На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, та з метою забезпечення державного контролю за діяльністю навчальних закладів із 27.02.2017 по 09.03.2017 проведено атестаційну експертизу дошкільного навчального закладу (ясла-садок) загального типу розвитку «Яблунька» с.Степанки Степанківської сільської ради Черкаського району.

У роботі атестаційної комісії взяли участь працівники відділу освіти Черкаської райдержадміністрації, представники місцевого самоврядування, батьківської громадськості. Протягом атестаційної експертизи комісією проведено моніторинг якості навчальних досягнень вихованців, педагогічної компетентності вихователів, їх професійного розвитку. Крім того, проаналізовано загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу, організації харчування дітей.

Результати державної атестації доведено до відома завідувача дошкільного закладу Семенюк Алли Сергіївни та колективу. Озвучено аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Відповідно до наказу відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації від 17.03.2017 № 75 «Про результати проведення державної атестації дошкільного навчального закладу «Яблунька» с.Степанки» заклад визнано атестованим.


Шашки – захоплююча гра. Серед інтелектуальних ігор шашкам належить одне з провідних місць. Вона служить не лише для розваги, але й для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги.

У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» села Червона Слобода відбувся шашковий турнір «Золота Корона».

Основні завдання заходу – популяризувати шашкову гру, сприяти розвитку навичок гри, розвивати ініціативу, самоконтроль, формувати доброзичливе ставлення до супротивника.

На шашкових полях розгорнулися справжні баталії: діти довго міркували над кожним ходом. Турнір пройшов у радісній атмосфері та закінчився урочистим нагородженням.

Найбільшу увагу суддів і вболівальників викликала гра серед дівчаток Жені Безус та Олі Дубини, серед хлопців – Владіка Осіповича, Іллі Пустовіта, Антона Шелестюка. Переможці і учасники турніру отримали почесні грамоти.

Велика дорога розпочинається з першого кроку. І, хто знає, може так статися, що сьогоднішні маленькі гравці завтра стануть чемпіонами України!


Відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, та на виконання наказу відділу освіти Черкаської райдержадміністрації від 15.02.2017 № 46 «Про організацію та проведення державної атестації Шелепуської ЗОШ І-ІІІ ступенів» 20 березня 2017 року розпочато її державну атестацію.

Відбулася публічна презентація директора школи Троян Наталії Іванівни та лідерів учнівського самоврядування. Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна проінформувала педагогів та батьківську громадськість про створення умов для функціонування освітнього закладу.

Державна атестація визначить відповідність навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, їх дотримання та надання якісної освіти школярам.


25 березня 2017 року в рамках проведення ХХІІ Всеукраїнської олімпіади з історії на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат відбувся Всеукраїнський методичний семінар на тему: «Голодомор та інші геноциди». Організаторами семінару виступили Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Міністерства освіти і науки України та КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

У семінарі взяли участь Державний секретар Міністерства освіти і науки України доктор Павло Полянський, головний спеціаліст департаменту загальної та середньої освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор Українського науково-дослідного та освітнього Центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, професор Бердянського державного педагогічного університету Костянтин Баханов, голова Черкаського обласного відділення організації «Турбота поколінь - Хесед Дорот» Дмитро Співаковський та інші науковці.

Павло Полянський відзначив інтеграційні тенденції щодо викладання предметів і, зокрема історії, у загальноосвітніх навчальних закладах. Наголосив на європеїзації та включенні історії України в контекст вивчення світової історії, звернув увагу на важливості історичної пам’яті. Раїса Євтушенко наголосила на необхідності об’єктивного незаангажованого вивчення означеного питання.

Освітяни району долучилися до обговорення методики, змістового наповнення та цільової орієнтації викладання теми Голодомору у загальноосвітніх навчальних закладах. Із цікавістю поспілкувалися з науковцями, представниками благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч», які запропонували методичну та іншу наукову літературу.


