До міста Черкаси завітав український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч, перший заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний. На зустрічі, яка відбулася 28.04.2016 на базі  комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради Черкаської області», були присутні педагоги і бібліотекарі шкіл Черкаського району. Володимир Федорович розповів про своє життя і творчість, прочитав власні поезії та презентував нові книги, а  також подарував частину привезених книг присутнім.

19 квітня 2016 року на базі Кумейківської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів фізичної культури на тему: «Розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей учнів на уроках легкої атлетики».

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна ознайомила учителів із Указом Президента України від 09.02.2016 №42 «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» та планом заходів відділу освіти щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності школярів.

Учителі району відвідали відкритий урок фізичної культури у 9 класі з теми: «Легка атлетика» (вчитель Усик Олег Михайлович). Високоефективний урок дав змогу учасникам семінару засвоїти методику виконання вправ, які  розвивають швидкісно-силові якості та рухові здібності школярів.

На практичному занятті «Майстерня рухової активності» учасники семінару відпрацьовували види естафет, що сприяють засвоєнню вивченого матеріалу з модулів програми фізичної культури в школі. Командна гра між учителями району показала високий рівень умінь та навичок педагогів, була  яскравою та результативною.


16.04.2016 відбувся обласний етап Чемпіонату України з пішохідного туризму серед учнівської молоді. Черкаський район представляла команда Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник Вовченко О.В.). За результатами випробувань команда на дистанції «Командна смуга перешкод» 2-го класу посіла І місце.

Вітаємо керівника команди, юних туристів із перемогою та бажаємо нових досягнень, перемог, цікавих змагань та приємних вражень!

 

Із  метою ознайомлення школярів із професією пожежного та у зв’язку з відзначенням 30 – х роковин Чорнобильської катастрофи  22 квітня  2016 року  учні 5, 9 класів Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів завітали до  Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Діти давно мріяли подивитися, де ж навчаються майбутні рятувальники.

Цікаву та змістовну екскурсію для гостей провели представники ради курсантсько-студентського самоврядування. Учні ознайомилися з музеєм інституту, навчальним корпусом, курсантським гуртожитком та сучасною їдальнею, аудиторіями, бібліотекою, навчальною пожежно-рятувальною частиною та базою газодимозахисної служби.

Біля монумента Героям Чорнобиля курсанти розповіли про хоробру та відважну професію, ознайомили із героїчною історією навчального закладу.

Школярі оглянули техніку та спорядження навчальної пожежно-рятувальної частини, а також змогли приміряти бойовий одяг справжнього рятувальника,  потримати пожежний рукав, по якому під час локалізації вогню подається вода, одягли протигаз. Рятівники продемонстрували спецодяг, розповіли про ті надзвичайні події, з якими їм прийшлося зустрітись у реальному житті.

Діти із захопленням взяли участь в екскурсії, зробили багато фотографій на згадку, а дехто з них уже подумки уявив себе майбутнім рятувальником.

Учні подякували організаторам тематичної екскурсії за  незабутні враження.


21.04.2016-22.04.2016 на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України імені І.Момота відбулися навчально-польові збори із юнаками, які закінчували вивчення предмета «Захист Вітчизни». Протягом двох днів проживання та навчання у навчальному центрі 136 учнів вправлялися у стрільбі, вивчали особливості військової справи, знайомилися з військовою технікою. Учні відвідали центральний музей державної прикордонної служби України, ознайомилися з історією створення прикордонної служби України.

На  урочистостях із нагоди закриття зборів прозвучали привітання та настанови від голови Черкаської районної ради Собка Олексія Петровича та начальника відділу освіти Григорчук Людмили Василівни. Учні, які виявили найкращі знання,  нагороджені грамотами відділу освіти.


21 квітня 2016 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання Школи молодого та малодосвідченого вчителя біології та хімії.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна разом із молодими фахівцями опрацювали форми нестандартних уроків та їх психологічні особливості.

Проведено методичний практикум щодо написання нестандартного конспекту уроку.

Педагоги відвідали бінарний урок (хімія + біологія) у 10 класі з теми «Біологічна роль металічних елементів», який підготували вчителі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Носаєва Ірина Петрівна (біологія) і Шупліна Оксана Олександрівна (хімія), та ознайомилися з методикою і структурою його проведення.

