На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1відбувся майстер-клас для вчителів інформатики за темою: «Онлайнові сервіси для створення дидактичних ігор, вікторин та тестів».На початку зібрання заступник директора з навчально-виховної роботи Сагайдак Альона Валентинівна привітала всіх присутніх із прийдешніми святами та на згадку про зустріч подарувала кожному «жайворонка» з тіста - вісника весни. За допомогою відеопрезентації Альона Валентинівна ознайомила присутніх із історією та сьогоденням інноваційної школи Черкащини та побажала плідної роботи.

За допомогою мультимедійної презентації вчитель інформатики Компанієць Віктор Олексійович зробив глибокий аналіз сучасних онлайнових сервісів для створення дидактичних ігор, вікторин, опитувань та тестів, продемонструвавши зразки авторських робіт. У формі ділової гри був проведений майстер-клас: «Я роблю це так…», протягом якого Віктор Олексійович ознайомив учителів-предметників із онлайновим сервісом «Kahoot» та показав переваги його використання під час виконання практичних завдань.

Під час тренінгу «Створення вікторин, дидактичних ігор і тестів у програмі Kahoot» учителі інформатики, працюючи в групах, із захопленням створювали онлайнові дидактичні ігри, вікторини та тести.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів інформатики із листом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 22.02.2018 № 432/02 «Про посилення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми», проаналізувала проведення інтелектуальних конкурсів та олімпіад у 2017-2018 навчальному році та провела нараду, на якій розглянула питання: підсумки проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер – 2018», атестація педагогічних працівників та їх участь у фахових конкурсах, друк у фахових виданнях, участь учителів-предметників у XXІІІ обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини» та конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, у районному інтернет-семінарі з теми: «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом розв’язування компетентнісних завдань із інформатики у 5-9 класах».

Методичні заходи такого спрямування надають можливість ознайомити вчителів району із найкращим педагогічним досвідом, залучити їх до участі в обговоренні актуальних фахових пропозицій та проблем.

 

 

 

29 березня 2018 року на базі КП «Обласна бібліотека для дітей» пройшов конкурс декламаторів під гаслом «Народ мій є, народ мій завжди буде!». 37 учасників із 26 закладів загальної середньої освіти району представили твори поетів-класиків і сучасних авторів на національно-патріотичну тематику, приурочені до історичних подій і пам’ятних дат.

Грамотами за І місце нагороджено Бутенка Олександра, учня 2 класу Худяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Крижанівського Олексія, учня 8 класу Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пелипась Тетяну, ученицю 10 класу Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зайченка Ігоря, учня 10 класу ОНЗ «Білозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Костенко Оксану, ученицю 11 класу Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, колективи Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 і Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Учні та вчителі, що їх підготували, отримали насолоду від поетичного слова і позитивні емоції від спілкування.

  

Міжнародна освітня виставка - найбільший представницький форум нашої країни, який презентує досягнення та досвід у реформуванні галузі. Це ефективний дискусійний і навчальний майданчик як для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління, так і для підростаючого покоління – школярів, абітурієнтів і студентів.

Роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма з актуальних питань забезпечення якості освіти, реалізації завдань Концепції «Нова українська школа», впровадження обладнання та інноваційних освітніх технологій, розбудови інклюзивної освіти. У ході роботи відбулисяконференції, презентації, семінари, тренінги, майстер-класи тощо за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