Відповідно до Указу Президента України про відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років в області розроблена програма підготовки та відзначення цієї дати. 28 березня 2017 року відбулася зустріч шкільних, сільських бібліотекарів та громадськості Черкаського району з головою Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидатом історичних наук, професором ЧНУ ім.Б.Хмельницького Василем Мельниченком, який презентував свій навчальний посібник «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 рр.». У книзі висвітлено події, які відбувалися на Черкащині в контексті історії України цього періоду, участь черкащан у боротьбі за незалежність і соборність України. Посібник доповнено документами, хронологічною таблицею подій, переліком історичних місць пам’яті доби революції, ілюстраційним матеріалом.

Після зустрічі з краєзнавцем методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна для шкільних бібліотекарів провела інструктивно-методичну нараду з питання: «Участь бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів у Всеукраїнському конкурсному відборі підручників для 9 класів».

Присутні опрацювали нормативні документи, а саме: «Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору загальноосвітніми навчальними закладами електронних версій оригінал-макетів підручників для 9 класу з кожної назви підручників та оформлення результатів вибору» та «Інструкція до репозитарію». Акцентовано увагу на інвентаризації підручників із метою підготовки освітніх закладів до нового 2017-2018 навчального року.


Упродовж двох днів у місті Черкаси проходив семінар-практикум організаторів туристсько-краєзнавчої роботи, керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму та «Школи Котигорошка». Сімдесят педагогів та школярів із 27 навчальних закладів району зібралися в обласному центрі роботи з обдарованими дітьми, щоб обговорити форми і методи реалізації національно-патріотичної програми «Котигорошко», яку в нашому районі впроваджують за ініціативи туристсько-краєзнавчого відділу Черкаської районної станції юних техніків та турклубу «Альта».

Учасники семінару перегорнули сторінки подорожей та змагань за минулий рік. Владислава Гуржій, Тарас Журило та Богдан Нечаєв поділились враженнями від подорожі Закарпаттям до озера Синевир.

У ході роботи обговорено форму та відзнаки котигорошківців і затверджено їх прапор. Окреслено маршрути екскурсій на нинішній сезон, походи до Холодного Яру та центру Європи через Говерлу. Районний методичний кабінет провів опитування учасників семінару щодо удосконалення програми гри-випробування «Котигорошко».

Школярі подорожували містом Черкаси, знайомилися з його історією, відвідали краєзнавчий музей, згадали земляків, які загинули, захищаючи рідну землю. Із захопленням відвідали боулінг-клуб та концерт дівочої групи «Тайм» зі Степанок.

Туристичний актив, об᾽єднавшись у команди, показав уміння читати карту, топографічні знаки, визначати сторони горизонту за допомогою компаса, а найголовніше – працювати в команді.

Ночівля в комфортабельному готелі «Нива», обід в ресторані «Два гусаки» і сама зустріч не була б можливою без допомоги спонсорів, які не байдужі до туризму. До зустрічі на грі-випробуванні «Котигорошко» в с.Будище у червні 2017 року!


Нещодавно учні Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів долучилися до щорічної акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Школярі висадили сосну звичайну у Дахнівському лісництві. У ході роботи на свіжому повітрі діти поспілкувалися з головою Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченком Юрієм Олеговичем, який теж взяв активну участь в екологічній акції. Віримо, що посаджений ліс швидко зазеленіє під мирним небом України.


17 березня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади «Китай: минуле та сьогодення».

Переможцями І етапу стали учениці Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Редька Маргарита та Береза Віталіна, які успішно виконали тестові завдання з історії Китаю в межах шкільної програми і отримали подяки та заохочувальні призи (диски для вивчення китайської мови) від історичного факультету та громадської організації «Українська асоціація китаєзнавців».

Підготували школярок учителі історії та географії Куцак Олеся Володимирівна і Тужик Катерина Свиридівна.

Учні та педагоги занурилися в атмосферу культури, традицій, історії Китаю, познайомилися з цікавими людьми та отримали незабутні враження від спілкування з ними.


Чистота мови служить показником загальної культури людини, її смаку, почуття мови, чуття міри. Вона важлива настільки, наскільки ми хочемо бути вихованими, правильними, освіченими. Із метою формування культури мовлення, прагнення говорити правильно і грамотно для вчителів та учнів району проведено майстер-класи доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувача кафедри гуманітарних дисциплін технічного ліцею НТУУ «КПІ», педагога, лінгвіста, радіо- і телеведучого Олександра Авраменка. Майстер слова здійснив віртуальну екскурсію сучасною лексикологією і фразеологією.