Учитель географії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тарасенко Зоя Віталіївна провела позакласний захід серед учнів 5-11 класів брейн-ринг з теми «Пізнаємо природу».

Під час засідання круглого столу Школи молодого вчителя її керівник, вчитель біології Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Ткаченко Людмила Володимирівна обговорила відвідані заходи, зробила аналіз роботи Школи та провела анкетування молодих учителів.


19 квітня 2016 року в дошкільному навчальному закладі «Днівпряночка» села Червона Слобода відбувся ХХ ювілейний шашковий турнір «Золота дамка – 2016». У ньому взяли участь дошкільники старшого віку – хлопчики та дівчатка.

У запеклій боротьбі діти проявили витримку, наполегливість, цілеспрямованість та жагу до перемоги. За змаганнями із зацікавленістю спостерігали гості турніру: батьки вихованців та діти старших груп.

Учасників оцінювали члени журі: завідувач дошкільного навчального закладу Канівець Віра Володимирівна, інструктор із фізичної культури Дорошенко Василь Васильович, вихователь-методист Білик Тетяна Анатоліївна та керівник музичний Цюра Віра Михайлівна. Учасники турніру грали за круговою системою – кожен із кожним.

Серед дівчаток перше місце здобула Аркалюк Тіна, ІІ – Гончаренко Аня, третє – Носаченко Аріна. Хлопці розділили місця таким чином: І – Осіпович Владислав, ІІ – Рижан Марк, ІІІ – Ступаренко Ігор.

Усі учасники змагань отримали велику насолоду від духу змагань та були нагороджені грамотами.

Шашковий турнір показав результати систематичної співпраці педагогів та батьків дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад у розвитку їх інтелектуального потенціалу.


У ході проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проведено благодійну акцію «Великодній сувенір воїнам АТО», у якій взяли участь 27 навчальних закладів району.

Для воїнів зібрано гостинці, написані вітальні листівки, передані дитячі малюнки тощо. Акцію проведено для того, щоб привітати воїнів-захисників із Великоднем та підняти їх бойовий дух, висловити подяку за мужність та героїзм, проявлений у боях.

Подарунки прийняли представники роти 90-го штурмового окремого батальйону старшина Івко Євгеній Віталійович та молодший сержант Мороз Вадим Анатолійович; підполковник Збройних Сил України, командир окремого автомобільного батальйону, учасник миротворчої операції в республіці Ірак Бабич Юрій Миколайович.

Активну участь у передачі подарунків воїнам взяли заступник директора школи з виховної роботи Гуля Віта Борисівна, педагог соціальний Константинова Леся Миколаївна та учні Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Дякуємо всім, хто долучився до благодійної акції!


15.04.2016 на базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь 24 рої. На її відкритті були присутні воїни, які захищали незалежність України в зоні АТО, волонтери та представники громадськості.

Під час гри школярі змагалися у конкурсах «Відун», «Рятівник» та «Впоряд». За результатами оцінювання перемогу виборов рій Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Мошногірські яструби», який представлятиме район на обласному етапі випробувань. ІІ місце посіли рої Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Білозірські побратими» та Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Нічні кажани»; ІІІ місце – рої Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Рось» та Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 «Браві чучупаки».

Конкурс вкотре довів, що наші учні виховуються у патріотичному дусі, володіють такими якостями як сила волі, наполегливість, шляхетність, любов до Батьківщини та відданість їй.

На завершення, всі учасники смакували кашу, що готувалася за старовинним козацьким рецептом на вогнищі.

Виносимо подяку педагогічному колективу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та її директору Майданік Наталії Вікторівні, сільському голові села Мошни Шкарбуті Богдану Вікторовичу, приватному підприємству «Фрау Марта», адміністраціям Черкаської районної лікарні та працівникам Будинку культури села Мошни за сприяння в організації та проведенні районного етапу гри.


На базі Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум із проблеми «Виховуємо громадянина-патріота України засобами художньої літератури».

Бібліотекар Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Крупенко Наталія Петрівна виступила з презентацією своєї роботи щодо проведення місячника Шкільних бібліотек.

Шкільні бібліотекарі за круглим столом обмінялися досвідом із питання: «Шляхи поповнення фондів шкільних бібліотек літературою щодо національно-патріотичного виховання».

