Із метою покращення якості викладання англійської мови в Україні, відповідно до Програми «Вчителі англійської мови – агенти змін», розробленої спільними зусиллями Британської Ради та громадської ініціативи GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking», вчителі англійської мови, які мають вагомі результати у роботі подали заявки на участь у означеній Програмі.

Вітаємо вчителя Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксану Михайлівну, яку обрано представником від Черкаського району і бажаємо цікавого навчання та змістовних практикумів!


22.01.2016 у всіх навчальних закладах району пройшли заходи, присвячені Дню Соборності України, зокрема виставки стіннівок «Моя Соборна Україна», інформаційні вісники «22 січня – День Соборності України».

Класними керівниками проведено тематичні Уроки єднання, інформаційно-просвітницькі години, вікторини «Без Соборності немає України», «Єднання заради Незалежності», «Злилися воєдино однині». У шкільних бібліотеках організовано виставку тематичної літератури «Єдина Україна – наша спільна держава».

Школярі долучились до акції «Діти єднають Україну». Тематичні заходи ще раз довели, що тільки в єдності, цілісності наша сила і незалежність.


29 грудня 2015 року у відділі світи відбулося засідання атестаційної комісії за результатами державної атестації Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. У ході засідання виступили члени комісії з матеріалами по вивченю напрямів діяльності навчального закладу, визначені робочою програмою.

Директору школи Андреєвій Галині Миколаївні озвучено аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендацій для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню. Йому рекомендовано опрацювати узагальнені матеріали та надати можливі обґрунтовані заперечення. За відсутності заперечень комісія пропонує визнати навчальний заклад атестованим. Результати державної атестації будуть доведені керівнику навчального закладу та батьківській громадськості на сайті відділу освіти.

Сподіваємось, що фахові рекомендації дадуть змогу й надалі забезпечувати належні умови для постійного вдосконалення навчально-виховного процесу закладу.


14 грудня 2015 року розпочато атестацію Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Атестаційною комісією, в складі спеціалістів відділу освіти та представників громадськості, здійснюватиметься атестаційна експертиза з метою оцінки якості освітніх послуг, що надаються населенню навчальним закладом та їх відповідності державним стандартам освітнього рівня Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Атестаційна експертиза розпочалась із проведення відкритої публічної презентації діяльності школи, яку представила директор Андреєва Галина Миколаївна, виступів представників громадськості та доповіді начальника відділу освіти Григорчук Людмили Василівни «Про стан створення умов для забезпечення функціонування навчального закладу».

Висновок про діяльність школи та якість надання освітніх послуг буде представлено після завершення атестаційної експертизи та подано на розгляд колективу для відповідного реагування.

 

У Черкаському районі з метою створення умов для подальшої мотивації та популяризації вивчення англійської мови з 05 по 15 січня 2016 року проходив районний етап обласного фестивалю «English Fest».

Діти з великою цікавістю та задоволенням взяли активну участь у презентаціях англійського фольклору в контексті проекту «Культура і креативність». Вони ознайомилися з англійськими святковими та народними піснями, танцями, іграми, легендами, переглянули відеофільми про культуру та традиції англомовних країн.

У всіх навчальних закладах були організовані фотовиставки «Shakespeare lives in photography», на яких діти презентували фото до відомих на весь світ творів Вільяма Шекспіра з їх переосмисленням у реальному житті, презентації «Shakespeare`s life», виставки «Shakespeare’s heroes in my drawings», оформлені стіннівки. Роботи гуртківців районної станції юних техніків с.Мошни та учнів Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів визнані найкращими. Проведено вікторини на краще знання творів Шекспіра та оформлено галереї ілюстрацій до творів поета. Учні декламували сонети, уривки з творів.

Учасники фестивалю представили відомі та сучасні твори англомовних країн у конкурсі драматизації «Play Your Part» на новий лад, додавши українського колориту подіям. У навчальних закладах аматори-актори інсценували твори «Little Red Riding Hood», «Cinderella», «Romeo and Juliet», «The Turnip», «The Straw Calf», «Glove», «From School life», «Snow White and Seven Drafts», «The Little Round Bun», «A Little House in the Wood», проведено костюмований бал «How Well Do You Know Shakespeare» та парад літературних героїв «Merry English».

