Протягом 2016-2019 років реалізовувалася обласна програма «Інноваційні школи Черкащини». У січні – лютому 2020 року у всіх інноваційних школах області відповідно до графіка відбулися громадські звіти у різних форматах. Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна та директор Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради Самохотов Анатолій Олександрович були запрошені до освітніх закладів міста Золотоноша для участі в означених заходах. Гостями були керівники-педагоги з міст Чигирин, Черкаси, Шпола.

У ході поїздки відвідано Золотоніську спеціалізовану школу № 2 інформаційних технологій (директор Вертипорох Олена Миколаївна) та Золотоніську гімназію імені С.Д.Скляренка (директор Денисенко Любов Іванівна).

У ході поїздки відзначили, що успіх золотоніських освітніх закладів залежить від тісної співпраці між здобувачами освіти, батьками та педагогами, працівниками відділу освіти, органами влади всіх рівнів, представниками громадськості. Коли кожна з означених категорій прагне до вдосконалення та розвитку, тоді імідж закладу завжди залишається на високому рівні.

Громадський звіт є важливою складовою інноваційної діяльності Нової української школи.


21.02.2020 на базі районного Центру дитячої та юнацької творчості відбулася нарада керівників роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») закладів освіти району. У рамках заходу присутніх ознайомлено з досвідом участі у Всеукраїнському Зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Школа джур козацьких», який представила заступник директора із виховної роботи Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Марина Леонідівна. Участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник» презентувала заступник директора із виховної роботи Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гуля Віта Борисівна.

Під час заходу учасники обговорили проєкт умов гри. Було проведено практичні заняття з підготовки етапів «Впоряд», який провів вчитель предмета «Захист Вітчизни» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черниш Микола Миколайович, «Рятівник» - педагог-організатор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мавренкова Юлія Павлівна, «Туристська смуга перешкод» -  методист туристсько-краєзнавчого відділу районного Центру дитячої та юнацької творчості Скобельський Олександр Петрович.      

Керівники роїв обговорили питання підготовки роїв до районних змагань та обмінялися досвідом.

У ЗДО «Дніпряночка» с. Червона Слобода відбулось методичне об’єднання вихователів старших груп за темою:«STREAM-освіта як засіб формування критичного мислення та навичок дослідницької діяльності старших дошкільників». Під час перегляду відеоролика «Що таке STREAM-освіта» директор ЗДО Канівець Віра Володимирівна наголосила, що одним iз нaпpямкiв iннoвaцiйнoгo poзвитку ocвiти є cиcтeмa нaвчaння STREAM, зaвдяки якiй дiти poзвивaють лoгiчнe миcлeння тa тeхнiчну гpaмoтнicть, cтaють нoвaтopaми, винaхiдникaми.

Вихователь Єремеєва Лариса Миколаївна провела  заняття «Гарно разом працювати і у всьому, що довкола, радість дарувати». Діти  разом із вихователем  проводили дослідницьку діяльність, шукали шляхи вирішення проблем героїв. Вихователь формувала нестандартне, інженерне мислення дітей; виховувала інтерес до точних і винахідницьких здібностей; розвивала уявлення дітей про предметно-перетворювальну діяльність людини; закріпила знання про професії дорослих; шляхи отримання, зберігання інформації та способів її обробки.        

Вихователь-методист Білик Тетяна Анатоліївна провела порадник-практикум для вихователів «Розвиток критичного мислення у дошкільників», під час якого ознайомила їх із ключовими моментами процесу критичного мислення та вправами для його розвитку у дошкільників.

До уваги учасників заходу було представлено  презентацію  вихователя  Галицької Тетяни Анатоліївни, яка розширила знання педагогів про структуру STREAM-технології, її цінність для дошкільного віку, розвиває уміння експериментувати, конструювати; навчає дітей основ грамоти, математики, а також різних видів мистецтва.

Цікаво була проведена рефлексія «Потяг» із педагогами, яку провела практичний психолог Ткаченко Людмила Миколаївна

Робота щодо впровадження STREAM-освіти триває. Живе спілкування, цікаві ідеї, обмін досвідом надихнули учасників семінару на нові звершення щодо запровадження напрямів STREAM-освіти в роботу з дошкільниками.

        

З 18 по 22 лютого у рамках проекту Корпусу Миру США відбулися п’ятиденні тренінги з проблеми «PDM – Тренінг з написання та управління проєктами»у місті Ірпінь Київської області.

У навчаннях взяли участь педагоги Кузькіна Світлана Юріївна (Червонослобідський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради), Горобець Інна Вікторівна (Червонослобідський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради) та волонтери Корпусу Миру США RaisaAlstodt та CharlayBibins, які працюють у цих закладах.

