На базі Комунального закладу «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради відбулася зустріч школярів Червонослобідських закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та №2 Червонослобідської сільської ради із Валентиною Коваленко.

Письменниця презентувала свою нову книгу прози для старшокласників «Втеча». Діти із захопленням слухали її уривки та брали активну участь в обговоренні.

Підсумовуючи зустріч, В.Коваленко констатувала: «А сільські діти мають таки потужний імунітет від української землі і її людей! Такої гармонійної енергетики від спілкування із учнями сільських Червонослобідських шкіл (№1 та №2) давно не відчувала. Глибокі розумні допитливі очі, такі ж мудрі питання. Повне розуміння проблем України, відчуття творчої лабораторії митця! І хто там каже, що учні сільських шкіл слабіші, недостатньо підготовлені? Та їх, окрім батьків і вчителів, ще й життя непросте готує та випробовує! Словом, презентація моєї книги прози «Втеча» відбулася зі знаком! (оклику)».

         «Дитяча бібліотека – це справжній осередок духовно-інтелектуального простору книги, тут – креативність і любов. Тут – Україна!», - зазначила автор книги.

Валентина Михайлівна подякувала педагогам «за таких чудових дітей, від яких надія українська ширшає в грудях!».

 

        Із метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи, популяризації книгочитання у закладах загальної середньої освіти пройшов щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

        Шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища. Її діяльність спрямована на забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

        Протягом місячника шкільні бібліотечні фонди поповнилися 62 примірниками художньої літератури з різних галузей знань. Створено рекомендаційні списки, навігатори для швидкого пошуку сайтів в Інтернеті з інформацією щодо творчого розвитку дитини. Організовано традиційні і віртуальні тематичні книжкові виставки, здійснено інформаційний супровід та проведено масові заходи.

        Із метою забезпечення задоволення й розвитку інформаційних потреб та запитів користувачів проведено тематичні заходи (бібліотечні уроки, літературно-художні колажі, благодійні акції, бібліоперфоменси, книжкові марафони, бібліотечні десанти, веб-квести, дублер-шоу, читацькі марафони та літературні ігри, конкурси, вікторини, книжкові калейдоскопи, дні бібліотворчості, творчі майстерні, інформаційно-пізнавальні години, майстер-класи ввічливості та хороших манер, лялькові вистави «Книга - твiй найкращий друг, бережи її» та буккросинги.

        Здобувачі освіти здійснили віртуальні мандрівки «Кращі бібліотеки світу» та побували на ІІІ Черкаському книжковому фестивалі «Перехрестя культур».

 

         21 листопада 2019 року проведено інструктивно-методичну нараду наукових керівників, які готують учнів до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2019-2020 навчальному році.

         На нараді підбито підсумки роботи педагогів і учнів у 2018-2019 навчальному році та окреслено головні завдання на 2019-2020 навчальний рік. Учасники одержали методичні настанови і поради щодо написання науково-дослідницьких робіт, розвитку творчого потенціалу школярів через науково-дослідницьку діяльність.

         Відбувся обмін думками з даної проблематики. Цікавими та змістовними повідомленнями з досвіду роботи поділилися з колегами Гончаренко Ольга Іванівна (Степанківська ЗОШ І-ІІІст.), Ковтун Алла Павлівна (Дубіївська ЗОШ І-ІІІст.) та інші.

         У процесі роботи увагу педагогів акцентовано на питаннях підготовки учнів до написання контрольних робіт із базових дисциплін, запобігання плагіату, дотримання вимог нового українського правопису у науково-дослідницькій роботі.

         Проблему уміння тримати психологічну рівновагу та долати ознаки синдрому «емоційного вигорання» порушила у своєму повідомленні методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна.

         Бажаємо нових творчих знахідок і успіхів юним науковцям-дослідникам та їхнім наставникам.

         Із 18 по 20 листопада 2019 року директор школи Самохотов Анатолій Олександрович, вчитель іноземної мови Кузькіна Світлана Юріївна та вчитель хімії Шупліна Оксана Олександрівна в рамках міжнародної співпраці здійснили робочу поїздку до ІІ загальноосвітнього ліцею імені Станіслава Сташиця з метою встановлення партнерства між закладами освіти та налагодження дружніх зв’язків із громадою містечка Тарновські Гури.