Виставку відвідала вчитель початкових класів Червонослобідської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №1 Гніденко Тетяна Миколаївна. Її вразили сучасний виробник мультимедійного обладнання EdPro & Mozaik, який показав, як можна отримати доступ до 3D-моделей через онлайн-платформу mozaWeb. Тетяна Миколаївна ознайомилась із електронними освітніми ігровими ресурсами «РОЗУМНИКИ», коли захоплюючі сюжети, анімовані персонажі та звуковий супровід перетворюють серйозне навчання на цікаву гру. Актуальною була інформація про STEM - освіту.  Одеська гімназія №7 зацікавила щоденниками для молодших школярів та класних керівників. ЄВРОПЕЙСЬКА ДИДАКТИКА представила для дітей демонстраційні та лабораторні засоби навчання: наочно-дидактичний матеріал із української мови на магнітах «Абетка українська», «Абетка англійська», демонстраційний набір цифр і знаків, терези, мікроскоп учнівський малий, годинники механічні й пісочні, математичний планшет, ляльковий театр, настільні розвивальні ігри, скриньки для зберігання засобів навчання тощо. Комунальний вищий навчальний заклад  «ВІННИЦЬКА АКАДЕМІЯ неперервної освіти» захопив майстер-класами з виготовлення яскравих й індивідуальних сувенірів (використання доступних матеріалів: тканина, стрічки, ґудзики, гілки з верби, колосся тощо).

        Тетяна Миколаївна стала учасником круглого столу «Сучасний першокласник. Хто він?» Спілкування відбулося у теплій та дружній атмосфері. Тема актуальна, бо хвилює багатьох учителів початкової школи.

Вчитель щиро вдячна за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну виставку, оскільки вражена багатим наповненням, креативним підходом до її організації.

 

06 березня 2018 року в Черкаському обласному  художньому музеї відбувся обласний конкурс читців «Тарасова вершина», присвячений       204-річчю з дня народження Тараса Шевченка. У конкурсі взяла участь та виборола І місце учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костенко Оксана.

Правильно кажуть, що, якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Неодноразово Оксана здобувала призові місця у пісенних конкурсах, а цього разу покорила компетентне журі своїм артистичним декламуванням твору Т.Шевченка. Вітаємо Оксану з перемогою і бажаємо успіху їй і вчителю Брик Марії Юхимівні у Всеукраїнському конкурсі читців-декламаторів, який відбудеться у травні 2018 року.

 

На базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів фізики за темою: «Формування життєвих орієнтирів учнів шляхом розв’язування задач компетентнісного спрямування та використання онлайнових середовищ».

За допомогою мультимедійної презентації вчитель фізики Соловей Світлана Василівна розкрила актуальність обраної теми засідання, класифікувала предметно-галузеві компетентності, сформулювала основні вимоги до компетентнісних завдань, проаналізувала їх міжпредметну спрямованість, показала можливості використання онлайнових середовищ для створення інтерактивних вправ та ознайомила вчителів фізики із авторськими компетентнісними завданнями під час проведення практичної роботи.

Крім того, Світлана Василівна провела тренінг за темою: «Створення інтерактивних вправ на онлайнових платформах: Learning Apps та Miksike», на якому презентувала свої власні інтерактивні вправи. Під час тренінгу вчителі-предметники, працюючи в групах, із захопленням створювали онлайнові дидактичні вправи.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів фізики із листом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 22.02.2018 № 432/02 «Про посилення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми», проаналізувала проведення інтелектуальних конкурсів та олімпіад у 2017-2018 навчальному році, розповіла про електронну реєстрацію та організацію проведення Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня – 2018», участь у методичних заходах, зокрема у конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів та у районному інтернет-семінарі з теми: «Методика використання якісних задач при вивченні фізики».

Методичні заходи такого спрямування надають можливість ознайомити вчителів району із найкращим педагогічним досвідом, залучити їх до участі в обговоренні актуальних фахових проблем.

 

13 березня 2018 року Центр «Розвиток КСВ» та Career Hub за підтримки Першого Українського Міжнародного Банку провели зустріч з 50 фіналістами першого етапу Всеукраїнського конкурсу есе для десятикласників «Моя майбутня професія: планування і розвиток». Захід відбувався в будівлі КМДА в м. Київ. Серед учасників були учениця 10 класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Веретільник Софія, переможець конкурсу, і її наставник, учитель української мови та літератури Вакуліна Людмила Миколаївна.

