На базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів інформатики з теми: «Формування предметних та ключових компетентностей на уроках інформатики шляхом розв’язування компетентнісних завдань та використання хмарних технологій».

За допомогою відеопрезентації директор школи Сивець Ганна Іванівна презентувала основні напрямки роботи та досягнення навчального закладу.

Шляхи формування предметних та ключових компетентностей школярів вчителі-предметники досліджували під час відвідування уроку з інформатики у 9 класі за темою: «Карти знань. Редактори карт знань» (вчитель Сердитий Юрій Анатолійович).

Педагогів району ознайомлено з досвідом роботи щодо означеної проблеми, проведено тренінг за темою: «Створення інтерактивних вправ на платформі «Міксіке»».

Завершальним акордом у проведенні методичного заходу став інформатичний квест за темою: «У пошуках скарбу» під керівництвом заступника директора школи з виховної роботи Толкач Любові Миколаївни. У ході квесту вчителі інформатики, об’єднані спільною метою, відгадали захований скарб, пройшли через тернистий шлях випробувань і визначили команду-переможця.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна підвела підсумки участі учнів району в обласних Інтернет-олімпіадах із інформатики та інформаційних технологій, Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», обговорила з учителями актуальні питання щодо участі у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, XXIІІ обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», районному Інтернет-семінарі за темою: «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом розв’язування компетентнісних завдань із інформатики у 5-9 класах».

Методичні заходи такого спрямування надають можливість упровадження компетентнісного підходу при викладанні та вивченні інформатики, розвивають творчий потенціал, уміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях та працювати в команді.

Кожен учасник семінару дізнався багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.


На базі Черкаського обласного художнього музею відбувся районний семінар-практикум педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Черкаського району.

У рамках заходу педагоги взяли активну участь у творчих майстер-класах. Техніку виготовлення української народної іграшки продемонструвала старший науковий співробітник Шамрай Ірина Володимирівна. Працівник художнього музею Маслова Світлана Андріанівна навчила виготовляти оберіг – Різдвяного янгола. Під керівництвом старшого наукового співробітника Комар Маргарити Володимирівни педагоги-органзатори вправлялися у виготовленні новорічної витинанки.

Після творчих майстер-класів завідувач відділу науково-дослідницької та експозиційної роботи Харсун Ольга Вікторівна провела для освітян району змістовну екскурсію залами музею та ознайомила із сучасними формами роботи з учнівською молоддю.


В актовій залі Черкаської районної державної адміністрації відбулася інструктивно-методична нарада керівників гуртків позашкільних навчальних закладів та закладів загальної середньої освіти.

Досвідом упровадження інноваційних технологій у діяльність гуртків поділилася директор Золотоніського районного будинку дитячої та юнацької творчості Редька Лариса Володимирівна. Про участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Осінні барви Карпат у світі талантів» присутніх ознайомила керівник гуртків районного будинку дитячої та юнацької творчості Деркач Леся Михайлівна. Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна у виступі націлила учасників наради на виховний потенціал позашкільної освіти та її роль у формуванні обдарованої особистості. З психологічним аспектом щодо удосконалення сучасного гурткового заняття як головної форми досягнення успіху та самореалізації особистості вихованців ознайомила методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна. З вимогами до оформлення навчальних програм та сучасними формами роботи ознайомила керівників гуртків методист районного методичного кабінету Висоцька Марія Петрівна.

У ході наради керівники гуртків переглянули презентацію робіт вихованців позашкільних навчальних закладів «Зорепад творчих ідей», учасників міжнародних, всеукраїнських виставок, конкурсів.


Вже стало доброю традицією проводити родинні свята у дошкільному навчальному закладі «Ластівка» с. Хутори. Його з нетерпінням чекають не тільки діти, але й батьки та педагоги.

У кінці листопада 2017 року проведено свято «Родина є у кожного». Тепла атмосфера, яку підготували вихователі середньої групи Костенко Тетяна Петрівна, Хоменко Катерина Максимівна та музичний керівник Біда Ольга Геннадіївна, дозволила усім присутнім відпочити, насолодитись виступами дітей та батьків, подякувати всім членам своїх родин за любов і турботу. Веселі конкурси дали змогу ближче пізнати одне одного.

Кожна родина чимось особлива. Родина Манько Марії гарно малює, Короля Дениса - вишиває, Погрібного Богдана - грає на баяні та співає, Величко Гліба - захоплюється поезією.

