На базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради у контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» відбувся районний семінар-практикум для заступників директорів із навчально-виховної роботи з проблеми: «Формування стратегії розвитку методичної роботи в ЗЗСО в умовах розбудови НУШ». Девізом роботи став крилатий вислів: «Якщо ти відчув вітер змін, не будуй щит, а став вітрила і вільно пливи у відкрите море». Гостей ознайомлено з відеопортретом освітнього закладу, а молодші школярі розповіли про те, як вони бачать НУШ.

     Директор школи Яценко Катерина Миколаївна повідомила про перші досягнення на шляху оновлення системи освіти, особливостях моделі організації методичної роботи у закладі, яка забезпечила успішну підготовку педагогів до впровадження нової реформи та налагодження соціального партнерства.

       Спеціаліст із питань освіти Степанківської ОТГ Кулик Яна Олегівна поділилася досвідом щодо фінансового забезпечення закладів освіти в громаді.

     Заступник директора Сидоренко Тетяна Миколаївна презентувала досвід створення інноваційного  розвивального середовища в освітньому закладі ОТГ, який був високо визнаний на Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті». Педагоги відвідали урок «Я досліджую світ» у 1-А класі за темою: «Транспорт» (вчитель Новікова Тетяна Степанівна) та урок «Математика» у 1-Б класі за темою: «Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач» (учитель Степанова Наталія Миколаївна).

       Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна разом із методистами Лисенко Світланою Вікторівною та Харитоновою Світланою Миколаївною провели методичний полілог, у ході якого розкрили пріоритетні напрямки організації методичної роботи, спрямованої на розвиток та саморозвиток професійної компетентності педагогів, ознаки та риси сучасного покоління «дітей-зеток»,  особливостях підготовки до сертифікації та недопущенні професійного вигорання у часи глобальних змін.

        У роботі семінару взяла участь начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, яка акцентувала увагу на вимогах Міністерства освіти і науки України щодо впровадження  нової реформи в освіті. Крім того, відбувся конструктивний діалог із представниками новоутворених громад.

         Відбулися педагогічні зустрічі біля тематичної фотозони, які окреслили нові вектори організації методичної роботи в районі та закладах загальної середньої освіти.

 

       21 лютого 2019 року гостинно відкрила двері Вергунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, на базі якої відбувся районний майстер-клас для вчителів біології з проблеми: «Розв’язування компетентністних задач із біології та екології, завдань ІІІ та IV етапів Всеукраїнської олімпіади з біології. Підготовка до ЗНО».

        Булава Валентина Микитівна ознайомила присутніх із алгоритмом розв’язування задач із молекулярної біології, генетики (моногібридне, дигібридне, проміжне успадкування), на енергетичний обмін, фотосинтез та екологічного спрямування. Таким чином, всі вдосконалили навички розв’язувати задачі з означених розділів біології.

      Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна підготувала та провела квест «Біологічна мозаїка», який містив питання із біології рослин, тварин, людини. Вчителі в ігровій формі мали розгадати назву рослини чи тварини за описом, використовуючи сканер штрих-кодів. Завдання були створені у програмі WordArt.com.

        У ході наради педагоги ознайомилися із наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.01.2019 № 5 «Про проведення ХХІV обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», планом проведення екологічних конкурсів.

         Педагоги вдосконалили свої фахові компетентності, набули практичних навичок.

 

     На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів четвертих класів із проблеми: «Розвиток критичного мислення молодших школярів у ході реалізації Концепції «Нова українська школа».

     Вчителі відвідали уроки «Я досліджую світ» у 1 класі за темою: «Транспорт моєї місцевості. Як бути гарним пасажиром» (вчитель Мордвінцева Г.О.), урок української мови в 3 класі за темою: «Закріплення й узагальнення знань про прикметник» (вчитель Настенко Л.І.),  урок природознавства в 2 класі за темою: «Турбота людей про тварин взимку» (вчитель Ковтун О.В.) та урок літературного читання в 4 класі за темою: «Найдорожча знахідка. В.Сухомлинський «Не загубив, а знайшов» (вчитель Шкрябай Н.Л.).

