Цікавим та насиченим подіями видався серпень у с.Дубіївка. У рамках проекту «GoCamp» до роботи мовного загону долучився волонтер – інженер нафтогазової індустрії з Лондона (Великобританія) Пол Хіскок.

Учні із задоволенням долали мовний бар’єр, спілкуючись англійською мовою з волонтером. Пол зацікавив школярів проектом виверження вулкану, навчив школярів запальним енерджайзерам. Школярі ж провели цікаву екскурсію в сільському краєзнавчому музеї.

Незабутніми були і козацькі розваги на День Незалежності. Учні здійснили похід до лісу, провели майстер-клас для Пола з приготування козацької каші, риболовлі та пригостили гостя українськими варениками.


Із 14 по 18 серпня 2017 року у м.Заліщики Тернопольської області на Всеукраїнську літню школу Camp L.E.A.D. (Leadership. Equality. Active. Democracy) зібралися представники 16 областей України, серед яких була і вчитель англійської мови Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Кузькіна Світлана Юріївна.

14 представників Корпусу Миру США долучилися до роботи та запропонували учасникам зібрання методичні семінари, практикуми, тренінги, майстер-класи, орієнтовані на гендерну рівність, навички демократичного лідерства, розвиток проектів, вміння володіти англійською мовою та методологією.

Після завершення навчання всі учасники отримали сертифікати.

Тож очікуємо втілення в життя ідей школи L.E.A.D. у формі цікавих майстерень, клубів та семінарів як для своїх учнів, так і колег.


22 серпня 2017 року жителі села Леськи чекали з особливим нетерпінням. Напередодні Дня Державного прапора та двадцять шостої річниці Дня Незалежності України відкрито дошкільний заклад «Веселка». Ця довгоочікувана подія стала справжнім святом для дітвори та їх батьків.

Різнокольорові повітряні кулі, квіти, весела музика, схвильовані батьки, педагогічні працівники та почесні гості – все говорило про важливість події для жителів села та всього району.

Розділити радість та привітати з чудовою подією завітали депутат Верховної Ради України Рудик Сергій Ярославович, голова Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченко Юрій Олегович, голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович та голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович.

Винуватці зібрання, маленькі дошкільнята, подарували усім присутнім неповторні хвилини гарного настрою, співаючи пісні, розповідаючи вірші, а запрошені гості вручили їм цінні подарунки та солодощі.

Після завершення урочистостей гості оглянули затишне приміщення дошкільного закладу. Заклад укомплектовано сучасними меблями, побутовою технікою, посудом та м’яким інвентарем, передбачено усі необхідні умови для перебування малечі в садочку.

Хочеться вірити, що саме у цих стінах у малюків з’являться друзі-однолітки, з якими буде цікаво спілкуватись, і вихователі, які допоможуть дітям пізнати світ, де ще так багато невідомого, а дитячий садок стане для них другою домівкою!

21 серпня 2017 року відбулося спільне засідання колегії відділу освіти і колегії Черкаської районної державної адміністрації за участю керівників району, голів сільських рад та директорів навчальних закладів. На колегії начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна поінформувала про результати огляду готовності закладів освіти району до нового навчального року.

Після колегії проведено інструктивно-методичну нараду, на якій працівники відділу освіти виступили перед присутніми і визначили основні завдання на 2017-2018 навчальний рік. Керівники шкіл обговорили нововведення, які з’явилися у законодавстві, що стосується сфери освіти, ознайомилися з новими документами, якими регламентується навчальний процес у новому навчальному році.

Сучасна школа, за словами Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, має складися не лише зі знань, а й умінь ці знання застосовувати у практичних ситуаціях, для особистісного, професійного розвитку, а також цінностей, які допомагають орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі. Це вимагає нового змісту освіти, нових методик викладання вчителів, нового освітнього середовища. І над цим буде працювати уся освітянська родина Черкаського району.


Цьогоріч леськівські школярі мали яскраве та незабутнє літо.

