У Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася презентація книги Валерія Макеєва «Сто днів полону або позивний 911». Презентував книгу сам автор – черкаський правозахисник, волонтер, член групи із визволення полонених «Патріот» і просто чудова людина.

Письменник розповів про тих, із ким його звела доля, навіть про своїх ворогів. Згадав друзів, які до останньої хвилини життя залишилися вірними присязі. Протягом зустрічі він жваво спілкувався з учнями, а найактивнішим та найзавзятішим подарував свої книги. Вразив присутніх виконанням авторської пісні «Зелений берет», присвяченій прикордонникам, які загинули.

Педагоги та учні були вдячні Валерію за літературну творчість, яка є уроком людяності для підростаючого покоління.


20 листопада 2016 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської олімпіади з астрономії.

У змаганнях взяли участь 13 учнів із 10 шкіл району.

Кращі знання виявили учні Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (11 клас, вчитель Гуржій Анатолій Михайлович), Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (10 клас, вчитель Заєць Мирослава Юріївна) та Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (10, 11 класи, вчитель Тарапата Сергій Юрійович).

Районні олімпіади тривають.


У листопаді європейська спільнота відзначила Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, проводити відповідне навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

Такі тематичні заходи пройшли у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району. Змістовними вони були у Свидівоцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Соціальний педагог Руденко Ірина Анатоліївна провела круглий стіл із учнями 9 класу з проблеми: «Попередження насильства у родині». Учні 5 класу під час «години соціального педагога» ознайомилися із терміном «насильство» та його видами.

У рекреації школи оформлено інформаційний стенд на означену тематику. Бібліотекарем школи Сіроцінською Юлію Володимирівною організовано виставку літератури.

Повідомляємо, що національна «гаряча лінія» з попередження насильства – 0800500335, з мобільних телефонів – 386.


На базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося чергове засідання постійно діючого семінару вчителів іноземних мов із проблеми: «Планування сучасного уроку іноземної мови».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна наголосила на важливості ретельного планування уроку як основи ефективного навчання іноземним мовам. Зауважила, що план сучасного уроку має бути справжнім путівником для вчителя, особливо малодосвідченого, з ретельно структурованими етапами, логічно підібраними завданнями відповідно до інтересів учнів. Тільки за такої ретельної підготовки можна досягти високої результативності знань.

Керівник постійно діючого семінару, вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна фокусувала увагу учасників зібрання на важливості та різних аспектах планування. Учасники семінару розглянули особливості Task-Based Learning Lesson, поділилися власним досвідом щодо запровадження британської методики планування та обговорили алгоритм дій вчителя на уроці: «зацікавити», «навчити» та «активізувати». Педагоги-новатори відзначили важливість і дієвість визначення мети до кожного етапу уроку для досягнення результативності та підкреслили необхідність застосування TBL для успішного формування основних компетентностей учнів.


У рамках Року англійської мови вчителі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів організували незабутню зустріч із заокеанським гостем - американцем із Техасу.

Рон ознайомив школярів із символами Америки, розповів про рідний штат Техас, звернув увагу на особливості місцевого діалекту.

Школярі розповіли гостю про село, навчальний заклад, свої захоплення. Дружню атмосферу доповнили тематичні ігри, цікаві завдання та музика у стилі «кантрі». На перервах у коридорах лунала англійська мова.

Цей день запам’ятався не лише учням, а й усім працівникам школи. Учні ще довго після зустрічі ділились враженнями з однолітками.


21 листопада 2016 року відзначєено День Гідності та Свободи. У всіх навчальних закладах району відбулися тематичні заходи. Навчальний день у Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 розпочався з конкурсу-виставки колажів серед учнівських колективів 2-11 класів за темою: «Нас Надія веде, нас Ідея веде за свободу для рідного краю». Кожна робота вражала своєю креативністю та нестандартністю у розкритті означеної теми. Учні 5-6 класів стали активними учасниками флешмобу «Україна єдина». Відбулося і урочисте покладання квітів до меморіальної дошки випускнику школи, герою антитерористичної операції – Іллі Іделю.

Віримо, що наша країна буде сильною і незалежною!


Із 13 по 21 листопада 2016 року в Міжнародній школі вивчення Голокосту (International School for Holocaust Studies) Меморіалу «Яд Вашем» за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту та посольства Держави Ізраїль відбувся навчально-методичний семінар із історії Другої світової війни та Голокосту в Європі для викладачів українських шкіл.

