10.04.2018 на базі Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  відбувся майстер-клас для вчителів історії та правознавства із проблеми «Готовність учителя суспільних дисциплін до впровадження інноваційних освітніх технологій як чинник професійного зростання педагога».

Із вітальним словом до учасників майстер-класу звернулась директор школи Шаповал Зоя Миколаївна.

У плані роботи майстер-класу було передбачено ряд заходів щодо поширення досвіду роботи вчителя історії Дворник Наталії Анатоліївни. Учасники майстер-класу відвідали тренінг «Використання освітніх онлайн-платформ та інтернет-сервісів (LearningApps, GoPollock та ін.) на уроках історії», практикум «Створення та організація роботи шкільного історико-краєзнавчого музею», прослухали виступ-презентацію «Участь у конкурсах та семінарах фахової майстерності  як засіб поширення власного педагогічного досвіду».

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна провела методичний інструктаж «Підготовка та оформлення матеріалів для участі в інтернет-семінарах, конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів та в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

Вчитель історії Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пасічник Віталія Віталіївна ознайомила присутніх із особливостями організації ДПА та ЗНО-2018 з історії України. Учасники майстер-класу за круглим столом визначили проблеми, що виникають під час підготовки до означених випробувань, обговорили їх та визначили шляхи усунення.

Атмосфера, яка панувала під час проведення заходів, була дружньою та сприятливою для професійного росту.

 

 

Протягом 18 – 20 квітня 2018 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувалася ХХІІІ виставка педагогічних технологій «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2018», девізом якої стали слова Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни: «Компетентність і професійна праця кожного вчителя, викладача, науковця, освітянина визначають сьогодні якість підготовки майбутніх поколінь до сучасного життя». Головна мета виставки – розвиток професіоналізму, кадрового потенціалу, популяризація кращого досвіду педагогічних працівників, упровадження новітніх технологій у практику. В урочистому відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович, перший заступник голови Черкаської обласної ради Тарасенко Валентин Петрович, начальники відділів освіти, завідувачі РМК(ММК), представники навчальних закладів, громадськість.

Освітяни Черкаського району взяли активну участь в обласній виставці, зокрема презентували 50 навчально-методичних посібників та 55 серій цифрових ресурсів. Всі матеріали були естетично оформлені, мали національно-патріотичне спрямування, відповідали викликам сьогодення. У рамках проведення виставки педагоги відвідали методичні сесії, авторські майстер-класи, школи професійної майстерності, тренінги, проблемні студії тощо.  За системну роботу щодо популяризації інноваційної діяльності навчальних закладів відділ освіти та методичний кабінет Черкаської районної державної адміністрації нагороджено Дипломом управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації «Лідер освіти Черкащини».

Дякуємо всім педагогам  району за наполегливу та творчу працю на освітянській ниві! 

 

За ініціативи учнівського самоврядування Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 організовано шкільний ярмарок добра, який прошов під девізом: «Чужих дітей не буває». У цей непростий для країни час школярі пам’ятають про важливість духовного подвигу, милосердя та патріотизму. Учні школи зі співчуттям і хвилюванням ставляться до дітей, які потребують уваги та турботи, а особливо до тих, які позбавлені батьківської любові.

На зібрані кошти школярі придбали дидактичний матеріал, іграшки для розвитку моторики та уваги - саме те, чого зараз найбільше потребують діти з Черкаського обласного спеціалізованого будинку дитини. Благочинні візити до  цього закладу вже стали доброю традицією. Цього разу школярі разом із педагогом-організатором Гордійчук Аксінією Аркадіївною та соціальним педагогом Кушнірик Надією Ярославівною завітали на свято «Великодня казка» та вручили подарунки вихованцям.

Українці - народ щедрий, гостинний, дружний, доброзичливий. Така наша вдача, такий менталітет. Наші серця відкриті для добрих, благодійних справ.

