Протягом 25-27 квітня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» працювала ХХІІ обласна педагогічна виставка «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2017». В урочистій церемонії відкриття взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович, перший заступник голови обласної ради Тарасенко Валентин Петрович, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Данилевський Валерій Вікторович, заступник начальника   Управління освіти і науки облдержадміністрації Сімушина Оксана Іванівна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Чепурна Наталія Миколаївна, проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б.Хмельницького Корновенко Сергій Валерійович, представники органів управлінь освіти та методичних кабінетів.

На виставці були презентовані матеріали з таких напрямків педагогічної діяльності: формування ключових компетентностей учнів у контексті концептуальних засад реформування середньої освіти «Нова українська школа», сучасні методики реалізації компетентнісного підходу у початковій освіті, перспективний досвід управлінської діяльності керівників навчальних закладів, інноваційні технології патріотичного та військово-патріотичного виховання, актуальні аспекти розвитку інклюзивної освіти, навчання і виховання дітей із особливими потребами, роль дошкільної освіти у вихованні та соціалізації дитини тощо. Освітяни району представили 56 комплектів серій цифрових ресурсів та 44 навчально-методичні посібники. Майже 200 осіб із району відвідали обласну виставку з метою вивчення передового педагогічного досвіду.

За високий науково-методичний і художньо-естетичний рівень виставкової експозиції відділ освіти та районний методичний кабінет відзначено пам’ятною відзнакою «Імідж освіти Черкащини». Вітаємо всіх із нагородою та зичимо нових досягнень на освітянській ниві!


Протягом 14-25 квітня 2017 року в загальноосвітніх навчальних закладах проходив шкільний етап Всеукраїнського конкурсу стінгазет «Екологія починається з мене!» під гаслом:  «Сформуємо національну культуру чистоти разом!». Організаторами конкурсу були громадська організація «Let’s do it, Ukraine» та Міністерство освіти і науки України. Мета конкурсу: сприяти підвищенню інтересу до вивчення екології та формуванню національної культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля. Підведено підсумки районного етапу означеного конкурсу. Кращі роботи, на думку журі, відібрано і надіслано до Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

Чекаємо на результати, дякуємо всім за участь у конкурсі!


В актовій залі Черкаської районної державної адміністрації проведено інструктивно-методичні наради для керівників навчальних закладів, заступників директорів із навчально-виховної роботи та виховної роботи, у ході яких підведено підсумки різних напрямків навчально-виховного процесу, обговорено актуальні питання щодо завершення навчального року та проведення державної підсумкової атестації, оздоровчої кампанії, організації методичного супроводу проходження випускниками зовнішнього незалежного оцінювання. Педагоги глибоко проаналізували результати участі учнівських команд в обласних етапах Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, районному конкурсі юних авторів «Тарасовими шляхами», фестивалях дружин юних пожежників та «Мистецький дивокрай Черкащини».  Доведено до відома наказ Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017». Визначено перспективи розвитку інклюзивного навчання в загальноосвітніх школах, підведено підсумки атестації педагогічних працівників у 2017 році.   Заступники директорів із виховної роботи зустрілися із заступником начальника сектора ювенальної превенції Черкаського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області Деміцьким Олександром Петровичем, який акцентував увагу на профілактиці правопорушень серед учнівської молоді та недопущенні проявів суїцидальної поведінки  серед підлітків.

Керівникам навчальних закладів є над чим працювати, щоб покращити якість  освітніх послуг!

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.  У 2017 році Всесвітній день охорони праці буде проводитися під гаслом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». МОП спрямувала свою діяльність саме на підвищення інформованості щодо нещасних випадків і захворювань, які пов’язані з виконанням трудових обов’язків. Систематизація даних про нещасні випадки на виробництві має важливе значення для профілактики та їх запобігання. Цього року у загальноосвітніх навчальних закладах  із нагоди відзначення Дня охорони праці проведено конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Ціллю заходу є привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до проблем у сфері охорони праці. Оргкомітет конкурсу переглянув величезну кількість дитячих малюнків та визначив переможців. У ході наради директорів навчальних закладів відділення виконавчої дирекції ФССНВ України в Черкаському районі нагородило грамотами і призами ученицю 10 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Дяченко Вікторію (вчитель Чикаленко Р.В.), учня 5 класу Байбузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Калюжина Назара (вчитель Стадник Л.М.), ученицю 7 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Ющенко Софію (керівник Деркач Л.М.). Кращим навчальним закладом визнано Степанківську ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Яценко К.М.)

