Із 19 по 21 грудня 2019 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проходив фінальний ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020». У номінації «Історія» взяв участь учитель Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради Самохотов Анатолій Олександрович, у номінації «Образотворче мистецтво» - вчитель Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Руськополянської сільської ради Деркач Леся Михайлівна.

Для членів обласного журі педагоги-конкурсанти запропонували для перегляду відеорезюме, майстер-класи, методичні практикуми, творчі проєкти «Як учням віддаси найкраще, то й сам сягнеш нової висоти». Свою високу професійну компетентність Анатолій Олександрович та Леся Михайлівна підтвердили під час проведення уроків за фахом на базі Черкаських освітніх закладів.

За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Анатолій Олександрович та Леся Михайлівна посіли ІІІ місця. Крім того, Анатолій Олександрович здобув приз глядацьких симпатій.

Вітаємо педагогів із визнанням та бажаємо подальших перемог на освітянській ниві, творчості, креативності, любові, поваги від колег та учнів.


На виконання плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету проведено інструктивно-методичну нараду для керівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з актуальних питань.

Так, у січні 2019 року наказом Міністерства освіти і науки України затверджено «Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти». Про Державну службу якості освіти у Черкаській області розповіла начальник Компанієць Оксана Анатоліївна. У ході презентації було наголошено на меті інституційних аудиту – допомога закладам освіти в досягненні успішності в освітній діяльності та удосконаленні інструментарію, методики оцінювання. Зауважено, що обов’язковою складовою проведення інституційного аудиту є самооцінювання діяльності закладу освіти і в цьому допоможе «Абетка для директора».

Виконуючий обов’язки начальника Черкаського районного управління ГУ ДПСС у Черкаській області розкрив порядок запровадження системи ХАССП у закладах освіти, головний спеціаліст Заболотний Василь Вікторович зупинився на вимогах законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та відповідальності суб’єктів господарювання, що організовують харчування дітей у закладах освіти.

Працівники міськрайонного управління ДСНС України в Черкаській області Хижняк Андрій Анатолійович, Штабрат Юрій Олександрович, Коротаєва Леся Миколаївна акцентували увагу на запобіганні виникнення надзвичайних ситуацій, дотриманні вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхах підвищення психологічної готовності учасників освітнього процесу до дій у разі надзвичайних ситуацій.

 Такі зустрічі сприяють підвищенню управлінської компетентності керівників освітніх закладів.

На базі Геронимівського закладу загальної середньої освіти Руськополянської сільської ради відбувся семінар вчителів музичного мистецтва Нової української школи на тему:«Формування готовності педагогічних працівників закладів освіти до інтеграції мистецьких дисциплін при викладанні музичного мистецтва здобувачам освіти Нової української школи», де головним завданням було акцентувати увагу педагогічних працівників на нових принципах роботи в умовах Нової української школи, особливостях викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» та музичного мистецтва зокрема; напрямах співпраці з учителями початкових класів; формуванні командної взаємодії всіх педагогічних працівників, задіяних у роботі з учнями 1-2 класів, реалізації принципів «дитиноцентризму» в педагогічній взаємодії; впровадженні педагогіки партнерства, сприянні співпраці педагогів із дитиною та її батьками.

Учасники семінару відвідали урок із музичного мистецтва в 2 класі, де разом із вчителем Мальцевою Оленою Олександрівною занурилися в зимову казку маленькі школярі, їх вчитель Солдатенко Тетяна Іванівна та асистент учителя Магльована Лариса Валеріївна.  

Для учасників семінару провела майстер-клас на тему: «Комплексні підходи до вивчення музичного мистецтва в контексті ідеї реформи Нової української школи» учитель музичного мистецтва Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільно-навчальний заклад ­ загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Камінська Олена Василівна.

Практикум із обміну досвідом щодо інтеграції мистецьких дисциплін при викладанні музичного та образотворчого мистецтв в умовах Нової української школи на тему: «Родзинки мого досвіду в НУШ» провела методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна.

Один із керівників творчої групи вчителів мистецьких дисциплін Яковенко Лариса Віталіївна, вчитель музичного мистецтва Червонослобіського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради, презентувала роботу районної творчої групи вчителів музичного та образотворчого мистецтва «Інтегрований курс «Мистецтво», 1 клас» (комплекс занять для учнів 1 класу Нової української школи).

18 грудня 2019 року на базі Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» відбувся семінар-практикум учителів початкових класів на тему: «Формування освітніх компетентностей учнів Нової української школи засобами інтерактивного навчання і виховання».