 

20.04.2018 на базі КП «Обласна бібліотека для дітей» проведено районний конкурс юних авторів Черкаського району «Тарасовими шляхами». 28 учасників від 8 до 17 років представили свої творчі роботи: вірші, гуморески, казки, фейлетони, есе, нариси.

Із вітальним словом до конкурсантів звернулася письменниця, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Михайла Масла Месевря Ольга Іванівна.

Анастасія Жупинас, випускниця 2017 року, переможець обласних етапів творчих конкурсів і предметних олімпіад, декламувала власні поезії.

Присутні привітали наймолодших учасників, які вперше беруть участь у конкурсі, і випускників, які є досвідченими майстрами пера.

Проблеми рідної мови, любові до Батьківщини, чистого довкілля і щирих взаємин між людьми, першого кохання — ось теми, які звучали найчастіше. Поміж щирими аматорськими віршами траплялися цікаві речі, які можуть бути цілком серйозними заявками у світ «дорослої» літератури.

Анастасія Атамась із Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у своїх віршах заявила, що найважливіше для людини - «не жевріть в попелі – горіти!». Дмитро Вороний зі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розважав присутніх гуморескою «Сусіди». Олексій Лютий (Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 11 клас) у своїй новелі «Зайчик» порушив проблему сирітства, Тимофій Моторний, учень Червонособідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, розповів про свої курйози, які трапляються дорогою до школи, про спілкування з півником та жабкою, а Ірина Степаненко із Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів декламувала пейзажну лірику про «зими останній подих» і «посивілі коси полину, заплетені вітром». Ці учасники посіли почесне І місце.

 

Вітаємо Зиму Аліну, ученицю 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та її вчителя Брик Марію Юхимівну з перемогою у фінальному етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

За роки навчання у школі Аліна принесла багато перемог рідній школі і Черкаському району. У лютому 2018 року вона захищала честь області і посіла ІІІ місце.

Бажаємо нових злетів, натхнення, жаги до перемог, високих балів на зовнішньому незалежному оцінюванні і вступити до омріяного вишу! Дякуємо вчителю за працю й майстерність, уміння вишукати обдарованого учня і розвинути його здібності!

 

Відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти району на тему:«Робота спеціалістів психологічної служби з дітьми та їх батьками з проблемних питань соціально-педагогічного та психологічного супроводу».

Досвідом розв’язання складних психологічних та соціально-педагогічних ситуацій поділилися фахівці психологічної служби Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гордєєва Марія Іванівна, Нікіцька Оксана Леонідівна та педагоги.

Актуальні теми просвітницької роботи з учнями порушили спеціалісти під час «години психолога» в 3 класі та години соціального педагога в 7 класі:  безконфліктне спілкування між ровесниками, протидія насильству в світі підлітків та родинні взаємини без конфліктів.

Усіх учасників семінару поєднав спільний тренінг із учнями та батьками старшокласників «Родинний міст. Батьки і діти: чи можливе взаєморозуміння?», який підготували і провели заступник директора з виховної роботиПасічник Віталія Віталіївна, спеціалісти психологічної служби школи, класний керівник 9 класу Конюшенко Вікторія Іванівна та учні 8-10 класів.

Обмін досвідом фахівців району надає впевненості молодим педагогам, допомагає кожному з них чітко та професійно діяти в складних життєвих обставинах, у які сьогодні досить часто потрапляють школярі.

 

На базі Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти за темою: «Основи проектної діяльності в організації освітнього процесу на шляху реалізації Концепції «Нова українська школа».

Ранкова прохолода, аромат лісової хвої, спів птахів, гостинність господарів – це те, що вразило учасників семінару. Начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації  Григорчук Людмила Василівна вказала на актуальність заявленої теми семінару в контексті реформування сучасної освіти. Сільський голова села Думанці Кукушкін Сергій Володимирович розповів про співпрацю місцевої влади та школи на засадах партнерства. Керівники навчальних закладів переглянули фільм «Школа вікнами до сонця». Директор школи Романенко Ніна Дмитрівна поділилася досвідом упровадження елементів проектних технологій в освітній процес.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна розкрила теоретичні аспекти нового Державного стандарту початкової освіти та особливості організації освітнього середовища у 1 класі.