      Відвідані уроки дали змогу учасникам семінару засвоїти методику навчання критичного мислення.

     Під час методичного  тренінгу вчителі початкових класів мали змогу отримати практичні навики проведення таких стратегій критичного мислення, як «Мозкова атака», «Асоціативний кущ», «Передбачення за заголовком, за опорними словами, за картиною»; «Метод прес», «Порушення послідовності», «РАФТ», «Кубування», «Сенкан», «Займи позицію» тощо.

    У ході співпраці учасники семінару зробили висновки, що для розвитку критичного мислення молодших школярів учителю необхідно: виділити час і забезпечити можливості для застосування критичного мислення; дозволити учням вільно розмірковувати; приймати різноманітні ідеї та думки; сприяти активному залученню учнів до процесу навчання; цінувати критичні міркування учнів.

     Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна наголосила на важливості розвитку критичного мислення молодших школярів. У кожній дитині вчитель повинен розвивати впевненість у собі й розуміння цінності власних думок та ідей.

      Методичні рекомендації до освітнього процесу в період реалізації Концепції «Нова українська школа» та заряд позитивних емоцій отримав кожний учасник семінару-практикуму вчителів початкових класів.

  

     21 лютого 2019 року в усіх закладах загальної середньої освіти Черкаського району були проведені заходи до Дня рідної мови.

    У Байбузівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів день розпочався нетрадиційно: кожен мав змогу пограти в гру «Продовжіть прислів'я». На першому уроці було проведено інформаційну хвилинку, на якій старшокласники ознайомили всіх із історією виникнення Міжнародного дня рідної мови. Поетичний флешмоб «Я розмовляю українською» підготували учні початкової ланки. Приємним сюрпризом для всіх стало відкриття книжкової виставки «Улюблені книги дитинства вчителів», кожен учитель приніс улюблену книгу дитинства чи юності. Учні намагалися відгадати, хто що читав у дитинстві, яку книжку приніс класний керівник.

     Учні Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом зі своїми вчителями організували цікаві та незабутні тематичні заходи. День розпочався із написання загальношкільного диктанту «Люби і знай рідну мову». Краще пізнати рідне слово можна було за допомогою лепетунів «Говори правильно», «Пиши грамотно», «Збагачуй мовлення». Справжньою родзинкою свята став флешмоб «Плекайте мову». Учні ланцюжком декламували відомі поезії. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст усіх учасників цього дійства. Святкову атмосферу допомогла створити фан-зона «Рідна мова-українська», де учні висловлювали свою любов до мови й висловлювали їй компліменти.

      Учні Шелепуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на урочистій лінійці декламували вірші про рідну мову, співали пісні, читали гуморески, ставили інсценізації.

      Учні Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 в рамках проведення свята стали активними учасниками проекту «Всеосвіта» і виконали завдання олімпіади з української мови.

      Мова – це велике надбання для кожної людини, треба берегти її, збагачувати і пишатися рідним словом.

 

      Майбутнє знаходиться в руках юних дослідників, які сприймають світ крізь призму необмежених можливостей. Немає жодних перешкод, які би встояли перед справжнім бажанням досягти найвищих вершин та дізнатися таємниці цілого всесвіту. Кожний учень протягом навчання в школі здобуває величезну кількість знань, що стають успішним трампліном у доросле життя. Вільне володіння українською мовою як в усній, так і в письмовій формах є одним із найважливіших освітніх завдань та вимог вітчизняної школи.       Учні 5-А класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 стали активними учасниками проекту «Всеосвіта» і виконали завдання олімпіади з української мови. Це спеціально розроблені інноваційні завдання, спрямовані на підвищення в учнів інтересу та мотивації до навчання і дозволяють чітко визначити рівень їхніх знань, а деякі вимагають активного прояву найкращих учнівських здібностей – креативності та кмітливості.