Учасники семінару відвідали свято-подорож до світу казок «Посвята в читачі», яку підготували учні старших класів Білозірської школи І-ІІІ ступенів під керівництвом шкільного бібліотекаря для першокласників. Діти зустрілися із казковими героями, помандрували сторінками улюблених казок, розгадали літературний кросворд, переглянули фільм «Як створюється книжка», поспівали та потанцювали.

Голова районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів, бібліотекар Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чернецька Валентина Василівна розповіла про особливості заключного (обласного) етапу конкурсу «Книгоманія – 2016», який проходив на базі обласної дитячої бібліотеки для дітей.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 219-р «Про схвалення Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України», наказом Міністерства освіти і науки України від 11.03.2016 № 247 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017», наказами та листами Міністерства освіти і науки України щодо здійснення відбору підручників для учнів 8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Провела методичний інструктаж щодо роботи на Репозитарії сайту Міністерства освіти і науки України.

Шкільні бібліотекарі підготувалися до практичної реалізації нових завдань та виконання державних нормативних документів.


За результатами державної атестації Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено підсумкове засідання атестаційної комісії.

Начальнику відділу освіти Черкаської РДА Григорчук Людмилі Василівні та директору навчального закладу Яценко Катерині Миколаївні доведено до відома висновок про результати перевірки, яка проводилась із 14 березня по 01 квітня 2016 року відповідно до частини третьої статті 40 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, та позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, згідно з наказами відділу освіти Черкаської райдержадміністрації від 05.01.2016 № 4 «Про проведення атестаційної експертизи Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» та від 22.01.2016 № 17 «Про внесення змін до наказів відділу освіти».

Атестаційна експертиза показала, що трудовий колектив школи забезпечує реалізацію державної політики в галузі освіти, виконання вимог чинного законодавства, завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти України. Адміністрацією школи та педагогічним колективом проведена значна робота зі створення умов для здобуття повної загальної середньої освіти, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази школи, забезпечення санітарно-гігієнічного режиму та умов для збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу.


05 квітня 2016 року учні Дубіївської, Леськівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» зі шкільними бібліотекарями вкотре вирушили до Черкаської обласної юнацької бібліотеки імені Василя Симоненка на зустріч із українською письменницею Мариною Павленко, яка проходила під гаслом «Купаю очі в слові, як в росі».

Учні 7 класу вже знайомі з творчістю цієї письменниці, бо на уроках української літератури вивчають її твір «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських».

І ось Марина Павленко виступила перед юними читачами. Талановита, цікава, артистична, вона одразу ж заполонила серця дітей. Із захопленням і цікавістю учні слухали її розповіді та із задоволенням переглядали малюнки.

Багато цікавого дізналися діти про дитинство Марини Степанівни, її стосунки із сестрами та батьками. Життєві факти біографії лягли в основу багатьох творів.

Учні не лише почули живе слово митця, а й переглянули виставку її творів, яку підготували працівники бібліотеки.

Зустріч закінчилася, а дитячі серця наповнилися почуттями радості, піднесення та бажанням творити добро на землі.


У квітні 2016 року проведено зональні та фінальні змагання з футболу серед юнаків шкільного віку. В спортивних випробуваннях взяли участь 20 команд із загальноосвітніх шкіл району.

14 квітня 2016 року на стадіоні в селі Геронимівка проведено фінальні спортивні змагання, які визначили найсильніші футбольні команди району. У цікавій, напруженій боротьбі перше місце здобула команда Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (тренер Ненада Ігор Миколайович), друге – Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (тренер Канюка Юрій Михайлович), третє – Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (тренер Синчак Ольга Миколаївна).

Естафету змагань із футболу юнаки передали дівчатам, які готуються до районних випробувань у травні 2016 року.

12 квітня 2016 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у рамках обласної виставки педагогічних технологій «Освіта Черкащини – 2016» вихователем дошкільного навчального закладу «Вербиченька» села Березняки Тубільцівської сільської ради Малюх Тетяною Миколаївною проведено майстер-клас для слухачів курсів підвищення кваліфікації. Тема майстер-класу – «Паперопластика як засіб художньої продуктивної активності дошкільників».