У роботі семінару взяли активну участь вчителі історії Черкаського району Самохотов Анатолій Олександрович (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) та Дворник Наталія Анатоліївна (Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів), які презентували власний досвід роботи.

Під час семінару вчителі дізналися про нові методичні прийоми та підходи до викладання цієї складної теми з урахуванням віку, інтересів і рівня підготовки школярів. Учасники ознайомилися з історією та культурою Ізраїля, відвідавши музеї Яд Вашем, історії Ізраїля, Герцеля, Старого Єрусалиму, Стіни Плачу та кумранського поселення.

Учителі району вивчили зарубіжний досвід викладання теми Другої світової війни, Голокосту та геноцидів XX-го століття, усвідомивши ті проблемні питання, які вимагають подальшого опрацювання у вітчизняній системі освіти. Семінар спонукав педагогів до переосмислення власної педагогічної діяльності, підходів до викладання історії, ролі особистості як вчителя, так і учня у цьому процесі.


25.11.2016 на базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар заступників директорів із виховної роботи з теми: «Нові підходи у вихованні сучасного учня як визначний чинник у формуванні соціально зрілої особистості».

Під час методичного заходу присутні ознайомилися із системою роботи навчального закладу щодо впровадження сучасних виховних технологій у навчально-виховний процес.

Лідери учнівського самоврядування презентували проекти «Історія одного фото» та «Буккросинг», провели патріотичний флешмоб «Із Україною в серці».

Учасники семінару взяли активну участь у лінійці, приуроченій роковинам Голодомору під гаслом: «Не дамо згасити свічку пам’яті». Проведено козацький квест «Пропала булава».

Рій «Мошногірські яструби» презентував виступ «Ватра у колі друзів».

Педагоги стали учасниками майстер-класу із виготовлення маку – квітки пам’яті.


24 листопада 2016 року на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів трудового навчання та технологій із проблеми: «Використання ігрових педагогічних технологій на уроках трудового навчання з метою формування проектно-технологічної компетенції».

Учасників районного заходу тепло і гостинно зустріли колектив школи та її директор Андреєва Галина Миколаївна.

З доповіддю-презентацією виступив вчитель трудового навчання Чечіль Микола Іванович із проблеми «Формування навчальних компетентностей засобами проектної технології на уроках трудового навчання». У ході семінару вчителі відвідали його урок у 5 класі з теми: «Загальні відомості про способи отримання деталей заданої форми із різних матеріалів».

Вихованці гуртка «Умілі руки» провели майстер-клас для учасників семінару з виготовлення оберегу «Домовичок у кожну оселю».

Керівник районного методичного об’єднання Дерев’янко В’ячеслав Володимирович ознайомив присутніх із особливостями підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. Вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Бабак Лариса Василівна, учасниця обласного семінару керівників творчих груп трудового навчання, наголосила на основних недоліках при виконанні олімпіадних завдань із метою їх попередження.

Районний методичний захід сприяв удосконаленню професійної майстерності педагогів та підвищенню якості навчально-виховного процесу.


15 листопада 2016 року на базі Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів початкових класів (3 клас) із проблеми: «Використання ІКТ на кроках у початкових класах для формування ключових компетентностей учнів».

У ході семінару вчителі відвідали урок інформатики за темою: «Структурування інформації в документах та папках. Поняття меню» (вчитель Вошемір Алла Андріївна) та урок літературного читання за темою: «Анатолій Дімаров. «Для чого людині серце» (вчитель Затока Надія Миколаївна).

Відвідані уроки дали змогу учасникам семінару засвоїти форми та методи роботи, що формують компетентність учнів із питань інформаційно-комунікаційних технологій.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна наголосила на ключових змінах в оновлених програмах для 3 класу та критеріях оцінювання навчальних досягнень учнів.

Учитель початкових класів Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Драголюб Олена Федорівна провела майстер-клас за темою: «Особливості написання есе в початкових класах». Педагоги семінару написали есе на задану тему та поділитися власним досвідом щодо роботи з творчо обдарованими дітьми та з дітьми, які потребують особливої допомоги.

Заряд позитивних емоцій та методичні рекомендації у навчально-виховній роботі отримав кожний учитель початкових класів.


