23.04.2019 на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  відбувся майстер-клас для вчителів предмета «Основи здоров’я» з проблеми: «Формування в учнів свідомої мотивації для здорового способу життя, збереження власного здоров’я та активної соціальної позиції».

               Директор школи Андреєва Галина Миколаївна презентувала роботу закладу, який створює умови для збереження здорового середовища навчання і виховання, соціальної адаптації, духовного зростання, приділяє велике значення здоровому харчуванню.

                  Захід був спрямований на підвищення знань та умінь учнів щодо здорового харчування, шкідливості харчових добавок, які є складовою сучасних продуктів харчування та їх впливу на організм людини.

                 Заступник директора з навчально-виховної роботи Яценко Алла Володимирівна, під час проведення години спілкування з елементами тренінгу «Здорове харчування – запорука здорового способу життя» з учителями предмета «Основи здоров’я» зупинилась на класифікації харчових добавок та системі їх нумерації.

                  Педагоги під час тренінгу знайомились із  харчовими добавками, які мають свої цифрові коди, що гарантують перевірку на безпеку та можуть використовуватись за потреби лише у встановлених дозах.

             «Закуповуючи» продукти харчування учасники майстер-класу слідкували за харчовими добавками, які вказані на упаковці, відповідно до наявності, розділяючи їх на канцерогенні, небезпечні, дуже небезпечні, заборонені, навчались класифікувати, ділились досвідом особистого здорового харчування.

                  Педагоги переглянули урок  у 7 класі з елементами тренінгу «Піраміда здорового харчування», під час якого діти вибудовували піраміду-склад споживної їжі, задля збереження власного здоров’я.

           Методист районного методичного кабінету Михайленко Лідія Євгенівна, провела творчу лабораторію вчителя «Поділись досвідом. Калейдоскоп їдей», презентуючи з педагогами свої ідеї здорового харчування.

                У рамках заходу учасники зібрання мали змогу взяти участь в екологічній стежині «Знай і люби свій рідний край», відвідали Шаєву гору (Малий Афон), де ознайомились із історичними місцями рідного краю.

 

     Із 17 по 19 квітня 2019 року в м.Ірпінь Київської області відбувся Всеукраїнський тренінг для вчителів англійської, французької та німецької мов із підготовки до роботи пришкільних мовних таборів улітку 2019 року.

     350 учителів іноземних мов із усієї України подолали сотні кілометрів, щоб зустрітись у м.Ірпінь на тренінгу для шкіл-переможців Всеукраїнського проекту GoCamp та GoGlobal. Черкаський район представляли Безкоровайна Інна Василівна, вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Качур Ірина Ігорівна, вчитель Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Прощаликіна Ірина Миколаївна, вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Щербак Марина Анатоліївна, вчитель Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Поденко Оксана Миколаївна, вчитель Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

       Учасники зібрання мали можливість поспілкуватися з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

     Володіння англійською мовою та іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. GoCamp – це формат пришкільних мовних таборів з вивченням іноземних мов, з залученням іноземних волонтерів. Мета проекту – підвищити рівень володіння іноземними мовами серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми. У Черкаському районі такі табори працюють вже з 2015 року і стали дуже популярними серед учнів та їх батьків і запис охочих розпочинається ще з вересня. У цих таборах діти беруть участь у реалізації захоплюючих проектів та завдань, спілкуються лише англійською або німецькою мовами, вчаться працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.

     Тренінги для вчителів – обов’язковий етап із підготовки до проведення пришкільних мовних таборів. Упродовж декількох днів професійні тренери допомагали вчителям іноземних мов удосконалити власні навички з проектного навчання, гейміфікації, готували до роботи влітку за участі іноземних волонтерів GoCamp. Учителі слухали лекції від носіїв англійської мови Аманди Соєр та Крістін Нюдждент, працювали в командах, створювали різноманітні проекти та вдосконалювали свої знання щодо навичок ХХІ століття. Учасники поглиблювали свої знання та ділилися досвідом. Тренінги надихнули вчителів, дали енергію для творчості та креативності.

