16.02.2017 на базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів фізики з проблеми: «Розв᾽язування прикладних задач на уроках фізики як засіб формування життєвих компетентностей учнів».

За допомогою мультимедійної презентації вчитель фізики Крамар Наталія Григорівна показала алгоритми розв’язування різних типів прикладних фізичних задач, класифікувала їх за змістом та видами, проаналізувала їх міжпредметну спрямованість.

Наталія Григорівна ознайомила вчителів-предметників із презентацією заступника директора Інституту педагогіки НАПН України, кандидата педагогічних наук Засєкіної Т.М. за темою: «Формування предметної компетентності учнів із фізики». Під її керівництвом був проведений практикум із розв’язування прикладних задач.

Учитель фізики Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Соловей Світлана Василівна провела тренінг: «Фізичні компетентнісні завдання як засіб формування конкурентоспроможного випускника», на якому була проведена апробація її власних фізичних задач.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила педагогів із Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року та провела інструктивно-методичну нараду, на якій розглянула питання організації та проведення Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня – 2017», атестації педагогічних працівників та їх участь у фахових конкурсах, друку у фахових виданнях, участі у XXІІ обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».

Методичні заходи такого спрямування знайомлять учителів району з найкращим педагогічним досвідом, залучають їх до участі в обговоренні актуальних фахових проблем.


На базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи з проблеми: «Технологія спілкування керівника-управлінця з педагогами та учнями у контексті реалізації педагогічної спадщини О.А.Захаренка».

Директор школи Марченко Світлана Миколаївна презентувала фільм про навчальний заклад «Рідна школа – колиска моя». Учасники семінару переглянули відеоролик-спогад про Народного педагога Сахнівської школи О.А.Захаренка. Заступник директора з навчально-виховної роботи Бойко Юлія Петрівна виступила з доповіддю-презентацією «Особливості педагогічного спілкування на засадах досвіду О.А.Захаренка». Заняття з елементами тренінгу «Удосконалення управлінської компетентності шляхом розвитку ділової комунікації» провели методист районного методичного кабінету з питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна та практичний психолог школи Філоненко Валерій Григорович. Учитель початкових класів Левченко Світлана Олексіївна провела цікаву екскурсію до куточка Пам’яті, присвяченому 80-річчю від дня народження О.А.Захаренка. Молоді педагоги продемонстрували свої комунікативні вміння на занятті Школи молодого вчителя з теми: «Формування комунікативної компетентності молодих спеціалістів».

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна та методист Іванченко Галина Борисівна у ході роботи неодноразово акцентували увагу присутніх на застосуванні в управлінській діяльності таких технологій, які ґрунтувалися б на діалозі, партнерстві, моделюванні ситуацій вибору, вільного обміну думками.

Учні школи та педагог-організатор Горбенко Антоніна Володимирівна подарували гостям веснянки та жайворонки, щоб вони на своїх крилах принесли тепло, радість та мир у кожне село Черкаського району.


Із 17 по 19 лютого 2017 року відбувся третій семінар «Майстерня дій» у рамках програми молодіжної неформальної освіти «Майстерня сільських ініціатив».

Протягом трьох днів діти вчилися складати бюджет, писати прес-анонси, заповнювати звіт про роботу проекту. Для школярів організовано зустрічі з випускниками минулого року. Вони всі разом навчалися працювати в команді.

Семінар завершився обміном між учасниками кольоровими камінцями на пам’ять із надією зустрітися ще не раз у дружньому колі.


15 лютого 2017 року в Дитячій художній школі імені Данила Нарбута відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Світ талантів – витоки народні» в номінації «Образотворче мистецтво».

Вихованка зразкової художньої студії «Дивосвіт» районного будинку дитячої та юнацької творчості Деркач Тіна виборола Першу премію у ІІ віковій категорії за малюнок «Мій рідний край – моя історія жива». Керівнику студії Деркач Лесі Михайлівні вручили грамоту за майстерну, високу професійну підготовку вихованців у конкурсній програмі.

Бажаємо творчих успіхів вихованці та її керівнику в народному мистецтві!


Проблема підготовки дитини до шкільного життя ніколи не виходила з рангу актуальних. Значимість підсилюється ще й особливим розумінням ролі дошкільного дитинства у становленні особистості.

Проаналізувавши запити батьків старших дошкільників щодо напрямків розвитку, які вони вважають необхідними для своїх дітей у дошкільний період, вихователь старшої групи Світлана Іванівна Мартиненко та практичний психолог Олександра Геннадіївна Атамась дошкільного навчального закладу «Яблунька» села Худяки 03.02.2017 провели семінар для батьків за темою: «Готовність дитини до школи». На семінар були запрошені директор Ганна Іванівна Сивець та заступник директора з навчально-виховної роботи Алла Петрівна Дядик Худяківської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

У ході семінару батьки ознайомилися з презентацією «Готовність дітей до шкільного життя», взяли участь у виконанні вправ «Правила роботи групи», «Школа – це…?», «Мозковий штурм», «Колесо готовності» та переглянули відеозаняття з грамоти. Це дало можливість батькам отримати практичні навички із формування у старших дошкільнят мотиваційної та психолого-педагогічної готовності до навчання у школі.