     Після завершення олімпіади на урочистій лінійці учні отримати сертифікати, а їх батькам будуть вручені листи-подяки. Також лист-подяку за внесок в інтелектуальний розвиток України отримав колектив Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

        Такі олімпіади виховують майбутніх науковців та експериментаторів, допомагають їм віднайти своє найсильніше захоплення та наполегливо слідувати його поклику. 

 

     20.02.2019 у всіх закладах загальної середньої освіти пройшли заходи щодо  вшанування Героїв Небесної Сотні. У цей день учнівські та педагогічні колективи взяли активну участь у флешмобі  «Хоч душі в вічність відійшли, та пам’ять в серці не згасає…», патріотичних акціях, проведено тематичні виховні години, засідання круглих столів, виставки світлин,  у бібліотеках організовано виставки тематичної літератури. Учнівська молодь вкотре вшанувала подвиг патріотів держави, які закликали до пробудження самосвідомісті українців. 

 

     У м.Київ відбувся 4 тур V Чемпіонату України з хореографічного мистецтва «ART dance 2019», в якому взяв участь хореографічний колектив «Івлія» (керівник Камінська Олена Василівну) Черкаської районної станції юних техніків. За результатами конкурсного відбору колектив виборов І місце.

     Вітаємо учасників та керівника колективу Камінську Олену Василівну  із перемогою та бажаємо вибороти І місце у фінальному етапі змагань!

 

 

     У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді в м.Київ відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів із енергоефективності «Енергія і середовище», в якому взяли участь учні Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованці творчого об’єднання «Друзі природи» Черкаської районної станції юних техніків, Криворучко Інна та Тіхова Наталія, які стали переможцями І етапу цього конкурсу. У рамках заходу Тіхова Наталія захищала проект «Використання сонячної енергії для місцевих потреб», в якому запропонувала методи використання енергії сонця для сільської місцевості і, конкретно, для окремого сільського обійстя. За свою роботу нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Криворучко Інна представила на розгляд журі проект «Використання біоенергії для місцевих потреб», у якому розглянула способи використання для отримання тепла та електроенергії відходи тваринництва. Зі своєю роботою Інна посіла на конкурсі ІІІ місце і нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

     Вітаємо учениць із перемогою. Бажаємо нових ідей та їх втілення у практичну діяльність!

 

         На сучасному етапі розвитку освіти професія педагога вимагає постійного розвитку та вдосконалення. Професійна майстерність завжди є плодом досить тривалої практичної праці педагога. У сьогоднішньому контексті професійна майстерність означає насамперед уміння швидко та якісно вирішувати освітньо-виховні задачі.

       Вихователі закладів дошкільної освіти підвищили свій професійний рівень на майстер-класі «Дивовижні досліди для дітей старшого дошкільного віку» у дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода.

         Вихователь-методист Білик Тетяна Анатоліївна у формі ділової гри ознайомила присутніх із досвідом Савенкова Олександра Івановича «Дитяче дослідження як метод навчання дошкільників», який активно впроваджує в роботу з дітьми.

       Під керівництвом вихователя Галицької Тетяни Володимирівни педагоги вправлялись у використанні кубика Блума як методу розвитку критичного мислення дошкільників під час експериментально-дослідницької діяльності. Вихователі проявили свої знання, вміння та неординарне мислення, беручи участь у цікавих дослідах.

          Вихователь Галицька Тетяна Володимирівна вкотре довела, що дітей треба вчити граючись. У формі простих і дуже цікавих дослідів вони пізнають закони навколишнього світу та природу багатьох явищ та речей, що оточують нас. У цьому переконались і учасники майстер-класу.