Відомо, що папір – найбільш універсальний і доступний матеріал, із якого своїми руками можна створити оригінальний витвір мистецтва. Паперопластика – мистецтво художнього моделювання на площині об’ємних композицій або скульптур, які створюються завдяки високій пластичності паперу.

Педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів області ознайомились із історією виникнення паперових технік різних народів світу, з виробами у стилі об’ємної аплікації.

Під час практичної діяльності педагоги вправлялись у виготовленні поробок та ділилися власним досвідом із цієї теми.

12-14 квітня 2016 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася педагогічна виставка «Освіта Черкащини - 2016», присвячена популяризації кращого досвіду професійної діяльності працівників освіти області, впровадження новітніх технологій у педагогічну практику працівників освіти і науки України.

У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович, перший заступник голови обласної ради Тарасенко Валентин Петрович, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Данилевський Валерій Вікторович, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Чепурна Наталія Миколаївна, голова обкому профспілки працівників освіти і науки Жалдак Ольга Дем’янівна.

У рамках конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів освітяни Черкаського району підготували 52 серії (авторські відеофільми, розробки уроків, мультимедійні презентації, електронні посібники, дидактичні та наочні матеріали, тестові комп’ютерні програми, практичні та контрольні роботи, інформаційні довідники тощо).

Презентовано 45 друкованих авторських методичних розробок. Матеріали на виставку подано за такими напрямками: інноваційні технології національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, актуальні аспекти інклюзивної освіти, психологічний супровід регіональної системи освіти у контексті викликів сьогодення, роль дошкільної освіти у вихованні та соціалізації дитини тощо.

У рамках виставки відбулася методична сесія для завідувачів методичних служб області з теми: «Організаційно-педагогічні умови діяльності методичної служби щодо створення простору педагогічної культури для учасників навчально-виховного процесу». Крім того, у проведенні майстер-класів, засіданні творчих груп взяли участь учителі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тарасенко Зоя Віталіївна, Носаєва Ірина Петрівна, Яковенко Лариса Віталіївна, Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Підгора Ніна Вікторівна, Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Савісько Євгенія Олександрівна, вихователь дошкільного навчального закладу «Вербиченька» села Березняки Малюх Тетяна Миколаївна.

З метою належної підготовки до виставки значну роботу провели методисти районного методичного кабінету, керівники навчальних закладів, педагоги, які не байдужі до розвитку освіти Черкаського району.

Приємно, що за ефективну популяризацію досягнень освітян регіону, активне сприяння участі навчальних закладів у міжнародних і всеукраїнських виставках-презентаціях, а також за високий рівень виставкової експозиції відділ освіти Черкаської райдержадміністрації та районний методичний кабінет відзначено Дипломом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації «Лідер освіти Черкащини». Вітаємо з відзнакою!


У дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки стало доброю традицією 01 квітня проводити День бантика. Його з нетерпінням чекають не тільки діти, але й батьки та педагоги.

Зранку працівники закладу, прикрашені бантиками, зустрічали дітей, що створило в малюків радісний настрій. Родзинкою святкового дрес-коду дітей були барвисті різнокольорові бантики. Ними були прикрашені зачіски, головні убори, рукава кофтинок, взуття, пояси.

До свята кожна вікова група готувала малюнки та аплікації. Діти старшої групи виготовляли бантики для ляльок зі старих речей під девізом: «Старим речам – нове життя».

Ведуча свята музичний керівник Надія Огурцова разом зі своїми помічниками-клоунами Кльопою та Капризулькою (вихователі Наталія Василина та Оксана Пустовалова) проводили конкурси, завдання-сюрпризи, ігри з бантиками: «Порахуй, скільки бантиків», «Хто швидше зав’яже бантик», «Веселі вершники» та інші. А ще діти співали, танцювали, розповідали веселі гуморески.

Свято подарувало багато усмішок, залишило в спогадах дітей найяскравіші враження, зарядило радістю та позитивним настроєм. На згадку малюки нагороджені медалями у визначених номінаціях.


Уже декілька років поспіль у дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки навесні традиційно проводиться Тиждень психології, що проходить із нагоди Всеукраїнського дня психолога.