Учасники зібрання розглянули секрети міжкультурної взаємодії та ефективної співпраці, складали план роботи над проєктом та розподіляли обов’язки волонтерів і партнерів. Цікавим був і тренінг з PDM«Від ідеї до дії», на якому вчилися розробляти проєкти, ставити цілі та задачі, обговорювали креативні ідеї. Волонтери відвідали уроки української мови, а вчителі – уроки англійської мови та майстерню цікавих ідей, обговорили питання «Як не вигорати на роботі».

Присутні зустрілися з директором Корпусу Миру, розглянули план дій, моніторили та оцінювали проєкти, вчилися плануванню деталей проєктів.

 Цікавими видалися і тренінги з проблеми «Можливості для фінансування проєктів», «Бюджет та ресурси. Фандрейзінг», «Безпека волонтерів» та з теми «Жити – це бути собою». 

Наприкінці зібрання відбулася презентація потенційних Проєктів та підведено підсумки тренінгів.

Із нетерпінням очікуємо реалізації розроблених проєктів в освітніх закладах Черкаського району та в об’єднаній територіальній громаді.


 

 

 

Уже традицією стало проведення у Черкаському районі Чемпіонату з волейболу серед педагогічних працівників. 22 лютого 2020 року на базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа» проведено зональні спортивні змагання серед учителів закладів загальної середньої освіти. У спортивних випробуваннях взяли участь вісім команд: із Байбузівської, Мошнівської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради,  Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради, Руськополянського №1, Руськополянського №2 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради, Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради та Чорнявського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа» Черкаської районної ради.

Спортивні випробування показали, що педагоги різних фахів люблять грати у волейбол та мають велике прагнення до перемоги.

У зональних змаганнях першість здобули команди Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради, Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Руськополянської сільської ради та Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради. Найсильніші команди зустрінуться у фіналі 21 березня 2020 року на базі Геронимівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Командні ігри з волейболу проходили у дружній атмосфері та стимулювали вчителів до системних занять спортом.


21 лютого - Міжнародний день рідної мови. У цей день і діти, і дорослі мають можливість доторкнутися до краси рідної мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

У закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти Черкаського району проведено урочисті заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Організовано тематичні виставки книг і постерів про мову. Учні середньої ланки виготовили флаєри «Обереги рідної мови», старшокласники підготували презентації «Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться!» для молодших школярів. Учні були учасниками мовних конкурсів, вікторин, усних подорожей, круглих столів, мовних квестів.

Найяскравішим було святкування в Геронимівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради, Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Червонослобідському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради, ЗДО «Яблунька» с. Худяки Леськівської сільської ради.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам у спадок. Рідне слово - оберіг та символ єднання великого народу.


У Черкаському художньо-технічному коледжі відбувся семінар-практикум для вчителів трудового навчання. У заході взяли участь 17 креативних педагогів.

Із вітальним словом до освітян району звернувся директор коледжу Серватинський Микола Миколайович, який презентував освітній заклад, розповів про його історію та перспективи розвитку, побажав успіху всім учасникам заходу.

Під час екскурсії коледжем завідувач відділенням архітектури та мистецтва Бондар Ірина Сергіївна, та викладач культурології Жарко Ніна Іванівна, познайомили учасників із творчими наробками випускників освітнього закладу.

Викладачі коледжу Лабунська Вікторія Вікторівна та Ломако Вікторія Вікторівна провели майстер-клас із ассамбляжу, презентували авангардний напрям образотворчого мистецтва, стиль стімпанк та його застосування у сучасному інтер’єрному дизайні. Вчителям було запропоновано створити власноруч виріб у стилі стімпанк.

Викладачі спеціальних дисциплін Сіра Оксана Валентинівна, член Національної спілки художників України, Веретільник Алла Валеріївна, член спілки майстрів народного мистецтва України, презентували більш традиційний вид мистецтва – малярство на склі. Студентки ІV курсу розповіли про історію розпису скла та новації сучасних митців, які працюють у цій техніці. Освітяни району створили власні «шедеври».

Семінар-практикум був цікавий, плідний, творчий і приніс усім задоволення і гарний настрій.