Організатори конкурсу голова правління Центру Розвитку «КСВ» Марина Саприкіна, менеджер із комунікацій «ПУМБ» Тетяна Колесник, начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту КМДА Леся Яремійчук привітали присутніх та вручили сертифікати переможцям. Потім учасники мали змогу познайомитись один із одним, розповісти про себе та професію, яку обрали. Пізніше відбулася зустріч із успішними людьми та топ-менеджерами, а саме: з Ігорем Падалкою, Катериною Дегтяр та Дмитром Слиньком. Цікавими були дискусія «Лайфхак: як побудувати успішну кар’єру?» та робота над спільним проектом «Моє майбутнє».

Це досвід, який допоможе обрати свою професію та побудувати успішну кар’єру. Такі конкурси є актуальними й необхідними, адже правильний вибір своєї професії є фундаментом, аби в майбутньому стати успішною людиною, яка зробить Україну однією з найрозвиненіших країн.

 

На базі Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів географії з теми: «Формування географічних компетентностей юного громадянина-патріота засобами особистісно зорієнтованих технологій».

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор школи Троян Наталія Іванівна. Налаштувала на хороший настрій гостей музична візитівка учнів школи.

У плані роботи семінару було передбачено ознайомлення   з методикою використання засобів особистісно зорієнтованих технологій для формування географічних компетентностей при викладанні курсу «Соціально-економічна географія світу», 10 клас. Ці завдання успішно реалізувала вчитель географії Віроцька Людмила Михайлівна.

Цікавим та змістовним було інтелектуальне шоу для учнів 9 та 11 класів «Я люблю Україну», яку організував керівник військово-патріотичних гуртків Тесля Володимир Володимирович.

Практична частина семінару складалася з практикуму «Сходинки до педагогічної майстерності. Участь у конкурсах із фаху», яку провели вчитель географії Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Товстоноженко Інна Іванівна та методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна.

Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу роботу.

 

Відповідно до плану Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату 14.03.2018 у приміщенні Черкаської районної державної адміністрації начальником відділення військового обліку Черкаського ОМВК майором Кириленком Віталієм Івановичем та старшим офіцером майором Чекаленком Андрієм Івановичем проведено інструктивно-методичне заняття з освітянами Черкаського району з питань ведення військового обліку в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

У ході роботи представлено презентацію «Організація та порядок ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних на підприємствах, в установах, організаціях і закладах освіти» та зроблено акцент на відповідальність посадових осіб, військовозобов’язаних і призовників за порушення правил військового обліку громадян України.

   

 

У Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «WorldEdu». 

Організатором виставки стала Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслали голова Верховної Ради України Андрій Парубій,Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень,виконуючий обов’язки директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Олег Спірін,народний депутат України Віталій Курило.

         Цьогоріч у роботі виставки взяли участь 758 учасників із 25 регіонів України та 12 країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю, зокрема:

-         96 - закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукових установ;

-         17 - закордонних закладів освіти та міжнародних освітніх агенцій;

-         452 - заклади загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти, обласні, районні та міські органи управління освітою;

-         166 - закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів);

-         27 - виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для сфери освіти та науки, видавництва, освітні портали.

За результатами конкурсних випробувань районний методичний кабінет здобув перемогу у номінації «Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників» та нагороджений золотою медаллю.

Вітаємо з перемогою освітян Черкаського району та бажаємо подальших перемог!

  

 

На базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 вже проведено першу очну сесію для вчителів початкових класів Черкаського району, які будуть працювати з першокласниками у 2018-2019 навчальному році. Методична сесія відбулася у формі семінару-тренінгу за темою: «Сучасний учитель як провідник змін».

Тренер-методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна ознайомила вчителів із основними положеннями Концепції «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти.

Учасники зібрання обговорили зміни в початковій школі, визначили мету та головні компоненти Нової української школи: дитиноцентризм, компетентнісний підхід, педагогіку партнерства. Особливу увагу було приділено новим професійним ролям і завданням сучасного вчителя в контексті реформених змін.