Для формування навичок писемного мовлення та збагачення словникового запасу організовано конкурс есе «The future of English in my Life». Найкращими визнано твори учнів Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

Цікавими були також і відеокліпи «The song of love and kindness to Cherkassy Oblast». Кращі - відеокліпи Руськополянської № 1, Думанецької та Червонослобідської № 2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Крім того, пройшли конкурси кросвордів, пазлів «English speaking countries in questions and puzzles», брейн-ринги «What? Where? When?», круглі столи з теми «Мова та культура іноземних держав» та розважально-пізнавальні ігри «Traveling to England».


12.01.2016 на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулася інструктивно-методична нарада з проблеми: «Реформування початкової освіти в контексті децентралізації в Україні».

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна презентувала проект нової Концепції початкової освіти. Учасники зібрання обговорили зміни в початковій освіті та підготували пропозиції щодо покращення навчально-виховного процесу в початковій школі.

У другій частині наради розглянуто організаційні питаннях щодо проведення моніторингового дослідження знань учнів 4 класів із читання, української мови та математики, вимог до виконання письмових робіт, критеріїв оцінювання та звітності про результати навчальних досягнень учнів.

13 січня 2016 року на базі Черкаського районного методичного кабінету відбувся методичний практикум для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи, який розпочався з обговорення актуальних питань реформування освіти в контексті децентралізації в Україні.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна зосередила увагу присутніх на теоретичних та практичних аспектах ділової української мови, текстах службових документів, зокрема на наказах із питань навчально-виховного процесу та організації методичної роботи в навчальних закладах.

У ході методичного анонсу надані рекомендації щодо організації та проведення моніторингових досліджень у 4 класах із математики, української мови, читання.

Зосереджено увагу заступників директорів на виконанні заходів щодо відзначення у 2016 році Року англійської мови, реалізації Плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, проведенні районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), участі у Всеукраїнській українознавчій грі патріотичного спрямування «Соняшник – 2016», ІІІ Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць» та обласному військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають», присвяченому борцям за незалежність України в ХХ та ХХІ століттях.

05.01.2016 на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся методичний практикум для вчителів іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району з теми «Сучасний учитель іноземних мов у контексті реформування освіти».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із проектом Закону України «Про освіту» та наказом відділу освіти від 15.12.2015 № 281 «Про план заходів щодо популяризації вивчення англійської мови».

Вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна провела майстер-клас «Професійні якості сучасного вчителя англійської мови», а вчитель Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Клименко Любов Григорівна обговорила з учасниками зібрання питання типових помилок при викладанні іноземних мов та шляхи їх уникнення.

Майстер-клас «Учитель англійської мови – координатор співпраці вчителя та учнів» провела Жирна Ольга Євгеніївна, вчитель Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Також учасники практикуму окреслили шляхи виконання Указу Президента України щодо відзначення Року англійської мови в Україні.


У перші дні нового року на базі відділу освіти Черкаської райдержадміністрації відбувся семінар-практикум для секретарів навчальних закладів району з проблеми «Професійна компетентність секретаря-друкарки у форматі реформування змісту та структури освіти».

У ході роботи семінару методист районного методичного кабінету з кадрових питань Іванченко Галина Борисівна акцентувала увагу присутніх на загальних вимогах до текстів найпоширеніших службових документів та правилах їх складання, а саме: до наказів, актів, листів і протоколів.

Секретар-друкарка Зінченко Світлана Григорівна вказала учасникам семінару на обов’язковість ведення номенклатури справ та нагадала про вимоги до оформлення документів, що виготовляються за допомогою друкувальних засобів.

Секретар Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Гнідаш Наталія Іванівна поділилася досвідом своєї роботи з означеної проблеми.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна провела з учасниками семінару мовний практикум із теми «Культура ділового спілкування». Під час семінару вирішено ряд складних ситуацій, які трапляються у професійній практиці.

Секретарі навчальних закладів підвищили свою професійну компетентність і повторили особливості мовного етикету електронного ділового спілкування та телефоном.


Перемикач версій