Присутні на заході повправлялися у майстерності слововживання, доборі правильних граматичних форм, перекладі термінологічних назв. Випускники загальноосвітніх шкіл отримали кваліфіковану допомогу щодо підготовки до ЗНО і написання власного висловлення. Вчителям української мови і літератури презентовано нові підручники і надано методичні рекомендації для проведення уроків. Педагоги інших предметів збагатили свій лексичний запас новими формами слововживання.

Усі зустрічі пройшли під гаслом: «Шануйте себе, дбаючи про чистоту своєї мови».


21.03.2017 на базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося заключне засідання постійно діючого семінару вчителів іноземних мов Черкаського району. Цього разу організатори семінару вирішили поглибити знання про подібності та відмінності систем освіти у США та Україні.

Засідання розпочато з практикуму, який провела волонтер Корпусу Миру США в Україні Кароліна Чімченко. Її презентація була надзвичайно цікавою та викликала жваву хвилю обговорення серед учасників зібрання.

Наступною частиною семінару став майстер-клас за темою: «Understanding Lesson Management», який провела керівник постійно діючого семінару, вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна. Працюючи індивідуально, в парах та динамічних групах, вчителі виробляли навички щодо організації проведення уроку, а саме: визначали його складові, відпрацьовували методику перевірки знань учнів тощо. Учасники заходу обговорили причини виникнення конфліктних ситуацій під час уроків та вчилися використовувати різноманітні техніки для їх успішного подолання.

У ході роботи відзначено найактивніших учасників та нагороджено медалями.

«Якщо вчитель хоче іти в ногу з часом і володіти методиками компетентнісного підходу до навчання, забезпечуючи високий рівень знань та умінь учнів, йому не можна стояти на місці. Потрібно постійно удосконалюватися та підвищувати професійну майстерність. Наше завдання сьогодні – підготувати випускника, який би повністю відповідав вимогам сучасного світового суспільства, де невід’ємною частиною життя якраз і є досконале володіння англійською мовою», – зазначила методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна.


Завершився обласний конкурс «Світ мої прав».

Учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зима Аліна з посіла І місце у номінації «Кращий твір». Підготувала ученицю до участі у Конкурсі вчитель української мови і літератури Брик Марія Юхимівна.

Вітаємо ученицю та її керівника з перемогою!

Шістдесят п’ята весна ступила на поріг директора Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Голубе небо над головою, радісний спів пташок, пахощі перших весняних квітів для Катерини Антонівни Постіл створюють атмосферу радості, надії та сподівань. А білокорі берізки, які щодня зустрічають її біля школи, своїми вітами направляють до щоденної наполегливої праці на хвилях шкільного життя.

«Маленька сільська школа, яка має своє обличчя», – так говорять освітяни про Кумейківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. І на території школи, і в навчальних кабінетах завжди чисто й охайно. Кожен працівник школи перетворив своє робоче місце на лабораторію творчості та натхнення. Катерина Антонівна спонукає колектив школи на створення комфортних умов для навчання та виховання дітей. Кредом роботи ювілярки є слова видатного педагога В.Сухомлинського: «Школа – це насамперед людські стосунки між педагогами і дітьми, педагогами і батьками».

У лютому 2014 року на базі навчального закладу проведено районний семінар-практикум для директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів із проблеми: «Формування позитивного іміджу сучасної сільської школи», у ході якого було презентовано багаторічний досвід роботи керівника. Це була перша в районі школа, яка створила відеоролик про історію, будні і свята свого навчального закладу.

Шкільне життя Катерини Антонівни як бурхлива річка: то спокійне, то розбурхане, то несподіване. Любов до дітей, повага до колег – основні принципи управлінської діяльності директора школи. Вона переконана, що велике значення у роботі керівників відіграє культ Слова: воно має не тільки нести інформацію, а й хвилювати, дивувати, захоплювати та інтригувати.

Катерина Антонівна уже сорок сім років із радістю йде до школи та з радістю повертається додому. Завжди усміхнена, привітна, ніколи не скаржиться на повсякденні проблеми.