Відбулося чергове засідання Школи молодого спеціаліста психологічної служби з найскладніших питань оформлення статистичного звіту за навчальний рік. Особливу увагу на засіданні було приділено аналізу професійної діяльності за кожним напрямом роботи у відповідності до планів роботи кожного спеціаліста психологічної служби. Методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна наголосила на актуальних питаннях профілактики негативних явищ серед дітей та учнівської молоді на сучасному етапі, а саме: недопущення агресії в дитячому середовищі, профілактика тиску та фізичного насилля в родинах, запобігання суїцидальних ризиків, залучення дітей групи ризику до позаурочної розвивальної діяльності в шкільних соціально-психологічних театрах.

Важливим кроком до популяризації діяльності практичного психолога та соціального педагога є проведення Тижня спеціаліста психологічної служби в школах та дитячих дошкільних закладах району.


У Черкаському районі підбили підсумки І етапу Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху». Цей конкурс проводиться з метою привернути увагу суспільства до проблем безпеки дорожнього руху, формування в дітей навичок поведінки на вулично-дорожній мережі, дбайливого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, виховання свідомого ставлення до неухильного виконання правил дорожнього руху. Дитина змалку повинна усвідомлювати, що порушувати правила дорожнього руху, не можна. Цього року вихованці дошкільних навчальних закладів та учні загальноосвітніх шкіл надзвичайно активно долучились до конкурсу. Кращі роботи, на думку журі, відібрано і надіслано до Головного управління національної поліції у Черкаській області для визначення переможців. 19 квітня 2017 року начальник Головного управління національної поліції Лютий Валерій Васильович нагородив переможців грамотами та призами, серед яких були вихованці ДНЗ «Троянда» с.Червона Слобода Кіра і Карина Куртові. Маленькі дівчата посіли перше місце в першій віковій групі. Їх роботи надійдуть на розгляд журі до Національної поліції України. 


У м.Київ відбувся І Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства», діти яких є учасниками науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Черкаський район представляла Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, яка є єдиною в районі, що впроваджує інноваційний проект. Організатори форуму запросили керівників навчальних закладів, представників батьківської громадськості та науковців. У заході взяли участь директор школи Завалко Тетяна Анатоліївна та мама учня 1-А класу Бузівська Юлія Миколаївна.

Делегація Черкаської області відвідала Київський ліцей №144 імені Г.Ващенка Солом’янського району. На базі ліцею відбулося засідання круглого столу, під час якого учасники обговорили пріоритетні питання співробітництва родини й школи щодо створення та забезпечення сприятливих умов для розвитку, навчання та виховання учнів у класах, які працюють за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України». За відкритим мікрофоном всі висловили свою думку щодо найважливіших питань: «Як виховати успішну та щасливу дитину: напрями взаємодії батьків і школи?», «Домашні завдання: якими вони мають бути в науково-педагогічному проекті «Інтелект України?». Свою роботу форум продовжив у Київському Палаці дітей та юнацтва, де відбулася дискусія за темою: «Виховання успішної та щасливої дитини: напрямки взаємодії батьків і школи». Тож із впевненістю можна погодитися з головним гаслом проекту: «Зібратись разом – це початок, триматись разом – це прогрес, працювати разом – успіх!»

 

Саме сьогодні доля кожної нації, світової спільноти залежить від рівня громадянської свідомості людини, її відчуття належності до рідної землі, народу. Тож і не дивно, що зараз, як ніколи, є актуальним питання патріотичного виховання у контексті духовного розвитку особистості. У Чорнявському навчально-виховному комплексі відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів старших груп дошкільних закладів із проблеми: «Формування у дошкільників основ національної свідомості і почуття власної гідності». До уваги учасників заходу було запропоновано перегляд заняття «Казка вчить, як у світі жити». Вихователь Ворона Вікторія Миколаївна широко застосувала інтерактивні ігри, пошуково-дослідницьку діяльність та завдання творчого характеру з метою формування почуття власної гідності маленького громадянина.