На свято завітав ансамбль гармоністів під керівництвом  викладача Червонослобідської дитячої музичної школи Воронецького Олександра Геннадійовича. Вони зачарували присутніх грою на баяні.

Свято було емоційно насиченим та пройшло у доброзичливій дружній атмосфері.

Захід завершився куштуванням запашного короваю, який спекла Зубенко Світлана Миколаївна, бабуся Голобородько Поліни.

Проведений захід сприяв формуванню у дітей почуття гордості за свою родину, взаємної любові та поваги, вихованню доброзичливості та впевненості в собі.

Свято подарувало багато усмішок, залишило в спогадах дітей найяскравіші враження, зарядило радістю та позитивним настроєм.

  

Пізня осінь - традиційна пора завершення сільськогосподарських робіт, а ще відзначення професійного свята аграріїв. 17 листопада 2017 року з найщирішими побажаннями дошкільнята ДНЗ «Яблунька» села Худяки завітали до ТОВ «Маяк - Худяки».

Завідувач дошкільного закладу Короп Лариса Володимирівна привітала всіх працівників господарства короваєм, спеченим працьовитими руками кухарів закладу. А натомість отримала коровай, виготовлений із борошна нового врожаю, та солодощі для дітей. Діти подарували працівникам веселі пісні, запальні таночки та гарні теплі слова знагоди Дня працівників сільського господарства.

Дошкільнята під час екскурсії ознайомились із транспортом, що забезпечує потреби господарства: комбайнами, тракторами та вантажними машинами. У дошкільнят залишились приємні враження від зустрічі та від самої поїздки тому, що здійснювалась вона на автобусі, який був виділений дошкільнятам ТОВ «Маяк-Худяки».

Після відвідування ТОВ «Маяк-Худяки» педагоги переконались у тому, що співпраця та налагодження зв’язків між громадськими організаціями і дошкільними закладами можлива і корисна, сприяє розбудові національної освіти, зростанню ролі і місця дошкільної освіти у суспільстві.

  

23 листопада 2017 року на базі дошкільного навчального закладу «Ластівка» с.Хутори відбувся районний семінар-практикум для вихователів старших груп із проблеми: «Комплексний підхід до корекційного процесу мовленнєвих порушень у дошкільників».

Завідувач дошкільного закладу «Ластівка» Кожемя’ка Світлана Миколаївна презентувала роботу навчального закладу із означеного питання.

Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації Черкаського району Миронович Ірина Миколаївна розповіла про специфіку корекції мовленнєвих порушень у дошкільників.

Під час логоритмічного заняття, яке провела вихователь старшої групи Павліченко Наталія Олексіївна, педагоги спостерігали за розвитком слухової та зорової уваги, формування рухових навиків, мовленнєвого дихання, фонематичних процесів у дітей.

Районний учитель-логопед логопедичного пункту відділу освіти Величко Ірина Петрівна провела ярмарок педагогічної творчості, на якому докладно зупинилася на нозології, причинах та методах корекції щодо подолання мовленнєвих вад та на практичному занятті продемонструвала основні дихальні, артикуляційні та пальчикові вправи.

Учасники зібрання поділилися досвідом та отримали ряд методичних рекомендацій, порад із означеного питання, які спонукатимуть до творчості у подальшій роботі з дітьми.

 

21.11.2017 у всіх закладах загальної середньої освіти та позашкільних навчальних закладах пройшли урочисті заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У бібліотеках навчальних закладів оформлено книжкові виставки та проведені тематичні огляди літератури.

У Тубільцівській, Мошнівській, Червонослобідській №1 загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів організовано покладання квітів до меморіальних дошок.

У рамках відзначення знаменної дати голова районної ради Олексій Петрович Собко, голова районної державної адміністрації Анатолій Анатолійович Яріш, начальник відділу освіти Людмила Василівна Григорчук, сільський голова Григорій Миколайович Приходько, директор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Круть Наталія Миколаївна, учнівська молодь взяли участь у мітингу та вшанували загиблих покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, зведеного на честь борців за незалежність і суверенітет Української держави. Згодом учнівським та педагогічним колективами представлено тематичний захід «Із Україною в серці», у рамках якого голова районної державної адміністрації Анатолій Анатолійович Яріш у форматі діалогу з дітьми поспілкувався про те, що для них означає незалежність, гідність, суверенітет держави.

Учнівські та педагогічні колективи були активними учасниками загальносільських заходів.