       Зі слів директора громадської організації Global Office Ksana Nechyporenko, вчителі, які працюють у цьому проекті з 2016 року дуже змінилися та стали набагато професійнішими. GoCamp працює, щоб у кожному селі та містечку України з’явилися педагоги, які володітимуть і сучасними методиками викладання, і бажанням надихати дітей вчити іноземні мови. Кожен учитель із іноземним волонтером відкриватиме для дітей світ можливостей і прививатиме нові навички та цінності.

       Отже, наші вчителі сповнені ідей та задумів і готові зробити мовний літній табір для дітей цікавим та пізнавальним.

 

     У Верховному Суді України в місті Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малюнка та твору серед учнів на тему: «Правосуддя».

     Конкурс організовано та проведено Радою суддів України спільно з Міністерством освіти і науки України, за підтримки юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за участі Верховного Суду та організаційної підтримки Державної судової адміністрації України.

     Свої роботи на конкурс представили майже близько тисячі учнів із усіх регіонів України. Переможцями члени Ради суддів України визначили 12 учасників.

     Їх щиро вітали члени Ради суддів України  Голова Олег Ткачук, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська та судді Великої Палати ВС, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, декан юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Іван Гриценко, Тетяна Чехович, доцент кафедри конституційного права юридичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка та інші представники судової влади України.

     ІІІ місце посів Павло Стасенко, учень Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, за малюнок «Справедливість понад усе!» (керівник Михайлова Людмила Олексіївна). Вітаємо з перемогою!

     Після нагород, подарунків та спільних фото на дітей чекали екскурсія Кловським палацом (приміщення Верховного Суду) та оглядова екскурсія столицею України.

 

        17.04.2019 на базі районного будинку культури в м.Золотоноша відбувся обласний зональний огляд-конкурс дружин юних пожежних.  Черкаський район на змаганнях представляли команди «Без паніки» Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (керівник Шапран Наталія Валентинівна) та «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник Моісеєва Анжеліка Володимирівна). Під час змагань учасники виборювали перемогу в конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», «Влучний ствольщик», «Рятувальна реклама». За результатами конкурсних випробувань команда «Крок вперед» здобула перемогу та представлятиме Черкаський район у фінальному етапі обласних змагань.

         Вітаємо команду та її керівника з перемогою та бажаємо перемог у наступних випробуваннях!

 

      На Черкаському летовищі (аеропорт) відбулися обласні змагання з повітряних зміїв серед учнівської молоді. 

      Перше командне місце та кубок області вшосте вибороли вихованці центру дитячої та юнацької творчості. За результатами конкурсних випробовувань скарбничка нагород вихованців поповнилася 5 золотими та 2 бронзовими нагородами.

      Дві золоті медалі здобув Шепель Владистав. Решта медалей на рахунку Базилевського Ростислава (золото і бронза), Луценка Артема (золото), Іщенка Ярослава (золото), Іщенка Романа (бронза).

      Вітаємо команду центру дитячої та юнацької творчості, їх керівника Шепеля Володимира Яковича з перемогою та бажаємо нових досягнень!

 

         Літературна творчість юних талантів покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність.

         Наймогутніший дуб колись був маленьким росточком. Найславетніший письменник починав із кількох перших недосконалих рядків. Сила і досвід приходять із роками, але справжність – завжди біля витоків.

         Письменник – це не професія, а стан душі. Так вважають поважні творці.

         Перші проби пера презентували й учні Черкаського району в конкурсі юних авторів «Тарасовими шляхами», що відбувся 18 квітня 2019 року на базі КП «Обласна бібліотека для дітей».

       Різних за віком, характером, смаками й уподобаннями дівчаток і хлопчиків об’єднала любов до високого слова. Діти пишуть про те, що їм близьке і знайоме: рідний край, природу, родину, школу, людські почуття, мир на землі, дитячі радощі і прикрощі.