23.11.2016 на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради відбувся семінар-практикум для керівників навчальних закладів із проблеми: «Організація управлінського контролю за формуванням інформаційної компетентності учнів початкових класів при викладанні предмету «Інформатика».

Учнівський колектив привітав учасників семінару виступом «Щирі вітання, гості Вам!». Керівники навчальних закладів переглянули відеофільми про село Руська Поляна, його досягнення у сфері сільського господарства, освіти, культури, спорту. Презентовано систему роботи педагогічного колективу щодо впровадження ІКТ у навчально-виховний процес. Директор школи Денисюк Валентина Іванівна виступила з повідомленням «Особливості викладання інформатики у початкових класах», детально зупинившись на основних змінах у навчальних програмах. Всі директори навчальних закладів відвідали уроки інформатики у 4 класі за темою: «Вдосконалення текстів через виділення кольором, шрифтами фрагментів тексту, окремих слів» (учитель Фірман Надія Іллівна), у 2 класі за темою: «Початкові уявлення про Інтернет. Поняття браузера» (вчитель Пономаренко Інна Олексіївна); переглянули фрагмент заняття гуртка «Юні інформатики» за темою: «Робота в середовищі графічного редактора tux paint. Виконання графічного малюнка «Я люблю Україну» (вчитель Коваленко Наталія Іванівна).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Глизь Надія Миколаївна продемонструвала інноваційний підхід до електронного аналізу уроку інформатики в початкових класах. Крім того, Фірман Надія Іллівна ознайомила керівників навчальних закладів із ігровими технологіями, які може використати вчитель початкової школи для формування в учнів комп’ютерної грамотності. Практичний психолог Рева Євгенія Олександрівна рекомендувала вправи, які повинен використовувати вчитель на уроці інформатики для попередження стомлюваності очей.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна опрацювала з керівниками лист Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 11.11.2016 № 2/2-14-2401-16 «Про перевірку зошитів учителем початкових класів».

У ході інструктивно-методичної наради завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна оголосила про конкурсний відбір шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна надала роз’яснення щодо щорічних основних та соціальних відпусток, їх оформлення та атестації керівників та їх заступників у 2016-2017 навчальному році.

Такі методичні заходи сприяють підвищенню управлінської компетентності керівників навчальних закладів, їх загальної культури.


Із 08 по 14 листопада 2016 року відбувався І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017» у таких номінаціях: «Початкова освіта», «Біологія», «Музичне мистецтво», «Інформаційні технології». У конкурсі взяли участь 17 учителів початкових класів, 15 – біології, 7 – інформаційних технологій, 6 – музичного мистецтва.

Конкурсанти для перегляду запропонували відеоролики-самопрезентації та відеоролики-представлення власної педагогічної ідеї. Під час оцінювання конкурсних матеріалів враховувався зміст та якість контенту сайту чи блогу, кількість учнів-переможців олімпіад та конкурсів, особистих професійних перемог, друкованих видань. Всі учасники пройшли електронне тестування та виконали творчі завдання з використанням ІКТ.

Найбільшу кількість балів набрали вчитель початкових класів Свидівоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Осадча Людмила Ничипорівна, вчитель біології Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Гладун Наталія Іванівна та вчитель музичного мистецтва Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Яковенко Лариса Віталіївна.

Дякуємо всім педагогам за сумлінну творчу працю та бажаємо переможцям успішно пройти відбірковий тур обласного етапу Конкурсу.


19 листопада 2016 року відбувся ІІ (районний) етап ХVІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка. Урочистості з нагоди відкриття підготували учні Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Це був цікавий і змістовний концерт, на якому звучали вірші про Україну та мову її народу, пісні про рідний край і безсмертну книгу «Кобзар» Тараса Шевченка. Запальний танок сподобався усім присутнім, а танцювальна композиція у виконанні наймолодших артистів стала трепетним завершенням заходу.

111 школярів району взяли участь у Конкурсі. Вони писали твір-розповідь «Гірке дитинство Тараса», твір-роздум «Чи актуальні твори Тараса Шевченка в наш час?», твір із елементами фантастики «Родом із Трипілля», публіцистичну статтю «Як мистецька спадщина наших пращурів може впливати на розвиток сучасної суспільної думки в Україні?», твір-роздум про справжній патріотизм.

Найкращі роботи Замедянської Анастасії (Мошнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Харенко Діни (Сагунівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Зими Аліни (Степанківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Нетахати Анни (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2) будуть представлені на розгляд обласного журі.