Від усієї освітянської громади зичимо Вам, шановна Катерино Антонівно, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, відчуття повноти і неповторності життя, невичерпних творчих сил. Нехай доброта, мудрість та витримка цінуються та повертаються любов’ю і повагою від усіх, хто зустрічається на Вашій життєвій ниві.


17 березня 2017 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання Школи молодого та малодосвідченого вчителя біології та хімії з проблеми: «Нестандартний урок та позакласна робота – частина компетентнісного підходу у системі навчально-виховного процесу».

Керівник Школи молодого вчителя Ткаченко Людмила Володимирівна (Руськополянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2) презентувала досвід «Нестандартні форми і методи навчання на уроках біології та хімії як ефективний засіб активізації пізнавальної діяльності учнів».

Учасники засідання відвідали інтегрований урок із біології та географії у 6-А класі «Сільськогосподарські рослини», який провели вчителі Магілін Антон Володимирович та Середенко Людмила Іванівна.

З метою ознайомлення молодих спеціалістів із сучасними формами та методами навчання щодо формування компетентнісних особливостей на різних етапах уроку хімії вчителі Ткач Лілія Іванівна та Білоног Марія Яківна провели майстер-клас «Компетентнісний підхід під час вивчення хімії».

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна під час тренінгу звернула особливу увагу на самоаналіз уроку як засіб підвищення ефективності професійної діяльності вчителя.

У ході засідання молоді педагоги обмінялися досвідом та підвищили свій професійний рівень.


16.03.2017 учні Тубільцівської загальноосвітньої школи I-III ступенів відчули себе у ролі справжніх лісників. Школярі 4-8 класів, учасники конкурсу «Збережемо ліс!», під керівництвом Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» посадили сосни. А учень 4 класу Коваленко Максим за творчу роботу «Є ліс – є й життя!» був нагороджений цінним подарунком.

Діти старанно попрацювали, із поставленим завданням лісників справилися на «відмінно». Учні відчули, яка це тяжка праця – садити лісові дерева.

Від виконаної роботи всі були задоволені. Лісники подарували дітям туристичні килимки та пригостили козацькою кашею.


На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено майстер-клас для вчителів-філологів за темою: «Формування національних цінностей на уроках української мови і літератури».

Захід почався привітанням учнівського колективу і відеопрезентацією «Тубільцівська шкільна родина. Формування національних цінностей молодого українця».

Учасники майстер-класу відвідали урок української літератури у 6 класі з теми: «Ярослав Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» (фрагменти). Таємничі, веселі та незвичайні події в повісті, передані образним словом» (вчитель Травіна Юлія Володимирівна), і урок української мови у 10 класі з теми: «Антоніми та їхні види» (вчитель Даценко Оксана Миколаївна).

Філологи Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенівКононенко Любов Михайлівна і Максименко Людмила Григорівна під час проведення тренінгу «45 хвилин творчості» поділилися досвідом формування комунікативної компетентності учня за допомогою креативності вчителя. Словесники повправлялися в уміннях знаходити незвичайні образи, утворювати нетипові словосполучення і будувати текст на основі авторських неологізмів.

Атмосфера взаєморозуміння і доброзичливості спонукала до творчості і позитивних емоцій.


Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права, торкають потаємні струни душі…

Мабуть, не знайдеться в світі людини, яка б не знала напам’ять хоча б одного віршованого твору. Щороку 21 березня увесь світ відзначає Міжнародний день поезії. Дошкільний навчальний заклад «Струмочок» с.Будище долучився до святкування. На його базі відбулось засідання районного методичного об’єднання керівників музичних за темою: «Формування навичок виразності у дошкільників засобами української поезії».

Діти співали, танцювали та декламували вірші. У ході заходу панувала атмосфера дружелюбності, підтримки, творчості і натхнення.

 

16 березня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» відбулася обласна науково-практична конференція спеціалістів психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області з проблеми протидії торгівлі людьми: «Формування моделей безпечної поведінки учнів шляхом упровадження освітніх програм: досвід та перспективи», в якій взяли активну участь практичні психологи та соціальні педагоги, заступники директорів із виховної роботи навчальних закладів Черкаського району.

У своєму виступі завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи Войцях Тетяна Володимирівна наголосила на актуальності впровадження освітніх програм, що формують у школярів моделі відповідальної поведінки в ситуаціях ризику.