У рамках проекту GoCamp від GoGlobal у серпні 2017 року в школі працювала волонтер із Польщі Малгоржата Олександра Новак. Волонтерка із столиці сусідньої держави обрала саме Черкащину, щоб ближче познайомитись із нашою культурою та традиціями, а також взяти участь у роботі пришкільного мовного загону «Active Learners». Малгоржата досконало володіє англійською мовою, оскільки протягом 8 років вона жила і здобувала вищу освіту у Великій Британії. Зараз вона навчає англійської мови польських абітурієнтів, які хочуть вступити до навчальних закладів ЄС.

Протягом 10 днів перебування на Черкащині волонтерка допомагала учням Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів удосконалювати англійську мову та знайомила школярів із традиціями та культурою Польщі.

Цікавими були екскурсії до зоопарку та місцевого краєзнавчого музею. Школярі активно долучались до ініціатив гості та вчителя англійської мови Безкоровайної Інни Василівни та разом з батьками взяли участь у різних проектах. Одним із них був візит до сільської ради, де діти передали сільському голові оновлену карту села, яку вони виготовили власноруч із урахуванням свого бачення його майбутнього розвитку.

Школярі були в захваті від співпраці з волонтером та сподіваються на візит Малгоржати у новому навчальному році.


У липні 2017 року в м.Яремче на базі комплексів «Первоцвіт» та «Радіола» відбувся Всеукраїнський семінар координаторів конкурсу «Кенгуру».

До складу команди координаторів від Черкаської області увійшли завідувач кафедри Черкаського національного університету Атамась Володимир Васильович, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Козлова Ольга Миколаївна, методист РМК відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Тищеко Ірина Анатоліївна та вчитель математики загальноосвітньої школи Золотоніського району Іванча Віра Павлівна.

Зустріч однодумців розпочалась звітом центрального організаційного комітету про проведення конкурсу у 2016-2017 навчальному році та звітом обласних координаторів про проведення конкурсу в регіонах.

Протягом семінару педагоги ділилися досвідом, слухали цікаві лекції своїх колег, обговорювали нові задачі для наступного конкурсу, авторами яких здебільшого є самі його учасники, розглядали проблемні питання викладання математики в школі.

Приємна і доброзичлива атмосфера семінару, чудодійна сила природи Карпат надихала всіх присутніх на нові творчі звершення та вирішення різноманітних професійних проблем.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 №1023 танцювальному ансамблю «Барви» районного будинку дитячої та юнацької творчості присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».

Вітаємо керівника колективу Величко Інгу Іванівну та її вихованців із високою відзнакою та бажаємо творчих злетів, високих досягнень і підкорення найкращих танцювальних майданчиків!

Із 24 по 30 липня 2017 року рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів представляла Черкаську область на Міжнародних змаганнях «Нащадки вільних» у м.Миколаїв. У рамках змагань пройшла Міжнародна акція, яка була спрямована на формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді.

Миколаїв зібрав дітей із України, Литви та Молдови, які знають своє коріння, історію, люблять рідну країну і хочуть дружити з такими ж однолітками інших держав.

У програму змагань входили заняття з домедичної допомоги, спортивного туризму, довійськової підготовки поводження зі зброєю, військової тактики та хореографічного мистецтва. Школярі гідно представили свою область та район. Не залишили байдужими глядачів, коли розповідали про героя свого регіону – Ігоря Федоровича Момота. Між навчальними локаціями учні знайомились із Миколаївщиною, зокрема відвідали музей суднобудування і флоту, краєзнавчий музей. Цікавою і пізнавальною була екскурсія до 79 окремої десантно-штурмової бригади. Юнаки та дівчата отримали яскраві враження від відвідування мотузкового парку і проходження смуги перешкод найвищого рівня складності. Організатори заходу подбали і про оздоровлення. Всі відпочили і розважились на березі Чорного моря в м.Очаків.

На урочистій церемонії рою «Мошногірські яструби» було вручено подяки за перемогу в номінаціях: «Вшанування пам’яті героїв регіону» та «Хореографічне мистецтво».