Учителі початкових класів познайомилися з практикою проведення ранкового кола, організацією освітнього середовища та засобами навчання першокласників.

У ході роботи представлено педагогам навчально-методичний матеріал, який буде корисним при викладанні предметів у першому класі Нової української школи.

Наступна зустріч відбудеться під час весняних канікул!

  

Київ – Центр «Розвиток КСВ», Career Hub та партнери проекту «КАРТА ПРОФЕСІЙ» вперше провели форум для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування», в якому взяв активну участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Самохотов Анатолій Олександрович. Захід об’єднав педагогів-новаторів та представників українських компаній для обміну знаннями і досвідом. Мета заходу – допомогти школярам визначитись із майбутньою професією.  Партнер заходу – Університет економіки та права «КРОК». Інформаційний партнер – Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

У рамках заходу було презентовано унікальну програму занять для школярів 5-10 класів та буклети про професії в аграрній, юридичній, банківській та ІТ-сферах.

Педагоги зі ста шкіл, що увійшли до Спільноти шкіл «Кар’єра мрії», батьки, представники держави, бізнесу та громадськості обговорили актуальні питання профорієнтації.

Такі зустрічі є надзвичайно корисними, адже вони дають можливість обмінюватися досвідом представникам освітянської сфери з різних куточків України щодо означеної проблеми. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Пізнавати світ діти починають із перших днів життя, їх перші уявлення про навколишнє середовище базуються на чуттєвих враженнях. Зростаючи, малюки дізнаються більше про довкілля з розповідей дорослих, малюнків і картин, однак найкраще джерело – це власні спостереження, обстеження на дотик, смак, слух, нюх, підтверджені практичними діями з об’єктами природи та експериментами.

Вихователь Сидоренко Ольга Борисівна кожного дня веде з дітьми постійні спостереження за змінами в природі. У кожному явищі природи, у кожному осінньому листочку, навчає дітей бачити прекрасне. В результаті дослідницької діяльності у дітей формуються елементарні навички пошукової роботи, посилюється інтерес до живої і неживої природи, активізується самостійна пошукова діяльність.

Дошкільний заклад «Лісова казка» с.Мошни став вершиною, з якої малеча пізнає довкілля. Своє завдання педагоги вбачають у тому, щоб у спілкуванні з природою гартувати малят, комфортно для них розв’язувати різноманітні освітні завдання, плекати високу духовність, моральні почуття, патріотизм. Життєвий досвід показує, що на своїй землі й посаджене власноруч деревце – найкраще, і протоптана своїми ногами стежина – найрідніша, і вода в криниці – найсмачніша у світі.

  

На базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працює постійно діючий семінар для вчителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти. Мета чергової зустрічі вчителів - обговорення проблеми «Планування сучасного уроку іноземних мов».

Керівник постійно діючого семінару Харенко Оксана Михайлівна провела такі майстер-класи «Інноваційні підходи до планування сучасного уроку іноземної мови. Метод «Task-based learning» та «Vocabulary Flashcards and Games».

Вчителі детально розглянули всі етапи уроку та звернули особливу увагу на його підготовку, переглянули презентації «Flashcards and their role in Teaching Vocabulary» та «Graphic organizers in teaching vocabulary».

За круглим столом учасники зібрання практикувалися у використанні різних методик навчання учнів лексики та обмінялися власним досвідом із зазначених освітніх проблем.

   

З 2018 року до сертифікаційних робіт з іноземних мов (ЗНО) додано нову частину «Аудіювання».

10.02.2018 у м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар з методики викладання англійської мови з проблеми «Listening as a Lifelong Skill: effective stratigies for real life and exam». Учасники зібрання мали унікальну можливість ознайомитися з експертом світового рівня Дж.Дж.Вілсоном (J.J.Wilson), який презентував власні прийоми та методи навчання аудіюванню та книгу-бестселер HowToTeachListening”. Дж.Вілсон поділився з вчителями практичними ідеями максимально ефективної підготовки учнів до частини «Аудіювання» у ЗНО-2018.

