Протягом трьох тижнів працював мовний загін «Black Jack» у Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 під гаслом: «Unknown America», до якого входили школярі 5 та 6 класів. У роботі вчителям допомагали учні-волонтери 10 класу та волонтер Корпусу Миру Ерін Даус.

Учасники мовного загону ефективно та цікаво проводили свої дні, вдосконалюючи знання з іноземної мови. Кожен день був насичений новою інформацією про Америку. Школярі працювали над створенням проектів: «Map of the USA», «Cultural items», «Map Directions», «Place of West Coast», «American Legends» та здійснювали заочні подорожі визначими місцями. Незабутнім та пам’ятним був останній день у таборі, який проходив у американському стилі під назвою «Hawaii Party».

Із метою обміну досвідом відбулася зустріч вихованців мовних загонів Червоновослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, волонтером Корпусу Миру Ерін Даус та волонтером проекту «GoGamp» Таха Хача. Учні мали змогу поспілкуватися англійською з носіями мови, дізнатися про їхні захоплення, інтереси та вподобання. Волонтери організували інтерактивні ігри та енерджайзери на подвір’ї: «Electricity», «Freeze», «Ninja», «Steal the flag», «A penguin dancing». Ці забави були дітям до вподоби. Спілкування з волонтерам - це крок до втілення цікавих проектів та вдосконалення комунікативних навичок із англійської мови.

Обмін досвідом, що відбувся, - це лише початок, оскільки в подальшому плануються такі зустрічі у форматі квесту, туристичних походів тощо. Це можливість не тільки спілкуватися з однолітками, а й розширити знання про традиції та звичаї країн, які представляють Ерін Даус та Таха Хача.


Із 14 по 17 червня 2017 року у с.Будище проходила районна гра-випробування «Котигорошко», в якій взяли участь 20 команд із 18 навчальних закладів району. Протягом чотирьох днів команди виборювали перемогу в спортивних та веловипробуваннях, знаннях із топографії та краєзнавства, вміннях орієнтуватися на місцевості та подоланні туристичної смуги перешкод.

Згідно з результатами змагань переможцями у молодшій віковій групі стали:

- команда Черкаської районної станції юних натуралістів – І місце (керівник Вовченко О.В.);

- команда Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІ місце (керівник Прожога В.М.);

- команда Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – ІІІ місце (керівник Тарасенко З.В.);

Переможцями змагань у старшій віковій групі стали:

- команда Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – І місце (керівник Біда В.П.).

- команда Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІ місце (керівник Вовченко О.В.);

- команда Сагунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце (керівник Чепурний В.В.).

Вітаємо учасників гри з перемогою та бажаємо всім туристам цікавих походів, нових друзів та веселих літніх канікул!


Районний методичний кабінет відділу освіти проводить значну роботу щодо підвищення професійної компетенції керівників навчальних закладів та їх резерву. Так, 12.06.2017 на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для малодосвідчених директорів, заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи, резерву керівних кадрів із проблеми: «Сучасні підходи до планування діяльності навчального закладу».

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна виступила з презентаціями «Формування та затвердження перспективного і річного планів роботи навчального закладу», «Організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх школах». Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна провела методичний інструктаж щодо планування інноваційної діяльності навчального закладу. Методист із кадрових питань Іванченко Галина Борисівна надала практичні поради щодо оформлення документації з військового обліку та алгоритму проведення тарифікації у навчальному закладі. Заступник директора з навчально-виховної роботи Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гончаренко Лідія Василівна поділилася досвідом щодо особливостей підготовки плану роботи закладу на новий навчальний рік, а вчитель початкових класів Мельніченко Дарина Олексіївна презентувала роботу пришкільного табору «Калинка». Педагоги взяли активну участь у майстер-класі «Я роблю це так», який провела керівник гуртків будинку дитячої та юнацької творчості Бокарева Людмила Олександрівна.

Всі учасники методичного заходу дали бліц-інтерв’ю «Школа моєї мрії» та подякували директору школи Сербіній Аллі Михайлівні за змістовні практичні поради із метою підвищення управлінської компетентності.


У місті Київ пройшов ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт за темою: «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського. Організатором конкурсу був Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК, Вааду України та Посольства Держави Ізраїль в Україні.

У конкурсі взяли участь учні з усіх областей України, Білорусі, Молдови та Киргизстану. До участі в конкурсі було надіслано більше 130 робіт, але до фінального етапу пройшли лише 64 роботи.

Черкаський район представляла Яснозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Друге місце у секції «Літературні роботи та кіно» посіла учениця 11 класу Карпушина Лада з фільмом «Танго над Уманською ямою» (науковий керівник - учитель історії Дворник Наталія Анатоліївна, звукорежисер - учитель музичного мистецтва - Демченко Іван Васильович).

Вітаємо з перемогою та зичимо творчості, наснаги!


На базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів трудового навчання з проблеми: «Методика розробки календарного плану за оновленою навчальною програмою з трудового навчання».

Методист Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Кондратюк Сергій Юрійович, який відповідає за стан викладання трудового навчання в області, ознайомив присутніх із особливостями проекту оновленої програми з трудового навчання для 5-9 класів та написанням календарних планів.

Учасники наради обговорили зміни в програмі, спланували подальшу роботу щодо підготовки до нового 2017-2018 навчального року в рамках реалізації Концепції «Нова школа».

08 червня 2017 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася науково-практична конференція з проблеми: «Початкова школа Черкащини в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

Привітала учасників конференції ректор інституту Чепурна Наталія Миколаївна. Про шляхи модернізації системи освіти наголосила координатор проекту в Черкаській області Андрющенко Тетяна Костянтинівна.

