Педагоги  закладів дошкільної освіти району взяли участь у семінарі-практикумі на тему: «STEM – освіта у закладах дошкільної освіти: граємо, розвиваємо, навчаємо». Семінар відбувся 25 жовтня 2018 року  на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

      Педагоги обговорили питання  STEM – освіти як фактора розвитку здібностей і обдарованості дітей старшого дошкільного віку. Суть та головні тези виклали завідувач відділу дошкільного навчання КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» Сіренко А.Є. та завідувач навчально– тренінгового центру STEM – освіти КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» Зоря Ю.М. Цікавим та пізнавальним було відео-презентація про історію виникнення та шляхи впровадження STEM – технології в заклади освіти. Дуже важливим у роботі з даною технологією є психолого - педагогічний супровід пізнавального розвитку здібностей дітей старшого дошкільного віку. З ним ознайомила присутніх завідувач кафедри психології КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» Коновальчук В.І.

      Учасники семінару мали змогу на  практиці вправлятися у використанні технології  STEM – освіти. Під керівництвом методиста відділу дошкільного навчання КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» Ванько К.І. проведено майстер-класи з дослідницької діяльності на розвиток креативного мислення та ігрової діяльності з використанням Лего – конструктора на вміння утримувати інформацію, творчо мислити та експериментувати.         

         Педагоги - дошкільники переконані, що освіта сучасних дітей вимагає нових підходів та використання новітніх методик і технологій. STEM – освіта одна з них. Вона є цікавою та ефективною, так як вчить дітей уважно слухати завдання, чітко відповідати на запитання, утримувати в пам’яті інформацію, зосереджуватись, мислити творчо та креативно, швидко реагувати на виклики, керувати емоціями, використовувати на практиці набуті знання.  Це саме ті ключові компетентності, які закладаються сьогодні в Нову українську школу (НУШ). Педагоги ЗДО тісно співпрацюють із вчителями початкової ланки ЗЗСО і в рамках наступності «дитячий садок – школа»  використовують STEM – технології в освітньому процесі.

            Через гру розвиваємо, навчаємо і виховуємо наших дошкільників!

 

Перемикач версій