Крім того, вихователь Холодовська Наталія Петрівна представила презентацію «Патріотичне виховання в системі дошкільної освіти», під час якої продемонструвала використання методів та прийомів виховання свідомих громадян країни на засадах культури рідного народу. Практичний психолог Дула Олена Анатоліївна провела тренінг із педагогами. Творчо пройшла робота у групах. Учасники визначили завдання з патріотичного виховання дошкільників відповідно до змісту кожної освітньої лінії у різних вікових групах. Директор Селецька Ганна Іванівна провела екскурсію у музеях «Світлиця Т.Г. Шевченка» та «Українська хата».

Гості були приємно вражені затишком, атмосферою, яка панує в закладі, творчістю і злагодженими діями всього колективу.

Відбулися у місті Черкаси обласні змагання учнівської молоді з повітряних зміїв, у яких узяли участь вихованці дев’яти позашкільних закладів області. Команда Черкаської районної СЮТ п’ятий раз поспіль посіла І місце і виборола кубок. В індивідуальному заліку вихованці СЮТ мають 5 перших місць: Юзва Аліна в класі моделей «Експериментальний змій», Шепель Владистав у класах «Плоский змій » та «Пілотажний керований змій», Юзва Олександр у класі моделей «Коробчастий змій», Шемет Дмитро в класі «Об’ємний безкаркасний змій». Друге місце в класі «Плоский змій» виборов Шемет Дмитро, а третє місце в класі «Змій – потяг» - Юзва Олександр.

Вітаємо учасників змагань із перемогою та бажаємо нових досягнень у наступних конкурсах!

12 квітня 2017 року проведено засідання круглого столу за темою: «Впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх школах Черкаського району: реалії та перспективи», у якому взяли участь працівники відділу освіти, районної психолого-медико-педагогічної консультації та заступники директорів шкіл із навчально-виховної роботи.

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна дала глибокий аналіз нормативним документам та методичним листам із питань організації інклюзивного навчання, акцентувала увагу на наданні державної підтримки особам із освітніми потребами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 № 88, матеріально-технічному, дидактичному та наочно-демонстраційному забезпеченні інклюзивних класів.

Вказала на важливість ролі районної ПМПК її завідувач Миронович Ірина Миколаївна. Вона наголосила на актуальності взаємодії з усіма навчальними закладами району.

Заступники директорів із навчально-виховної роботи обговорили питання стану інклюзивного навчання в загальноосвітніх школах, зосередили увагу на проблемах та шляхах їх вирішення.

 

10 квітня 2017 року за результатами державної атестації Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у відділі освіти підбито підсумки вивчення діяльності навчального закладу.

За результатами обговорення комісія зачитала аргументований висновок щодо результатів атестаційної експертизи та вмотивовані рекомендації щодо підвищення якості надання освітніх послуг. Керівнику навчального закладу Троян Наталії Іванівні рекомендовано опрацювати узагальнені матеріали та надати можливі обґрунтовані заперечення. За відсутності заперечень комісія пропонує визнати навчальний заклад атестованим.

Результати державної атестації будуть доведені керівнику навчального закладу та батьківській громадськості.

11.04.2017 на базі Черкаської Першої міської гімназії асоційованої школи ЮНЕСКО відбулося чергове засідання районної Школи молодого вчителя іноземних мов.

Директор гімназії Саєнко Сергій Іванович радо привітав молодих спеціалістів і ознайомив із закладом та особливостями його функціонування.

Учитель-методист Хворостанцева Наталія Володимирівна запросила відвідати свій урок у 6 класі з теми: «Відпочинок і дозвілля. Граматична структура ‘to be going to do’», на якому продемонструвала професіоналізм та майстерність в організації різних видів роботи з учнями, використовуючи мультимедійну дошку та сучасне програмне забезпечення.

Учасники зібрання були вражені результатами впровадження елементів Jolly Phonics на уроках старшого вчителя Паіс Юлії Валентинівни. Завдяки навчанню фоніксам першокласники продемонстрували досить високі уміння та навички з говоріння, читання, аудіювання та письма. Молоді спеціалісти відвідали відкритий урок у 1-му класі з теми: «Природа. Буквосполучення ‘ar’. Структура ‘I like…».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела інформаційний дайджест із питань підготовки до державної підсумкової атестації учнів 9 класу та організації роботи літніх мовних таборів.