Методист районного методичного кабінету з питань практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна представила результати моніторингу фахівців психологічної служби району та учнів 7-10 класів загальноосвітніх шкіл району з питань обізнаності в проблемі торгівлі людьми, виявлення їх потреб у знаннях та навичках, які формуються саме на заняттях програми виховної роботи «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка активно впроваджується в районі з 2016 року.

Досвід упровадження означеної програми презентували соціальний педагог Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коваль Світлана Петрівна, спеціалісти психологічної служби Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Константинова Леся Миколаївна та Гордієнко Наталія Олександрівна, практичний психолог Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Коваль Наталія Григорівна, практичний психолог Хутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кот Валентина Петрівна, практичний психолог Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Рибчинська Світлана Станіславівна.

Учасники конференції заслухали виступ представника громадської організації «Ла Страда-Україна» (м. Київ), Тетяни Татуревич, яка детально висвітлила актуальні питання протидії торгівлі людьми в світі та Україні.

У ході конференції визначені основні пріоритети в роботі з учнями щодо профілактики негативних явищ: насилля над дітьми, порушення прав неповнолітніх, примусове жебрацтво, безоплатне працевлаштування учнівської молоді, вербування молоді на нелегальні види робіт тощо. Сформувати в учнів гідне ставлення до себе покликана означена програма, яка має великі освітні перспективи впровадження в навчальних закладах району та області.


16-18 березня 2017 року в м.Київ відбулися VІІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2017» та V Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu».

Цього року у виставці взяли участь 785 представників із 25 регіонів України та 14 країн світу (Польща, Австрія, Швейцарія, Німеччина, США, Болгарія, Чехія, Литва, Молдова, Грузія, Словаччина, Румунія, Угорщина, Китай). Організатором став «Виставковий Світ» за підтримки Міністерства освіти і науки України, провідних науковців Національної академії педагогічних наук України, Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, представників міжнародних закладів, широкої громадськості.

На Міжнародній виставці районний методичний кабінет відділу освіти презентував напрацювання у номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота». За результатами виставки РМК нагороджено Дипломом за підписами Міністра освіти і науки України Л.Гриневич і Президента Національної академії педагогічних наук України В.Кременя та бронзовою медаллю.

Вітаємо з почесною нагородою та зичимо успіхів у розвитку освіти Черкаського району!


Протягом січня-лютого 2017 року проходив обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна».

За результатами конкурсних випробувань перемогу вибороли:

- у номінації «Пейзаж»: Демченко Ігор, вихованець будинку дитячої та юнацької творчості (І місце), Шудуря Діана, учениця Хутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Шевчук Анна, учениця Сагунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (ІІ місце);

- у номінації «Фото тварин»: Гончаренко Єлизавета, Семеняка Яна, вихованки будинку дитячої та юнацької творчості, та Лесь Анна, вихованка станції юних натуралістів (ІІ місце);

- у номінації «Жанрове фото»: Демченко Ігор, вихованець будинку дитячої та юнацької творчості, та Охріменко Євгеній, учень Нечаївської ЗОШ І-ІІ ступенів (І місце);

- у номінації «Позажанрове фото»: Жила Владислава, учениця Байбузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Братко Анастасія, учениця Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (ІІ місце).

Вітаємо переможців та бажаємо нових творчих успіхів!


15.03.2017 на базі Будинку культури с.Червона Слобода відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників, у якому взяли участь 11 команд із загальноосвітніх шкіл району та об’єднаної територіальної громади.

Учасники виборювали перемогу у конкурсах «Візитка», де діти презентували свою команду, та «Домашнє завдання» із теми: «Правила безпеки знаємо, всіх навколо їх навчаємо».

За результатами конкурсних змагань І місце здобула команда «Флеш» (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), ІІ місце – «Крок вперед» (Мошнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ІІІ місце – команди «Свіч» (Байбузівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), «Велика різниця» (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), «Фенікс» (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2) та «Приборкувачі вогню» (Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

На обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників район представлятимуть команди «Флеш» Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 та «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Бажаємо командам успіху та перемоги!

Дякуємо всім керівникам команд, які взяли участь у районному фестивалі ДЮП!

Перемикач версій