25 січня 2017 року відбулася нарада для директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Перед освітянами виступила проректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Лісова Наталія Іванівна, яка ознайомила з особливостями підготовки та проведення Міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 в Україні. Дослідження проходитимуть із української мови, математики, фізики, хімії, біології та географії. Наталія Іванівна наголосила на обов᾽язковому проходженні вчителями-предметниками навчальних семінарів із метою підвищення їх компетеності.

У нараді взяли участь заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович та голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, які запропонували черговий варіант перспективного плану утворення об᾽єднаних територіальних громад. Очільники району у форматі діалогу відповіли на всі актуальні запитання та закликали до широкого обговорення означеної проблеми.

Працівники відділу освіти зосередили увагу на навчально-виховному процесі у ІІ семестрі 2016-2017 навчального року, зокрема на підготовці випускників до зовнішнього незалежного оцінювання, участі педагогів у професійних конкурсах тощо.


Із 25 по 27 січня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проходив фінальний очний етап ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017». У номінації «Музичне мистецтво» освітян Черкаського району представляла вчитель Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Яковенко Лариса Віталіївна.

Для членів журі та колег-конкурсантів нею було запропоновано візитівку «Новий учитель нової школи», власну педагогічну ідею з мультимедійною презентацією, розробку та захист навчального проекту, проведено майстер-клас та урок за фахом у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 20 м.Черкаси. У конкурсних випробуваннях Лариса Віталіївна продемонструвала свою креативність, творчість, любов до музики та професійну компетентність.

За підсумками конкурсу вчитель музики посіла ІІ місце. Вітаємо Ларису Віталіївну з почесною нагородою, дякуємо за наполегливу працю та бажаємо подальших перемог на освітянській ниві!

 

За результатами державної атестації Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 проведено підсумкове засідання атестаційної комісії.

Начальнику відділу освіти Черкаської РДА Григорчук Людмилі Василівні та директору навчального закладу Завалко Тетяні Анатоліївні доведено до відома висновок та вмотивовані конкретні рекомендації про результати перевірки, яка проводилась із 12 по 30 грудня 2016 року відповідно до частини третьої статті 40 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, згідно з наказами відділу освіти Черкаської райдержадміністрації від 12.10.2016 № 227 «Про проведення атестаційної експертизи Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2».

Трудовий колектив школи має опрацювати надані матеріали та за відсутності заперечень комісія пропонує визнати навчальний заклад атестованим.

Сподіваємось, що фахові рекомендації дадуть змогу й надалі забезпечувати належні умови для постійного вдосконалення навчально-виховного процесу навчального закладу.


У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода відбувся фестиваль снігових скульптур. Діти, вихователі, помічники вихователів та батьки створили зі снігу фортеці, чудернацькі споруди і казкові фігури.

Яскравий півник, символ 2017 року, зустрічає своїх вихованців на території садочка. Снігову скульптуру під керівництвом інструктора з фізичної культури Дорошенка Василя Васильовича виготовили разом із дітьми вихователь групи «Дзвіночки» Єремеєва Лариса Миколаївна та помічники вихователів Павліченко Віра Дмитрівна, Нагорна Людмила Вікторівна, Ларкіна Наталія Юріївна.

Кожна вікова група створила картини на снігу, прикрасила свій майданчик сніговими спорудами та кольоровими льодинками. На майданчику групи «Дзвіночки» (вихователь Чопенко Світлана Леонідівна) виріс льодяний грибочок, територією групи «Яблунька» (вихователь Білик Тетяна Анатоліївна) повзає яскравий жук, а дітей із групи «Веселка» (вихователь Дядій Галина Миколаївна) зустрічає казковий змій.

Багата зима і на розваги. Малюки задоволені грою у сніжки. А скільки радості викликали спортивні змагання серед дітей старшого віку «Прудкі санчата»! Люблять і вміють кататись на санчатах вихованці.

Усім запам᾽ятався дружній матч із хокею між групами «Калинка» (вихователь Кириченко Інна Сергіївна) та «Яблунька» (вихователь Галицька Тетяна Володимирівна).

Тож нехай зима несе тільки радість та втіху вихованцям, їх батькам та працівникам дошкільних закладів!

18 січня 2017 року в Сагунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено семінар для вчителів української мови і літератури з теми: «Підвищення рівня професійної майстерності вчителя як умова формування ключових компетентностей успішної особистості учня».

