У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, до відома адміністрацій освітніх закладів, педагогів доведено нормативні документи Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Із метою дотримання вимог щодо профілактики коронавірусної інфекції COVID-19 в освітніх закладах району керівниками видані накази про організацію діяльності під час карантину, якими встановлено режими роботи працівників, затверджені заходи щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи та заходи щодо охоронного режиму. Крім того, адміністрації освітніх закладів не тільки організовують, координують, а й здійснюють контроль за виконанням педагогами навчальних програм.

Уміти ефективно працювати на відстані, добре розумітися на технологіях та бути медіаграмотним - надважливі навички XXI століття. Сьогодні перед кожним педагогом виникло випробування, як відпрацювати ці навички разом зі здобувачами освіти в реальному часі під час дистанційного навчання. Свідома та відповідальна робота вчителя під час дистанційного навчання безпосередньо відобразиться на якості знань учнів. Зараз кожен, зацікавлений в успішних результатах своєї роботи педагог, шукає такі оптимальні форми, методи, які були б сприйнятливими для кожного вихованця.  

Для ефективної організації навчання здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти  в умовах карантину методисти районного методичного кабінету узагальнили інформацію про різні форми дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу (соціальні мережі, сайти, блоги, форуми, чати,  електронне спілкування тощо), різні сервіси, електронні ресурси та надали рекомендації щодо їх використання. Відділ освіти, районний методичний кабінет продовжує здійснювати  онлайн-консультування з актуальних питань дистанційного навчання, підготовки випускників до ЗНО, завершення навчального року тощо.

Перемикач версій