  

В останні дні осені в дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки пройшло свято «Барви золотої осені» для дітей та їх батьків. Доброзичлива, тепла, казкова атмосфера свята перенесла дітей, батьків і всіх гостей у сповнену яскравих барв казку. Свято стало справжнім театралізованим дійством, де дошкільнята були маленькими акторами. Веселі пісні, декламування віршів, таночки, хороводи, гра на музичних інструментах, веселі ігри подарували веселий настрій.

Злагоджена праця всього колективу, а особливо керівника музичного Огурцової Надії Олексіївни та вихователя Пустовалової Оксани Василівни, які підготували та провели свято, дає прекрасні результати.

Діти роблять наше життя цікавим, наповнюють його радістю. А колектив дошкільного закладу «Яблунька» робить все можливе, щоб дитинство дошкільнят було щасливим і безхмарним.

16 листопада 2017 року проведено інструктивно-методичну нараду наукових керівників, які готують учнів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році.

На нараді підведено підсумки роботи педагогів і учнів району у 2016-2017 навчальному році та окреслено головні завдання на 2017-2018 навчальний рік. Учасники заходу одержали методичні настанови і поради щодо написання науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, розвитку творчого потенціалу школярів через науково-дослідницьку роботу, створення презентацій, підготовки до публічного виступу юних науковців.

Відбувся обмін думками за круглим столом із означеної проблематики. Цікавими та змістовними повідомленнями з досвіду роботи поділилися з колегами Гончаренко Ольга Іванівна (Степанківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Федорова Наталія Василівна (Леськівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Тертична Ірина Мирославівна (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), Сайфудінова Ганна Петрівна (Худяківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Дядюра Валентина Василівна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) та інші.

У процесі роботи увагу педагогів акцентовано на проблемі плагіату у науково-дослідницьких учнівських роботах, методах його виявлення та шляхах запобігання у рамках реалізації Закону України «Про освіту».

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна та завідувач відділу МАН Шовкопляс Анатолій Іванович побажали керівникам наукових робіт та їх вихованцям результативної участі у районному етапі конкурсу, нових творчих знахідок та успіхів!


14.11.2017 на базі Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів іноземних мов із проблеми: «Формування навичок критичного мислення на уроках англійської мови як засіб розвитку творчої особистості».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна наголосила, що однією із ключових компетентностей сучасної людини є володіння іноземною мовою, не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Акцентовано увагу присутніх на важливості вибору ефективних технологій формування процесу критичного мислення та на доцільності, ефективності використання таксономії Бенджаміна Блума. За її допомогою можна вести учнів від розумової діяльності нижчого порядку (запам’ятовування, розуміння) до вищого порядку (застосування, аналіз, оцінювання, творення).

Майстер-клас «Використання таксономії Блума як технології розвитку критичного мислення при вивченні іноземної мови: ключові характеристики та вправи для його реалізації» провела вчитель Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поденко Оксана Миколаївна.

Означену інноваційну технологію продемонстрували вчителі школи під час відкритих уроків за темами: «Дозвілля. Улюблені розваги» (4 клас, Чекаленко Яна Миколаївна) та «Шкільне життя. Шкільні правила» (6 клас, Поденко Оксана Миколаївна). Педагоги разом із учнями мандрували до чарівного острову розваг, визначали власні уподобання та потреби, планували та пояснювали свій вибір, відвідували віртуальні екскурсії у школах Великої Британії та Австралії, порівнювали шкільне життя дітей в Україні та країнах, мову яких вони вивчали, аналізували та оцінювали необхідність дотримання правил поведінки, розв’язували комунікативні та навчальні проблеми, логічно обґрунтовували висловлену думку, ефективно взаємодіяли з іншими, працювали над проектами, навіть озвучували мультфільм.

Учитель англійської мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, керівник районного методичного об’єднання Гаврюшова Людмила Михайлівна провела практикум, на якому учасники зібрання обговорили відвідані уроки. Крім того, провела тренінг із перевірки, оцінювання писемного висловлювання та завдань із розгорнутою відповіддю зовнішнього незалежного оцінювання.

У ході роботи проведено методичний інструктаж щодо організації роботи Євроклубів у закладах загальної середньої освіти.

Пропонуємо всім учителям ознайомитися з таксономією Блума і зробити її невід’ємною частиною планування своїх уроків.


