У Черкаському обласному центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради відбувся очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, у якому я живу», учасником якого стала вихованка туристичного гуртка «Всюдихід» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Здір Анастасія. У своїй роботі Анастасія презентувала експозиції шкільного музею, ознайомила із видатними особистостями рідного краю.

За результатами конкурсного відбору Здір Анастасія представлятиме Черкащину на Всеукраїнському етапі конкурсу, який відбудеться у березні 2018 року в м.Чернігів.

Вітаємо Анастасію, її керівника Прожогу Валентину Миколаївну з перемогою та бажаємо досягти нових вершин!

  

На базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-тренінг для вчителів предмета «Основи здоров’я», мета якого - ознайомити з навчальним курсом із розвитку соціальних навичок учнів 1-10 (11) класів «Вчимося жити разом».

         Завідувач відділу фізичної культури, військово-патріотичного виховання та предмета «Основи здоров’я» КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Ярова Валентина Дмитрівна презентувала навчально-методичні матеріали із методики викладання та провела навчальний тренінг щодо розвитку у дітей та підлітків життєвих навичок ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів.

         Через тренінгові вправи учасники семінару навчались надавати психосоціальну підтримку дітям, сприяти відновленню психологічної рівноваги, відпрацювали навички висловлювання почуттів, надання допомоги тим, хто цього потребує, моделювали ситуації із конструктивним розв’язанням різних проблем, які виникають у підлітковому віці, аналізували свою систему цінностей, вчились розпізнавати ознаки стресу та вміння знижувати загальне стресове навантаження.

         Педагоги семінару-тренінгу навчились дотримуватись чіткого алгоритму уроку-тренінгу, отримали цілісне уявлення  щодо реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» у закладах загальної середньої освіти.

  

У закладах освіти району відбулися заходи до Дня рідної мови, який відзначають щороку 21 лютого. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

  

У ЧНУ імені Богдана Хмельницького проведено мовний практикум для вчителів української мови і літератури району з проблеми: «Роль учителя в підготовці учнів до ЗНО».

Директор ННІ української філології і соціальних комунікацій, доцент Погрібний І.І. у своєму виступі зупинився на проблемі наступності й неперевності в освіті випускників закладів середньої і вищої освіти. Доктор філологічних наук, професор,  завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Мартинова Г.І. розповіла про усвідомлення випускниками вибору філологічної освіти. Кандидат філологічних наук, доцент Денисенко З.М. розкрила питання «Складні випадки синтаксису в завданнях ЗНО».

Кандидат філологічних наук, доцент Лонська Л.І. розповіла про морфеміку в програмі ЗНО, а кандидат філологічних наук, доцент Ярмоленко Г.А. узагальнила тему «Складні випадки відмінювання числівників».

Під час заходу всі учасники мали змогу поставити питання та обговорити основні проблеми забезпечення якості освіти. Було відмічено важливість тісної співпраці науковців університету та вчителів-практиків.

  

У всіх навчальних закладах району відбулися заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Педагоги провели тематичні лінійки, виховні години, години спілкування, учнівські конференції «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!», «Вічна слава безсмертю Хоробрих», «Майдан. Україна. Шлях до свободи», «Зима, що нас змінила», «Небесна сотня – сьогодення і майбутнє», в яких взяли участь учасники Революції Гідності та учасники антитерористичної операції. Організовано виставки фотографій, газетних матеріалів, буклетів «Вітер із Майдану», «Майдан. Сторінки пам’яті», конкурси малюнків «Майдан. Історія протесту», «І Сотню вже зустріли небеса». Для учнів 9-11 класів організовано перегляд відеоматеріалів «Хроніка Майдану». Лідерами учнівського самоврядування проведено флешмоби «Запали свічку пам’яті».

У Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 для учнів 8-11 класів проведено загальношкільний тематичний захід, на якому були присутні голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович та  начальник  відділу освіти Григорчук Людмила Василівна.

Педагоги та учнівська молодь взяли участь у загальносільських заходах.

  

На базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар-практикум для заступників директорів шкіл із виховної роботи за темою: «Інноваційні форми і методи співпраці та просвітницької роботи з батьками щодо виховання дітей із метою формування свідомої особистості школяра». Досвід роботи із означеного питання представила заступник директора Чередніченко Лідія Іванівна. Класний керівник 6 класу Шендрик Валентина Іванівна ознайомила присутніх із сучасними формами проведення батьківських зборів. Класний керівник 11 класу Нечипоренко Оксана Олексіївна представила систему виховної роботи класу «Від роду – до народу».

У рамках семінару проведено шоу-програму «Грані дотику» за участю практичного психолога школи Коваль Наталії Григорівни, юриста сільської ради села Руська Поляна Чередніченко Вікторії Вікторівни та сімейного лікаря амбулаторії Шраменка Дениса Вікторовича. Керівник гуртка «Дивосвіт» Деркач Леся Михайлівна провела майстер-клас «Один мотив для двох сердець» із виготовлення сувеніру-витинанки. 

  

Народний танцювальний ансамбль «Барви» районного будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у ХVІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зимова фантазія» в рамках проекту «Квітуча Україна», який проходив у Центрі культури Київського державного коледжу туризму та готельного господарства. За результатами конкурсних випробувань вихованці колективу вибороли почесне І місце в номінації «Народна хореографія»!

Юні танцюристи відвідали Київський Національний університет культури і мистецтв, де в цей час був День відкритих дверей.

Вітаємо танцювальний колектив «Барви» та його керівника Величко Інгу Іванівну з перемогою! Бажаємо успішного підкорення великих сценічних майданчиків!