         Фахову допомогу юним талантам-початківцям надавала голова журі конкурсу Ольга Месевря, член Черкаської обласної спілки письменників, лауреат літературних конкурсів імені Михайла Масла й «Благовіст».

         Творчі доробки школярів відчинили двері в дивовижний яскравий світ художнього слова.

 

          Процес професійного зростання особистості вчителя триває впродовж усієї педагогічної діяльності. Особливу роль відіграє спілкування з однодумцями, поширення власного педагогічного досвіду й застосування активних форм і методів навчання, які використовують досвідчені колеги.

         Уже стали традицією педагогічні зустрічі між філологами Черкаського району й інших районів нашої області. 17 квітня 2019 року в район на гостини завітала делегація колег Золотоніщини.

       Захід було організовано у новому форматі: ознайомлення із роботою методичного кабінету та методичних об’єднань учителів предметних дисциплін Черкаського району, інтерактивна екскурсія закладом із використанням мобільного додатка, презентаційне знайомство з роботою учителів-словесників, відеознайомство.

         Освітяни були вражені екскурсією в Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до музейної кімнати історії села Мошен, відвіданням сільського музею Тараса Шевченка та Свято-Преображенської церкви. 

         Будищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів зустріла гостей поетичним вітанням-флешмобом, до якого долучилися не тільки учні, а й адміністрація школи та вчителі.

         Незабутня зустріч-єднання учителів-однодумців знайшли родзинки у своїй нелегкій вчительській праці – виховувати та навчати дітей Нової української школи.

 

                У місті Черкаси пройшов Всеукраїнський етап юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета».

          Естафета проводилася з метою поширення практичної природоохоронної роботи у закладах загальної середньої освіти та закладах позашкільної освіти, залучення учнівської молоді до заходів щодо поліпшення стану довкілля, формування життєвих компетентностей у контексті ідей сталого розвитку суспільства.

           Черкаський район представили учні Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Адамович Олексій та Юхименко Наталія. Програма заходів Естафети включала звіт-презентацію, моніторингові дослідження на території комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми» та написання тестових завдань.

            За результатами конкусних випробувань команда Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів посіла І місце та була нагороджена путівками до оздоровчого табору «Молода гвардія». Адамович Олексій нагороджений грамотою «Найкращий юний природоохоронець». Підготувала команду вчитель географії Канюка Лариса Миколаївна. 

                У рамках заходу учасники естафети взяли участь в оглядовій екскурсії містом, відвідали Шевченківський національний заповідник у Каневі.

                Вітаємо вихованців та їх керівника з перемогою та бажаємо нових досягнень!

 

       Щоб розвинути інтелектуальні здібності дитини, потрібно повсякчас спонукати її до пошукової діяльності, а саме: до експериментування.

     Проблемі використання експериментальної діяльності засобами музичного виховання було приурочене засідання методичного об’єднання керівників музичних, яке відбулось на базі дошкільного навчального закладу «Ластівка» с. Хутори.

       Вихователь-методист Семенуха Інна Володимирівна свій виступ присвятила питанню застосування інноваційних технологій, форм та методів роботи з організації музичного експериментування, його позитивного впливу на формування спостережливості, креативності, ініціативності дошкільників.

      Вихователі Кецкало Наталія Михайлівна, Зубкова Олеся Миколаївна та керівник музичний Біда Ольга Геннадіївна провели заняття «У пошуках кольорів веселки», яке було побудовано у вигляді квесту. Діти знайомились із забарвленням веселки й, водночас, у різних вправах під музику, пізнавали звуки навколишнього світу, опановували імпровізацію в грі на музичних інструментах і разом із тим, навчились розслаблятись й відпочивати.

        Під час практикуму «Музичний годинник» Біда Ольга Геннадіївна розширила рівень знань педагогів щодо впровадження експериментальної діяльності в освітній процес.

      Керівник музичний дошкільного навчального закладу «Дніпряночка» с. Червона Слобода  Цюра Віра Михайлівна розкрила секрети та тонкощі участі у музичних семінарах та фестивалях, які спонукають педагогів до творчості у подальшій роботі з дітьми.

