

Жирна Ольга Євгеніївна провела майстер-класи «Creation motivational classroom atmosphere» та «Rewards and/or punishment» і продемонструвала на практиці використання новітніх технологій на уроці у 9 класі з теми: «My future profession. Part-time job».

Харенко Оксана Михайлівна показала на практиці потребу використання та ролі фідбеку у покращенні якості уроків у ході роботи методичної майстерні з проблем «Learners autonomy» та «Role of feedback in motivation».

На методичному заході була присутня представник Британської Ради в Україні, методист КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної Ради» Голоднюк Наталія Юріївна.

Чекаємо наступних цікавих зустрічей із нашими «агентами змін»!

09 березня 2016 року вся українська громадськість вшановувала славного земляка Тараса Шевченка.

Шевченко – постать унікальна. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. І не тому, що він кращий за інших. У ньому вся історія наша, все буття, ява і найпотаємніші сни. Нас просто не існує без нього: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.

Традиційно у загальноосвітніх школах району відбулися урочистості з нагоди роковин Великого Кобзаря. Круглі столи, літературні вечори, наукові конференції, конкурси декламаторів, випуски стіннівок, тематичні виставки, бліц-турніри, інсценізації творів – таким широким є діапазон заходів, що пройшли у навчальних закладах.

Для нас, українців, Т.Г.Шевченко і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість є актуальною завжди.


04 березня 2016 року у відділі світи відбулося засідання атестаційної комісії за результатами державної атестації Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У ході засідання виступили члени комісії з інформацією про вивчені напрями діяльності навчального закладу, визначені робочою програмою.

Директору школи Скирді Костянтину Федоровичу озвучено аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендацій для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Атестаційна комісія у межах своїх повноважень визнала відповідність освітніх послуг, що надаються Байбузівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, державним стандартам та рекомендує визнати навчальний заклад атестованим.


На базі Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів основ здоров’я з проблеми: «Урок-тренінг як ефективна форма передачі знань та формування здорового способу життя учнів».

Вчитель основ здоров’я Бондаренко Людмила Іванівна провела тренінг на тему: «Порятунок та захист людей у надзвичайних ситуаціях. Ти – рятувальник». У ході тренінгу лікар ортопед-травматолог третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги Постіл Сергій Іванович ознайомив учасників із правилами надання першої медичної допомоги під час отримання травм.

Учителі переглянули виступ учнівської агітбригади, який пройшов під девізом: «Ми – за здоровий спосіб життя».

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна провела тренінг: «Як допомогти вчителю зберегти своє здоров’я та подолати стрес.

Викладачі предмету «Основи здоров’я» підвищили свій професійний рівень та окреслили шляхи здійснення мотивації учнів до збереження власного здоров’я.


На базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів хімії з проблеми: «Розв’язування комбінованих розрахункових задач у форматі ЗНО та ускладнених олімпіадних задач із хімії».

Вчитель хімії Величко Світлана Йосипівна провела майстер-клас із метою вдосконалення навичок педагогів розв’язувати ускладнені задачі, які запропоновано учням у ІІ та ІІІ етапах всеукраїнських учнівських олімпіад та під час виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна обговорила з учителями хімії району актуальні питання підготовки учнів до ЗНО, підвищення їх рівня знань; участі педагогів у ХХІ обласній виставці «Освіта Черкащини-2016», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.


В останні дні лютого відбувся тренінг для спеціалістів психологічної служби навчальних закладів району з питань упровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». На тренінг з’їхалися фахівці, які в наступному навчальному році впроваджуватимуть у школах зазначений просвітницько-профілактичний курс для дітей та молоді. Провела тренінг методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна, яка є сертифікованим тренером.

Питання стану профілактики торгівлі людьми детально вивчено в загальноосвітніх школах у листопаді 2015 року. Результати моніторингу були представлені на колегії відділу освіти у грудні 2015 року. Рішенням колегії визнано за необхідне продовжувати просвітницьку та профілактичну роботу з означеної проблеми зі школярами та їх батьками.

Тренінг сформував навички проведення нових технік та методів, які вимагають занурення в проблему, глибокої віддачі та відсторонення від інших завдань.

Тренінг складався з декількох сесій, кожна з яких присвячена окремій тематиці.

На першій сесії учасники розглянули торгівлю людьми як соціально-педагогічну проблему: вивчили поняття «торгівля людьми» у міжнародній трактовці, визначили причину цього явища, розглянули форми торгівлі людьми та їх наслідки.

На другій сесії тренер представила теоретико-методичні основи впровадження програми. Учасники розглянули алгоритм її впровадження, ознайомилися зі структурою курсу, сутністю навчально-розвивальних блоків для учнів 7-11 класів.