Вчитель Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Кузькіна С.Ю. представляла спільноту вчителів Черкаського району.

Майкл Хадсон та Світлана Сорочинська, представники Міжнародної освітньої компанії Dinternal Education, ознайомили присутніх із сучасними ресурсами видавництва Пірсона для середньої школи та провели лотерею, під час якої вчителі отримати приємні подарунки.

Учасники зібрання збагатилися новими ідеями та порадами, які стануть незамінними помічниками в підготовці учнів до ЗНО, а наприкінці зустрічі вчителі обмінялися досвідом, поспілкувалися зі своїми однодумцями та отримали сертифікати.

  

На базі районної станції юних техніків відбувся семінар-практикум для керівників шкільних методичних об’єднань учителів початкових класів із питань патріотичного виховання молодших школярів. Учасникам семінару організовано віртуальну екскурсію селом Мошни та шкільним музеєм «Історія – життя пам’яті».

Завідувач туристсько-краєзнавчого відділу Журило Анатолій Мефодійович презентував програму «Котигорошко» у системі національно-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти та закладах позашкільної освіти. Методист туристсько-краєзнавчого відділу Воронова Інна Леонідівна провела методичний практикум «Використання ігрових форм із національно-патріотичного виховання молодших школярів».

Під час засідання за круглим столом із проблеми: «Спільна діяльність учителя, педагога-організатора, керівника гуртка у системі роботи закладу з національно-патріотичного виховання молодших школярів: шляхи вдосконалення» керівники методичних об’єднань обговорили актуальні питання патріотичного виховання молодших школярів.

Учасники заходу відвідали музей Т.Г.Шевченка в с.Мошни.

  

У Черкаському національному університеті ім.Богдана Хмельницького відбулося нагородження переможців І (обласного) конкурсу учнівських презентацій «Юні історики Черкащини», присвяченого 80-річчю від дня народження видатного українського політика В’ячеслава Максимовича Чорновола. На конкурс було надіслано 304 презентації з усіх куточків Черкащини, відзначено дипломами 111 найкращих робіт.

Серед переможців (І місце) є учні освітніх навчальних закладів Черкаського району: Гончаренко Дарія, учениця 5 класу Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанківської ОТГ, із презентацією «Аверкій Гончаренко – сотник Армії УНР (До 100-річчя бою під Крутами)»; Редька Маргарита, учениця 10 класу Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів», із презентацією «Ізотов Юрій Іванович»; Рябокінь Анастасія, учениця 8 класу Байбузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, із презентацією «Життєвий та творчий шлях учителя історії середньої школи Черкаського району Черкаської області Скловської Надії Петрівни».

Призерами обласного конкурсу стали Бегейма Артем і Братко Любов, учні Хутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Підкошена Дарія, учениця Руськополянської ЗОШ I-III ступенів № 2; Толочко Оксана, учениця Червонослобідської ЗОШ I-III ступенів №1; Буряк Владислав, учень Геронимівської ЗОШ I-III ступенів; Жирна Марина і Журба Даниїл, учні Свидівоцької ЗОШ I-III ступенів; Валах Оксана, Залозна Юлія, Пройдан Марія, учні Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Підготували переможців  та призерів наукові керівники – вчителі історії: Куцак Олеся Володимирівна (Чорнявський НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів»), Гончаренко Ольга Іванівна (Степанківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанківської ОТГ), Должикова Тетяна Володимирівна (Байбузівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Рижак Вікторія Анатоліївна та Медведенко Ірина Василівна (Хутірська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Онищенко Раїса Василівна (Руськополянська ЗОШ I-III ступенів № 2), Сопілков Анатолій Панасович (Свидівоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів), Мальцев Євгеній Сергійович (Червонослобідська ЗОШ I-III ступенів №1).

