Освітяни Черкаського району особливу увагу приділяють питанням вивчення історії, адже це саме ті теми, які формують у сучасної молоді соціальну, громадянську, аксіологічну компетентності.

       07 березня 2019 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся Всеукраїнський семінар-презентація нового інтерактивного ресурсу «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя»– збірки методичних розробок про багатогранну історію та пам’ять Бабиного Яру у місцевому та загальноукраїнському контексті.

       У роботі семінару взяли участь учителі історії Завалко Тетяна Анатоліївна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) та Зіма Ольга Миколаївна (Леськівська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Вони отримали від організаторів сертифікати про участь, друкований примірник видання та доступ до віртуальної виставки із документальними ресурсами.

       У сучасному контексті особливого акценту набуває явище пам’яті, адже нам важливо не просто пам’ятати для статистики, а пам’ятати – щоб не повторювати, попередити, винести уроки.

 

 

       Уже традицією стало проведення у Черкаському районі Чемпіонату з волейболу серед педагогічних працівників. 16 березня 2019 року на базі Мошнівської, Руськополянської №1 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» проведено зональні спортивні змагання серед педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. У спортивних випробуваннях взяли участь десять команд із Байбузівської, Думанецької, Леськівської, Мошнівської, Руськополянської № 1, Руськополянської № 2, Червонослобідської № 1, Хутірської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Змагання між командами вчителів показали, що педагоги різних фахів люблять грати у волейбол та всі прагнуть до перемоги.

         У зональних змаганнях визначено найсильніші команди, які 23 березня 2019 року в Геронимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів зустрілися на фінальних змаганнях.

       У цікавій напруженій боротьбі перше місце виборола команда Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге – Руськополянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, третє –   Чорнявський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Переможців змагань нагороджено Грамотами відділу освіти Черкаської райдержадміністрації та грошовими винагородами від райкому профспілки.

         Командні ігри з волейболу проходили у дружній атмосфері та спонукали педагогічних працівників оздоровлювати свій організм системними заняттями спортом.

 

       Передовий педагогічний досвід — це висока майстерність учителя і високі педагогічні результати, це оригінальний за змістом, логікою, методами і прийомами зразок педагогічної діяльності, що дає кращі результати порівняно з масовою практикою, це рубіж, на який потрібно вивести педагогічних працівників.

        26 березня 2019 року в Руськополянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 проведено майстер-клас для вчителів історії та правознавства району «Творчий портрет вчителя. Сходинки професійного зростання педагога», на якому з презентацією виступила вчитель історії Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Пономаренко Антоніна Вікторівна. Вона познайомила зі своїм педагогічним досвідом, стилем роботи, вказала шляхи для успішного розвитку пізнавальної активності й самостійності учнів.Члени шкільного гуртка «Пам’ять» продемонстрували театралізоване дійство з історії княжої Русі. Інтерактивну вправу з техніки розв’язання конфліктних ситуацій у шкільному середовищі провела практичний психолог Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Рева Євгенія Олександрівна. Наприкінці всі присутні відвідали шкільний музей.

          Антоніна Вікторівна продовжує себе в учнях, випускниках, постійно тримає руку на пульсі нових освітніх реформ і пропагує власні педагогічні надбання молодим колегам.

 

     22.03.2019 на базі Будинку культури с.Червона Слобода відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників, у якому взяли участь шість команд закладів загальної середньої освіти. Під час заходу учасники демонстрували знання правил безпечної поведінки, навичок дій у різних надзвичайних ситуаціях тощо. Команди виборювали перемогу в конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», «Рятувальна реклама». За підсумками журі маємо такі результати: команди «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та «Без паніки» Руськополянської №2 загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - І місце; «Гарячі серця» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та «Червонослобідські рятівники» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 – ІІ місце; «Свіча добра» Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та «Червоний півень» Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» - ІІІ місце.

     Бажаємо командам Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 гідно представити Черкаський район на обласних зональних змаганнях.

 

           19 березня 2019 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся майстер-клас за темою: «Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з фізики шляхом створення онлайн-вікторин за допомогою платформи «Kahoot».