Учителі району відвідали фрагмент уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» ­ ранкову зустріч у 1 класі на тему: «Подарунки» (вчитель Тужик Катерина Свиридівна); відкритий  урок із математики в 2 класі на тему: «Многокутник. Обчислення значень виразів на 2 дії. Розв’язування задач» (вчитель Оріщенко Ірина Сергіївна); виховну годину на тему: «Варвара краса-довга коса» (вчитель Лексунова Марія Степанівна).

Проведені високоефективні заходи дали змогу учасникам семінару засвоїти форми та методи роботи, що формують освітні компетентності учнів нової української школи, розкривають їх творчі здібності та навики, прищеплюють любов до українських традицій.

Практичний психолог Дула Ольга Анатоліївна провела майстер-клас «Активізація розумової діяльності учнів через нейростимуляцію мозку». Учителі із задоволенням виконували вправи на активізацію лівої та правої півкуль головного мозку, розвиток дрібної моторики рук, швидкість реакції, уважність, формування позитивних емоцій тощо.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна провела педагогічний практикум із питань викладання предметів у Новій українській школі, під час якого педагоги мали змогу поділитися методичними підходами проведення уроків української мови, математики, інтегрованого курсу «Я досліджую світ», ділилися досвідом, аналізували зміни в освітньому процесі, обговорили шляхи уникнення проблемних ситуацій.

Семінар-практикум сприяв підвищенню фахової компетентності вчителів початкових класів та зміцнив їх дружні стосунки.

17 грудня 2019 року на базі Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради відбувся семінар-практикум учителів фізики за темою: «Сучасні освітні тенденції, технології та інструменти розвитку креативного мислення на уроках фізики».

Вчитель фізики Некраса Олександр Іванович, за допомогою мультимедійної презентації дослідив основні чинники, на які потрібно орієнтуватись, щоб забезпечити індивідуально-особистісну орієнтацію креативного навчання; розглянув методи активізації творчого процесу під час освітнього процесу; запропонував колегам інтерактивні та онлайнові вправи, програмні навчальні середовища, які сприятимуть розвитку творчого мислення учнів та вчителів.

Методику використання програмного забезпечення «Kahoot» та «Жива фізика» на різних етапах уроку вчителі-предметники вивчали під час проведення майстер-класу в 10 класі за темою: «Механічні хвилі».

Для покращення успішності здобувачів освіти протягом тренінгу «Використання компʼютерно-орієнтованого середовища в освітньому процесі з фізики» вчителі-предметники створювали навчальні модулі (картки, ігри тощо) в онлайновому середовищі Quizlet, вивчали програми для моделювання різних фізичних процесів та явищ за допомогою ППЗ «Жива фізика».

Формувати вміння використовувати інтегративні прийоми діяльності з метою активізації інтересу учнів до вивчення різних предметів; активізувати пізнавальну діяльність; виробляти в учнів навички здобувати необхідні знання, вчити працювати в команді вчителі фізики навчались під час проведення квесту «У пошуках істини». Під час методичного заходу педагоги, об’єднані спільною метою – дали відповідь на запитання: «Яка тварина підказала інженерові В. Турику конструкцію першого в світі  автомобіля, що поєднує в собі функції трактора, автомобіля і тягача?», пройшли через тернистий шлях міжпредметних випробувань і визначили команду-переможця.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна підвела підсумки ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із фізики та астрономії; розглянула актуальні питання щодо участі «Дистанційної Академії» Видавничої групи «Основа» у підвищенні кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, учителів фізики у Міжнародному освітньому форумі «Цифрова трансформація»,  Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», XXV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

Присутні отримали позитивні емоції та дізналися багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності. Бажаємо професійної творчості, цілесрямованості та мудрості!

 

На базі Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Червонослобідської сільської ради відбувся семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти на тему: «Готовність працівників психологічної служби закладів освіти до взаємодії з педагогами та здобувачами освіти Нової української школи». Цінним у цьому заході була співпраця педагогів та працівників психологічної служби в здійсненні супроводу освітнього процесу Нової української школи.

Учасники семінару змогли побачити взаємодію практичного психолога, соціального педагога, вчителя музичного мистецтва та вчителя 2 класу під час уроків. Здобувачі освіти 2 класу продемонстрували свої уміння та навички: розповіли,  що їм відомо про те, як поводитися з тим, кого не знаєш; як дружити, як працювати з однокласниками над цікавими завданнями; як слухати музику та пізнавати світ Прекрасного!

Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти проаналізували родзинки та ризики Нової української школи з точки зору готовності педагогічних працівників, умов для навчання дітей та перспектив реалізації завдань реформування освіти загалом та шкільної освіти зокрема.

Учасники семінару поділилися власним досвідом успіхів у здійснення фахового супроводу освітнього процесу, збудувавши прекрасний замок із «цеглинок Lego».

Найбільшим успіхом працівників психологічної служби Черкаського району є відчуття спільної справи, яку разом виконують практичні психологи та соціальні педагоги; почуття причетності кожного учасника семінару до важливої справи формування гармонійної особистості здобувача освіти Нової української школи, сучасної української держави.

10 грудня 2019 року в Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та 17 грудня 2019 року в Геронимівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проведено фінальні спортивні змагання з волейболу серед юнаків та дівчат у залік 27 Спартакіади школярів.

У спортивних випробуваннях взяли участь 8 команд закладів освіти Черкаського району. У цікавій, напруженій боротьбі серед юнаків перше місце здобула команда Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге – Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, третє – Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Серед дівчат перше місце виборола команда Геронимівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, друге – Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, третє – Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Попереду обласні змагання. Побажаємо командам юнаків Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дівчатам Геронимівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів успішно виступити на випробуваннях обласного рівня.

17.12.2019 на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся Перший обласний Форум благодійників, у якому взяли участь учні Худяківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради, Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради, Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради, Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Руськополянської сільської ради, Будищенської, Мошнівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Під час заходу відбулася презентація волонтерських загонів. Черкаський район представляв рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За підсумками роботи, рій було нагороджено подякою Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за активну благодійну діяльність.

У рамках Форуму учасники виготовляли іграшки-обереги «Янгол», які передали  члену координаційної ради учасників АТО в Черкаській області Кутньому О.В. для вручення захисникам України.

Лідерами обласної Ліги Старшокласників ініційовано Акцію «Книга добра».

 

 

 

На базі Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум за темою: «Моя Батьківщина – Україна», в якому взяв участь завідувач туристсько-краєзнавчим відділом Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості Журило Анатолій Мефодійович. Під час семінару було підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя батьківщина – Україна» та нагороджено переможців. За результатами конкурсних випробувань робота вихованців турклубу «Альта» «Ще як не були ми козаками» виборола І місце (керівник Журило Анатолій Мефодійович).

У рамках заходу Журилом Анатолієм Мефодійовичем презентовано досвід роботи щодо проведення краєзнавчих досліджень за допомогою різних джерел, напрямків, несподіваних знахідок.

16 грудня 2019 року на базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Учасників конкурсу тепло привітали господарі та вручили їм пам’ятні сувеніри.

У рамках конкурсу проведено оцінювання навчальних досягнень із базових дисциплін (написання контрольних робіт) та захист робіт конкурсантів.

На розгляд журі представлено науково-дослідницькі роботи в 17 секціях 8 наукових відділень. Члени журі відзначили різноманітність тематики та практичну спрямованість робіт, уміння більшості конкурсантів презентувати їх, робити висновки на основі експериментальних досліджень.

Після детального опрацювання результатів І етапу роботи переможців буде подано для участі у ІІ (обласному) етапі конкурсу, який відбудеться у січні-лютому 2020 року.

На базі Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар із питань організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2019-2020 навчальному році в закладах освіти області. У семінарі взяли участь педагогічні працівники Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради, Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Руськополянської сільської ради, Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Червонослобідської сільської ради, Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради, Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У рамках семінару заступник директора з виховної роботи Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Марина Леонідівна поділилась досвідом участі у Всеукраїнському зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Школі джур козацьких» (середня вікова група). Педагог-організатор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мавренкова Юлія Павлівна поділилася досвідом роботи з питання: «Алгорим створення та реєстрація куреня. Організація діяльності куреня в закладі освіти». Педагоги Лазаренко Марина Леонідівна та Мавренкова Юлія Павлівна були нагороджені подяками Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації  за вагомий внесок у справу національно-патріотичного виховання дітей та молоді, багаторічну сумлінну працю з розвитку Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та якісну підготовку рою до Всеукраїнського Збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школи джур козацьких, а рій «Кіборги» - дипломом Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за участь у Школі джур козацьких.

Під час семінару було обговорено проект умов проведення обласного етапу гри та умови проведення І регіонального (заочного) етапу Конкурсу звітів про роботу роїв молодшої вікової групи.