 

На початку листопада 2017 року на базі Київського торговельно-економічного університету відбувся І Всеукраїнський форум викладачів англійської мови за темою: «Освіта нового покоління: навчаємо та вчимося по-новому», який зібрав 325 учасників із 10 міст України. Захід організовано за підтримки зовнішніх партнерів освітньої компанії «Pearson» і «Дінтернал-Книга». Мета конференції – підвищити свідомість педагогів для оновлення методики викладання іноземних мов у контексті викликів сьогодення.

Делегатом від освітян Черкаського району була вчитель англійської мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Кузькіна Світлана Юріївна.

Протягом першого дня заходу під час пленарного засідання експерти системи освіти висловили свої погляди та думки щодо перспектив і майбутнього процесу вивчення іноземних мов.

У форумі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, науковці та викладачі-практики з Великої Британії, Польщі, Японії, провідних українських вищих та закладів загальної середньої освіти.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся ректор Київського національного університету, професор Мазаракі Анатолій Антонович, який наголосив, що міжнародна кооперація сил, знань та досвіду необхідна, творить позитивний ефект у покращенні освіти, культурної взаємодії, розвитку соціуму та державної політики.

Доктор Піотр Штайнбріх, викладач Католицького Університету (Люблін, Польща), у своїй доповіді «Уміння для XXI сторіччя у навчанні англійської мови» зосередився на аналізі досліджень нейропедагогіки, позитивної психології та процесів, які відбуваються при засвоєнні іноземної мови. Фахівець також приділив увагу впливу сучасних технологій, формам цифрової повсякденної діяльності учнів та студентів, що використовуються в освітньому процесі.

Експерт програми «Освіта» Українського інституту майбутнього Микола Скиба у своїй доповіді з проблеми: «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін» ознайомив аудиторію з кращими освітніми моделями світу та запропонував набір практичних інструментів для педагогів, які прагнуть зробити навчальний процес цікавішим і продуктивнішим.

Майкл Хадсон та Колм Сміт, міжнародні експерти, фахівці з прикладної лінгвістики, під час своєї доповіді «Глобальна Англійська Шкала або вимірювання ваших умінь», ознайомили учасників форуму з її концепцією. Глобальна Англійська Шкала (ГАШ) – перший міжнародний стандарт, який вимірює рівень володіння англійською і допомагає всім, хто студіює англійську, визначати, вимірювати та відстежувати свої уміння за шкалою 10-90 балів.

Із великим зацікавленням було прослухано відеопривітання наукового керівника магістерських та докторських програм з питань комп’ютерного навчання, розробки навчальних матеріалів та тестування мовних умінь Скота Вендітта (Велика Британія). Науковець наголосив на тому, що швидкий технологічний розвиток вимагає використання нових інноваційних методів та прийомів навчання.

Протягом другого дня відбулись інтерактивні сесії, які підготували закордонні та українські експерти і викладачі, з метою обміну інноваційними практиками. Їх тематика була різноманітною: он-лайн навчання, тестування та оцінювання мовних умінь, навчальні ресурси для дорослих та дітей.

Українські та іноземні фахівці активно обмінялися думками, ідеями та власним досвідом. Цей форум став ще однією сходинкою на шляху особистісного та професійного зростання педагогів.


08.11.2017 завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Церковна Вікторія Олександрівна провела інструктивно-методичну нараду для заступників директорів загальноосвітніх шкіл із навчально-виховної роботи.

У нараді взяла участь начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка акцентувала увагу присутніх на особливостях нового Закону України «Про освіту» як важливому чиннику розвитку освітнього простору району. Голова райкому профспілки Рябчич Людмила Володимирівна повідомила про чергове підвищення відсотків за престижність педагогічної праці.

Головний спеціаліст Крутінь Іван Іванович звернув особливу увагу на здійсненні ліцензування освітніх закладів, а головний спеціаліст Блощаневич Вікторія Вікторівна – на організації освітнього процесу в інклюзивних класах та своєчасному оновленні інформації на порталі ІСУО.

У ході роботи підведено підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2018», місячника шкільних бібліотек, обговорено питання підготовки випускників шкіл до зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році та моніторингових досліджень. Крім того, заступники директорів шкіл поділилися досвідом щодо підготовки навчальних кабінетів, у яких будуть навчатися з вересня 2018 року першокласники, відповідно до нового Державного стандарту початкової загальної освіти, який ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого підходу. На часі обговорення були питання дотримання вимог Положення про атестацію педагогічних працівників, проходження ними курсів підвищення кваліфікації у 2018 році, участь школярів у інтерактивних конкурсах, олімпіадах, іграх, турнірах тощо.

