.

Із 24 червня по 01 липня 2018 року в м.Львів на базі Українського католицького університету проходила VIII Міжнародна молодіжна літня школа на тему: «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького», в якій взяли участь представники 11 областей України, а також з Польщі та Білорусі. Черкащину представляв директор інноваційної Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради Самохотов Анатолій Олександрович.

Програма роботи школи передбачала змістовні лекції та тренінги, які поєднувалися з відвідуванням наукових установ та цікавих архітектурних об’єктів Львівської області (с.Прилбичі – батьківщина митрополита Андрея, Крехівський монастир отців Василіян та с.Вишня, яке пов’язане з діяльністю митрополита). Цікавим та змістовним стало відвідування палацу Потоцького у м.Львів та Львівського державного архіву, в якому кожен мав можливість потримати в руках оригінал тексту Берестейської унії 1596 року. Під час функціонування школи учасники долучилися до обговорення найважливіших питань української історії XX століття. Такий захід  є надзвичайно корисним та цікавим, адже він сприяв переосмисленню найважливіших аспектів розвитку українського суспільства Галичини та відкривав нові горизонти для подальшої співпраці педагогів, науковців.

Перебування у літній школі – це велика можливість проявити себе як педагога відповідного фаху.

 

Уже пройшла пора прощання зі школою та безтурботним дитинством. У 2018 році 279 випускників району зробили впевнений крок у доросле життя. За мить промайнули всі одинадцять років безтурботного, але такого насиченого подіями, святами, контрольними і тестами життя. Отримані результати зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації і як результат кропіткої роботи – здобуто документ про загальну середню освіту.

Шановні випускники! Бажаємо вам досягти поставленої мети, відкрити для себе нові горизонти, стати людьми, гідними прикладу. Щасливої вам життєвої дороги!

 

Робота літньої школи професійного розвитку, яка працювала на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», була спрямована на освітян, які мають бажання постійно підвищувати свій фаховий рівень, прагнуть освоювати сучасні технології та методики навчання. Майже 90 педагогів району були зареєстровані на тренінги, майстер-класи, практикуми, які проводили спеціалісти інституту. Крім того, кожен педагог, ознайомившись із освітніми трендами, провів самодослідження та самодіагностику власного професійного зростання. Всі учасники методичних заходів отримали сертифікати відповідного зразка.

Нова українська школа чекає на педагогів-агентів змін, які не зупиняються на досягнутому, а перебувають у постійному пошуку чогось нового у методиці, що принесе хороший результат у роботі.

 

 

Із 18 по 22 червня 2018 року у м.Київ відбулась літня сесія «STEM- школа – 2018», у якій взяли участь 60 різних за фахом педагогів із усіх  областей України. Організаційний комітет за мотиваційним есе обрав для навчання від освітян Черкаського району Заслуженого вчителя України, вчителя біології та екології Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Носаєву Ірину Петрівну.

У програмі сесії були представлені науково-методичні, навчальні матеріали за такими напрямами:

- науково-теоретичні аспекти   STEM-освіти (концептуальні засади, дидактичні принципи і підходи  STEM-навчання, вітчизняні та зарубіжні моделі   STEM-освіти);

- успішні освітні практики для    STEM-навчання (індивідуалізація навчання через проектно-дослідницьку діяльність, лайфхаки, нестандартні методичні прийоми, кейси для реалізації наскрізних ліній   STEM-предметів та для розробки   STEM-уроків і екскурсій, мейкерство, сучасна наочність тощо);

- партнерство (освітній менеджмент, фандрайзинг, краудфандинг, спонсорство, лідерство в освіті, побудова ефективних комунікацій із приватними компаніями);

-     STEM-педагог (розвиток професійної компетентності педагогів, мотивація, можливості, успішний досвід, суспільне визнання тощо);

- психолого-педагогічні аспекти STEM-навчання (індивідуалізація навчання із погляду психології, гармонійність та кінезіологія в освітньому процесі, виховання покоління Z, новий погляд на роль педагога в освітньому процесі).

Слухачі школи були ознайомлені з програмами партнерів: «Центр розвитку навиків «Покоління Z», «Міжнародний освітній центр «Insight», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №307 із поглибленим вивченням природничих наук м.Київ, національний музей Тараса Шевченка та інших. 

         Такі заходи знайомлять педагогічну громадськість із інноваційними освітніми технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи.

 

Перемикач версій