Чудове спілкування з однодумцями та подарунки з рук самого автора  Кирила Галушки - брошури «Русь - Малоросія - Україна: назва і територія» - запам’ятаються надовго.

Вітаємо переможців та їх наставників! Бажаємо і педагогам, і учням подальших успіхів у різноманітних конкурсах.

  

На базі Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів трудового навчання та технологій із проблеми: «Реалізація компетентнісного підходу до викладання трудового навчання шляхом упровадження проектно-технологічної діяльності на уроках». Директор Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нелін Євгеній Анатолійович та колектив школи тепло і гостинно зустріли учасників районного заходу. Вчитель трудового навчання Ільїн Юрій Андрійович ознайомив колег із класифікацією повітряних зміїв. У ході майстер-класу учасники заходу виготовили коробчастого повітряного змія.  

Педагоги, підвищивши свою професійну компетентність, можуть реалізувати свої знання не тільки під час уроків, а й на заняттях гуртків.

  

На  базі  Руськополянської  загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся районний майстер-клас для вчителів біології з проблеми: «Розв’язування компетентнісних задач із біології та екології. Підготовка до ЗНО». Вчитель біології Гладун Наталія Андріївна провела майстер-клас із метою вдосконалення навичок педагогів розв’язувати задачі на визначення частоти генотипу, виконувати елементарні вправи з реплікації, транскрипції, трансляції. Крім того, учасників майстер-класу ознайомлено із завданнями ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології та завданнями Міжнародного дослідження PISA на дослідження читацької грамотності із використанням t-критерію Стьюдента – методу статистичної перевірки гіпотез під час підготовки практичної частини науково-дослідницької роботи  в МАН.

У ході роботи методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна презентувала нові навчальні програми для закладів загальної середньої освіти (рівень стандарту та профільний рівень).

Діяльність педагогів-колег була спрямована на підвищення їх професійної компетентності.

  

На базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів хімії з проблеми: «Формування ключових та загальнопредметних компетентностей на уроках хімії у контексті реалізації Концепції «Нова українська школа». Директор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Круть Наталія Миколаївна та колектив школи тепло і гостинно зустріли учасників районного заходу.

Із доповіддю-презентацією «Педагогічні і дидактичні шляхи формування ключових загально-предметних компетентностей на уроках хімії» виступила вчитель хімії Гладун Наталія Андріївна. У ході семінару вчителі були активними учасниками майстер-класу «Сучасні методи та прийоми формування предметних компетентностей». Учитель хімії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Гейко Людмила Іванівна провела хімічний квест «Формування критичного мислення учнів», під час якого ознайомила колег із завданнями ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Вчитель хімії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1  Шупліна Оксана Олександрівна презентувала сучасне обладнання для навчального кабінету хімії, яке отримала школа у рамках реалізації обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини».

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна ознайомила вчителів із новими навчальними програмами для закладів загальної середньої освіти (10-11 класи - рівень стандарту та профільний рівень).

Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу методичну роботу.

  

На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання районної  Школи молодого вчителя іноземних мов із проблеми: «Впровадження нових освітніх технологій. Гейміфікація – важливий елемент сучасної методики викладання іноземних мов».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із алгоритмом підготовки до участі у програмі GoCamp 2018, конкурсах, до роботи у літніх мовних таборах та методичними рекомендаціями щодо викладання у 1 класах із 2018-2019 навчального року.

Учасники зібрання детально зупинилися на сучасних методах навчання іноземним мовам, а саме: ТPR (Total Physical Response), Game-based Learning   та PPP (Presentation, Practice, Production), розробили завдання для різних видів діяльності для кожного етапу уроку, склали план уроку відповідно до методу РРР.

Керівник Школи молодого вчителя Кузькіна Світлана Юріївна провела майстер-клас: «Створення ситуації гри на уроках англійської мови з метою підвищення мотивації учнів до навчання».

Молоді спеціалісти у ході роботи обмінялися враженнями та склали плани на майбутнє.

  

Перемикач версій