      Майстер-клас проводився із метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу та узагальнення і систематизації фізичних компетентностей для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

         Захід розпочався із виступу заступника директора з виховної роботи Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Ткач Лілії Іванівни, який супроводжувався презентацією про школу та основні напрямки роботи педагогічного колективу.

           Вчитель фізики Ступка Ніна Олексіївна провела детальний аналіз сертифікаційної роботи з фізики на зовнішньому незалежному оцінюванні в 2018 році, типових помилок, які допускають випускники, надала рекомендації щодо їх вирішення та розглянула розв’язки типових задач.

            Учитель інформатики Луцик Ольга Петрівна провела тренінг «Створення вікторин, дидактичних ігор і тестів у програмі «Kahoot».

       Під час практичної роботи учасники майстер-класу із великим захопленням розв’язували тестові завдання, завдання на встановлення відповідності зовнішнього незалежного оцінювання за допомогою платформи «Kahoot» та завдання відкритої форми з короткою та розгорнутою відповіддю.

        Під час робочої наради методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 № 25 «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році», проаналізувала участь учителів-предметників у обласній інтернет-конференції з теми: «Використання ІТ-технологій для формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики», звернула увагу на важливість використання матеріалів сайтів Українського центру якості освіти: http://testportal.gov.ua/fiz/ та https://zno.osvita.ua/physics/, https://www.testorium.net/ під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, накреслила шляхи участі вчителів фізики у XXІV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, районному інтернет-семінарі з теми: «Фізичні компетентнісно-орієнтовані завдання як засіб розвитку ключової природничої компетентності».

             Бажаємо всім учасникам майстер-класу творчих успіхів і натхнення, креативності у виборі ідей, сміливих рішень і проектів. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а продовжуйте завжди рухатись уперед!

 

           19 березня 2019 року в приміщенні Черкаської обласної філармонії театралізованим дійством «Нам книга відкриває всі світи» було урочисто відкрито Всеукраїнський тиждень дитячого читання, організований Національною бібліотекою України для дітей, КЗ «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради під патронатом Міністерства культури України. 70 учнів Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №2 долучилися до цього заходу з метою підвищення культурної компетентності, заохочення до систематичного читання, вироблення навичок самостійної роботи з книгою. У ході свята у фойє філармонії  працювали локації від письменників та видавців, де школярі змогли ознайомитися з книгами та видатними особистостями.

       Учасників заходу привітали головний спеціаліст Міністерства культури України Кононов А.О., генеральний директор Національної бібліотеки для дітей Гордієнко А.І., представники органів місцевого самоврядування та письменники Черкащини.

       Школярі змогли долучитися до незвичайних пригод космічних чарівників та помандрувати в часі. Професійні артисти та аматори підготували чудові концертні номери, присвячені літературним світам письменників Черкащини в театралізованій музичній казці.  

           Учні бурхливими оплесками дякували акторам за неймовірно талановитий виступ. Такі заходи прищеплюють любов до книги, розвивають у школярів інтерес до вивчення культури та впливають на внутрішній світ кожної дитини.

 

 

          У районі відбулося урочисте свято психологічної глибини та соціальної актуальності – фестиваль соціально-психологічних театрів за темою «Життя прожити – не поле перейти». Будинок культури села Червона Слобода ледь умістив усіх присутніх – 23 колективи зі шкіл району (215 школярів із 4 по 11 класи).

         Найбільш актуальними в цьому році були такі теми виступів: самотність молодої людини в сучасному бурхливому світі; спокуси, що руйнують гармонію життя молоді; соціальні негаразди українського суспільства; безвідповідальність дорослих перед дітьми в сімейних відносинах; подолання булінгу в шкільних колективах тощо.