Надзвичайно важливого значення у вихованні сучасної молоді набуває популяризація здорового способу життя, дружби та взаємоповаги. Така гуманістична місія покладена сьогодні на спорт та фізичне виховання

Із метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпійського руху серед учнівської молоді до Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради завітали відповідальний секретар відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області Іван Степанович Урста та спеціаліст відділу НОК України в Черкаській області Андрій Олексійович Мігукін. Гості розповіли про олімпійський рух на Черкащині, провели цікаву вікторину з п’ятикласниками, переглянули відео про досягнення збірної України під час олімпіади в Ріо-де-Жанейро. Крім того, гості закликали дітей активніше займатися фізичною культурою та спортом, бути прихильниками рухливого способу життя, що є головною запорукою здоров’я й довголіття. Заняття фізкультурою та спортом роблять людину сильною, успішною, вчать перемагати долати перешкоди відволікають її від шкідливих звичок, а головне – роблять здоровою.

Найбільше учнів вразили показові виступи з тхеквондо вихованців ОДЮСШ «Динамо» Роєнко Дарини та Томащук Дарини, які вправно демонстрували свої спортивні навички й прийоми. Діти із задоволенням спілкувалися з гостями, словом, мали чудову можливість пройнятися справжнім спортивним духом, пізнати національну історію олімпійського руху й осягнути його важливість. Освітній заклад отримав подарунки, а школярі – призи за активну участь у заході.

Займайтеся спортом, адже це життя, здоров’я, загартування сили духу й характеру. У спорті можна знайти багато друзів і здійснити безліч приємних відкриттів.


13.02.2020 на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся Міжшкільний дебатний турнір. Організувала захід у межах проєкту «Школа молодого дипломата» кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Команда «Хвиля» Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради була представлена учнями 11 класу Коваленко Валерією, Пешехоновою Олександрою, Шкондіним Станіславом, тайм-кіпером Гребенюк Тіною та суддею Ганжою Поліною (керівник дебатного клубу Олена Володимирівна Свенціцька).

У дебатах також взяли участь учні Черкаської спеціалізованої школи №17, Першої міської гімназії, Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8, Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Червонослобідської сільської ради.

Для обговорення учасникам було запропоновано тему «Міжмор’я як реальна альтернатива ЄС і Митного союзу для України». Гра відбулася у всесвітньому шкільному дебатному форматі. Кожна команда зіграла один раунд, відстоюючи думку «за» або «проти».

Гра показала, що сили команд-учасниць майже рівні, і тому кожна зі сторін завоювала призове місце. Учасників нагородили дипломами та персональними подарунками. Сертифікати вручили й учителям. Також було змагання спікерів, у якому найкращі отримали додаткові презенти.

Кожен з учасників здобув новий досвід, покращив навички комунікації, уміння дискутувати, аргументовано доводити свою думку.

Хочемо висловити свою подяку завідувачці кафедри Світлані Гальченко та вчителю Черкаської спеціалізованої школи №17 Ларисі Коломієць за організацію дебатного турніру.

13.02.2020 відбувся на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3–колегіум» Смілянської міської ради виїзний семінар-практикум для заступників директорів із виховної роботи за темою: «Виховна діяльність закладу в умовах сучасних викликів». Директор закладу Карло Тетяна Анатоліївна презентувала систему роботи закладу, ознайомила з його історією та традиціями. Під час семінару заступники взяли активну участь у майстер-класі «Квітка мого життя», який провела вчитель англійської мови Шульга Світлана Олександрівна. Педагоги ознайомилися із можливостями використання платформи Classtime у позакласній роботі, презентованої вчителем української мови та літератури, французької мови Павлик Світланою Дем’янівною. Про історико-краєзнавчу роботу в контексті позакласної роботи закладу розповів учитель історії Мачуський Сергій Олександрович. Всі відвідали загадкову подорож від вчителя фізики та астрономії Чуйко Ольги В’ячеславівни, тренінг «На шляху до взаємодії» від вчителя початкових класів Кодоли Інни Василівни. Поділилася досвідом роботи в інклюзивному класі вчитель початкових класів Кирилова Олена Вікторівна. Заступники директорів розкрили свої здібності у творчій майстерні вчителя трудового навчання Попової Галини Яківни під час виготовлення квітів Йо-йо. Із системою виховної лабораторії «Шлях до успіху» учасників семінару ознайомила заступник директора із виховної роботи закладу Гаращенко Світлана Володимирівна.   

Заступники директорів із виховної роботи підвищили свою професійну компетентність, емоційно збагатилися.  


13-14 лютого 2020 року в м. Івано-Франківську відбувся Міжнародний освітній форум «Цифрова трансформація освіти», організаторами якого стали громадська організація «Розумне місто та екосистема» спільно з комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України.

У заході взяли участь більше 600 осіб із усіх куточків України.