Вчителі початкових класів Тертюхова Марина Леонідівна та Капуста Анастасія Петрівна  провели у формі ділової гри ранкову зустріч із керівниками навчальних закладів, які перевтілилися у першокласників. Колектив  школи презентував проект «Крок за кроком до нової школи», під час реалізації якого підготовлено навчальний кабінет для майбутніх першокласників.

Методист із питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна провела з учасниками семінару міні-тренінг «Формуємо готовність педагогів до змін в освіті».

Завершився семінар екскурсією до етнографічної кімнати та кімнати старої фотографії. Автентичними веснянками учні школи проводжали гостей і бажали тепла, мирного неба, приємних вражень від освітянського життя.


02 та 03 квітня 2018 року в м. Черкаси відбувся тренінг із питань гендерної політики. Ініціатором його проведення виступив Альянс рівноправного партнерства чоловіків та жінок. Захід зібрав разом представників освітньої галузі, засобів масової інформації, представників громадських організацій. Активним учасником тренінгу стала директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ степенів № 2 Завалко Тетяна Анатоліївна.

Питання для обговорення були досить різноманітними, а саме: рівність у родині, гендерні стереотипи у суспільстві, політична участь жінок, виборчий цикл, сексуальні домагання на робочому місці як різновид гендерного насильства, підтримка лідерства жінок, жінки, мир, безпека. Тренінг був цікавим та змістовним, а інформацію подавали через групові заняття, розминку, перегляд відеоматеріалів, аналіз статистичних даних із різних джерел інформації, опрацювання документів. Особливий акцент зроблено на Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період 2020 року, оскільки на території України тривають військові дії.

Учасники тренінгу прийшли до висновку, що необхідно частіше здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу з питань гендерної проблематики серед населення.


У період з 27 по 29 березня 2018 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІст. №1 відбулася ІІ очна сесія для вчителів початкових класів району, у рамках якої тренер-методист із питань початкової освіти Лисенко Світлана Вікторівна опрацювала з учасниками семінарів-тренінгів ключові аспекти проблем: «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», «Організація ефективного і безпечного освітнього середовища», «Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи».

Під час навчання, яке було організовано із застосуванням інтерактивних технологій, вчителі початкових класів мали змогу детально опрацювати зміст нового Державного стандарту початкової освіти та модельних навчальних програм; ознайомитись із методикою проведення ранкових зустрічей, питаннями щодо ролі вчителя в організації освітніх осередків та створенні психологічно безпечного середовища, шляхами реалізації принципів педагогіки партнерства через співпрацю з батьками.

Під час семінарів-тренінгів учителі брали активну участь в обговоренні актуальних питань шляхом участі у «Мозковому штурмі» та «Керованій лекції», створювали правила та виконували цікаві вправи під час проведення «Ранкового кола»; вчилися створювати «Асоціативний кущ», «Сенкан», ділилися своїми враженнями від занять у «Щоденнику вражень» та виконали цікаву практичну роботу зі створення лепбуку.

Проведення семінарів-тренінгів сприяло підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності вчителів початкової школи, які у 2018-2019 навчальному році будуть працювати з першокласниками.

 

Відповідно до ст.50 Закону України «Про освіту», вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (зі змінами) 04.04.2018 у відділі освіти відбулася атестація 56 педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Основними завданнями, які вирішувалися в ході атестації були такі: стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, підвищення їх престижу і авторитету; визначення відповідності педагогічного працівника займаній посаді та рівню кваліфікації.

Атестація здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації та педагогічної майстерності. Методичною радою районного методичного кабінету було надано експертні оцінки роботи педагогів у міжатестаційний період.