            Приємно відзначити, що окремі сценарії виступів нинішнього року були написані дітьми – самими акторами театрів. Спеціально до фестивалю талановиті театрали складали пісні та створювали танцювальні композиції. Тому журі вирішило відзначити грамотами молодих авторів: Буваку Крістіну, ученицю 9 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Куценка Віталія, учня 11 класу Руськополянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Корнійченка Максима, учня 10класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Заману Алану, ученицю 8 класу Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів». Одностайно журі та глядацький зал визначили найкращих акторів, вартих нагородження, якими стали: Підкошена Дарія, учениця 9 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,  Вашурін Назар, учень 11 класу Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ноздренко Яна, учениця 7 класу Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

        Журі стояло перед надзвичайно складним вибором: визначити переможців серед найкращих! Саме тому в кожній віковій категорії театралів обрані переможці: «Байбузівські театрали» Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, театр «Надія» Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, колектив «Життя» Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, театр «Шанс» Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради. Організатори та журі цьогорічного конкурсу визначило, що кожен театр вартий призового місця, тому  в підсумку ми маємо 23 колективи-призери районного фестивалю-конкурсу соціально-психологічних театрів.

          Тож вітаємо всіх учасників – молодих акторів, керівників театрів – спеціалістів психологічної служби, батьків – найвідданіших уболівальників, активних, талановитих та  всіх небайдужих до долі молодого покоління нашої держави!

 

      У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Десята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2019» та Дев’ята Міжнародна виставка «World Edu». Організаторами виставки стали Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія «Виставковий Світ». Виставка наразі - це ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в освітній процес.

      У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Співаковський Олександр Володимирович; виконуючий обов’язки директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України, доктор педагогічних наук, професор Завалевський Юрій Іванович; визнаний учений у галузі педагогічної науки, академік Національної академії наук України Курило Віталій Семенович; президент Національної академії педагогічних наук України Кремень Василь Григорович.

      Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. Мета виставок - об’єднати учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості освіти, розвитку національних і міжнародних освітніх проектів і програм, сприяти встановленню ділових контактів, збагаченню досвідом, розвитку ініціативи в реалізації завдань, визначених сучасним розвитком нашої держави та надати можливість презентувати інноваційні досягнення, напрацювання закладів освіти та наукових установ, продемонструвати педагогам і фахівцям сучасні засоби навчання, обладнання для предметних кабінетів, проекти, програми та рішення для вдосконалення освітнього процесу.

     Цього року у виставці взяли участь 750 учасників із 25 регіонів України, Словаччини, Польщі, Канади, США, Франції, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, зокрема 94 заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; 16 закордонних закладів освіти та міжнародних освітніх агенцій; 445 закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, обласних і міських органів управління освітою; 168 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів); 27 виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для сфери освіти та науки, видавництв, освітніх порталів. Роботу виставки супроводжувала змістовна тематична програма, зокрема відбулися конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, панельні дискусії, воркшопи тощо.

Освіту Черкаського району на виставці презентував районний методичний кабінет у номінації «Формування інформаційно-цифрової компетентності як важливої складової розвитку інноваційної особистості». РМК нагороджено Дипломом за активну участь у реформуванні національної системи освіти та золотою медаллю.

      Бажаємо нових перемог на освітянській ниві!

 

      У перші весняні дні відбулася нарада для заступників директорів із навчально-виховної роботи у формі інформаційного дайджесту, яку провела завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна. У ході роботи детально обговорено довідку «Про результати вивчення Державною службою якості освіти України питання діяльності органів Управління освітою Черкаської області щодо забезпечення організованого початку 2018-2019 навчального року в умовах Нової української школи» з метою дотримання закладами загальної середньої освіти району вимог Державного стандарту початкової освіти. Ще раз наголошено на технології  складання розкладу уроків для здобувачів освіти НУШ. Методисти районного методичного кабінету зосередили увагу присутніх на оформленні сторінок класного журналу з  відповідних навчальних предметів, алгоритмі діяльності атестаційних комісій при закладах загальної середньої освіти, особливостях проведення районних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), фестивалів ДЮП та соціально-психологічних театрів тощо.

      Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна  наголосила на виконанні вимог правових актів щодо організації екстернатної форми навчання, індивідуального та інклюзивного навчання. Крім того, надала рекомендації щодо організації та проведення Дня цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти.

      Головний спеціаліст відділу освіти Осейко Тетяна Вікторівна розповіла про особливості видачі документів про освіту в 2019 році.

 

       Як викликати у сучасного учня бажання вчитися? Як його правильно мотивувати? Як проводити уроки, які б відповідали розвитку дітей і вимозі часу? Такі питання постають перед молодими педагогами.

