Розвиток інклюзивної освіти стало одним із пріоритетних напрямків роботи закладів загальної середньої освіти. Та на часі перед адміністрацією навчальних закладів виникає ряд важливих організаційних питань, одним із яких є недостатня кількість корекційних педагогів.

01 листопада 2017 року в Червонослобідській загальноосвітній школші І-ІІІ ступенів № 1 із метою підвищення професійної майстерності вчителів проведено семінар-практикум для педагогів, які викладають предмети «Розвиток мовлення» та «Корекція мовлення» за темою: «Розвиток усного та писемного мовлення в учнів із особливими освітніми потребами».

З вітальним словом та доповіддю щодо організації навчально-виховної діяльності та корекційної складової освітнього процесу звернулась до присутніх головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна.

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Миронович Ірина Миколаївна розкрила питання специфіки корекції мовленнєвих порушень у дітей із особливими освітніми потребами. Навчальний практикум «Лексико-граматичні засоби мовлення» провела вчитель початкових класів Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Червоненко Леся Анатоліївна, яка має логопедичну освіту, та продемонструвала відеозапис корекційних занять.

Учителі-логопеди логопедичних пунктів відділу освіти поділились досвідом практичної роботи з дітьми, які мають вади мовлення. Глазунова Тетяна Миколаївна провела майстер-клас «Артикуляційна гімнастика та пальчикові вправи – основа для покращення звуковимови в учнів», а Величко Ірина Петрівна – практикум «Подолання порушень письма та читання у школярів».

Відділ освіти планує і надалі сприяти підвищенню кваліфікації педагогів, які працюють із учнями з особливими освітніми потребами.


Перемикач версій