Під час третьої сесії проведено вправи: з формування самооцінки «Я – подарунок для людства»; з моделювання ризику для школярів, що можуть привести до небезпеки; із загрози потрапляння в ситуацію торгівлі людьми «Те, чого я не бачу», «Небезпека чатує за рогом».

Спеціалісти психологічної служби визначилися щодо переваг нового профілактичного курсу та запровадження його у новому навчальному році.

25 лютого 2016 року відзначено 145 річницю від дня народження Лесі Українки – великої української письменниці, перекладача, громадської діячки. Вона була відданою донькою свого народу, гордістю української нації. Вся її творчість пронизана безмежною любов’ю до рідного краю.

З цієї нагоди в дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» с.Білозір’я проведено літературно-музичний ранок під гаслом «Ти себе Українкою звала».

У ході тематичного заходу діти згадали життєвий та творчий шлях Лесі Українки, декламували її вірші, зіграли в народні ігри.

Великим захопленням Лесі Українки була вишивка. У своїх роботах вона передавала настрій, емоції, почуття душі. Вихованці гуртка «Майстерня чарівної ниточки» продемонстрували свої вміння з вишивання рушників.

Письменниця прожила коротке, але цікаве життя, тому пам’ять про неї залишиться в серцях маленьких білозірців.

Організація таких заходів – це фундамент для формування у дошкільнят морально-патріотичних почуттів і національної свідомості.


22 лютого 2016 року відбувся круглий стіл для практичних психологів навчальних закладів району з проблеми: «Супровід учнів із особливими потребами, що навчаються за інклюзивною формою».

Під час його проведення обговорено питання ефективності професійної діяльності спеціалістів психологічної служби з учнями, що мають особливі потреби, та важливість здійснення соціалізації школярів із вадами розвитку в шкільне середовище.

Завідувач Черкаської районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна у своєму виступі наголосила на медико-психологічних особливостях дітей, які перебувають на інклюзивному навчанні в школах району. Важливою запорукою успішної роботи практичних психологів є постійний зв’язок психологічних служб навчальних закладів із районною психолого-медико-педагогічною консультацією.

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна зупинилася на актуальних питаннях інклюзивного навчання в Україні, на вдалих кроках шкіл нашого району щодо створення системи психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими потребами. Разом із тим, наголошено на великій особистій відповідальності практичних психологів у роботі з учнями, що навчаються безпосередньо зі здоровими однокласниками.

Методист районного методичного кабінету з питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна детально зупинилася на оформленні звітної документації практичного психолога, який здійснює корекційно-розвивальну роботу з означеною категорією школярів. Для вивчення стану впровадження інклюзії в школах району методист запропонувала здійснити моніторинг процесу соціалізації дітей із особливими потребами в шкільне середовище. Протягом березня-квітня 2016 року в школах з інклюзивною формою навчання буде проведено анкетування учнів, їх батьків, педагогів. Визначено основні переваги та недоліки, механізми підтримки та реальні перешкоди впровадження інклюзії на даному етапі.

Учитель-логопед районного логопедичного пункту Величко Ірина Петрівна Ірина Величко підготувала цікавий матеріал про науку логопсихологію, яка може стати в нагоді практичним психологам при проведенні корекційно-розвивальних занять. Також зупинилася на шляхах усунення мовленнєвих вад у дітей шкільного віку.

Із власним досвідом здійснення психологічного супроводу дітей із особливими потребами та етапами складання індивідуальної програми розвитку поділилася психолог Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Стеценко Любов Андріївна.

Учасники круглого столу обмінялися досвідом роботи, поділилися успіхами та шляхами розв’язання складних ситуацій із дітьми з особливими потребами.


На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, та з метою забезпечення державного контролю за діяльністю навчальних закладів із 18.01.2016 по 29.01.2016 проведено атестаційну експертизу дошкільного навчального закладу «Струмочок» с.Будище Будищенської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

В роботі атестаційної комісії взяли участь голова батьківського комітету дошкільного закладу Попова Інна Сергіївна, голова Ради дошкільного закладу Зозуля Наталія Петрівна, директор Будищенської загальноосвітньої школи I-III ступенів Круть Наталія Миколаївна, завідувач дошкільного закладу «Лісова казка» с.Мошни Коршак Валентина Вікторівна.

Протягом атестаційної експертизи комісією проведено моніторинг якості навчальних досягнень вихованців, педагогічної компетентності вихователів, їх професійного розвитку. Крім того, проаналізовано загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу, організації харчування дітей.

Результати державної атестації доведено до відома т.в.о.завідувача дошкільного закладу Мишко Тетяни Юріївни та колективу закладу. Озвучено аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендацій для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Відповідно до наказу відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації «Про підсумки державної атестації дошкільного навчального закладу «Струмочок» с.Будище від 11.02.2016 № 41 визнано дошкільний заклад атестованим.


Перемикач версій