Літні канікули тривають, а у пришкільних таборах вирує цікаве життя, насичене незабутніми подіями: зустрічами, екскурсіями, спортивними змаганнями, конкурсами, іграми, квестами, флешмобами тощо. Діти залюбки беруть участь у спортивних змаганнях, знайомляться з місцевою природою, відвідують підприємства та установи свого населеного пункту. Педагогічні працівники організовують для вихованців пришкільних таборів зустрічі з місцевими майстрами, митцями тощо. Щодня вихованці відкривають для себе нові сторінки книги літніх канікул.

     Бажаємо дітям яскравих моментів відпочинку!

 

       Із 09 по 11 червня 2019 року в м.Ужгород відбувся Всеукраїнський форум «Кар’єра зі школи: вибір і планування». Це вже була друга тематична зустріч, яка присвячена проблемі вибору учнями закладів освіти професії та формуванню вміння планувати свою кар’єру. Організаторами форуму виступили Міністерство освіти та науки України, Управління молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та Центру «Розвиток КСВ». У форумі активну участь узяли директори Червонослобідських закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та №2 Самохотов Анатолій Олександрович та Завалко Тетяна Анатоліївна.

       Протягом трьох днів учасники семінару мали можливість поспілкуватися під час дискусій, презентацій проектів, майстер-класів із таких актуальних питань: «Як знайти спільну мову з батьками щодо планування кар’єри підлітків», «Як розповісти про професію просто та цікаво», «Гендерно чутливий підхід та вибір професій», «Нові підходи до вибору професії та планування кар’єри», «Школа і стале мислення: як надихнути підлітків ставати свідомими лідерами, що прагнуть змінити світ».

       Безумовно, безцінним досвідом стало спілкування учасників із питань організації заходів щодо профорієнтаційної роботи безпосередньо в сучасних закладах освіти.

       Організатори форуму подбали і про дозвілля. Були організовані цікаві та пізнавальні екскурсії містом.

 

      Уважне ставлення до кожного молодого педагога, методичний супровід їх становлення й розвитку – запорука ефективного функціонування освітянської галузі Черкаського району.

      Стало традицією у кінці навчального року підводити підсумки роботи з педагогами, які тільки розпочали свою трудову діяльність. Форум молодих учителів-однодумців за темою: «Становлення молодого вчителя – основа успіху Нової української школи» відбувся на базі Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості, що знаходиться в селі Мошни. Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна відкрила форум, мета якого – формування компетентності кожного молодого педагога та супровід їх професійного розвитку. Вікторія Олександрівна наголосила: «Сьогодні основним завданням педагогів є не тільки озброїти сучасних вихованців певною сумою знань, умінь та навичок, а й навчити знаходити правильний вихід із будь-якої складної ситуації на теренах власної життєтворчості».

     Методист районного методичного кабінету з кадрових питань Іванченко Галина Борисівна провела методичний діалог «Мої перші успіхи та досягнення», а методист із питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна – практикум «Кроки до професійного успіху».

       Директор центру Якименко Микола Михайлович презентував свій життєвий успіх «Світ радості», поділившись досвідом роботи з дітьми в позаурочний час.

    Велике задоволення учасники форуму отримали від спілкування з методистами туристсько-краєзнавчого відділу Журило Мариною Миколаївною та Вороновою Інною Леонідівною, які провели з молодими педагогами інтерактивну вправу «Ми – мандрівники», майстер-клас із в’язання основних туристичних вузлів та запросили всіх до участі в районній грі-випробуванні «Котигорошко – 2019».

       Молоді педагоги ознайомилися з творчими роботами вихованців центру, мали змогу постріляти з лука, відвідали сільський музей, поласували козацькою кашею.

       Зустрілася з молодими колегами і голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Людмила Володимирівна, яка розповіла про соціальний захист педагогів.

      Надіємося, що молоді спеціалісти з хорошими емоціями повернулися додому. Бажаємо молодим освітянам відпочити влітку і з відновленими силами, творчим натхненням розпочати новий 2019-2020 навчальний рік.

 

     Міністерства освіти і науки України, Громадська організація Глобал Офіс, Посольство США в Україні, Гете Інститут та Посольство Франції в Україні у 2016 році започаткували спільний проект проведення пришкільних мовних таборів GoCamp. GoCamp – проект з вивчення іноземних мов для дітей із залученням рекордної кількості іноземних волонтерів, мета якого – підвищити рівень володіння іноземними мовами серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми, вчити школярів долати мовні та культурні бар’єри, розвивати критичне мислення та вже зараз задумуватися про майбутню професію. Володіння англійською мовою та іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції.

      Цьогоріч по всій Україні розпочали роботу безкоштовні мовні табори GoCamp для школярів на базі міських та сільських шкіл. Офіційне відкриття програми відбулося в Києві 07 червня 2019 року. З дітьми працюватимуть іноземні волонтери з 50 країн світу. Їх завдання – допомогти школярам долати мовні бар’єри, швидко адаптуватися до полікультурного оточення, розвивати креативність і толерантність. До роботи таборів залучені і місцеві педагоги. У співпраці з волонтерами вони будуть опановувати сучасні методики викладання іноземних мов і вчитимуться заохочувати дітей до пізнання світу. Під час відкриття проекту GoCamp у Києві учасники створили масштабний арт-об’єкт – велику карту світу. Вона стала символом того, що Україна відкрита до співпраці та рада вітати іноземних гостей.