   

Диво-казка сьогодні живе скрізь тихим зимовим днем, коли навколо снігові кучугури, льодом скуті річки, а на деревах шапками лежить сніг. Дуже гарно в таку пору року!

У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода відбувся традиційний фестиваль снігових скульптур. Діти разом із вихователями та помічниками вихователів створювали із снігу фортеці, чудернацькі споруди та казкові фігури, а саме: черепаху, левенятко, крокодила, чебурашку. Багато сил та натхнення вклали діти, але отримали справжню насолоду від результатів власної праці. Діти так чекали на сніжну зиму, щоб поганяти на санчатах, побавитись у сніжки та пограти в хокей. Усього цього вдосталь на прогулянках!

Тепер вихованців та батьків зустрічає символ цього року - Собака. Він дивиться на всіх добрими очима та ласкаво запрошує у світ дитинства. Цю яскраву снігову скульптуру під керівництвом інструктора з фізкультури Дорошенка Василя Васильовича діти створили з вихователями Бруско Оксаною Олександрівною та Єремеєвою Ларисою Миколаївною, помічниками вихователів Павліченко Вірою Дмитрівною та Швидченко Тамілою Володимирівною.

Так хочеться, щоб довше затрималась у наших краях справжня зимова казка. Хай принесе вона в кожну домівку спокій, радість та втіху!

  

Освіта ХХІ століття вимагає від педагогів постійного руху вперед, творчих пошуків та професійного зростання. Із метою підготовки вчителів англійської мови до викладання за новими стандартами Студією Освіти для Викладачів СОВа та громадською організацією School Angels було організовано та проведено конкурс, у якому взяли участь учителі англійської мови з усіх регіонів України.

В останні дні січня 2018 року в м. Київ відбувся дводенний тренінг «Upgrade Уour Teaching!», на якому побувала вчитель англійської мови Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Коваленко Олена Сергіївна. Учасники заходу ознайомилися з новими підходами щодо викладання іноземної мови, тренувалися у використанні сучасних методик.

Учасники зібрання ознайомилися з технологіями ефективного використання ігор,  особливостями застосування парної та групової форм роботи з дітьми молодшого шкільного віку.

Наприкінці зустрічі вчителі обмінялися досвідом, поспілкувалися зі своїми однодумцями та отримали сертифікати.

  

Третього лютого 2018 року в комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся фінальний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому серед 22 представників із усієї області взяли участь 2 учасниці від Черкаського району: Зима Аліна, учениця 11 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, і Терещенко Руслана, учениця 9 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Організатори конкурсу гідно оцінили досягнення творчої молоді та її наставників: усі фіналісти отримали дипломи й цінні подарунки, а вчителі Брик Марія Юхимівна і П’ятун Катерина Іванівна - подяки.

Учасники виконували творчі завдання і вкотре доводили свої літературні вміння у царині рідного слова. Роботи були відправлені в Київ для перевірки членами журі ІV (фінального) етапу конкурсу.

  

Фізичне виховання дошкільнят - організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок із фізичної культури. Його пріоритетні завдання - формування, збереження, зміцнення та відновлення здоров’я. 

Повноцінно­му розв'язанню оздоровчих, освітніх та виховних завдань сприяє використання інноваційних  підходів у фізичному вихованні.

На базі  ДНЗ «Дніпряночка» с.Червона Слобода відбулось засідання проблемної групи інструкторів із фізичного виховання та вихователів закладів дошкільної освіти з метою поглиблення знань  про інноваційні підходи у фізичному вихованні дошкільників.

 Учасники засідання ознайомились із різноманітними оздоровчими технологіями, а саме: оздоровчий хортинг, СА-ФІ-ДАНС, методика М.М. Єфіменка «Театр фізичного розвитку і оздоровлення», методика Любомира Бейби «Від руху-до здоров’я».

 Інструктор із фізкультури Дорошенко Василь Васильович  на практиці показав застосування різних технологій  під  час роботи з дітьми старшого віку.

Учасники заходу пересвідчились, що наповнення занять із фізичної культури, ранкової гімнастики та інших форм роботи різноманітними оздоровчими технологіями збагачують дітей знаннями про особисте здоров’я, формують у них уміння та навички оздоровлення та відновлення власного організму. У дошкільнят з’являється потреба та бажання бути здоровими, не хворіти, вести здоровий спосіб життя, формується емоційно-ціннісне ставлення до себе, свого організму.

Означені технології вчать малюків долати труд­нощі, підвищують життєвий тонус і працездатність, створюють гарний настрій.

 


25 січня 2018 року в Черкаському обласному Будинку вчителя відбулося нагородження  переможців щорічного обласного конкурсу «Єдина родина – сильна Україна», у якому  взяли участь 115 талановитих дітей із усієї Черкащини.

34 дитини стали переможцями, яких нагороджено грамотами та подарунками.

 Серед переможців – п’ятеро вихованців  районного будинку дитячої та юнацької творчості (гуртки «Сувенір» - керівник Литвяк Катерина Павлівна; «Бісеринка» - керівник Ковтюшенко Любов Василівна; Зразковий колектив «Чарівна намистина» - керівник Счастливець Лариса Миколаївна; художні студії «Дивосвіт» - керівник Деркач Леся Михайлівна та «Дивограй» - керівник Бокарева Людмила Олександрівна). 

Конкурс організовано за ініціативою громадської організації «Mezha.ua» та Черкаського обласного контактного центру при підтримці обласної державної адміністрації.

         Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів.


Перемикач версій