Керівник Школи молодого вчителя Кузькіна Світлана Юріївна підвела підсумки роботи з молодими спеціалістами у 2016-2017 навчальному році та окреслила плани на майбутнє.


Атестаційна кампанія завершилася засіданням комісії ІІ рівня. У відділі освіти атестовано 65 педагогічних працівників.

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 15 особам, звання «учитель-методист» - 2, звання «старший учитель» - 5. Атестовано на відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» 25 осіб, звання «учитель-методист» - 5, звання «старший учитель» - 6.

На відповідність займаній посаді проатестовано 7 завідувачів дошкільних навчальних закладів, 9 директорів загальноосвітніх шкіл, 8 заступників директорів із навчально-виховної роботи, 11 заступників директорів із виховної роботи.

Підвищили кваліфікаційний рівень 67 педагогів, що становить 48%.


05 квітня 2017 року в м.Запоріжжя у рамках проекту «Партнерство з містами України» пройшов Міжнародний семінар на тему: «Інклюзивна політика і розвиток громади». Організатори цього заходу – «Engagement Global/Сервіснa службa «Громади в єдиному світі (EG/SKEW)» та Департамент освіти і науки та науково-методичний центр Запорізької міськради. Учасники семінару –  фахівці українських територіальних громад – партнерів німецьких громад та їх колеги з Німеччини – представники німецького уряду, муніципалітетів, керівники профільних громадських організацій та освітніх установ, до компетенції яких належать питання інклюзії в органах державної влади: розвиток інклюзивної освіти, розробка і реалізація конкретних рішень, які дозволяють кожній людині рівноправно брати участь у академічному та суспільному житті громади тощо.

Від Черкаського району взяла участь головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна. У ході роботи отримано інформацію про передумови та актуальний стан інклюзії в українських громадах від представників Національної асамблеї людей із інвалідністю України. На підставі прикладів українських та німецьких громад особливу увагу було приділено питанням інклюзії в освітній сфері, на ринку праці та в медичній галузі.

У своєму виступі перед учасниками семінару заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров підкреслив, що інклюзивний напрямок у реформуванні освіти в останні роки став актуальним для України: «Будь-яке місто має бути комфортним для всіх, і, звичайно ж, для людей із особливими потребами».

Генеральний консул Консульства ФРН в Україні Вольфганг Мьосінгер, заступник керівника департаменту Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини Ульріх Кальтенберг та керівник проекту «Партнерство з містами України» Михайло Гамалій представили інформацію про діяльність консульства та міністерства для сприяння німецько-українському співробітництву. Вони наголосили на важливості роботи не лише виконавчих організацій, але й діяльності громадянського суспільства, благодійних фондів та місцевих підприємств. Керівник громадської організації «Обмежені можливості та співпраця заради розвитку» Габріела Вайгт із м.Ессен (ФРН) представила досвід залучення неурядових організацій до співпраці з питань інклюзії. Інклюзивну політику в Німеччині на практичному досвіді представив директор управління шкільної освіти Юрген Зейрінг (м.Гота, ФРН) розкривши питання інклюзії в системі шкільної освіти та її функціональної й організаційної реалізації. Депутат міської ради від християнсько-демократичного союзу, голова комітету з прав людей із інвалідністю тяжкого ступеню Дірк Рубін (м.Оберхаузен, ФРН) представив досвід співпраці між громадськими організаціями людей із інвалідністю та приватними підприємцями щодо створення робочих місць.

Під час роботи обговорено питання щодо створення максимально комфортних умов для дітей із особливими потребами, окреслено шляхи організації інклюзивного навчання у загальноосвітньому навчальному закладі, труднощі та досягнення. Представник Національної Асамблеї людей із інвалідністю України Олег Полозюк наголосив на ролі та місці громадських організацій із прав людей із інвалідністю у формуванні інклюзивної політики на рівні громади.

Захід завершився тренінгом та презентацією напрацьованих результатів, які викликали великий інтерес серед учасників. Наприкінці визначено цілі та завдання щодо впровадження цікавих інноваційних ідей.


На початку квітня у м.Київ відбулися тренінги для вчителів шкіл-учасниць проекту GoCamps (літні мовні табори, у яких вивчатимуть із залученням іноземних волонтерів англійську, німецьку та французьку мови).

Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України, ГО Global Office спільно з посольствами європейських держав в Україні, Британською Радою, Гете-Інститутом тощо.

Привітати вчителів із навчанням завітали директор Навчального центру та Екзаменаційних служб Британської Ради в Україні Пол Кімм, керівник RELO Office при Посольстві США в Україні Джон Сільвер, співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм, директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко, а також міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка провела окрему зустріч із учителями.

Вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Безкоровайна Інна Василівна взяла участь у тренінгах для вчителів німецької мови, які проходили на базі Ґете-Інституту в Україні. Учасникам зібрання було детально пояснено, як планувати роботу табору, складати розклад, підбирати матеріал, працювати відповідно до методу проектного навчання та CLIL, як надати дітям права бути автономними та самостійними, гейміфікувати активність.

У приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім.Б.Грінченка відбулися тренінги для вчителів англійської мови, у яких взяли участь вчителі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Кузькіна Світлана Юріївна, Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поденко Оксана Миколаївна та Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крижанівська Олена Володимирівна. У ході тренінгу освітяни опановували інтерактивну методику викладання іноземної мови, а також основи створення програми пришкільного мовного табору, згідно з якими вже у червні проходитиме мовний табір GoCamp у 3 школах Черкаського району.


11 квітня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у рамках обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» відбувся громадський захист перспективних моделей і програм інноваційного розвитку шкіл-учасниць означеної програми.

Від Черкаського району у заході взяв участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Самохотов Анатолій Олександрович. Його виступ супроводжувався мультимедійною презентацією. Керівник інноваційної школи чітко окреслив мету, завдання та особливості освітньої діяльності згідно з обраною моделлю, а також обґрунтував необхідність подальших змін. Робота всього колективу школи буде направлена на модернізацію матеріальної бази, науково-методичний розвиток та підвищення компетентності педагогів, поглиблене вивчення учнями біології, екології, хімії та основ медичних знань, а найголовніше – утвердження в свідомості дитини істини: «Життя – найбільша цінність».

У своїй роботі навчальний заклад керується словами Бернарда Шоу: «У світі досягають успіху ті, хто не сидить на місці» та сподівається на успішну реалізацію інноваційної програми розвитку.

Напередодні свята Великодня відбулися творчі майстер-класи для вчителів образотворчого мистецтва, які традиційно проводять спеціалісти Черкаського обласного художнього музею.

Учасники майстер-класів відвідали тематичну експозицію писанок, ознайомилися з новітніми техніками виготовлення різьблених писанок, прослухали інформацію про традиційні орнаменти писанкарства України та інших православних країн світу. Кожен із учасників створив свою неповторну писанку за всіма традиційними канонами українського писанкарства. Педагоги навчалися виготовляти великодню витинанку.

Новим стало створення пасхальної гравюри, використовуючи різні матеріали.

2017 рік в Україні є роком Японії, тому вчителі образотворчого мистецтва отримали в свій арсенал техніку виготовлення японської ляльки, яка не просто є видом рукоділля, а й знайомить із японськими словами – назвами різних видів ляльок, культурним надбанням Сходу.

Педагоги здобули духовний творчий поштовх для саморозвитку та самовдосконалення!

У дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки проведено майстер-клас на тему: «Формування у дітей дошкільного віку моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя». Його мета – залучення вихователів до освіти для сталого розвитку та опанування міжнародного досвіду.

У ході заходу учасників майстер-класу запросили у віртуальне містечко сталого розвитку, де можна було «пройтись екостежиною майбутнього». Було представлено виставку дитячих робіт та колажі світлин «Збережемо планету Земля». На галявині «Старим речам – нове життя» та на вулиці «Добрих майстринь» учасники майстер-класу переглянули роботи педагогів закладу та чудові вироби плетіння з газетних трубочок.

Гостям презентовано відеофільм із досвіду роботи педагогічного колективу дошкільного закладу «Сталий розвиток – наш вибір». Проведені вправи «Давайте познайомимось», «Вступне та підсумкове самодослідження», «Визначення поняття «сталий розвиток», «Сонцеколо» широко розкрили поняття сталого розвитку як цілісного напряму освіти, який передбачає формування в дітей певної моделі поведінки.

