24.12.2015 на базі Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів інформатики з теми: «Проблеми формування інформаційної культури учнів».

Девізом методичного заходу стали слова Леонардо да Вінчі: «Якщо мати терпіння та проявляти старання, то посіяне насіння знання обов’язково дасть свій врожай».

Уважно та зосереджено вчителі інформатики досліджували прийоми та методи формування інформаційної компетентності учнів протягом уроку у 10 класі з теми: «Призначення і структура мережі Інтернет. Служби Інтернету. Всесвітня павутина. Адресація в Інтернеті» (вчитель Конюшенко Олександр Сергійович). Самоаналіз уроку та його обговорення були проведені у формі кола ідей протягом інтерактивної вправи: «Продовжіть речення…».

Вчитель інформатики презентував теоретичні аспекти проблеми формування інформаційної культури школярів та запропонував розглянути на батьківських зборах теми для обговорення: «Зміна способу життя людини в інформаційному суспільстві», «Збереження фізичного і психічного здоров’я під час роботи за комп’ютером», «Комп’ютерна залежність», «Захист від інформаційних маніпуляцій», «Етикет інтерактивного спілкування», «Комп’ютерні злочини», «Інформаційна безпека», «Інтелектуальна власність» тощо.

У ході семінару-практикуму проведено майстер-класи: «Використання інтелект-карт при розв’язуванні компетентнісних задач» (вчитель Свидівоцької ЗОШ І-ІІІст. Тихолоз Оксана Іванівна), «Особливості налаштування та дизайну освітнього блогу вчителя інформатики» (вчитель Байбузівської ЗОШ І-ІІІст. Логвин Олександр Петрович).

Змістовними та цікавими стали для вчителів-предметників тренінги за темами: «Я в інформаційному просторі» (психолог Дубіївської ЗОШ І-ІІІст. Нікіцька Оксана Леонідівна), «Створення відеопрезентації в програмі «Camtasia Studio» (вчитель Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 1 Нечипоренко Сергій Васильович).

Під час наради методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна проаналізувала участь загальноосвітніх навчальних закладів в обласній Інтернет-олімпіаді з інформатики, в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіадах із інформатики та інформаційних технологій, у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», у вебінарі вчителів із теми: «Актуальні проблеми організації викладання предмету «Інформатика» в 7 класі»; скоординувала роботу районного методичного об’єднання вчителів інформатики щодо участі в XXI обласній виставці «Освіта Черкащини» та Інтернет-семінарі з проблеми: «Формування міжпредметних компетенцій на уроках інформатики в 7 та 8 класах за новим Державним стандартом».

Кожен учасник семінару дізнався багато нового та цікавого для використання у власній педагогічний діяльності.


Перемикач версій