         На завершення методичного об’єднання учасники зібрання ділились досвідом роботи, коментували власні постановки дитячих таночків та аналізували музичні номери.

         Протягом заходу панувала привітна та щира атмосфера.

 

        Найважливішим компонентом емоційного розвитку дитини дошкільного віку є розвиток емпатії, а саме: здатності до співчуття і розуміння переживань та емоцій інших людей. Проблемі виховання у дошкільників здатності до емпатії як ознаки моральної вихованості було присвячене засідання районного методичного об’єднання вихователів груп середнього віку, яке відбулось у дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с. Червона Слобода.

        Практичний психолог Ткаченко Людмила Миколаївна під час психологічного лекторію «Емпатія-здатність розуміти та відчути почуття інших людей» ознайомила учасників заходу із видами та процесами емпатії, правилами емпатійного слухання.   

       Вихователь Білик Тетяна Анатоліївна провела заняття «Будемо дружити і добро творити», на якому з вихованцями продемонстровано дидактичні вправи «Клубочок добра», «Чарівний сонячний промінчик», «Моє добре серце», вправи-інсценізацію «Коло скликає друзів».

        Питання розвитку приємних відчуттів, створення позитивних емоцій, формування умінь знаходити позитивні враження в повсякденній взаємодії, застосування найефективніших практик для розвитку інтелекту та емпатії розглядались під час мультимедійної презентації  «Методики розвитку емоційного інтелекту та емпатії» (вихователь Білик Тетяна Анатоліївна).

         Керівник музичний Цюра Віра Михайлівна презентувала принципи підбору мультфільмів, які є незмінним засобом розвитку дитячої емпатії та толерантності.

         Вихователі плідно працювали, удосконалювали свої знання і вміння та отримали наснагу для подальшої творчої роботи з дошкільниками.

 

            На базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся практикум із проблеми: «Інноваційні форми роботи вчителів англійської мови».

         Вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна презентувала власний методичний посібник «Tips for Development Critical Thinking For Primary School Teachers» та провела майстер-клас із методики формування критичного мислення.

            Цікавим і практичним був майстер-клас «Quick Start with «Quick Minds», який провела вчитель Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поденко Оксана Миколаївна.

           Вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Безкоровайна Інна Василівна ознайомила присутніх із власним досвідом щодо підготовки учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

            Обговорили учасники зібрання і підготовку до роботи літніх мовних таборів, а вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Кузькіна Світлана Юріївна, провела майстер-клас, під час якого вчителі ознайомилися з різними активними формами роботи з учнями під час літнього відпочинку.

             Презентувала власний цифровий ресурс «Засідання євроклубу «Friends» вчитель Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Ратушна Наталія Іванівна.

            Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна  ознайомила присутніх із листом Міністерства освіти і науки України від 23.01.2019 №1/9-41 «Методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2018/2019 навчальному році», надала консультації щодо роботи літніх мовних таборів, участі закладів освіти у Всеукраїнському проекті GoCamp та підвела підсумки методичної зустрічі.

 

     У конкурсі «Наукова ліга» за ініціативи Благодійного фонду «Урожай-громаді» вперше взяли участь учні Будищенської, Мошнівської, Руськополянських № 1 і № 2, Свидівоцької, Тубільцівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Софіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

    Мета конкурсу – збільшення наукового потенціалу області, виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення учнів до науково-дослідницької діяльності, інформування підліткової аудиторії про екологічне становище світу. Тема проекту – «Екологія та підтримка довкілля».

   За результатами цікавих випробувань команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник Прожога Валентина Миколаївна) виборола І місце! Другими стали учні з Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (керівник Ракітіна Людмила Григорівна), Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 (керівник Ткаченко Людмила Володимирівна) та Софіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (керівники Малишева Ірина Едуардівна, Коваленко Вікторія Олександрівна).

     Вітаємо команди та їх керівників із перемогою!