За результатами атестації комісією ІІ рівня присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 16 особам, атестовано на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» 25 осіб, присвоєно педагогічне звання «старший учитель» 11 особам, на відповідність – 6, присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» 2 особам, на відповідність – 3, присвоєно педагогічне звання «вихователь-методист» 1 особі, на відповідність – 4, присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист» 3 особам, на відповідність – 1. Атестовано на відповідність займаній посаді 14 керівних кадрів.

Відділ освіти вітає колег із успішним проходженням атестації. Бажає міцного здоров’я, сімейного благополуччя, творчого натхнення та професійних успіхів!

 

На базі будинків культури сіл Худяки, Мошни, Хутори пройшли районні тури обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини - 2018», під час яких учні закладів загальної середньої освіти, вихованці будинку дитячої та юнацької творчості презентували вокальні, хореографічні, театральні уміння.  У фестивалі взяли участь близько 400 осіб дітей різного віку.   Приємно вразили номери художньої самодіяльності патріотичного спрямування.

За результатами конкурсного відбору кращі мистецькі номери будуть представлені на обласний тур фестивалю-конкурсу. 

Бажаємо учасникам обласного туру тільки перемог та досягнення нових творчих вершин!

 

 

На базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум бібліотекарів закладів загальної середньої освіти з проблеми: «Інноваційні форми історико-краєзнавчої роботи у шкільній бібліотеці».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Дядик Алла Петрівна представила заклад освіти, а учні – літературно-мистецьку композицію «Рідна школо моя!».

У літературній кав’ярні «З Україною в серці…» учасники зібрання насолодилися смачною кавою, прослухали поезію «Україна моя у вогні» сучасних письменників у виконанні учнів 10-11 класів, переглянули відеоролик «На варті», ознайомилися з презентацією-дослідженням учнів історико-краєзнавчого гуртка «Знайомтесь, наші герої!» тощо.

Бібліографічний огляд «Рядки, народжені душею…» представили директор комунального закладу «Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи» Канюка Валентина Миколаївна та завідувач відділом краєзнавчої роботи Воскобійник Лариса Василівна, під час якого спеціалісти ознайомили учасників зібрання з новими книгами патріотичного спрямування. Учні-гуртківці запросили до віртуальної екскурсії «Край, де ми живемо!». Гості із задоволенням відвідали куточок історії школи.

Голова методичного об’єднання Чернецька Валентина Василівна провела методичну майстерню з питання «Інноваційні форми масової роботи в бібліотеках – вимога часу» та детально зупинилася на етапах підготовки, оформлення та проведення бібліотечних заходів.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із новими нормативними документами щодо роботи бібліотек, детально зупинилася на підготовці до щорічної обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», виборі підручників для учнів 1, 5 та 10 класів та підвела підсумки роботи шкільних бібліотек із історико-краєзнавчої тематики.


На базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулися тренінги для вчителів іноземних мов, які працюватимуть у 2018-2019 навчальному році з першокласниками у рамках реалізації Концепції «Нова українська школа».

Тренінги для вчителів провели сертифіковані «агенти-змін», які пройшли навчання при Британській Раді в Україні та запропонували особистісно орієнтований підхід до освіти педагогів, враховуючи їх власний професійний досвід. Вчителі тренувалися застосовувати ефективні сучасні технології навчання англійської мови у комунікативному контексті.

Наступним етапом для вчителів іноземних мов буде проходження онлайн-курсу на освітній платформі Британської ради видавництва Кембриджського університету за підтримки Міністерства освіти  і науки України.


 

У комунальному закладі «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Конкурс проводиться щорічно з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних закладів освіти.

Черкаський район представляла команда «Екодар» станції юних натуралістів (керівник Овчаренко Людмила Миколаївна).

Учасники конкурсу нагороджені призами та дипломами комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради».