17.11.2016 у Сагунівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено майстер-клас для вчителів зарубіжної літератури і російської мови з теми: «Виховання естетичного смаку учнів через мистецтво слова».

Зустріла і привітала учасників семінару директор школи Брик Надія Іванівна, а учні під керівництвом вчителя музичного мистецтва Козак Ірини Валентинівни і педагога-організатора Поштаренко Яни Миколаївни представили візитку школи.

Учасники заходу відвідали урок зарубіжної літератури в 8 класі з теми: «Давньогрецький театр, його характерні особливості», який провела вчитель Валашенко Наталія Василівна. Педагог продемонструвала через візуальне сприйняття різноманітні засоби для формування естетичного смаку на уроці літератури.

Вчитель зарубіжної літератури Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Свенціцька Олена Володимирівна провела майстер-клас «Дослідницько-пошукова діяльність учнів на уроках зарубіжної літератури при вивченні художнього твору». Її аналіз поезій був цікавим і незвичним.

Літературно-музична композиція «Справжнє обличчя війни» стала урочистим і трепетним моментом зустрічі колег. Діти співали пісні про рідну землю, мир, дитячі мрії, читали вірші, інсценізували твори зарубіжних письменників про війну. Відрадно, що вчитель Валашенко Наталія Василівна продемонструвала свою акторську майстерність – вона зіграла роль матінки Кураж із твору Бертольда Брехта «Матінка Кураж та її діти».

Зустрічі колег-однодумців сприяють набуттю фахового досвіду, підвищують творчий потенціал і формують у педагогів потребу виховання в учнів почуття прекрасного через мистецтво слова.


Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників 15 листопада 2016 року у Степанківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася зустріч учнів із волонтерами громадського формування «Січ» м.Сміла.

Волонтери розповіли про свої справи: подолання далеких та не завжди безпечних відстаней на Сході України, постійні поїздки на блок-пости та безпосередньо у зону бойових дій, щоб передати бійцям усе,  що зібрали добрі та небайдужі люди не тільки нашого району, а й області.

Учні разом із волонтерами спробували розібрати і зібрати автомат. Це було цікаво як хлопцям, так і дівчатам.

Після спілкування з гостями діти вручили їм солодощі, які волонтери відвезуть нашим воїнам, щоб хоч трохи зігріти їхні серця та душі. Гості щиро подякували дітям за моральну підтримку захисників, адже для воїнів це дуже важливо.

Учасники зустрічі наголосили на тому, що саме молоде покоління повинне виховуватись у дусі патріотизму.

Заступник директора з виховної роботи Гресь Валентина Михайлівна від імені учнівського, батьківського та педагогічного колективів висловила щиру подяку волонтерам за їхні добрі справи, постійну підтримку наших воїнів.

Зустріч закінчилась спільним фото на пам’ять.


Учні Черкаського району взяли активну участь в обласному етапі Чемпіонату України з пішохідного туризму, який відбувся на базі санаторію «Україна».Випробування пройшли на дистанції крос-похід другого класу складності.

Першість у змаганнях виборювали 10 команд із усієї Черкащини. Наш район представляла команда Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (старша і молодша групи) під керівництвом Вовченка Олександра Володимировича.

У ході змагань старша команда посіла ІІ місце, молодша команда – V місце.

Бажаємо юним туристам та їх керівнику нових перемог та звершень!


16 листопада 2016 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар-практикум учителів географії з проблеми: «Виховання географічних компетентностей юного громадянина-патріота засобами особистісно зорієнтованих технологій». У означеному методичному заході взяли участь учителі географії із 24 загальноосвітніх закладів району.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулася директор школи Завалко Тетяна Анатоліївна. Налаштувала на хороший настрій музична візитівка учнів школи.

У ході семінару вчителів із методикою використання засобів особистісно зорієнтованих технологій для формування географічних компетентностей при викладанні курсу «Україна у світі: природа, населення» (8 клас) ознайомила вчитель географії Середенко Людмила Іванівна.

Цікавою та змістовною була інтелектуальна подорож для учнів 10 класу «Україна – відома й невідома», яку організувала заступник директора з виховної роботи Ткач Лілія Іванівна.

Практичний психолог Сидоренко Тетяна Тарасівна провела для вчителів тренінг «Стадії морального міркування».

