У перші дні серпня 2019 року в місті Рівне працювала Літня школа з питань політики пам’яті в Україні «Як міста (не) пам’ятають», яку було організовано в рамках проекту «Реанімована пам’ять». Проект реалізується ГО «ЦСПП «Мнемоніка» за підтримки ROSA LUXEMBURG STIFTUNG з коштів Міністерства закордонних справ ФРН. Літню школу відвідала директор Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Завалко Тетяна Анатоліївна.

Цікаві та змістовні лекції, які прочитали Георгій Касьянов, представник Інституту історії України НАН України, Василь Расевич із Центру міської історії Центрально-Східної Європи, Віталій Нахманович із Музею історії міста Києва, були спрямовані на вивчення історії України, зокрема трагічних тем Голокосту та Голодомору. Максим Гон та Наталія Івчик із Центру «Мнемоніка» забезпечували практичну складову Літньої школи, а саме: провели презентацію-тренінг «Світлини як джерело пам’яті (аналіз календаря «Полікультурне Рівне»), тренінг-квест «Читаючи пам’ятник», організували екскурсії містом. Із метою усвідомлення трагічної долі жителів міста Рівне гості побували біля «каменів спотикання», відвідали меморіал в урочищі «Сосонки», де було розстріляно 17500 жителів міста.

Такі зустрічі сприяють усвідомленню того, що вивчення історії своєї країни унеможливить повторення трагічних сторінок в історії нашої держави України.

 

 

 

У кінці червня 2019 року на Одещині в місті Ізмаїл проходив Всеукраїнський вишкіл, спрямований на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, - «Джура – Прикордонник – 2019».

До Всеукраїнського вишколу був запрошений рій «Нічні Кажани» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – переможець обласних змагань військово-патріотичного спрямування «Юні друзі прикордонників».

Із пірсу морського Ізмаїльського вокзалу діти побачили показовий виступ підрозділу спецпризначення «ДОЗОР-М», оглянули корабельно-катерний склад Морської охорони ДПСУ та познайомилися з особливостями служби морської охорони.

Навчання проходило на кількох локаціях НЦМО Ізмаїльського прикордонного загону, відділі прикордонної служби «Болград» Ізмаїльського приказу ДПСУ та МАПП «Табаки» з прикордонного та митного огляду в пункті пропуску, де юні прикордонники ознайомились із роботою контрольно-пропускного пункту та взяли участь у пошуку заборонених для провезення через кордон речей.

На базі впс «Болград» джури взяли участь в заняттях із організації служби у відділі прикордонної служби, зі слідознавства та пейнтболі, огляді техніки, інтерактивному виступі кінологів. Граючи у пейнтбол, відпрацювали тактику ведення бою в умовах атаки. Команда «Корені», у складі якої грав рій «Нічні Кажани», здобула перемогу та вийшла у фінал.

На кущовому стрільбищі відділу прикордонної служби «Болград» (с. Виноградівка) учасникам Вишколу провели заняття з «ТТХ зброї ДПСУ», збірки та розбірки АК, ПМ, тактичної медицини, джури виконали вправи бойових стрільб з АК-74. Не менш цікавою локацією стала стрільба у різних умовах в лазерному тирі , збір та розбір автомату. А для дівчат найцікавішою локацією стала локація подолання фізичного опору правопорушника.

Під час великої теренової гри учасників поділили на дві команди: «сині» та «червоні», кожна з яких мала відібрати у супротивника прапор, рацію та смугасту пов’язку у командира, а також зняти якнайбільше кольорових пов’язок із членів іншої команди.

Рій «Нічні Кажани» грав у складі «червоних», які й здобули перемогу. За результатами гри Філіпчу Євгеній отримав грамоту Прикордонної Служби України за спритність, мужність та відвагу, виявлених у ході теренової гри. Саме він здобув прапор противника.

«Нічні кажани» взяли участь у вечірніх розвагах та представили свій рій на вечірній «Ватрі». У змаганнях із козацько-бойового мистецтва «Спас», «Котигорошко» Марія Крамар, ройова «Нічних Кажанів», здобула І місце та отримала медаль переможця.

Члени рою та виховники Гуля Віта Борисівна, Константинова Леся Миколаївна отримали посвідки про проходження Вишколу та грамоти Державної Прикордонної служби України за активну участь у Вишколі.

 

Перемикач версій