На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів географії із проблеми «Реалізація наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» на уроках географії. Організація якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання».

З вітальним словом до учасників майстер-класу звернувся директор школи Майданік Микола Федорович.

У плані роботи майстер-класу було передбачено ряд заходів, зокрема тренінг, під час якого вчитель географії Журило Марина Миколаївна ознайомила присутніх із технологіями реалізації означеної змістової лінії при вивченні теми: «Гідросфера» на уроках географії у 6-9 класах.

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна провела практикум із підготовки та оформлення матеріалів для участі в Інтернет-семінарах, конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів та в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», ознайомила вчителів із особливостями підготовки до державної підсумкової атестація та зовнішнього незалежного оцінювання - 2018 з географії.

Учасники за круглим столом обговорили проблеми, що виникають під час підготовки до означених іспитів, визначили їх шляхи усунення.

Практичний психолог школи Хуторна Валерія Анатоліївна провела із присутніми інтерактивну вправу «Психологічна руханка як засіб емоційного розвантаження на уроці».

 Атмосфера, яка панувала під час проведення заходів, була дружньою та сприятливою для професійного росту.

 

 

На базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний етап ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних закладів.

У заході взяли участь 11 учнівських лісництв із Золотоніського, Смілянського, Городищенського, Лисянського, Чигиринського, Тальнівського, Звенигородського, Черкаського, Кам’янського та Канівського районів Черкащини.

Учасників зльоту привітав перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

У рамках зльоту відбулася виставка-презентація досягнень учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницьких робіт команд у галузі лісового господарства.

За результатами зльоту переможцем стала команда Черкаського лісгоспу – «Лісова варта» Геронимівської загальноосвітньої школи I-III ступенів, яка виборола Гран-прі. Відтак саме ця команда представлятиме Черкащину на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що відбудеться у вересні на Волині. Керівник команди – Холодницька Мілена Леонідівна.

Вітаємо команду, її керівника з успішним виступом та бажаємо подальших перемог!

 

29 березня 2018 року на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів хімії з проблеми: «Розв’язування компетентнісних завдань із хімії як засіб формування предметних компетентностей учнів». Із доповіддю-презентацією «Розв’язування компетентнісних завдань із хімії як засіб формування цілісних знань школярів» виступила вчитель хімії Горбенко Катерина Миколаївна. Майстер-клас проведено з метою вдосконалення навичок педагогів розв’язувати розрахункові задачі на визначення формули речовини і  складу суміші, використання поняття кристалогідратів, які було запропоновано учням під час виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання та всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна ознайомила присутніх із навчальною програмою «Хімія для закладів загальної середньої освіти, 10-11 класи, рівень стандарту» (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407), презентувала Інтернет-платформи, сервіси, мережі, ІТ-технології на допомогу вчителям.

 

22 – 23 березня 2018 року в м. Миколаїв відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Теоретико-методологічні засади моделювання авторських шкіл», у якому взяв участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Самохотов Анатолій Олександрович.

Модератором заходу виступила начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук Кириленко Світлана Володимирівна.

Учасники семінару ознайомитися з системою роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел «Академія дитячої творчості» – авторська школа Ганни Матвєєвої, Миколаївського економічного ліцею № 2 (автор педагогічної ідеї – Анатолій Компанієць) та Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки (автор – Сергій Січко).

У заході взяли участь науковий керівник, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та освітніх інновацій Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Мариновська Оксана Яківна та координатор Проекту, кандидат педагогічних наук, завідувач сектора експериментальної педагогіки відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Кіян Ольга Іванівна.

Такі заходи надають учасникам можливість утвердитися в тому, що авторська (інноваційна) школа – це експериментальний заклад, у якому педагоги мають можливість творчо розвивати і реалізовувати свої ідеї, організовувати свою діяльність, яка суттєво відрізняється від масової практики.

Перемикач версій