            Майстер-клас – один із ефективних форм розповсюдження власного педагогічного досвіду.

            Вихователі від’їжджали до своїх освітніх закладів з новим досвідом і приємними враженнями. 

            Дошкільний навчальний заклад  «Дніпряночка» завжди радий ділитись досвідом із колегами-освітянами!

 

          Нещодавно на базі Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради було проведено очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів навчальних закладів України «Край, у якому я живу». Черкаський район представляла учениця 6 класу Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гуля Валерія. За результатами конкурсного відбору робота учениці «Рідний край – моя земля, батьківщина це моя»  посіла ІІ місце.

             Вітаємо Гулю Валерію та її керівника Прожогу Валентину Миколаївну, вчителя біології, з перемогою, бажаємо нових досягнень!

 

       16 лютого 2019 року в Комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся фінальний етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

        Урочисту й надзвичайно святкову церемонію відкриття підготували творчі колективи закладів загальної середньої освіти Черкаського району.

        Слова подяки читцям-декламаторам Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Алексєєва Ніна Миколаївна, Бень Наталія Василівна, Холодницька Мілена Леонідівна), співочому колективу Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники Іщенко Жанна Михайлівна, Мальцева Олена Олександрівна), вчителю музичного мистецтва Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Демченку Івану Васильовичу, співочому дуету у складі Яковенко Лариси Віталіївни та Рідченко Каріни ізЧервонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, співочому дуету Бруєвич Віталіни й Ільченко Влади, учениць 8-А класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (класний керівник Вакуліна Людмила Миколаївна), танцювальному ансамблю «Івлія» Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» (керівник Камінська Олена Василівна), Овчаренко Людмилі Миколаївні, керівнику гуртків Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Сприяли в організації урочистостей адміністрації Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Буркацька О.І.), Червонослобідських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1 (Самохотов А.О.) і №2 (Завалко Т.А.), Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Антоненко І.М.), Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» (Селецька Г.І.).

      Цей захід показав, що, об’єднавши зусилля і таланти творчих особистостей усього району, можна привернути увагу громадськості й гідно представити Черкаський район на обласному рівні. Це не складно робити, коли є однодумці!

 

    У дошкільному навчальному закладі «Веселка» с. Леськи проведено засідання районного методичного об’єднання  вихователів груп молодшого дошкільного віку з проблеми: «Фольклор у формуванні зв’язного мовлення молодшого дошкільника».

    Завідувач дошкільного навчального закладу Бондаренко Надія Миколаївна розкрила сутність та доцільність використання дитячого фольклору для розвитку зв’язного мовлення у виступі-презентації «Доцільність та сутність використання дитячого фольклору для розвитку зв’язного мовлення молодших дошкільників».

    Під час заняття за темою: «У гості до Сороки-Ворони» вихователь Ситник Олександра Володимирівна продемонструвала  систему роботи з дітьми щодо використання різножанрових фольклорних творів для розвитку мовлення дітей. Заняття побудувала так, щоб зацікавити малят, викликати бажання слухати й вивчати фольклор.

      Фольклорні посиденьки «Як у нашому садку», проведені вихователями  Ситник Олександрою Володимирівню та Курченко Тетяною Сергіївною, дали змогу з'ясувати ступінь підготовленості педагогів до реалізації завдань мовленнєвого розвитку дітей і стимулювати їх до самоосвіти.

      Колектив дошкільного навчального закладу переконаний, що постійне використання фольклорних жанрів сприяє розвитку мовлення дитини, збагаченню її мови зразками народної мудрості, сіє в душу добро, виховує повагу й любов до рідної мови.

      Присутні на згадку отримали музичне вітання та подарунки.