         Візит розпочався з відвідування краєзнавчого музею міста Тарновські Гури, в якому мали змогу зануритися в історію регіону та поговорити про найвидатніші постаті, народжені у цьому містечку. Наступним етапом візиту стало знайомство з директором ліцею паном Kazimierz Sporoń, який розповів про особливості навчального закладу та розвитку системи освіти в регіоні Верхня Сілезія.

         Крім того, відбулася зустріч із учнівським колективом ліцею. Близько 100 учнів мали змогу переглянути відеопрезентацію про Україну та Черкащину. А найактивніші школярі, які показали найкращі знання з історії України, отримали солодкі подарунки. Розмова продовжилася із учителями англійської мови вже за круглим, під час якого обговорили наступні кроки щодо співпраці та реалізації спільних проектів. У шкільній бібліотеці ознайомилися з книжковим фондом, яким цікавляться польські діти. Варто зазначити, що в одному із фондів є книги українських авторів, зокрема Оксани Забужко. Відвідали найцікавіший екскурсійний об’єкт міста - «Копальня срібла», з якої у XX столітті корисні копалини постачалися майже до всіх країн Європи (екскурсія - подарунок від директора школи).

         Візит закінчився незабутньою поїздкою до величного Кракова, де відвідали Вавельський замок - резиденцію польських королів та ближче познайомилися з незабутньою архітектурою міста.

         Протягом усього часу педагогів супроводжували вчитель іноземної мови Edyta Iskrzak та її чоловік, які гостинно зустріли та робили все можливе для того, щоб наше перебування в Польщі було максимально комфортним та незабутнім.

20 листопада 2019 року на базі Худяківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Г.Є.Брика Леськівської сільської ради відбулося засідання Школи майстерності новопризначеного директора, заступника директора, резерву керівних кадрів із проблеми “Супервізія як інструмент професійної підтримки та розвитку молодих спеціалістів закладів освіти в умовах реалізації завдань Нової української школи”.

Із вітальним словом до присутніх звернулися директор Сивець Ганна Іванівна, педагогічний та учнівський колективи.

У ході роботи розглянуто модель супервізії (наставництва), ролі і завдання супервізора (наставника), його цикли роботи. Особливу увагу приділено стратегіям, які сприяють професійному та інтелектуальному розвитку молодих педагогів.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Дядик Алла Петрівна поділилася досвідом щодо роботи з молодими спеціалістами.

Учасники методичного заходу взяли активну участь у квесті “Океан педагогічних знань”.

Учитель математики Педан Ніна Володимирівна у своїй презентації про дітей покоління Z наголосила на їх особливостях, унікальних можливостях та проблемах.

Присутні активно обговорювали питання супервізії, висловлювали власні пропозиції щодо вдосконалення підтримки молодих педагогів в умовах реалізації ідей Нової української школи.

Учасники засідання отримали методичні матеріали.

Бажаємо колегам енергії, відмінного самопочуття, нових здобутків і перемог.

Напередодні Дня Гідності і Свободи учні 9 класу Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради відвідали «Патріотичний музей АТО». У музеї юнаки та дівчата мали змогу подивитись експонати з зони проведення АТО в Донецькій та Луганській областях: елементи снарядів, гільз, тубуси від ручних гранатометів, уламки мін, осколки від системи «Град» тощо. Вразили дітей і особисті речі бійців.

Олексій Святенко, засновник музею, провів для учнів цікаву екскурсію, яка нікого не залишила байдужим. Означений захід не тільки сприяв вихованню патріотизму в учнівської молоді, а також у котре нагадав про увіковічення пам’яті українських воїнів в зоні АТО, які загинули, захищаючи кордони незалежної держави.

Протягом навчального року в закладах загальної середньої освіти району проходять заходи в рамках реалізації Програми підтримки української мови на 2017-2020 роки та з метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Учасниками І етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали 1403учні 5-11 класів із 27 освітніх закладів.

09 листопада 2019 року на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведеноІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Урочистості з нагоди відкриття конкурсу підготували учні та педагоги Тубільцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вони з майстерно декламували вірші, співали пісні про Україну, рідну мову, виконували танці.

89 учасників конкурсу вправлялися в майстерності художнього слова.

У всіх закладах загальної середньої освіти району пройшли святкові заходи з  нагоди відкриття І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.  На першому уроці проведено конкурс із української мови, у якому взяли участь 3708 учнів.