Учасники методичного заходу переконались, що лише спільними зусиллями педагогів і батьків можна пробудити у кожної дитини джерело мислення та мовлення, створити умови для того, щоб вона відчула себе дослідником і мудрим мислителем, щоб власне досягнення спонукало до нових відкриттів та гартувало волю.


Із 07.02.2017 по 09.02.2017 м.Київ відбувся Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських робіт еколого-натуралістичного напряму, в якому взяла участь Гуриненко Марія, учениця 9 класу Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованка Черкаської станції юних натуралістів (керівник Канюка Лариса Миколаївна).

Всеукраїнський конкурс був проведений за ініціативою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та за підтримки Національної академії наук України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» та філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг».

За результатами конкурсних перегонів Марія з проектом «Вплив літньої обрізки груші на закладання майбутнього врожаю» посіла ІІІ місце в номінації «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво».

Переможців конкурсу нагороджено грамотами та цінними подарунками.

Вітаємо з перемогою і бажаємо нових досягнень та відкриттів!


14 лютого 2017 року на базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів зарубіжної літератури і російської мови загальноосвітніх шкіл Черкаського району на тему: «Формування читацьких компетенцій і пізнавальних інтересів на уроках зарубіжної літератури та російської мови».

Із вітальним словом виступила директор школи Круть Наталія Миколаївна. Учнівський колектив презентував навчальний заклад на сцені актової зали.

Мавренковою Юлією Павлівною підготовлено презентацію щодо формування читацьких компетенцій учнів. Із позакласним творчим проектом «Читаємо, міркуємо, діємо» ознайомила Орєхова Алла Валентинівна. Учениця 10 класу Юлія Лазоренко розповіла про реалізацію проекту з буккросингу в навчальному закладі.

Учасники семінару відвідали урок зарубіжної літератури у 5 класі з теми: «Ідея радості життя й відкриття світу у творі Е.Портер «Поліанна», на якому вчителель Орєхова Алла Валентинівна поділилася досвідом створення ситуації успіху під час аналізу літературного твору.

Наступним етапом семінару став поетичний флешмоб «У променях вічного кохання», на якому поезії про кохання декламували учні, вчителі, бібліотекар, заступник директора та директор. Всі стали учасниками квесту із зарубіжної літератури «У пошуках скарбів».

Завершилась зустріч філологів-однодумців майстер-класом із виготовлення листівки-валентинки.

Гарний настрій супроводжував учасників протягом усього дня, а сам захід залишив незабутні враження.


Із 03 по 05 лютого 2017 року в м.Канів відбулися відкриті обласні змагання з пішохідного туризму в приміщенні серед учнівської молоді.

Черкаський район представляла команда туристсько-краєзнавчого гуртка станції юних натуралістів (керівник Вовченко Олександр Володимирович).

Змагання проведено на дистанціях другого класу: «Командна смуга перешкод» (4 особи) та «Особиста смуга перешкод» (6 учасників) у двох вікових групах. Загальний результат виведено за підсумками особистих та командних змагань.

Вагомий внесок у загальний результат команди внесли Семиз Євгеній (І місце), Гьозалян Артем (ІІ місце) та Шаріпова Анастасія (ІІІ місце).

Команда Черкаського району посіла І місце у комплексному заліку змагань.

Вітаємо команду та її керівника з перемогою, бажаємо нових досягнень у пішохідному туризмі!


Танцювальний колектив «Івлія» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Камінська Олена Василівна) став одним із переможців ІV туру ІІІ Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «Art Dance 2017», що відбувся 28 січня 2017 року в м.Київ у Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету. У конкурсі взяли участь танцювальні колективи з Київської, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської областей та з м.Мінськ (Білорусь).

Нагороду вручили зіркові судді конкурсу Влад Яма та Андрій Дикий. Колектив виборов ІІ місце в номінації «Сучасний танець» (вікова категорія «Mix»), за що нагороджений кубком та дипломами.

«Івлія» презентувала журі конкурсу та глядачам танцювальну композицію «Нашим героям», яку присвятила нашим славним співвітчизникам, що віддали своє життя за щасливе майбутнє нашої рідної України.