 

    Районний методичний кабінет став ініціатором проведення мовленнєвого практикуму для вчителів-філологів та учнів закладів загальної середньої освіти району в рамках підготовки до ЗНО із залученням викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Така співпраця є традиційною і результативною. 13 лютого 2019 року з учасниками практикуму працювала Бондаренко Тетяна Григорівна, кандидат філологічних наук, доцент, докторант Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри журналістики, реклами і PR-технологій навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

      Присутні мали змогу потренуватися в орфографії, морфології, граматиці, розглянути складні випадки слововживання, повправлятися з тестовими завданнями.

      Після занять школярі й педагоги ознайомилися із навчально-методичною базою інституту.

     Така співпраця є запорукою ефективності партнерства шкіл та університетів і сприяє кращому розумінню специфіки кожного рівня освіти, можливостей реалізації освітніх реформ та різних форм професійного розвитку.

 

    Відбувся семінар-практикум для спеціалістів психологічної служби закладів освіти району. Учасників заходу радо прийняла інноваційна Червонослобідська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №1, яка має досвід у підготовці та розвиткові обдарованих дітей, яким поділився директор школи Самохотов Анатолій Олександрович.

    Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти уважно вивчали питання виявлення, діагностування напрямку обдарованості, визначення ступеня розвитку тієї чи іншої здібності школяра. У своєму виступі методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна зупинилася на складностях психологічного характеру та можливих  соціальних проблемах обдарованих дітей. Під час проведення практикуму учасники семінару пропонували шляхи попередження означених складностей, обмінювалися власним досвідом розв’язання типових чи нестандартних ситуацій, пов’язаних із фаховим супроводом обдарованості, які підготували  спеціалісти психологічної служби школи Давиденко Ганна Василівна та Рибчинська Світлана Станіславівна.

     Яскравою сторінкою семінару-практикуму став обмін досвідом педагогічних працівників та школярів із різних напрямів обдарованості. Прекрасною практикою в захисті наукової роботи в МАН був виступ учениці  11 класу означеної школи про наукове дослідження літературної творчості свого родича, яке вперше вивчалося в родині та селі. Творчі таланти також були представлені в ході семінару. Особливо важливо було почути від колег-педагогів про форми та методи співпраці дорослих із дітьми зі специфічними музичними та образотворчими здібностями. Спортивні таланти плекають вчителі  завдяки своєму власному прикладові, про що з гордістю розповідав вчитель фізичної культури. Особливу роль у шкільному житті відіграють соціально активні підлітки та молодь, але розвивати їх складно, оскільки в позаурочній діяльності потрібно прислухатися до думки дитини, враховувати її бажання та допомагати рости. Про успіхи в роботі школи активу «Лідер» щиро ділилася педагог-організатор та президент учнівського самоврядування школи.

      У цей день вся школа нагадувала майданчик творчості та талантів, у шкільних коридорах розміщені вислови відомих людей про талант та талановитих людей; біля кожного кабінету були виставлені творчі та декоративні роботи школярів та педагогів. На прикладі роботи семінару яскраво видно, що саме за обдарованими дітьми майбутнє нашої держави, її успіхи та розвиток.

 

 

 

         На базі Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбувся семінар-практикум для  вчителів предмета «Основи здоров’я» з проблеми: «Шляхи підвищення якості вивчення предмета «Основи здоров’я» в умовах нових Державних стандартів».

       Директор освітнього закладу Селецька Ганна Іванівна презентувала роботу закладу щодо створення умов для збереження здорового середовища, духовного зростання, соціально-правового захисту життя і здоров’я дитини, представила досвід із реалізації методів та прийомів здоров’язбережувальних технологій в освітньому процесі, ознайомила з напрацюваннями й результатами роботи педагогічного колективу.

        Учасники семінару відвідали урок із елементами тренінгу на тему: «Особливості збереження здоров’я. Функціонування шкіри у підлітковому віці із врахуванням типу шкіри. Догляд за шкірою та волоссям». Учитель предмета «Основи здоров’я» Олексенко Світлана Вікторівна продемонструвала різноманітні форми та методи організації роботи учнів, які забезпечили високу результативність уроку.