       У Черкаському районі такі табори працюють із 2016 року і стали популярними серед учнів та їх батьків, запис охочих розпочинається ще з вересня. Вчителі іноземних мов щорічно беруть участь в означеному проекті. Так, і у 2019 році шестеро вчителів виконали творчі завдання, відвідали Всеукраїнські тренінги та вибороли право на організацію табору із залученням іноземних волонтерів.

       У Дубіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочав роботу мовний загін «Eagles» GoCamp-2019 за темою: «Animal Planet». Третій рік поспіль до роботи мовного загону долучається волонтер проекту GoCamp Paul Hiscock, інженер із Великобританії. У складі мовного загону 26 учнів, які не тільки весело та цікаво проводять свій час граючись у командні ігри, а й практикують англійську мову, виконують цікаві проекти про тварин, досліджують тваринний світ через наукові дослідження, вивчають запальні енерджайзери та розвивають критичне мислення через цікаві та водночас проблемні завдання. Школярі з легкістю долають мовний бар’єр, спілкуючись із іноземним волонтером та в захваті від свого англійського друга.

      У Будищенській та Свидівоцькій загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів теж працюють мовні загони GoCamp за підтримки ДП «Перемога-Нова». Діти із захопленням беруть участь у проектах, конкурсах, різноманітних заходах та удосконалюють свої навички володіння англійською мовою за участі волонтера з Великобританії Joе Williams.

        У Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із школярами працює волонтер із Туреччини Nisa Nur Tur. Діти із задоволенням грають в активні ігри, виконують цікаві проекти, відвідують боулінг клуб та проводять екскурсії селом англійською мовою.

         Змістовного всім відпочинку!

 

            11.06.2019 відбулося закриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяв участь рій-переможець І (районного) етапу гри «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Протягом семи днів у нелегкій боротьбі команди виборювали перемогу. Згідно з підсумками змагань рій «Мошногірські яструби» посів ІІ місце.

         Вітаємо вихованців рою «Мошногірські яструби» та їх керівників: Лазаренко Марину Леонідівну, заступника директора з виховної роботи, та Мавренкову Юлію Павлівну, педагога-організатора, з перемогою і бажаємо нових звершень і досягнень!

 

     05.06.2019 на базі дитячого центру «Дахнівська Січ» розпочався ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому бере участь рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Лазаренко Марина Леонідівна, заступник директора з виховної роботи, та Мавренкова Юлія Павлівна, педагог-організатор). Упродовж семи днів учасники змагатимуться за звання переможця в конкурсі звітів «Добре діло», інтелектуальній грі-вікторині «Відун», «Впоряді», «Перетягуванні линви», «Стрільбі з пневматичної зброї», ватрі знайомств «У колі друзів», «Козацькій смузі перешкод, візьмуть участь у майстер-класах, інтелектуальних та спортивних іграх, заходах національно-патріотичного спрямування тощо. 

      Бажаємо юним джурам та їх наставникам цікавих змагань та відмінних результатів!

 

       Відбувся тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району на тему: «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі» в рамках школи професійної майстерності, який провела методист навчально-методичного центру практичної психології та соціальної роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Артеменко Тетяна Борисівна.

      20 осіб із числа практичних психологів закладів освіти та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти активно готувалися до участі в тренінгу: кожен із учасників обміркував та представив складну ситуацію, з якою мав справу протягом навчального року, запропонував власний досвід її розв’язання або ж сформулював запитання для колег, відповіді на які хотів би отримати в ході роботи тренінгу.

     Важливо, що тренінг поєднав професійні аспекти діяльності спеціалістів та особистісний підхід у вирішенні проблемних ситуацій. Тренер Артеменко Тетяна Борисівна вдало спиралася на позитивний досвід педагогічних працівників, акцентувала увагу на використанні чіткого алгоритму, який потрібно застосовувати в разі створення ситуації насильства в закладі освіти. Учасники тренінгу відпрацьовували навички діагностики випадку булінгу, способи супроводу дітей та дорослих, які перебувають у ситуації психологічного насильства.

     Корисним для учасників тренінгу було застосування внутрішній особистісних ресурсів фахівців психологічної служби в розв’язанні проблеми насильства над дітьми, уміння вийти з кризової ситуації емоційно збереженим, не нашкодити ні учасникам освітнього процесу, ні собі та членам власної родини.

     Отже, тренінг із організації  роботи з розв’язання проблеми насильства в закладі освіти став важливим кроком до підвищення професійних компетентностей спеціалістів психологічної служби району, суттєвим здобутком у створенні толерантних  відносин у шкільному середовищі та гармонійних стосунків у сімейному оточенні вихованців закладів дошкільної освіти та школярів.

 

     03.06.2019 у закладах загальної середньої освіти розпочали роботу пришкільні табори відпочинку, які працюватимуть протягом 14 днів. У складі таборів працюють мовні, військово-патріотичні, екологічні загони. Під час роботи учнівська молодь візьме участь в екскурсійних поїздках, проектній діяльності, краєзнавчо-пошуковій діяльності тощо.

     Бажаємо дітям гарного відпочинку, нових вражень, цікавих екскурсій, позитивних емоцій!


     Із 27 по 30 травня 2019 року у закладах загальної середньої освіти у рамках реалізації програми «Добротворець» тривала гра «Сім пелюсток доброти», в рамках якої проведено конкурси-звіти «Добре діло», відкриті мікрофони «Я розкажу про добру людину», екологічні акції «Створи красу навколо себе», квести, заняття шкіл лідерів «Кожна дія – то крок до успіху», флешмоби «За мир в Україні, за щасливе дитинство!», конкурси кашоварів «Смачна каша – сила наша».

     На лінійках були підведені підсумки гри та нагороджено кращі колективи.

 

Перемикач версій