У Першій міській гімназії Черкаської міської ради відбувся семінар практикум учителів хімії. У заході взяли участь вчителі із 16 закладів загальної середньої освіти. Гостинно та тепло зустрів директор закладу Саєнко Сергій Іванович. Під час екскурсії освітнім закладом ознайомив педагогів із матеріальною базою, ваговими здобудками.

Учитель хімії Радько Ірина Анатоліївна презентувала сучасне навчальне обладнання та прилади, які використовує на уроках хімії. У ході майстер-класу вчителі, виконуючи практичні завдання, а саме: визначення температури горіння свічки («Будова полум’я», 7 клас); розчинення речовин у воді («Розчини», 9 клас); вимірювання електропровідності дистильованої води та розчину питної соди («Розчини», 9 клас); вимірювання pH дистильованої води та розчину амоній броміду / калій гідроксиду («Розчини», 9 клас; «Гідроліз солей», 11 клас) мали змогу власноруч попрацювати із сучасним цифровим обладнанням.

Захід сприяв підвищенню цифрової компетентності учителів хімії.

У перші зимові дні відбувся виїзний семінар-практикум для заступників директорів із виховної роботи до Чигиринського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 імені Богдана Хмельницького Чигиринської міської ради із теми: «Національно-патріотичне виховання сучасного здобувача освіти».

Привітали учасників семінару начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Чигиринської міської ради Синяков Віталій Федорович та завідувач методичного кабінету Міхно Олена Петрівна. Із системою роботи закладу, участі у проєктній та інноваційній діяльності ознайомила присутніх директор закладу Мірошніченко Тетяна Іванівна. Заступник директора із виховної роботи Коцуренко Оксана Іванівна презентувала систему виховної роботи. Під час семінару-практикуму заступники директорів із виховної роботи взяли участь у майстер-класах із елементами STEM-освіти, які провели вчитель фізики Попович Таїсія Іванівна та вчитель хімії Федоріна Віта Іванівна.

Педагоги відвідали музей Богдана Хмельницького. 

Поїздка сприяла вивченню кращого досвіду колег та міжособистісному спілкуванню.

У рамках Всеукраїнського тижня права 12 грудня 2019 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся ІІІ етап конкурсу на краще есе «Кожен із нас Президент…» серед учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Черкаси та Черкаської області. Конкурс організовано кафедрою державно-правових дисциплін навчально-наукового інституту економіки і права Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Вітаємо Купрієнка Владислава, учня 11 класу Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради Черкаської області, який став переможцем та отримав гран-прі конкурсу і його наставника – вчительку зарубіжної літератури Величко Світлану Володимирівну!

Завершився щорічний Всеукраїнський конкурс філософського есе, приурочений до відзначення Всесвітнього Дня філософії для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, а також ліцеїстів, студентів коледжів і професійно-технічних училищ. Його організувала й провела кафедра культурології та філософії НУ «Острозька академія».

151 учасник із 20 областей України надіслав свої роботи. ІІ місце отримала Підкошена Дарія, учениця 10 класу Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ №2 Руськополянської сільської ради. Вона отримає цінний приз та диплом, а її есе скоро з’явиться в окремій збірці й стане доступним для прочитання.

Члени журі виділили есе Шапран Анни, учениці 10 класу Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ №2 Руськополянської сільської ради, вона буде відзначена грамотою за непересічні думки.

У двадцятку кращих есе увійшла робота Терещенко Руслани, учениці 11 класу Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ №2 Руськополянської сільської ради.

Ці перемоги дівчата здобули завдяки старанній роботі вчительки зарубіжної літератури Чередніченко Лідії Іванівни. Така співпраця творчого наставника й обдарованої дитини завжди приносить успіх!

 

 

11 грудня 2019 року на базі позашкільного закладу освіти “Багатопрофільний молодіжний центр” Черкаської міської ради відбувся методичний міст між керівниками гуртків Центру та вихователів груп подовженого дня закладів загальної середньої освіти за темою: Формування мистецьких компетентностей через декоративно-прикладне мистецтво в умовах роботи групи подовженого дня”.

Із вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Теплюк Людмила Олександрівна.

Вихователі груп подовженого дня взяли активну участь у майстер-класах: “Виготовлення ляльки-мотанки із серветок”, “Виготовлення новорічного намиста” (валяння) та “Виготовлення іграшки-талісману” (робота із солоним тістом).

Учасники методичного заходу відвідали виставку робіт вихованців Центру “Новорічний калейдоскоп”.

Зустріч пройшла в затишній атмосфері добра, гарного настрою та незабутніх вражень!