Перемога «Івлії» – яскравий приклад того, яких висот можна досягти, якщо наполегливо займатись улюбленою справою, вірити в себе і мати гарну підтримку! Участі колективу у конкурсі сприяли адміністрація Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів», керівник СТОВ «Нива» Вороний Василь Петрович та сільський голова с.Чорнявка Супрун Василь Михайлович.

Бажаємо колективу «Івлія» нових перемог у танцювальному мистецтві!

На виконання Законів України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 30 січня 2015 року № 67, з метою державного контролю за діяльністю навчальних закладів 30 січня 2017 року розпочато державну атестацію Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Атестаційна експертиза розпочалась із проведення відкритої публічної презентації діяльності школи, яку представила директор Буркацька Ольга Іванівна. Виступ доповнили учасники навчально-виховного процесу своїми хореографічними та вокальними номерами. Лідери учнівського самоврядування акцентували увагу на системі виховної роботи.

Про стан створення умов для забезпечення функціонування навчального закладу виступила начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна. Сільський голова Харченко Василь Олександрович зазначив, що навчальний заклад займає активну життєву позицію в сільській громаді.

Державна атестація визначить відповідність навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, їх дотримання та надання якісної освіти населенню.


У Галереї народного мистецтва м.Черкаси відбулося нагородження переможців обласного конкурсу дитячої творчості «Єдина родина – сильна Україна», приурочене до Дня Соборності України. На конкурс надійшло 156 робіт із усієї Черкаської області.

Участь у конкурсі взяли і вихованці Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Переможцями стали: Євенко Ромі (І місце, художня студія «Дивограй», керівник Бокарева Л.О.), Копилець Анна (ІІ місце, гурток «Сувенір», керівник Литвяк К.П.), Мізіна Ольга (ІІІ місце, Зразковий дитячий колектив «Майстерня м’якої іграшки», керівник Колесник Л.П.), Ситнік Вікторія (ІІІ місце гурток «Бісеринка», керівник Ковтюшенко Л.В.). Всі учасники конкурсу нагороджені дипломами громадської організації «Межа.ЮА» та Черкаської обласної державної адміністрації, подарунками. Керівникам вручено подяки за активну участь і якісну підготовку дітей до творчого конкурсу.

Вітаємо дітей та керівників гуртків із перемогою, бажаємо нових досягнень!


26 січня 2017 року на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний майстер-клас для вчителів трудового навчання та технологій з проблеми: «Народні ремесла декоративно-ужиткового мистецтва як джерело заохочення до творчої діяльності учнів». У методичному заході взяли участь вчителі трудового навчання із 14 загальноосвітніх шкіл району.

Вчитель трудового навчання Онищенко Раїса Василівна разом із учнями презентувала навчальний проект: «Українська вишивка: історія і сучасність». Учасники майстер-класу переглянули виставку творчих робіт вчителя. Раїса Василівна для колег провела майстер-клас за темою: «Вишивка стрічками», у ході якого вишито невеликі картини. А вчитель трудового навчання Холодницький Юрій Борисович провів практикум щодо оздоблення різьбленням копистки з дерева.

Вчителі трудового навчання переглянули відеофільм про народного умільця Плискуна Леоніда Степановича та ознайомились із його творчим доробком.

Методичний захід пройшов змістовно та сприяв професійному зростанню педагогів.


31 січня 2017 року у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено фінальні спортивні змагання з баскетболу серед дівчат.

У цікавій, напруженій боротьбі перше місце здобула команда Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге – Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє – Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Побажаємо команді дівчат із Яснозір’я успішно виступити на обласних змаганнях та здобути перемогу.

 

02 лютого 2017 року на базі Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького відбулися Всеукраїнські педагогічні читання «Олександр Захаренко: жити за законами добра і краси».

Під час секційних засідань освітянам області подаровано посібник «Олександр Захаренко: педагогіка, спрямована в майбутнє», до якого ввійшли статті і педагогів району: Дворник Наталії Анатоліївни (Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Тертичної Лідії Михайлівни (Свидівоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів), Величко Світлани Володимирівни (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), Чорної Галини Степанівни (Хутірська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Директор Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Селецька Ганна Іванівна презентувала досвід щодо впровадження ідей видатного педагога-гуманіста. Делегація освітян Черкаського району взяла участь у відкритті меморіальної стели О.А.Захаренку.

Пленарне засідання відбулося в актовій залі Будинку вчителя. За популяризацію та впровадження досвіду видатного педагога О.А.Захаренка Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджено директора Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Селецьку Ганну Іванівну, Почесною грамотою Черкаської обласної ради – педагога соціального Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Давиденко Ганну Василівну. Вітаємо педагогів із державними нагородами, бажаємо творчого натхнення у праці!

У цей день у всіх навчальних закладах пройшли тематичні заходи щодо вшанування педагогічної спадщини О.А.Захаренка.


Перемикач версій