Урочистості з нагоди відкриття ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулися 16 листопада 2019 року в Будинку культури с. Леськи. Їх підготували учні й педагоги Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

157 учнів 3-11 класів змагалися в мистецтві володіння словом.

Любов до Батьківщини починається з любові до рідної мови. Вона є перлиною вікової мудрості, бо пройшла крізь тисячоліття й несе в собі культурну й духовну цінність нашого народу.

Протягом 04 – 15 листопада 2019 року проходив І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2020» у таких номінаціях: «Початкова освіта», «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво». Учасників професійного конкурсу віршами, піснями та танцями привітали учнівські колективи Геронимівського, Хутірського, Червонослобідського №1 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

У конкурсі взяли участь 34 педагоги із 15 освітніх закладів району, зокрема 15 учителів початкових класів, 8 – зарубіжної літератури, 5 – історії, 6 – образотворчого мистецтва.

У всіх номінаціях забезпечили участь педагогів адміністрації Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 (директор Ткаченко Л.В.).

Педагоги пройшли дистанційне тестування професійної компетентності за системою «Знайка». Вчителі початкових класів змагалися у випробуваннях «Методичний експромт», «Урок», предметів «Зарубіжна література» та «Історія» - «Методичний практикум», «Практична робота», предмета «Образотворче мистецтво» - Урок», «Проєкт».

Найбільшу кількість балів набрали вчитель початкових класів Бережна Наталія Григорівна (Червонослобідський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Червонослобідської сільської ради), вчитель історії Самохотов Анатолій Олександрович (Червонослобідський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради), вчитель зарубіжної літератури Чередніченко Лідія Іванівна та вчитель образотворчого мистецтва Деркач Леся Михайлівна (Руськополянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Руськополянської сільської ради).

Дякуємо всім учасникам конкурсу за сумлінну творчу працю. Бажаємо переможцям зонального туру успішно пройти відбірковий тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020», який відбудеться 02 грудня 2020 року.

Інформативна, цікава та надзвичайно корисна - саме так можна описати зустріч учителя математики Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Хоменка Олександра Володимировича з учнями підліткового табору «Cyber Camp», організатором якого є простір розвитку City Square.

Учитель розповів учням, як саме треба діяти, щоб канал став популярним, чого треба навчитись і про що подбати аби досягти своєї мети, скільки роликів треба зняти для старту, механізм просування відео; поділився власним досвідом створення популярного каналу. У рамках майстер-класу були розглянуті такі питання: тренди YouTube, топпроєкти у світі за кількістю переглядів, основи роботи з YouTube, принципи просування і монетизації, пошук ідей для відео, створення та оформлення каналу, професійна робота з камерою, світлом та мікрофоном, локація, зовнішній вигляд героя та його робота в кадрі, практика зйомки, звукозапису та монтажу.

Олександр Володимирович зауважив, що робота блогера вимагає не лише відповідальності, а й дисциплінованості. Разом із тим, вона яскрава й насичена, адже щодня виникають різні цікаві ситуації, відбуваються події, з’являються нові знайомства. А найприємніше, коли опубліковані матеріали стають популярними та набирають значну кількість переглядів.

На базі Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Хімія».

Учасники пройшли конкурсні випробування: «Тестування професійної компетентності», «Хімічний експеримент», «Методичний практикум». Тестування професійної компетентності проводилося в дистанційному режимі за тестами, розробленими КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». У хімічній лабораторії членам журі було представлено хімічний експеримент. Під час випробування «Методичний практикум» педагоги презентували реалізацію проектного методу навчання, педагогічної ідеї та методичного кейсу.

У І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Хімія» взяла участь учитель Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Підкошена Ольга Василівна.

Дякуємо Ользі Василівні за плідну працю. Бажаємо успіхів та творчих злетів!

На підтримку реалізації освітньої реформи «Нова українська школа» відбувся обласний семінар-тренінг для вчителів німецької мови на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Педагоги Черкаського району теж долучилися до участі у методичному заході. Учасники зібрання розглянули особливості викладання німецької мови на початковому етапі відповідно до комунікативного, компетентнісного, діяльнісного та ігрового підходів навчання мови, використання цифрових технологій.

Тренінг провели референт-мультиплікатор Гете-інституту Карнаухова Надія Костянтинівна та методист лабораторії гуманітарних дисциплін КНЗ «ЧОІПОПП» ЧОР Савицька Галина Іванівна.