У кінці листопада 2019 року на базі дошкільного навчального закладу «Вербиченька» села Березняки відбувся семінар-практикум для вихователів дітей груп раннього віку Черкаського району «Розвиток дітей раннього віку від А до Я в умовах НУШ».

Учасників заходу привітала завідувач дошкільного навчального закладу Шафікова Олена Олексіївна, яка підкреслила, що основа майбутньої особистості закладається у ранньому віці. Знання та уміння, набуті в дитинстві, – це коріння, і чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті.

Під час засідання присутні мали змогу ознайомитись із роботою вихователя Коротун Ніли Іванівни, яка поділилась досвідом із питаннястворення належних умов для розвитку дошкільнят раннього віку в умовах Нової української школи.

Вихователь дошкільного навчального закладу «Лісова казка» Максименко Олена Олександрівнапід час презентації «Педагогіка партнерства», висвітлила нетрадиційні форми роботи з батьками дітей раннього віку, акцентуючи, на вимогі часу щодо тісного партнерства з батьками.

Вихователь дошкільного навчального закладу «Вербиченька» Малюх Тетяна Миколаївна провела диспут і винесла на обговорення питання «Гаджети для дитини: за і проти». Педагоги шукали золоту середину з використання медіа-пристроїв, визначили переваги та ризики у їх використанні.

Учасники семінару виявили неабияку активність, демонстрували теоретичні знання та практичні вміння, що дало можливість напрацювати колективне бачення розв’язання проблеми, що розглядалась.

На базі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради за участі волонтерів Корпусу Миру США в Україні Sarah Mosca, Charlay Bibin та Raisa Alstodt відбувся практикум для вчителів із проблеми: «Інноваційні форми роботи на уроках англійської мови при вивченні традицій України та США».

Зустріч розпочалася із майстер-класу «Icebreakers». Потім педагоги переглянули відео «American Christmas Education», ознайомилися із новим вокабуляром, фото та музичними файлами, обговорили особливості святкування зимових свят у США та Україні. У ході роботи ознайомлено всіх із особливостями святкування Дня Святого Миколая, Днем подяки.

Представники Корпусу Миру зацікавили вчителів написанням різножанрових різдвяних історій та карток. Актуальним було і коло «I’m decorating for Christmas».

Учасники зібрання розмірковували над тим, яким має бути сучасний учитель, та записали обіцянки своїм учням на червоних аркушах паперу у вигляді сердечок.

Наприкінці зустрічі вчителі подякували волонтерам за цікавий практикум та ідеї, які вони із задоволенням будуть реалізовувати на своїх уроках.

На базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» для педагогічних працівників області відбувся освітній коучинг «Панорама інновацій професійного розвитку педагогічних працівників Черкащини в контексті Нової української школи».

З вітальним словом до учасників освітнього коучингу звернувся директор Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністраціїДанилевський Валерій Вікторович, який зазначив, що інноваційні технології, практики, методики, які пропонують науково-педагогічні працівники інституту різним категоріям педагогів області для підвищення їхньої кваліфікації вирізняються різноманіттям форм та методів розвитку фахової компетентності. Ректор інституту Чепурна НаталіяМиколаївна у виступі перед присутніми звернула увагу на індивідуальну освітню траєкторію педагога, що формується з урахуванням його здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду, ґрунтується на виборі педагогічним працівником видів, форм і темпу здобуття післядипломної освіти, суб’єктів освітньої діяльності та запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін і рівня їх складності, методів і засобів навчання.

Педагоги Черкаського району були активними учасниками означеного заходу. Вони відвідали такі інтерактивні форми професійного розвитку, як педагогічний дайджест, методичну палітру, палітру гри, майстер-клас, тренінг, практикум, психологічний практикум, інтерактивну освітню студію, педагогічний вернісаж тощо.

         Крім того, у рамках заходу за підсумками дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня за темою: «Реалізація педагогічної системи самопізнання і особистісно-професійного самовдосконалення в педагогічній практиці» відзначено Геронимівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради.


На базі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Червонослобідської сільської ради відбулося засідання творчої групи вчителів трудового навчання з проблеми: «Формування проєктно-технологічної компетентності учнів на уроках трудового навчання». Керівник творчої групи Науменко Тетяна Павлівна, вчитель Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради, запропонувала учасникам створити кейсгру з теми: «Обʼємна м’яка іграшка».

Під час засідання учасники творчої групи обговорили план роботи та розподілили творчі завдання між собою.

Бажаємо творчого натхнення педагогам у подальшій кропіткій, але творчій роботі!

Перемикач версій