     Тепер команди мають час для втілення своїх проектів у життя та чекають поїздки до Києва – змагатись і далі з юними інтелектуалами.

 

     10.04.2019 на базі Черкаського обласного музею відбувся майстер-клас вихователів груп подовженого дня на тему: «Писанкарство – секрети давнього мистецтва».

     Методист районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідія Євгенівна зупинилась на дослідженнях, присвячених вивченню вітчизняної історіографії писанкарства, яке у різних художніх варіантах побутувало на всій території України та зберігається у фондах художньо музею.

     Завідуюча відділом науково-освітньої роботи Черкаського обласного музею Алексанова Анжела Василівна, ознайомила присутніх із традиційною символікою українських писанок (сонце, дерево, життя, ружа, ярило-сонце), з місцевими писанками, які зберігаються у фонді музею, магічними діями писанок під час святкування Великодня, оригінальними орнаментами. Особливу увагу було приділено традиціям, зберіганню та даруванню писанок, ознайомленню з легендами, які пояснюють побутування писанок під час Великодніх свят.

      Під час проведення практичного заняття  вихователі груп подовженого дня були ознайомлені з багатоетапним процесом виготовлення писанок, інструментами для писанкарства, спеціальними фарбами, технікою виготовлення виробу.

      У своїх писанках педагоги використовували традиційні вогняні символи (сонце, вогонь, хрест, зорі), прикрашували крапками, що символізують дощ, а також звірів, птахів, риб. Здебільшого використовували сім кольорів: жовтий, оранжевий, червоний, вишневий, коричневий, чорний, зелений. Кожний вихователь, створюючи писанку, керувався своїми емоціями та відчуттями, тому писанки були оригінальні, з цікавими орнаментами, які чарували своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією кольору та мали своє значення, свій символ, були виготовлені з великою любов’ю.

      Майстер-клас  відбувся в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.

      Після закінчення майстер-класу вихователі груп подовженого дня відвідали обласну виставку «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

 

        Унікальні розробки використання альтернативних джерел енергії у побутових та комерційних цілях, нестандартні підходи в очищенні води та інших ресурсів довколишнього та побутового середовища, креативні ідеї у впровадженні технічних винаходів у реальному житті, усе це та багато іншого можна було зустріти 10 квітня 2019 року на обласному фестивалі робототехніки «Робофест ЧДТУ-2019», який ініціювало керівництво та педагогічний колектив Черкаського державного технологічного університету за підтримки міської та обласної влади.

       Відкрили захід теплими словами привітань ректор ЧДТУ Олег Григор, начальник Управління освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський,ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна, заступник начальника управління – начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи Оксана Сімушіна, Ігор Волошин, заступник міського голови.

        Головною темою фестивалю робототехніки був сталий розвиток суспільства, тому й представлені роботи мали відповідне спрямування.

      Позмагатись за звання кращого, до Черкас з’їхались діти, підлітки та молоді люди з різних куточків Черкащини. Загалом – понад 70 учасників із 22 закладів освіти. Найменшому учаснику  нещодавно виповнилось лиш 7 років, а найстаршому – 28. Але все ж левова частина цікавих винаходів, представлених на фестивалі, були від підлітків віком 14-15 років.

       Від Черкаського району в означеному заході взяла участь команда Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 «Upgrade» (тренер Компанієць Віктор Олексійович, учитель інформатики). Захоплюючими та напруженими були перегони мобільних роботів на основі LEGO та / або Arduino, під час яких автономний робот Andrew заробляв бали. Крім того, учасники змагань взяли участь у квесті «Цілі сталого розвитку», мета якого – інтерактивне ознайомлення та визначення обізнаності учнівської молоді з Цілями сталого розвитку – ключовими напрямками розвитку суспільства, яких сьогодні дотримуються всі країни світу.

           Усі учасники отримали сертифікати та подарунки.

           Захід дав можливість учням проявити себе, а ще – знайти новий напрямок розвитку, познайомитися з однодумцями, взяти участь у різних змаганнях, перемогти та отримати гарні призи.