Вихователь Ложкова Оксана Олексіївна навчила колег плетінню стаканчика з газетних трубочок, використавши старі газети. Всі учасники були активними та з задоволенням виконували запропоновані вправи, обговорювали, впевнено працювали.

За результатами спільної діяльності, під час дискусії, педагоги обмінялись думками та враженнями щодо плідної роботи майстер-класу.


Учні 1-4 класів Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відвідали юнацьку бібліотеку ім.В.Симоненка в м.Черкаси, де відбулася творча зустріч із видатною українською письменницею, переможцем літературного конкурсу «Коронація слова» та володаркою відзнаки «Золотий письменник України» - Ірен Роздобудько.

Ірен Віталіївна є автором низки дитячих оповідань: «Дикі образи дикобраза», «Я зніматимуся в кіно», «Підкидьок», «Коли оживають ляльки», «Винахідливі гноми», «Подорож у скляну кульку», «Духи, що живуть у посуді», «Місяць у слоїку» та інші. Крім дитячих оповідань, її творчість охоплює і старші вікові категорії.

На зустріч зі своїми читачами Ірен приїхала не сама: її супроводжував чоловік, відомий бард, Ігор Жук.

Діти отримали незабутні враження!

Весняний день зібрав юних авторів Черкаського району в обласній дитячій бібліотеці на конкурс «Тарасовими шляхами». Цей захід уже став традиційним і здобуває все більше прихильників серед школярів, якістворюють для себе і своїх колег по перу справжню творчу атмосферу. Вони читали вірші і прозу, співали пісні, ділилися секретами власної творчості.

Із вітальним словом до конкурсантів звернулася Ольга Месевря, письменниця, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Михайла Масла.

Символічні подарунки отримали найменші учасники, які вперше приїхали на конкурс, і випускники, які вже мають кількарічний досвід участі.

Проблеми рідної мови, любові до Батьківщини, чистого довкілля і щирих взаємин між людьми, першого кохання – ось теми, які звучали найчастіше. Поміж щирими аматорськими віршами траплялися цікаві речі, які можуть бути цілком серйозними заявками у світ «дорослої» літератури.

Андрій Шапошник (Сагунівка, 11 клас) у філософських віршах заявив, що його слова «з кришталю, … покриті вуаллю», Дмитро Вороний (Степанки, 10 клас) насмішив присутніх «Незвичайними пригодами бузуківських космонавтів», Олексій Лютий (Білозір’я, 10 клас) у своїй поемі «Коріння» зазначає, що «пізнати родовід прийшла пора», а Надія Запрягайло (Леськи, 11 клас) розповіла про «кришталеву сльозу радощів… на очах». Анастасія Рябокінь (Байбузи, 7 клас) провела віртуальну екскурсію країною гномів із «Незакінченої казки», Мирослава Хоменко (Руська Поляна, 6 клас) розповіла «Казку про чарівну карту», Ярослава Горянська (Сагунівка, 8 клас) шукала «свою власну орбіту … безкінечними маршрутами», а Каріна Ромашова (Хацьки, 6 клас) доводила присутнім, що «день – великий чарівник», бо на світанку починає нове життя.

Ірина Степаненко (Білозір᾽я, 5 клас) декламувала про грозу, яка «грозилася гриміти» і кидала «блискавки щохвилинно», Максим Ванжа (Червона Слобода, 6 клас) розповів про непосидючого молодшого братика, від появи якого на подвір’ї розбігаються цуценята, Данило Душейко (Леськи, 4 клас) хоче прокинутися вранці і дізнатися, що війна на Сході скінчилася.

Доки журі визначало переможців, учасники конкурсу познайомилися із презентацією приватної колекції В’ячеслава Маслова «Космос далекий і близький».

Після нагородження переможців, привітань і спільного фотографування усі відвідали книжковий фестиваль у Черкаській обласній філармонії. Учні старших класів взяли участь у мотиваційному полілозі «Куди «приводять» книги…», а молодші школярі познайомилися із письменницею Іриною Мацко і її книгою «Перехідний вік... моєї мами».

Юних авторів об’єднує любов до літератури. Усі вони прямують різними дорогами у пошуках свого власного Слова.


Перемикач версій