         Вчителі мали змогу переглянути виступ соціально-психологічного театру «Спалах» на тему: «За здоровий спосіб життя», який провела спеціаліст психологічної служби Дула Ольга Анатоліївна. Учасники заходу познайомились із системою профілактичних дій, спрямованих на запобігання формуванню негативних звичок, рис характеру, асоціальної поведінки підлітків.

        У ході семінару практичний психолог Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Рева Євгенія Олександрівна познайомила присутніх із методикою застосування сюжетних карток на уроці. Вчителі Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковтун Валентина Леонідівна, Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Бондаренко Людмила Іванівна презентували проекти дослідницько-пошукової діяльності, вчитель Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гуля Віта Борисівна серію цифрових ресурсів «Соціальна складова здоров’я. Сучасний комплект проблем безпеки».

          Методист  районного методичного кабінету Михайленко Лідія Євгенівна акцентувала увагу на питаннях застосування технологій діяльнісного підходу при вивченні предмета «Основи здоров’я».

          Учасники семінару відзначили творчий підхід педагогічного колективу до формування здоров’язбережувальної компетентності учнів, відмітили атмосферу доброзичливості та гостинності, яка панує в закладі.

 

            На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2  відбувся семінар-практикум для вихователів груп подовженого дня на тему: «Формування фінансової грамотності першокласників у групі подовженого дня».

           Під час теоретичної частини  семінару-практикуму заступник директора з виховної роботи Ткач Лілія Іванівна  познайомила присутніх із історією розвитку навчального закладу та його сьогоднішніми успіхами, зупинилась на питаннях реформування початкової освіти, нової ролі вихователя групи подовженого дня у контексті реалізації Концепції Нової української школи, звернула увагу на тісну співпрацю вихователя групи подовженого дня з вчителем початкових класів.

          Із лекцією-презентацією «Фінансова грамотність дитини – запорука її успішного життя» виступила керівник методичного об’єднання, вихователь групи подовженого дня Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Носова Валентина Юріївна, яка поділилась досвідом навчання дітей фінансової грамотності, формування у них економічного мислення, успішного та відповідального поводження з грошима, користуватись знаннями у повсякденному житті.

      Вихователі району переглянули розвивальне заняття-гру «Економічний калейдоскоп». Вчитель початкових класів Бережна Наталія Григорівна та вихователь групи подовженого дня Носова Валентина Юріївна  навчали дітей раціональному мисленню в умовах ринкових відносин, розвивали підприємницькі здібності, вчили першокласників мислити та діяти за законами економіки.

           Чудовим доповненням до розвивального заняття була представлена відеопрезентація сюжетно-рольової гри «Банк», у якій представлено формування первинного економічного досвіду в процесі ігрової діяльності школярів.

           До уваги вихователів була представлена добірка сюжетно-рольових та дидактичних ігор на формування фінансової грамотності першокласників, фінансовий словничок молодшого школяра.

            Учасники семінару показали свої знання у дидактичних іграх «Грошові одиниці країн світу», «Грошові банкноти», «Платіж».

           Практичний психолог Сидоренко Тетяна Тарасівна провела з вихователями вправи на рефлексію, під час яких всі обмінялись враженнями від семінару.

         Методист районного методичного кабінету Михайленко Лідія Євгенівна зупинилась на питанні забезпечення компетентнісного підходу організації навчання першокласників фінансової грамотності у групі подовженого дня під час різних режимних моментів: прогулянок, сюжетно-рольових ігор, екскурсій; проаналізувала діяльність вихователів груп подовженого дня на шляху до побудови Нової української школи; підвела підсумки роботи семінару, окреслила завдання по даному питанню; наголосила на тісній співпраці вихователя групи подовженого дня та вчителів початкових класів.