      05 березня 2019 року з молодими й малодосвіченими учителями української мови й літератури своїм досвідом поділилися філологи Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Присутні на засіданні школи молодого вчителя відвідали уроки української мови в 6-А класі з теми «Написання складних прикметників» (учитель Вакуліна Л.М.) і української літератури в 5-А класі з теми «Картини природи в поезії Тараса Шевченка «За сонцем хмаронька пливе» (вчитель Кучеренко І.П.). Досвідчені педагоги продемонстрували цікаві форми роботи з текстами різних стилів на уроці застосування знань, умінь і навичок, показали організацію роботи над аналізом ліричного твору. За круглим столом педагоги обговорили відвідані уроки, отримали консультацію і методичну допомогу. Було розроблено план-конспект уроку літератури рідного краю, який молоді фахівці зможуть використати в освітній діяльності.

       Навчання молодих вчителів сприяло зростанню їх професійної майстерності.

 

           На базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас за темою: «Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з математики шляхом створення онлайн вікторин за допомогою платформи «Kahoot».

         Майстер-клас проводився з метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу та узагальнення і систематизації математичних компетентностей для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

           Захід розпочався із демонстрації відео-презентації про школу та розповіді директора Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сивець Ганни Іванівни, про пріорітетні тенденції та інновації, які впроваджують педагогічні працівники в освітньому процесі. Колектив школи створив атмосферу урочистості та свята, змотивувавши тим самим вчителів-предметників на плідну роботу.

              За допомогою мультимедійної презентації «Використання платформи Kahoot в освітній діяльності вчителя»вчитель математики Педан Ніна Володимирівна, Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів провела майстер-клас та тренінг зі створення вікторин, дидактичних ігор і тестів у програмі «Kahoot».

              Під час практичних робіт учасники майстер-класу із великим захопленням розв’язували тестові завдання, завдання на встановлення відповідності за допомогою платформи «Kahoot» та завдання відкритої форми з короткою та розгорнутою відповіддю.

               Під час наради методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 № 25 «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році, проаналізувала участь вчителів-предметників у обласній інтернет-конференції з теми: «Досвід реалізації наскрізних ліній ключових компетентностей у навчанні математики в основній школі», звернула увагу на важливість використання матеріалів сайтів Українського центру якості освіти: http://testportal.gov.ua/mathem/ та https://zno.osvita.ua/mathematics/ під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, накреслила шляхи участі вчителів математики у XXІV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, районному інтернет-семінарі з теми: «Реалізація наскрізних змістових ліній чинних програм на уроках математики».

              Бажаємо всім учасникам майстер-класу творчих успіхів і натхнення, креативності у виборі ідей, сміливих рішень і проектів. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а продовжуйте завжди рухатись уперед!

 

        На базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів трудового навчання та технологій із проблеми: «Реалізація компетентнісного підходу у викладанні трудового навчання шляхом упровадження проектно-технологічної діяльності». У методичному заході взяли участь вчителі хімії із 15 закладів загальної середньої освіти.

     Команда ДЮП «Крок вперед» (керівник Моісеєва Анжеліка Володимирівна) креативно та гостинно привітали учасників майстер-класу.

     Під керівництвом Дерев’янка В’ячеслава Володимировича педагоги виготовили кухонне приладдя, використовуючи технологію обробки деревних матеріалів, а саме: випилювання лобзиком.

     Дерев’янко Наталія Юріївна провела майстер-клас із виготовлення «Браслета» технікою макраме та «Ялинкової прикраси» технікою ниткографії.

     Директор школи Майданік Наталія Вікторівна поділилася секретами із виготовлення сувенірних імбирно-медових пряників, навчила вчителів техніці розпису пряників глазур’ю.

     Вчитель математики Щербак Ігор Олександрович та інформатики ознайомив присутніх із комп’ютерними програмами для створення електронних посібників.

     У ході наради, яку провела методист районного методичного Діхтяр Тамара Василівна, ознайомлено вчителів із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.01.2019 № 5 «Про проведення ХХІV обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

     Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу роботу.