 

Відбулись засідання творчих груп учителів математики, фізики та інформатики за темами: «Впровадження STEM-освіти на уроках природничо-математичного циклу» та «Створення електронних посібників за допомогою комп’ютерних програм».

Під час засідань керівники творчих груп проаналізували роботу за минулий навчальний рік, визначили напрямки роботи та завдання членам групи на 2019-2020 навчальний рік.

Віртуальну екскурсію веб-сторінками власного сайту «Математика. Сюжетно-рольові задачі з реальними даними. 5 клас» та веб-порталу EduFuture 7W (Сім чудес світу) провела вчитель математики та інформатики Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Максименко Тетяна Іванівна.

Учитель Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мамедова Тамара Фархадівна презентувала власний електронний посібник, створений у прогамі Auto Play Media Studio: «Математика. Сюжетні задачі з реальними даними. 5 клас».

У ході тренінгів та майстер-класів учителі-предметники підвищували рівень цифрової компетентності шляхом вивчення нових програм та онлайнових сервісів, щодо створення електронних посібників (тренер Щербак Ігор Олександрович, учитель математики та інформатики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів), ментальних (інтелект) карт та відеоуроків (тренер Бедусенко Ольга Сергіївна, вчитель математики та інформатики Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів),  інтерактивних відео (тренер Тищенко Ірина Анатоліївна, методист РМК) та інтерактивних вправ (тренер Максименко Тетяна Іванівна).

Бажаємо членам творчих груп креативності у виборі рішень та успіхів у досягненні поставленої мети!

Дитячі осінні свята у закладах дошкільної освіти - це море посмішок і веселощів, адже хоч і кажуть, що осінь - сумна пора, але діти, як ніхто інший, здатні радіти золотистому опалому листю під ногами й дощику, під яким так цікаво погуляти, взяти в руки парасольку, узувши гумові чобітки й одягнувши дощовик. Свято Осені пройшло в усіх дитячих садках району, тому що є одним із найулюбленіших у дітвори!

Надворі похмуро, а в дошкільних закладах панувала тепла, доброзичлива атмосфера. Діти водили хороводи, співали пісеньки про Осінь, грали у веселі ігри, читали вірші. На святі малюки перевтілювалися в різних героїв.

Свято в дитячому саду - це завжди дивовижні чудеса, чарівні фарби і дзвінкий сміх вихованців. І, звичайно ж, не обійшлося без подарунків. Після свят усі із задоволенням пригощались наливними яблуками й дякували щедрій Осені за веселе свято.

Батьки та вихованці отримали багато позитивних емоцій!

         Семінар-практикум шкільних бібліотекарів із проблеми «Бібліотека закладу освіти – простір для можливостей кожного учня» відбувся на базі Комунального закладу «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради.

         Завідувач відділом комплектації Плешакова Тетяна Анатоліївна та головний спеціаліст відділу Устименко Людмила Григорівна представили власний досвід із систематизації обліку документів й організації розстановки фондів бібліотек для дітей згідно з Універсальною десятковою класифікацією. Учасники зібрання уважно сприйняли теоретичні виклади, обговорили аспекти своєї діяльності, на практиці ознайомилися з досвідом та інноваціями в обслуговуванні різних вікових категорій читачів, здійснили екскурсію оновленими залами бібліотеки.

         Головний спеціаліст Червоняща Ніна Іванівна ознайомила із роботою бібліотек України з питання «Ігрові продукти обласної бібліотеки для дітей та дитячих бібліотек», продемонструвала фрагменти інноваційних масових заходів, які ввійшли в практику роботи обласної бібліотеки для дітей протягом останніх років.

         Із Інтернет-представництвом обласної бібліотеки для дітей бібліотекарів ознайомила завідувач сектором відділу науково-методичної роботи Хаустова Сусана Володимирівна. Цікавим практичним досвідом стали літературні ігри-подорожі, квести тощо. Бібліотекарі спробували себе в ролі читачів, старанно виконуючи завдання й шукаючи підказки.

         Методичний дайджест провела методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна, ознайомила з нормативними документами Міністерства освіти і науки України щодо участі у конкурсному відборі підручників, підвела підсумок місячника шкільних бібліотек та обговорила шляхи підготовки до участі у щорічній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

 

Перемикач версій