Учитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Безкоровайна Інна Василівна взяла участь у Всеукраїнській літній школі професійного розвитку викладачів англійської мови, яку щороку проводить Міжнародна організація IATEFL Ukraine за підтримки Британської ради в Україні та Міністерства освіти і науки України.

150 вчителів та викладачів шкіл і університетів з усієї країни зібралися з 01 по 07 липня 2016 року у місті Рахів, де ознайомилися з кращими практиками колег із інших навчальних закладів та поділитися власним досвідом.

Знання та навички, здобуті під час навчання в літній школі, є надзвичайно цінними, адже це нагода удосконалити професійну педагогічну майстерність.

Рівень тренінгів був надзвичайно високим, оскільки його провели провідні спеціалісти організації IATEFL та British Council.

Обов’язковою вимогою для всіх учасників літньої школи є поширення набутих знань серед колег Черкаського району.

Тож чекаємо цікавих занять на тренінгах Інни Василівни!


Літо – час оздоровлення і відпочинку під яскравим сонячним промінням.

У загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах сплановані екскурсії визначними місцями України та Черкащини, до зоопарку, цілющих водойм, загадкових лісів із метою дослідження та вивчення флори та фауни. Для школярів організовано різноманітні туристичні походи незвіданими стежками рідного краю.

Бажаємо всім веселого та змістовного літнього відпочинку, незабутніх вражень, нових друзів!

Із 30.06.2016 по 05.07.2016 в м.Чернівці відбувся Всеукраїнський освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні та проблем її викладання у школах України, в якому взяли участь учителі історії  Дворник Наталія Анатоліївна (Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів) та Самохотов Анатолій Олександрович (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1).

Семінар організовано Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євразійсько-єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні.

У заході взяли участь колеги-педагоги з Киргизстану, Білорусі та Молдови. Під час навчання, що проходило у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, були розглянуті різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, а саме: політика тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, ідеологія нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності тощо. Акцентовано увагу на методиці викладання історії Голокосту в загальноосвітніх школах.


Сьогодні в Україні спостерігається значне посилення уваги до проблеми виховання інтелектуальної еліти нації. Метою Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» є впровадження в національний освітній простір системи пошуку, навчання та виховання здібних та обдарованих дітей.

Відповідно до Програми розвитку означеного проекту на 2012-2017 роки, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 10.07.2012 № 797 «Про продовження впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів України», в останні дні червня 2016 року на базі кафедри початкової школи Мелітопольського педагогічного університету імені Б.Хмельницького відбулися Всеукраїнські курси підготовки педагогічних кадрів. Черкащину представляла вчитель початкових класів Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шкребтій Наталія Вікторівна, яка розпочне роботу з першокласниками за зазначеним проектом у 2016-2017 навчальному році.

Наталія Вікторівна переконана, що «Інтелект України» - це принципово інший підхід до навчання дітей, під час якого вчать інакше мислити. Учні із задоволенням будуть включатися в роботу, робити висновки, висловлювати оригінальні судження, творчо працювати з навчальним матеріалом.

Бажаємо успішної реалізації проекту вчителю, адміністрації школи та батькам!


24 червня 2016 року було проведено чергове засідання колегії відділу освіти з таких питань:

- про результати моніторингових досліджень стану викладання та рівня знань учнів 4-х класів із математики у загальноосвітніх школах Черкаського району;

- про призначення районних стипендій призерам та переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та виплату одноразової винагороди працівникам, які здійснювали їхню підготовку в загальноосвітніх школах Черкаського району.

Після завершення колегії відбулася нарада керівників навчальних закладів, на якій розглянуто актуальні питання щодо завершення навчально-виховного процесу у 2015-2016 навчальному році та підготовки закладів до нового 2016-2017 навчального року; результатів ДПА та ЗНО з української мови, математики, історії України; підсумків організації методичної роботи з педагогічними кадрами; стану роботи зі зверненнями громадян у навчальних закладах району за І півріччя 2016 року. Акцентовано увагу на виконанні вимог Порядку переведення учнів та заходів щодо соціальної підтримки учасників АТО.

Депутат районної ради Шимановський Володимир Михайлович зустрівся з керівниками навчальних закладів та передав 24 демонстраційні протигази для поповнення кабінетів «Захисту Вітчизни».

Перемикач версій