Учасниками освітнього форуму від Черкаського району були Самохотов Анатолій Олександрович та Компанієць Віктор Олексійович, учителі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради; Максименко Тетяна Іванівна, вчитель Хутірського закладу загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради, Бедусенко Ольга Сергіївна, вчитель Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради, Педан Ніна Володимирівна, вчитель Худяківського закладу загальної середньої освіти Леськівської сільської ради, Заєць Мирослава Юріївна, вчитель Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради, та Тищенко Ірина Анатоліївна, методист районного методичного кабінету.

Із вітанням до учасників конференції звернулись голова Асоціації малих міст України, член робочої групи з питань діджиталізації і впровадження smartрішень «Смарт-сіті та електронна демократія» при комітеті цифрової трансформації Верховної Ради України Павло Козирєв, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, віце-президент  ГО  «Розумне  місто  та  екосистема»,  керівник проекту «Е-schools» Ігор Титаренко.

У ході форуму обговорено  питання  використання навчальних  інформаційних  систем  у  роботі  закладів  освіти,  напрями  розвитку електронного  освітнього  простору,  шляхи  формування  цифрових  компетентностей учасників  освітнього  процесу,  визначення  перспективних  напрямів  застосування інформаційно-комунікаційних  технологій  (ІКТ)  при  підвищенні  кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Під час форуму були проведені майстер-класи по роботі з новітнім освітнім обладнанням і програмними засобами для закладів освіти, на яких педагоги ознайомились із сучасною STEM-лабораторією від B-Pro; інтерактивним сенсорним модулем CamTouch, що дозволяє перетворити будь-яку поверхню (зображення з проектора, телевізор, або навіть голограму) на інтерактивну дошку та керувати нею, використовуючи спеціальні стилуси; інтерактивним програмним комплексом MozaBook, який урізноманітнює інструментарій шкільних уроків за рахунок чисельних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей; набором EdProAmperia для проведення лабораторних та демонстраційних робіт із електрики в школах; використанням платформи e-schools.info; освітніми рішеннями від LEGOEDUCATION в освітньому процесі дошкільної, шкільної та інклюзивної освіти тощо. Крім того, наша делегація взяла участь в оглядовій екскурсії у навчальний простір РобоклубІФ – «Знайомство з неформальними освітніми інструментами».

За участь у міжнародному освітньому форумі «Цифрова трансформація освіти» всі представники делегації нагороджені сертифікатами. Крім того, стаття «Використання хмарних технологій у розробці навчально-пізнавальних проектів (технологія вебквест)» занесена до електронного збірника матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті».

Чудовий настрій, атмосфера доброзичливості та толерантності, спілкування з однодумцями сприяли успішному вирішенню різноманітних питань, які виникали під час проведення форуму.

12.02.2020 відбувся інструктивно-методичний практикум для адміністрації закладів загальної середньої та позашкільної освіти, завідувачів закладів дошкільної освіти з проблеми: «Шляхи підвищення професійної компетентності педагогів. Нові тенденції у роботі районної філії обласного центру зайнятості».

Про важливість означених питань у роки реформування національної освіти у рамках реалізації Закону України «Про освіту» та Концепції «Нова українська школа» наголосила начальник відділу освіти Григорчук Людмила.

Актуальні питання щодо порядку підвищення кваліфікації та проведення атестації педагогічних працівників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.2019 № 800 (зі змінами згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1133) висвітлила проректор із науково-методичної роботи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Назаренко Галина, доктор педагогічних наук, професор.

Питання особливостей складання плану підвищення кваліфікації, атестації керівних кадрів та педагогічних закладів освіти атестаційною комісією при відділі освіти, її документального забезпечення розкрила методист районного методичного кабінету Іванченко Галина.

Детально проінформувала про надання послуг відповідно до Законів України «Про загальнодержавне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Зайнятість населення» заступник директора Черкаської районної філії обласного центру зайнятості Огіренко Вікторія.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія та методисти закликали до активноїучасті педагогів району в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2020».


У рамках проекту Корпусу Миру США «Викладання англійської мови як іноземної» наприкінці січня відбулися навчання у м. Дніпро вчителів англійської мови та волонтерів, які працюють у закладах освіти з питання «Сучасні підходи у викладанні англійської мови».

Черкаський район представляли вчителі англійської мови Кузькіна Світлана Юріївна (Червонослобідський заклад ЗЗСО І-ІІІст. №1 Червонослобідської сільської ради) та Горобець Інна Вікторівна  (Червонослобідський заклад ЗЗСО І-ІІІст. №2 Червонослобідської сільської ради)  і волонтери Корпусу Миру США Raisa Alstodt та Charlay Bibins, які працюють у цих закладах.