Педагоги підвищили свою професійну компетентність та спланували подальшу роботу.

16 листопада 2016 року в актовій залі райдержадміністрації відбувся семінар на тему: «Антикорупційне законодавство. Електронне декларування».

У заході взяли участь державні службовці та відповідальні особи відділу освіти, директори загальноосвітніх навчальних закладів та їх заступники, завідувачі дошкільних навчальних закладів, завідувачі господарств навчальних закладів, депутати місцевих рад, які є працівниками освітньої галузі району.

До учасників семінару звернулась начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка наголосила на актуальності обраної теми, адже в умовах кардинальних змін моделі запобігання та протидії корупції особливого значення набуває підвищення рівня обізнаності кожного громадянина, а не тільки посадових осіб.

Головні аспекти антикорупційного законодавства розкрив заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби України у м.Київ, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Олійник Василь Васильович. Під час виступу він висвітлив основні тези антикорупційного законодавства, зокрема: поняття корупції, неправомірної вигоди, запобігання та виявлення корупційних правопорушень, відповідальність за порушення антикорупційного законодавства, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особливості запровадження електронного декларування, порядок заповнення декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за рік.

Роз’яснення щодо реєстрації та отримання послуг електронного цифрового підпису надано головним спеціалістом відділу освіти Черкаської райдержадміністрації Блощаневич Вікторією Вікторівною.

Серед учасників семінару виникла дискусія щодо особливостей декларування права користування майном та методів запобігання корупції.


18 листопада 2016 року у відділі освіти проведено інструктивно-методичну нараду з науковими керівниками, які готують учнів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2016-2017 навчальному році.

За оперативними даними у І етапі Конкурсу візьмуть участь учні 20 загальноосвітніх шкіл та вихованці 2 позашкільних навчальних закладів. На Конкурс буде подано 45 робіт у 26 секціях, що на 5 робіт більше, ніж у минулому навчальному році. Вперше у Конкурсі візьмуть участь учні Білозірської та Нечаївської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів.

На нараді підбито підсумки участі у ІІ та ІІІ етапах Конкурсу в 2015-2016 навчальному році та окреслено завдання на 2016-2017 навчальний рік.

З методичними рекомендаціями щодо написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт перед педагогами виступили працівники відділу освіти. Корисною інформацією з досвіду роботи з обдарованими учнями поділилися з присутніми вчителі Руськополянської № 1 і Худяківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Тертична Ірина Мирославівна та Сайфудінова Ганна Петрівна. Вони переконливо розкрили роль учителя, який у процесі написання роботи виступає не лише науковим керівником, консультантом і коректором, а й ентузіастом. Інакше за дослідницьку роботу не варто й братися.

Тож бажаємо педагогам і юним дослідникам успішної підготовки та результативної участі у Конкурсі!


Останній місяць осені став святковим для жителів села Худяки, що в Черкаському районі. 80 років відсвяткував сільський духовий оркестр, який відвідують і дорослі, і школярі. Дитячий колектив функціонує при Черкаському районному будинку дитячої та юнацької творчості. А керують ним Євгеній Нагорний та Іван Сапсай.

Вітали ювілярів голова Черкаської районної ради Олексій Собко, начальник відділу культури та туризму Олена Бардінова, начальник відділу освіти Людмила Григорчук, сільський голова Роман Василина, представники громадськості.

Під час концерту глядачі поринули у чарівний світ музики. Пригадати історію створення оркестру допоміг завідувач місцевого музею Василь Квітка. Відлік історії колективу розпочинається з 1936 року, коли Петро Орел згуртував однодумців. За період свого існування він зазнав і занепаду, і нового зростання. Так, із 1978 року розпочався новий етап, коли склад оркестру налічував 50 дорослих та 20 школярів, які навчалися у підготовчих групах. У 2011 році наказом Міністерства освіти і науки України колективу присвоєно почесне звання «Зразковий», яке він носить і понині.

До вітання долучилися і учасники зразкового хореографічного колективу «Барви» (керівник Інга Величко), які подарували присутнім запальні танці.

Юні музиканти отримали солодкі подарунки від працівників культури та освіти, народного депутата України Сергія Рудика. А Черкаська районна рада подарувала нові музичні інструменти.

Вітаємо вихованців та керівників оркестру і бажаємо творчих досягнень, нових перемог і підкорень музичних олімпів!

Перемикач версій