18 жовтня 2018 року у рамках міжрегіональної співпраці бібліотекарі закладів загальної середньої освіти Черкаського району та м.Черкаси були активними учасниками виїзного семінару за темою: «Освітнє краєзнавство. Михайло Максимович. Григорій Сковорода», який відбувся на базі Богуславецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» ім.М.О.Максимовича та Коврайсього НВК «ЗОШ I-III ступенів - ДНЗ» ім.Г.С.Сковороди Золотоніської районної ради Черкаської області.

    Організаторами семінару були заступник завідуючої методичним кабінетом м.Черкас Хижняк Тамара Василівна та методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна.

   Село Богуславець – місце народження видатного вченого-енциклопедиста, філософа і просвітника, поета й фольклориста, першого ректора Київського університету ім. Св.Володимира – Михайла Олександровича Максимовича, який писав: «Богуславець... Моя маленька батьківщина... Багато є красивих місць на землі, але тягне мене сюди». У закладі функціонує музейна кімната М.О.Максимовича, якою опікуються вихованці закладу та заступник директора з навчально-виховної роботи Москаленко Тетяна Миколаївна, яка і провела незабутню екскурсію. Основу музейної колекції складають археологічні знахідки з місця колишньої садиби Тимківських, фотоматеріали з Прохорівки, виставка творів про Михайла Максимовича. Музейну кімнату відвідали гості зі США, Великобританії, Росії, Києва, Львова, Харкова, Умані, Черкас, Кіровограда, Переяслав-Хмельницького, Золотоноші. Жителі села турботливо ставляться до збереження історико-культурної спадщини про свого великого земляка. Щороку, починаючи з 2001 року, самовіддана і безкорислива праця краєзнавців-дослідників історико-культурної спадщини Черкащини відзначається премією імені Михайла Максимовича, засновниками якої є обласна рада і обласна державна адміністрація.

     Побували бібліотекарі і у Коврайському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» ім. Г.С. Сковороди Золотоніської районної ради.

     Із 1754 року по 1759 рік у с.Ковраї жив видатний філософ-просвітитель Г.С.Сковорода. Тут він написав низку віршів до своєї славнозвісної збірки «Сад божественних пісень», заклав основи своїх філософської та педагогічної систем. У селі встановлено погруддя мислителя, відкрито меморіальну дошку на будівлі школи.

    Учасники зібрання оглянули виставку «Григорій Сковорода і сучасність», відвідали зразковий музей Г.С. Сковороди. Директор Коврайського НВК Різник Людмила Леонідівна та учні-екскурсоводи розповіли присутнім про Коврайський період життя і творчості філософа.

     Отже, багата Черкащина видатними особистостями!

     Вивчайте краєзнавство і досліджуйте невідомі сторінки історії рідного краю!

 

Перемикач версій