Сучасна сфера діяльності заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи потребує інноваційного розвитку та вдосконалення.

Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика – конкурс, який утверджує державного статус української мови, сприяє піднесенню її престижу серед молоді, вихованню поваги до культури й традицій українського народу.

ІІ (районний) етап Конкурсу відбувся 11 листопада 2017 року в Степанківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Урочистості з нагоди відкриття заходу підготували учні й педагоги Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Ритмічні пісні й запальні танцювальні композиції на сцені Будинку культури підняли настрій присутнім і додали позитиву учасникам. 179 учнів 3-11 класів із 29 навчальних закладів району змагалися у мистецтві володіння словом.

Учні 5 класу писали твір за поданим початком про вечірню тишу і складали діалог за малюнком. Шестикласники укладали короткий тлумачний словник із поданих слів і відгадували, які фразеологізми «заховалися» в малюнках. Учні 7 класу пояснювали значення прислів’я «На годину спізнишся, за рік не доженеш» і доповнювали речення епітетами й порівняннями. Завданням для восьмикласників було написати твір-міркування «Як навчитися шляхетно спілкуватися». Учні 9 класу роздумували над тим, які рекламні вирази вони розмістили б на білборді для популяризації української мови. Десятикласники укладали календар майбутніх життєво необхідних людству відкриттів, а випускники складали каламбури і роздумували про справжню людину і її вчинки.

Кращі результати показали учні Будищенської, Вергунівської, Геронимівської, Дубіївської, Леськівської, Мошнівської, Руськополянської №2, Степанківської, Хацьківської, Червонослобідської №2, Шелепуської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» та Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

На обласному етапі район будуть представляти учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зима Аліна, учениця 10 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Веретільник Софія, учениця 9 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Коваленко Валерія, учениця 6 класу Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Славінська Євгенія та учениця 5 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Бобух Маргарита.

Міжнародний конкурс допомагає школярам берегти рідну мову, шанувати і любити її, піклуватися про неї, захищати, розкривати щоденно її велич і могутню силу, щоб зберегти її в усій красі для наступних поколінь!


У рамках реалізації обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 за ініціативи депутата Верховної Ради Рудика Сергія Ярославовича побудовано футбольне міні-поле. Жага до перемоги, досягнення нових результатів і прагнення бути кращим – це ті якості, які необхідні сучасній дитині у формуванні її особистості. Гра у футбол дозволяє не лише поліпшити фізичну форму, а й робить дитину більш витривалою, підвищує її самооцінку.

Урочисте відкриття поля відбулося 10.11.2017, у якому взяли участь депутат Верховної Ради Рудик Сергій Ярославович, депутат Черкаської обласної ради Коверський Анатолій Миколайович, голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники сільської та батьківської громади.

Почесні гості перерізали стрічку і зробили перший удар м’ячем у ворота разом із майбутнім учасником збірної України, учасником всеукраїнських футбольних турнірів Давиденком Владиславом.

Директор інноваційної школи Самохотов Анатолій Олександрович подякував за піклування, турботу про сьогодення та майбутнє підростаючого покоління. Нехай же панують на Землі здоров’я, щастя, мир та добро!


02 листопада 2017 року на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для соціальних педагогів та практичних психологів із теми: «Сучасні підходи до навчально-виховного процесу учнів із особливими освітніми потребами».

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна надала методичні рекомендації щодо організації корекційної роботи в освітньому закладі.

Поділилися досвідом щодо супроводу та корекції розвитку учнів із особливими освітніми потребами асистент учителя Троян Анна Петрівна, соціальний педагог Михайлова Людмила Олексіївна та практичний психолог Кот Валентина Петрівна.

Методист районного методичного кабінету з питань практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна провела практикум із елементами тренінгу: «Психологічний та соціально-педагогічний супровід інклюзивної освіти».

Кожен учасник семінару отримав необхідну інформацію, яку можна буде використати у власній педагогічний діяльності, зокрема у роботі з дітьми, які мають труднощі у навчанні.


День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 09 листопада.

У всіх освітніх закладах району відбулися урочистості до Дня писемності, проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 3908 учнів 3-11 класів.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед молодим поколінням, то сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Любіть українську мову та примножуйте її багатства!