 

     Наприкінці лютого Черкаське обласне відділення з фізичного виховання та спорту в рамках ХХV Спартакіади школярів поводило зональні та фінальні змагання з волейболу. До фінальних обласних змагань впевнено крокувала команда-переможець районних випробувань, команда юнаків Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (тренер, учитель фізичної культури Дубовик Володимир Олексійович).

     У фінальних змаганнях взяли участь шість команд: м.Сміла, м.Умань, Лисянський, Банківський, Чорнобаївський та Черкаський райони.

     У напруженій, захоплюючій грі перемогу здобула команда Черкаського району, яка стала чемпіоном області з волейболу!

     Бажаємо нашій команді отримати найвищу перемогу на Всеукраїнських змаганнях.

 

     На базі Яснозірської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів та на базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено фінальні спортивні змагання з баскетболу серед дівчат та юнаків. У цікавій, напруженій боротьбі перше місце серед дівчат здобула команда Яснозірської, друге – Свидівоцької, третє – Леськівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Серед юнаків перше місце виборола команда Леськівської, друге – Яснозірської, третє - Свидівоцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

     Попереду обласні змагання. Побажаємо командам дівчат із Яснозір’я та юнакам із Лесьок успішно виступити на обласних змаганнях.

 

     «Цивільний захист − це не просто слова. За цим стоять життя, здоров’я та безпека людей. Наразі працівники закладів освіти знають, як виконувати свої обов’язки у разі виникнення надзвичайної ситуації чи стану. Але нам є ще над чим працювати», − зазначила начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, розпочавши щорічний для директорів закладів освіти навчально-методичний збір із питань цивільного захисту.

     Зустріч розпочали із вручення подяки завідувачу обласних та міста Черкаси курсів удосконалення керівних кадрів другої категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області Дроговозу Юрію Борисовичу за багаторічну співпрацю з відділом освіти Черкаської районної державної адміністрації щодо розвитку системи цивільного захисту галузі освіти Черкаського району, значний особистий внесок у підвищення професійної компетентності керівного складу та фахівців закладів освіти з питань цивільного захисту.

     На заході виступив спеціально призначена особа з питань цивільного захисту управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Герман Микола Миколайович, який нагадав  присутнім про структуру системи цивільного захисту в закладі освіти, про функціональне призначення органів управління та сил цивільного захисту школи. Особливу увагу він звернув на порядок відпрацювання плануючих, звітних, облікових документів, організації  навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов`язана зі здійсненням заходів із питань цивільного захисту.

     Старший майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області  Палажченко Володимир Іванович довів до керівників закладів освіти основи організації пожежної безпеки та заходи щодо її забезпечення.

     Під час заходу головним спеціалістом відділу освіти Блощаневич Вікторією Вікторівною було розглянуто та доведено низку важливих питань із забезпечення цивільного захисту, акцентувавши увагу на плані основних заходів на 2019 рік у галузі освіти.

     На завершення заходу з присутніми проведено тестування щодо знання нормативно-правових документів, що регулюють діяльність суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту.

 

      Після набрання чинності Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, облік дітей району дошкільного та шкільного віку ведуть районні держадміністрації та сільські ради, ОТГ, їх виконавчі органи, із залученням територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей.

     Із метою налагодження системності роботи з означеного питання відділ освіти Черкаської районної державної адміністрації провів інструктивно-методичну нараду уповноважених осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з обліку дітей дошкільного та шкільного віку. На заході обговорено зміни, що внесені до Порядку обліку дітей із затвердженням постанови КМУ від 19.09.2018 № 809 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684». Зокрема Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території. Загалом визначено 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання. Це, наприклад, паспорт одного з батьків, довідка про реєстрацію місця проживання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документ, що засвідчує право власності чи користування житлом, акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

      Також відзначено, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, тепер постанова Кабінету Міністрів України урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць у дитячих садках та школах.

         Проведено підсумки подання державної статистичної звітності за формою 77-РВК. Окреслено основні напрямки роботи відповідальних осіб із обліку дітей на 2019 рік.

         Зазначемо, що за новим Порядком заборонено залучати педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти до обліку.

 

Перемикач версій