У ході заходу вчителів початкових класів ознайомлено з особливостями проведення уроків математики та викладання предмета «Людина і світ». Активно обговорено відмінності методики навчання учнів виразному читанню. Наголошено педагогам на важливості значення взаємодії і тісної співпраці з батьками у процесі навчання учнів за означеним проектом.

В обласній конференції взяла участь учитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шкребтій Наталія Вікторівна, яка успішно у 2016-2017 навчальному році працювала за інноваційним проектом. Із нового 2017-2018 навчального року до реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект України» приєднається Мошнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Бажаємо колегам успіху в інноваційній діяльності!

Із 06 по 11 червня 2017 року в м.Косів Івано-Франківської області відбувся заключний семінар «Майстерня Досвіду» у рамках реалізації програми молодіжної неформальної освіти «Майстерня сільських ініціатив». У заході взяли участь представники Черкаської, Донецької та Івано-Франківської областей.

Черкаський район представляли учні Леськівської, Хацьківської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Школярі району презентували свої творчі ідеї та проекти, які реалізовували протягом навчального року. Для всіх учасників семінару організовано зустріч із письменником Тарасом Прохаськом та цікаві екскурсії містами Коломия та Київ.

Вражень багато, а планів на майбутнє ще більше!

Військово-патріотичний загін «Нащадки козаків» табору «Калинка» Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відвідав Центральний музей Державної прикордонної служби України в смт.Оршанець. Школярі ознайомилися з особливостями прикордонної служби, діяльністю навчального центру та цікавими історичними фактами. Представлені експонати, інсталяції та банери викликали в школярів яскраві емоційні враження. Хвилюючою була розповідь екскурсовода про героїчні подвиги земляків-прикордонників на сході нашої держави у 2014-2015 роках. Найбільшу зацікавленість викликали зразки зброї та новітні ґаджети й літальні апарати розвідки, так звані «дрони».

Вихованці загону продовжили здобувати військові знання і вміння під час поїздки до тиру в сусіднє село Степанки, де вправлялися у влучній стрільбі з пневматичної гвинтівки й навчалися розбирати та збирати автомат Калашникова. Завдяки компетентності та комунікабельності інструктора тиру навіть ті, хто вперше тримав зброю в руках, влучали в означені цілі з першої спроби.

Школярі вкотре переконалися в тому, що перемога не дається просто, а здобувається ціною наполегливості, самовідданості, патріотизму справжніх українців.


01 червня 2017 року у всіх пришкільних таборах навчальних закладів району відзначили Міжнародний день захисту дітей.

У цей день для них були організовані спортивні змагання, конкурси малюнків на асфальті, тематичні вікторини, екскурсії, патріотичні флешмоби, зустрічі з цікавими людьми. Вихованці району також взяли активну участь у загальносільських заходах.

Тепла сонячна погода сприяла радісному настрою дітей та дорослих!

31 травня 2017 року у дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода Черкаського району (завідувач Канівець Віра Володимирівна) пройшов спортивний фестиваль «Гармонія руху», метою якого є популяризація здорового способу життя, підвищення у дітей мотивації до рухової активності та занять спортом, організація фізично-активного дозвілля дітей.

У фестивалі взяли участь діти старшого віку дошкільних навчальних закладів «Колосок» с.Червона Слобода (завідувач Бережна Валентина Михайлівна), «Троянда» с.Червона Слобода (завідувач Культенко Людмила Володимирівна), «Чайка» с.Леськи (завідувач Савченко Любов Василівна), «Яблунька» с.Худяки (завідувач Короп Лариса Володимирівна), Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ I-III ст» (директор Селецька Ганна Іванівна).

На захід завітали депутат Черкаської обласної ради Каверський Анатолій Миколайович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, працівники районного методичного кабінету, заступник директора ТОВ «Імпрес» Харченко Олександр Миколайович, сільські голови с.Червона Слобода Михайленко Зінаїда Миколаївна, с.Леськи Бас Микола Федорович, с.Худяки Василина Роман Петрович, слухачі курсів підвищення кваліфікації КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників», педагогічні працівники дошкільних закладів району та батьки.

У ході фестивалю діти демонстрували свої спортивні вміння та навички. Усі учасники та переможці, керівники дошкільних навчальних закладів отримали подарунки від народного депутата України Рудика Сергія Ярославовича та сільських голів.

Фестиваль подарував дітям і дорослим багато позитивних емоцій, радісний настрій та спонукав до здорового способу життя.


У травні 2017 року у всіх навчальних закладах району в рамках реалізації районної програми «Добротворець» проходила гра «Сім пелюсток доброти».

Під час заходів були організовані виставки стіннівок на теми: «Доброта понад усе», фотопроекти – «Моє село – частинка України», інтелектуальні вікторини – «Моя країна – Україна!», тренінги для лідерів учнівського самоврядування – «Уміння працювати в команді», майстер-класи – «Я вмію, і я навчу», акції виготовлення голубів миру, конкурси малюнків на асфальті – «Символи моєї України» та кашоварів – «Смачна каша – сила наша».

Такі заходи сприяють патріотичному вихованню, всебічному розвитку школярів та покращенню дружніх стосунків у колективах!

30.05.2017  на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся завершальний етап обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».

Відкрили захід та привітали його учасників заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Сімушіна Оксана Іванівна та ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Чепурна Наталія Миколаївна, які побажали присутнім отримати естетичну насолоду від фестивалю.

Черкаський район представляли переможці фестивалю – духовий оркестр будинку дитячої та юнацької творчості та учениця Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ткаченко Руслана. У рамках заходу відбулася презентація гуртка «Ракетомодельний» станції юних техніків.

Перемикач версій