 

    У Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 було організовано і проведено акцію «Разом ми переможемо!». На кошти, зібрані в ході благодійного ярмарку, було придбано необхідні медикаменти для наших захисників, які перебувають в зоні АТО. На лінійці для учнів 5-11 класів перед учнями, вчителями виступив Володимир Пожидаєв, механік-водій окремої танкової бригади, який подякував дітям за допомогу і подарував для бібліотеки нашого навчального закладу збірку власних віршів під назвою «Вірші написані в АТО». Голова правління учнівського самоврядування школи Влад Купрієнко передав Володимиру Пожидаєву малюнки, обереги, які підготували молодші школярі для захисників.

    Так хочеться вірити, що завдяки спільним зусиллям і дорослих, і дітей на нашій землі скоро настане такий довгоочікуваний МИР!

 

 

   24.01.2019 в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди відзначення 65 річниці утворення Черкаської області.

   У рамках заходу голова Черкаської обласної державної адміністрації Вельбівець Олександр Івановичвручив нагороди учнівській молоді за досягнення у галузі мистецтва, спорту, навчанні тощо.

   Іменні нагороди отримали обдаровані учні Черкаського району: Рідченко Каріна, учениця 5 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, та Деркач Тіна, учениця 7 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

   Вітаємо учениць із високим визнанням та бажаємо нових досягнень, творчих звершень та цікавих ідей!

 

     На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулося чергове засідання районної Школи молодого вчителя іноземних мов із проблеми: «Упровадження нових освітніх технологій в освітній процес. Гейміфікація – важливий елемент сучасної методики викладання іноземних мов».

     Керівник Школи молодого вчителя Кузькіна Світлана Юріївна ознайомила молодих спеціалістів із сучасними методами навчання англійської мови (TPR (Total Physical Response), Game-based Learning та РРР (Presentation, Practice, Production). Провела майстер-клас із питання «Створення ситуації гри на уроках англійської мови. Підвищення мотивації учнів до вивчення іноземної мови».

      Цікавим був і тренінг «ЛЕГО-система в освітньому просторі нової початкової школи». Навчання за допомогою ігор легко перетворюють уроки у фантастичні подорожі країною Edutainment.

      За круглим столом молоді педагоги обмінялися враженнями, проаналізували та обговорили новітні методи навчання, підвели підсумки засідання.

 

           На базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся інтегрований семінар-тренінг педагогів за темою:«Створення електронних посібників за допомогою комп’ютерних програм».

        Тренінг проводився з метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес закладів освіти району та формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу.

        Захід розпочався із демонстрації відеопрезентації про школу та розповіді директора Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Самохотова Анатолія Олександровича, про пріорітетні тенденції та інновації, які впроваджують педагогічні працівники в освітньому процесі.

         За допомогою мультимедійної презентації «Основні вимоги до конкурсних матеріалів (відповідно до Положення  про конкурс на кращусерію цифрових ресурсів для навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладів дошкільної, загальної середньої, спеціальної, позашкільної освіти Черкаської області)» методист районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Тищенко Ірина Антоліївна звернула увагу учасників тренінгу на важливі аспекти при створенні електронних посібників та розміщенні їх на Google-диску в 2019 році.

            Учитель інформатики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щербак Ігор Олександрович провів майстер-клас «Створення електронних посібників за допомогою комп’ютерних програм: Auto Play Menu Builder та Auto Play Media Studio», протягом якого ознайомив учителів-предметників із інтерфейсом та функціональними можливостями означених програм.

            Під час практичних робіт учасники семінару-тренінгу за допомогою інструкційних карток вчились створювати електронні посібники, використовуючи програми Auto Play Menu Builder та Auto Play Media Studio.

          Проведений методичний захід є однією із сходинок виявлення творчих доробок педагогічних працівників із упровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в організацію освітнього процесу, створення умов для системного впровадження та активного використання цифрових ресурсів всіма учасниками освітнього процесу у власній педагогічній діяльності.

 

Перемикач версій