08 листопада 2017 року філологи Черкаського району відвідали Корсунщину. Метою поїздки була методична зустріч і відвідання історико-літературних місць цього краю. Вчителі побували в музеї І.С.Нечуя-Левицького, який знаходиться в селищі міського типу Стеблів. Завідувач Андрій Сергійович Хаврусь познайомив із експозиціями музею, провів на гору Спаса, де біля церкви - могили діда і батька І.С.Нечуя-Левицького, показав краєвиди Стеблева і скелі, біля яких любив відпочивати письменник.

Потім педагоги відвідали Корсунь-Шевченківський історико-краєзнавчий музей, де представлена історія Корсунщини від заселення її людиною і донині. Велику цінність мають експонати з козацької тематики, Шевченкіана, багатий етнографічний матеріал.

Філологи отримали багато позитивних емоцій і вже планують наступні пізнавальні подорожі.

Відповідно до плану роботи районних методичних об’єднання вчителів математики, фізики та інформатики під час осінніх канікул проведено засідання творчих груп учителів-предметників.

У 2017-2018 навчальному році в районі розпочали роботу дві творчі групи вчителів математики за темами: «Формування ключових і предметних компетентностей шляхом створення компетентнісних завдань із математики для учнів 5-9 класів за новою програмою» (керівник – вчитель математики Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Нечипоренко Оксана Олексіївна) та «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом мотивації навчально-виховного процесу на уроках математики» (керівник – вчитель математики Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Щербина Олена Петрівна). Працює також інтегрована творча група вчителів математики, фізики та інформатики з теми: «Використання хмарних технологій при викладанні математики, фізики та інформатики шляхом створення інтерактивних вправ за допомогою онлайнових середовищ» (керівники – вчитель математики Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Копил Віталій Васильович та вчитель інформатики Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Компанієць Віктор Олексійович).

Під час проведених засідань керівники творчих груп за допомогою мультимедійних засобів навчання та інтерактивних технологій розкрили теоретичний зміст поставлених тематичних проблем, показали їх актуальність та інноваційну значущість, окреслили шляхи їх вирішення.

Обговорення планів роботи та розподіл творчих завдань між учасниками засідань проведено у формі круглого столу.

Бажаємо творчого натхнення учасникам засідань під час їх подальшої кропіткої роботи!

Розвиток інклюзивної освіти стало одним із пріоритетних напрямків роботи закладів загальної середньої освіти. Та на часі перед адміністрацією навчальних закладів виникає ряд важливих організаційних питань, одним із яких є недостатня кількість корекційних педагогів.

01 листопада 2017 року в Червонослобідській загальноосвітній школші І-ІІІ ступенів № 1 із метою підвищення професійної майстерності вчителів проведено семінар-практикум для педагогів, які викладають предмети «Розвиток мовлення» та «Корекція мовлення» за темою: «Розвиток усного та писемного мовлення в учнів із особливими освітніми потребами».

З вітальним словом та доповіддю щодо організації навчально-виховної діяльності та корекційної складової освітнього процесу звернулась до присутніх головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна.

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна розкрила питання специфіки корекції мовленнєвих порушень у дітей із особливими освітніми потребами. Навчальний практикум «Лексико-граматичні засоби мовлення» провела вчитель початкових класів Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Червоненко Леся Анатоліївна, яка має логопедичну освіту, та продемонструвала відеозапис корекційних занять.

Учителі-логопеди логопедичних пунктів відділу освіти поділились досвідом практичної роботи з дітьми, які мають вади мовлення. Глазунова Тетяна Миколаївна провела майстер-клас «Артикуляційна гімнастика та пальчикові вправи – основа для покращення звуковимови в учнів», а Величко Ірина Петрівна – практикум «Подолання порушень письма та читання у школярів».

Відділ освіти планує і надалі сприяти підвищенню кваліфікації педагогів, які працюють із учнями з особливими освітніми потребами.


03.11.2017 для вчителів предмета «Захист Вітчизни» проведено військово-патріотичний вишкіл.

Під час заходу педагоги навчальних закладів району ознайомилися з особливостями ведення воєнних дій із врахуванням Міжнародного гуманітарного права, тактичною та вогневою підготовкою, тактичною медициною, різними видами озброєння військових, мінно-вибуховими пристроями та вибухонебезпечними предметами. Учасники заходу отримали додаткові практичні навички з неповного розбирання та складання зброї.

У ході зустрічі обговорено актуальні питання патріотичного виховання учнівської молоді на уроках «Захист Вітчизни» та сплановано подальшу роботу з майбутніми захисниками України.


Перемикач версій