На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів четвертих класів із проблеми: «Розвиток критичного мислення молодших школярів у ході реалізації Концепції «Нова українська школа».

     Вчителі відвідали уроки «Я досліджую світ» у 1 класі за темою: «Транспорт моєї місцевості. Як бути гарним пасажиром» (вчитель Мордвінцева Г.О.), урок української мови в 3 класі за темою: «Закріплення й узагальнення знань про прикметник» (вчитель Настенко Л.І.),  урок природознавства в 2 класі за темою: «Турбота людей про тварин взимку» (вчитель Ковтун О.В.) та урок літературного читання в 4 класі за темою: «Найдорожча знахідка. В.Сухомлинський «Не загубив, а знайшов» (вчитель Шкрябай Н.Л.).

      Відвідані уроки дали змогу учасникам семінару засвоїти методику навчання критичного мислення.

     Під час методичного  тренінгу вчителі початкових класів мали змогу отримати практичні навики проведення таких стратегій критичного мислення, як «Мозкова атака», «Асоціативний кущ», «Передбачення за заголовком, за опорними словами, за картиною»; «Метод прес», «Порушення послідовності», «РАФТ», «Кубування», «Сенкан», «Займи позицію» тощо.

    У ході співпраці учасники семінару зробили висновки, що для розвитку критичного мислення молодших школярів учителю необхідно: виділити час і забезпечити можливості для застосування критичного мислення; дозволити учням вільно розмірковувати; приймати різноманітні ідеї та думки; сприяти активному залученню учнів до процесу навчання; цінувати критичні міркування учнів.

     Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна наголосила на важливості розвитку критичного мислення молодших школярів. У кожній дитині вчитель повинен розвивати впевненість у собі й розуміння цінності власних думок та ідей.

      Методичні рекомендації до освітнього процесу в період реалізації Концепції «Нова українська школа» та заряд позитивних емоцій отримав кожний учасник семінару-практикуму вчителів початкових класів.

  

Перемикач версій