Відбувся семінар-практикум для спеціалістів психологічної служби закладів освіти району. Учасників заходу радо прийняла інноваційна Червонослобідська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №1, яка має досвід у підготовці та розвиткові обдарованих дітей, яким поділився директор школи Самохотов Анатолій Олександрович.

    Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти уважно вивчали питання виявлення, діагностування напрямку обдарованості, визначення ступеня розвитку тієї чи іншої здібності школяра. У своєму виступі методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна зупинилася на складностях психологічного характеру та можливих  соціальних проблемах обдарованих дітей. Під час проведення практикуму учасники семінару пропонували шляхи попередження означених складностей, обмінювалися власним досвідом розв’язання типових чи нестандартних ситуацій, пов’язаних із фаховим супроводом обдарованості, які підготували  спеціалісти психологічної служби школи Давиденко Ганна Василівна та Рибчинська Світлана Станіславівна.

     Яскравою сторінкою семінару-практикуму став обмін досвідом педагогічних працівників та школярів із різних напрямів обдарованості. Прекрасною практикою в захисті наукової роботи в МАН був виступ учениці  11 класу означеної школи про наукове дослідження літературної творчості свого родича, яке вперше вивчалося в родині та селі. Творчі таланти також були представлені в ході семінару. Особливо важливо було почути від колег-педагогів про форми та методи співпраці дорослих із дітьми зі специфічними музичними та образотворчими здібностями. Спортивні таланти плекають вчителі  завдяки своєму власному прикладові, про що з гордістю розповідав вчитель фізичної культури. Особливу роль у шкільному житті відіграють соціально активні підлітки та молодь, але розвивати їх складно, оскільки в позаурочній діяльності потрібно прислухатися до думки дитини, враховувати її бажання та допомагати рости. Про успіхи в роботі школи активу «Лідер» щиро ділилася педагог-організатор та президент учнівського самоврядування школи.

      У цей день вся школа нагадувала майданчик творчості та талантів, у шкільних коридорах розміщені вислови відомих людей про талант та талановитих людей; біля кожного кабінету були виставлені творчі та декоративні роботи школярів та педагогів. На прикладі роботи семінару яскраво видно, що саме за обдарованими дітьми майбутнє нашої держави, її успіхи та розвиток.

 

 

 

Перемикач версій