           Бажаємо команді «Upgrade» подальшого розвитку та незламної волі до перемоги, а тренеру – творчого натхнення та креативних ідей.

 

       11 квітня 2019 року на базі Софіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний майстер-клас для вчителів хімії з проблеми: «Математичні аспекти розв’язування задач із хімії. Використання міжпредметних зв’язків на уроках хімії».

         Заступник директора з навчально-виховної роботи Дерев’янко Юрій Миколайович ознайомив присутніх із історією села, розвитком освіти та напрямками роботи навчального закладу.

     Із доповіддю-презентацією виступила вчитель хімії Бойко Ольга Василівна за темою «Розв’язування олімпіадних задач та задач міжпредметного напрямку». Крім того, провела майстер-клас з метою вдосконалення навичок педагогів розв’язувати розрахункові задачі міжпредметного напрямку.

        Учитель хімії Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені Гладун Наталія Андріївна, ознайомила вчителів із умовами задач компетентнісного характеру та методом розв’язування задач методом «Трьох стаканів».

          Учитель хімії Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Павлова Олена Дмитрівна показала метод розв’язування задач табличним способом.

         Методист районного методичного Діхтяр Тамара Василівна ознайомила присутніх із листом МОН України від 27.03.2019 № 1/9-190 «Щодо методичних рекомендацій проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти у 2018-2019 навчальному році; презентувала Інтернет платформу Online Test Pad.

          Вчителі хімії не тільки підвищили свою компетентність, але мали змогу поспілкуватися у дружньому колі.

 

       10.04.2019 на базі Будинку культури с.Червона Слобода відбувся семінар-практикум організаторів туристсько-краєзнавчої роботи у закладах загальної середньої освіти, керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку та туристичного активу. Під час заходу учасники обговорили питання організації та проведення районної гри-випробування «Котигорошко-2019», взяли участь у засіданні круглого столу з питань виконання національно-патріотичної програми для дітей та молоді «Котигорошко», організації туристсько-краєзнавчої роботи у літній період.

            Керівники гуртків та діти обмінялись досвідом роботи, поділилися враженням від екскурсій, які були організовані протягом навчального року.

 

           Протягом  09 – 11 квітня 2019 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувалася ХХІV виставка педагогічних технологій «Інноваційний пошук Черкащини – 2019», девізом якої стали слова Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни: «Компетентність і професійна праця кожного вчителя, викладача, науковця, освітянина визначають сьогодні якість підготовки майбутніх поколінь до сучасного життя». Головна мета виставки – поширення інновацій та кращого педагогічного досвіду, зростання фахової майстерності педагогічних працівників, підвищення рівня методичної роботи, ознайомлення громадськості Черкащини з досягненнями педагогічних колективів області. В урочистому відкритті виставки взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації Вельбівець Олександр Іванович, начальники відділів освіти, завідувачі РМК(ММК), представники освітніх закладів області, громадськість.

           Освітяни Черкаського району у ході виставки презентували 40 навчально-методичних посібників та 51 серію цифрових ресурсів. Всі матеріали були естетично оформлені, мали інноваційне спрямування, відповідали викликам сьогодення. У рамках проведення виставки педагоги відвідали методичні сесії, авторські майстер-класи, школи професійної майстерності, тренінги, проблемні студії тощо.

        Педагогічний колектив Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 нагороджено дипломом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за наполегливу організаторську діяльність із інноваційного розвитку освіти Черкащини.

           Відділ освіти та методичний кабінет Черкаської районної державної адміністрації нагороджено пам’ятною відзнакою «Імідж освіти Черкащини» за сприяння впровадженню перспективного педагогічного досвіду та підтримку навчальних закладів під час підготовки та участі у міжнародних та всеукраїнських виставках.

               Дякуємо тим педагогам району, які презентували свої методичні розробки на виставці!

 

       На базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося засідання Школи майстерності новопризначеного директора, заступника директора, резерву керівних кадрів за темою: «Правова компетентність як важлива складова управлінської діяльності керівника закладу загальної середньої освіти».

             Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна наголосила на актуальності означеної проблеми в контексті реформування національної освіти.

            Директор школи Сербіна Алла Михайлівна, враховуючи власний досвід роботи на посаді керівника освітнього закладу, зазначила: «Одним із важливих показників успішного функціонування закладу, якості освіти, рівня розвитку є правова компетентність, професіоналізм та особистісні якості. Директор школи – це генератор ідей, лідер, менеджер. Щоб бути успішним керівником, потрібно знати нормативно-правову базу».

            Методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна провела моніторинг законодавства у сфері освіти, визначила організаційні та кадрові акценти, зосередила увагу сучасного керівника на роботу з кадрами відповідно до чинного законодавства.

              Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна виступила з презентацією «Діяльність органів самоврядування закладу освіти в правовому контексті».

           Учасники методичного заходу взяли активну участь у діловій грі «Застосування технології командоутворення як основи управлінської взаємодії», яку провела заступник директора з навчально-виховної роботи Михайлова Людмила Олексіївна.

              Доцільним був мовленевий інструктаж Церковної Вікторії Олександрівни з метою формування навичок грамотного письма при оформленні документів.

              Завершилося навчання активною участю кожного педагога у майстер-класі керівника гуртка будинку дитячої та юнацької творчості  Ковтюшенко Любові Василівни «Пасхальне диво своїми руками».

              Педагогічні працівники не тільки підвищили професійну компетентність, але й мали змогу поспілкуватися у форматі активного діалогу.

 

      05 квітня 2019 року на базі Черкаської спеціалізованої школи №17 відбулась Дебатна Прем’єр-ліга.

     У дебатах брали участь 10 команд учнів 5-6 класів Черкаської спеціалізованої школи №17, Черкаської міської гімназії №1, Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Багато команд вперше випробовували свої сили. Команда молодшої ліги дебатного клубу «Хвиля», під керівництвом  вчителя зарубіжної літератури Свенціцької Олени Володимирівна, брала участь уже вдруге. Її представляли учні 6 класу Гаркуль Ілона, Калина Анна та Волошенко Валерія. Прем’єр-ліга відбувалася в три раунди. Учасники дискутували у дебатному форматі Карла Поппера на тему: «Батьки можуть мати анонімний доступ до акаунтів дітей». Учням довелося відстоювати свою думку з різних позицій: «за» та «проти». Хотілося б сказати, що всі команди достойно зіграли. Дебатери ставили актуальні запитання та відповідали на них, спираючись на ретельно підібраний матеріал. Суддями цього разу були також учні, які на власному досвіді гри давали поради командам, а за бажанням й кожному учаснику. Команда «Хвиля» на високому рівні продемонструвала свої знання та виборола право брати участь у фінальній грі-імпровізації на тему: «Вуличні ігри краще ніж комп’ютерні». Незважаючи на те, що на підготовку в команди було лише 15 хвилин, учасники змогли гідно зіграти раунд та вибороли почесне друге місце. Всі учасники дебатних клубів були нагороджені сертифікатами, а команда Червонослобідської загальноосвітньої школи №2 грамотою за друге місце. Гаркуль Ілона здобула звання кращого спікера молодшої ліги. Також на згадку дітям залишаться чудові спогади, емоції та нові знайомства. Тепер залишається працювати та самовдосконалюватися і сподіватися, що отриманий досвід дасть змогу вибороти перемогу наступного разу.

 

 

 

        Напередодні Міжнародного дня лісу у м.Київ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом», у якій взяли участь вчитель біології Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ларіонов Микола Сергійович та учень 11 класу Бокза Олександр Дмитрович, які преставили роботу «Перспективи інтродукції павловнії повстистої (paulownia tomentosa) в Черкаському районі». 

      Мета заходу привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення  фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних заходів, органів державної влади, громадських організацій у поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв.

         За підсумками участі учасники отримали сертифікати.

 

    

Перемикач версій