Протягом п’яти днів волонтери та українські колеги брали участь у змістовних, мотиваційних тренінгах, проектах, які сприяють популяризації вивчення англійської мови, підвищенню рівня володіння мовою здобувачів та надавачів освіти, розширенню кордонів для співпраці, дружби між людьми різних національностей та культур.

Учасники зібрання грали в рольові ігри, знімали фільми, проектували, виготовляли лепбуки і навіть демонстрували танцювальний флешмоб. Заняття проводилися з метою налагодження роботи українських учителів із волонтерами та покращення роботи мовних клубів, гуртків, літніх мовних таборів тощо.


На базі закладу дошкільної освіти «Дніпряночка» с.Червона Слобода відбувся семінар-практикум «Організація медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультури в закладах дошкільної освіти» для сестер медичних та педагогів ЗДО Черкаського району.

Учасники мали змогу переглянути заняття із дітьми 5-го року життя «Подорож в країну Здоров’я», яке провів інструктор із фізкультури Дорошенко Василь Васильович.  Педагоги та сестри медичні відмітили, що у процесі заняття використано ефективні методи та прийоми, оптимальні способи організації дітей на занятті аби сприяти підвищенню їх рухової активності.

Під час тренінгу вихователь-методист Білик Тетяна Анатоліївна та сестра медична Огородник Леся Анатоліївна поділились досвідом із проведення медико-педагогічного контролю, побудови графіка фізичного навантаження та обчислення загальної і моторної щільності заняття.

Під час тестування, яке провела директор ЗДО Канівець Віра Володимирівна, сестри медичні перевірили свої знання  з питання організації та проведення медико-педагогічного контролю, який  забезпечує комплексне здобуття відомостей про стан цієї роботи в закладі дошкільної освіти.

Практичний психолог Ткаченко Людмила Миколаївна провела рефлексію «Будинок здоров’я». Усі учасники семінару висловили свої думки щодо актуальності збереження здоров’я дошкільників, співпраці всього педагогічного колективу як однієї з умов здійснення якісного медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дошкільнят.

Педагоги «Дніпряночки» завжди раді вітати колег, ділитись своїм досвідом і досягненнями.

На базі Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся майстер-клас для вчителів математики за темою: «Створення електронних посібників за допомогою комп’ютерної програми AutoPlay Media Studio».

Захід проводився з метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес закладів освіти району та формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу.

Захід розпочався із розповіді директора Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Постіл Катерини Антонівни про школу та інновації, які впроваджують педагогічні працівники.

 Акселеративна вправа «Божевільний архітектор», під час якої математики-архітектори за допомогою креативних ідей створювали «Будинок майбутнього», допомогла педагогам активізувати фантазію, творчість, кмітливість, «увімкнути» гарний настрій та позитивне мислення.

 Учитель математики Мамедова Тамара Фархадівна провела майстер-клас «Створюємо електронний посібник у програмі AutoPlay Media Studio», протягом якого ознайомила педагогів із інтерфейсом та функціональними можливостями означеної програми; показала використання електронного посібника в різноманітних напрямках освітнього процесу.

 Під час практичної роботи учасники заходу за допомогою інструкційної картки вчились створювати електронний посібник, використовуючи програму AutoPlay Media Studio.

Протягом наради методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів математики з такими нормативними документами: новим законом «Про повну загальну освіту», листом КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» від 14.01.2020 №14/01-19 «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників», Положенням про конкурс на кращий освітній електронний ресурс, наказом МОНУ від 04.12.2019 №1513 «Про затвердження нової програми ЗНО результатів навчання з математики»; Постановою КМУ №1028 від 15.11.2019 № 1028 «Про грошові виплати вчителям, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років»; розглянула питання: підготовку до проведення ЗНО та ДПА з математики в 2020 році; пробне ЗНО з математики в 2020 році, результати участі в Міжнародному математичному змаганні з усного рахунку «Прангліміне»; участь вчителів-предметників у районному інтернет-семінарі з теми: «Розвиток інтегративного мислення під час проведення пленерних уроків із математики»; національну онлайн-платформу з цифрової грамотності.

Проведений методичний захід є однією із сходинок виявлення творчих доробок педагогічних працівників із упровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій та створення умов для системного впровадження,  активного використання цифрових ресурсів всіма учасниками освітнього процесу у власній педагогічній діяльності.

Бажаємо всім учасникам майстер-класу творчих успіхів і натхнення, креативності у виборі ідей, сміливих рішень і проектів. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а продовжуйте завжди рухатись уперед! 


 

Перемикач версій