Цього року він проходив із 04.04.2016 по 08.04.2016, мета якого – створення позитивного емоційного клімату в дитячому та в педагогічному колективах, розвиток уміння організації парної та групової роботи, співпраці, підвищення рівня психологічної культури педагогів. Проведення тижня – цікавий, творчий процес. У ході тематичного тижня практичний психолог Олександра Атамась використовувала не тільки традиційні форми роботи, але й різноманітні акції, ігри, тренінги, конкурси, інтерактивні заняття із вихованцями та педагогами.

На початку тижня для всіх учасників навчально-виховного процесу проводилась акція «Посмішка». Під час прогулянок із дітьми було організовано рухливі ігри, спрямовані на зближення дітей та вихователів.

Із наймолодшими вихованцями проведені розвивальні заняття із елементами арт-терапії «Сонце в моїх долоньках» та «В гостях у казки». Із дітьми середньої групи – психологічні паузи «Ромашка радості», «Чарівний промінчик» та міні-тренінг «Дружба» з метою розвитку навичок спілкування, дружніх відносин між дітьми.

Для дітей старшої групи проведена бесіда про толерантне ставлення до оточення (перегляд мультфільму «Усмішка»), гра «Подорож до зоопарку», під час якої діти відгадували загадки та виконували різноманітні завдання для розвитку пам’яті, мислення, уваги.

Вихователі взяли активну участь у психологічному тренінзі «Розвиток творчих здібностей» та майстер-класі «Малювання кавою».

Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі. Він пройшов у режимі діалогу – цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримали корисну інформацію та позитивний настрій.


Із початку військових дій на сході України всі працівники, вихованці та батьки дошкільного навчального закладу «Веселка» села Байбузи неодноразово допомагали воїнам АТО, надаючи продукти харчування та товари першої необхідності. Разом із працівниками школи виготовили 2 маскувальні сітки та передали їх волонтерам. Зібрали продукти харчування: картоплю, яблука, сало, домашню консервацію.

Волонтери – часті гості дошкільної установи. Під час зустрічей вони розповідають малюкам про будні бійців у зоні АТО та демонструють фото з передової. Діти, в свою чергу, передають свої малюнки воїнам-захисникам, щоб підтримати бойовий дух та підняти їм настрій.

Колектив ДНЗ «Веселка» отримав від начальника Черкаського гарнізону, військового комісара Черкаського ОВК Курбета Є.О. Подяку за високий патріотизм, вагомий внесок у матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та підтримання обороноздатності держави.

Діти, їх батьки та колектив дошкільного навчального закладу мріють про мир у нашій країні та безхмарне небо. Вони обіцяють не зупинятись і надалі продовжувати підтримувати наших солдат.


У перші дні квітня на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося тренінгове заняття з патріотичного виховання, який провела заступник директора з навчально-виховної роботи Богуславецького навчально-виховного комплексу імені М.Максимовича Золотоніської районної ради, Заслужений вчитель України Москаленко Тетяна Миколаївна.

У рамках заходу заступники директорів шкіл із виховної роботи та вчителі історії обмінялися думками щодо методів і форм удосконалення патріотичного виховання учнівської молоді. Учасники тренінгу створили власні творчі проекти, моделювали шляхи вирішення проблемних ситуацій, запропонованих тренером.

Зустріч пройшла в атмосфері мобільності та доброзичливості. Педагоги району ознайомилися з кращим перспективним досвідом колег-однодумців Золотоніського району. Дякуємо Тетяні Миколаївні за співпрацю!


У теплі весняні дні у будинках культури сіл Худяки та Червона Слобода відбувся районний етап фестивалю-конкурсу «Мистецький дивокрай Черкащини», в якому взяли участь більше ста учасників. Творчу майстерність презентували виконавці та колективи загальношкільних і позашкільних навчальних закладів.

Під час фестивалю більшість конкурсантів продемонстрували високий рівень майстерності у вокальному, хореографічному та театрально-драматичному мистецтві.

Переможці районного етапу візьмуть участь в обласному Святі творчості, який відбудеться у травні 2016 року в м.Черкаси.

Дякуємо керівникам гуртків і вчителям, які підготували виступи школярів відповідно до актуальних тем сьогодення: любов до України, повага до батьків, щасливе дитинство, мирне небо над головою, світ без війни. Бажаємо учасникам творчих успіхів і перемог!


Перемикач версій