Директор школи Атамась Леся Іванівна разом із учнями презентувала заклад і роботу педагогічного колективу щодо формування успішної особистості.

Присутні відвідали урок української мови у 5 класі з теми: «Вимова голосних. Позначення на письмі ненаголошених [Е], [И] в коренях слів», який провела Атамась Леся Іванівна. Педагоги району мали змогу спостерігати за методами активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці формування нових знань, умінь і навичок.

Урок української літератури в 11 класі з теми: «Я народився і жив для добра і любові». Життєвий і творчий шлях О.П.Довженка» провела вчитель Кононенко Ніна Миколаївна. Учні досліджували життєвий і творчий шлях письменника, визначали основні ознаки його стилю.

Усний журнал «Не говоріть, що Україна – Малорось» організовано вчителем Старовойт Ларисою Іванівною. Вона поділилася досвідом організації позакласної роботи з творчо обдарованими учнями з метою формування власної життєвої позиції і любові до рідного краю.

Методичний інструктаж із проблеми:«Підвищення рівня професійної майстерності вчителя – умова для формування ключових компетентностей успішної особистості на уроках української мови і літератури» провела методист районного методичного кабінету Кучеренко Ірина Петрівна.

Зустрічі педагогів-однодумців сприяють підвищенню професійної компетентності і популяризації передового педагогічного досвіду.


20.01.2017 на базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас учителів географії із проблеми: «Роль вчителя у формуванні творчої особистості. Організація якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання».

Учасники майстер-класу відвідали урок у 11 класі за темою: «Гідросфера та Світовий океан», під час якого вчитель географії Біда Володимир Петрович ознайомив присутніх із власним досвідом щодо підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання.

Директор школи Яценко Катерина Миколаївна та заступник директора з навчально-виховної роботи Сидоренко Тетяна Миколаївна проінформували учасників майстер-класу про результати роботи з обдарованими дітьми у навчальному закладі.

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна ознайомила педагогів із особливостями зовнішнього незалежного оцінювання із географії у 2017 році.

Керівник районного методичного об’єднання Штирка Олександра Остапівна окреслила проблеми, що виникають під час підготовки до ЗНО. Визначено ефективні шляхи їх вирішення.

Практичний психолог Чигирик Олександра Олексіївна провела з присутніми інтерактивну вправу щодо розв’язання конфліктних ситуацій у шкільному середовищі «Коло прийняття рішень».

Атмосфера, яка панувала під час проведення заходів, була дружньою та сприятливою для професійного зростання.


Із 18 по 23 січня 2017 року в усіх навчальних закладах району відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України, а саме: урочисті лінійки, виховні години, виставки-огляди тематичної літератури, флешмоб, квести тощо.

Учнівська молодь із вдячністю згадувала героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил, хто словом і ділом намагався відродити Незалежну Соборну Українську державу.

У цей день молодь доводить, що ми – єдиний народ та соборна держава. І тільки єдність людей і спільна мета відкриють шляхи до перемоги, кращого майбутнього нашої держави.


19.01.2017 на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся районний фестиваль педагогічних ідей і знахідок учителів фізики, в якому взяли участь 15 учителів-предметників. 8 педагогів презентували колегам свої методичні розробки.

Найбільш цікавими та змістовними були матеріали вчителя Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Заєць Мирослави Юріївни (тема досвіду: «Стимулювання творчої активності та формування життєвих компетентностей учнів на уроках фізики шляхом використання ІКТ»); вчителя Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Крамар Наталії Григорівни (тема досвіду: «Компетентнісний підхід до вивчення фізики»); вчителя Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Ступки Ніни Олексіївни (тема досвіду: «Використання різнорівневих тестових завдань на уроках фізики»); вчителя Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Молодик Тетяни Володимирівни (тема досвіду: «Самостійна робота «Експериментальна фізика»); вчителя Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Соловей Світлани Василівни (тема досвіду: «Розвиток творчих здібностей учнів та їх залучення до науково-дослідницької роботи»).


03-04 січня 2017 року на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся майстер-клас для вчителів хімії та біології з проблеми: «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі. Хмарні технології». У методичному заході взяли участь педагоги з 8 загальноосвітніх закладів району.

Майстер-клас провела вчитель інформатики Черкаської спеціалізованої школи № 33 Кошель Олена Василівна, яка поділилася досвідом щодо використання інформаційних технологій на уроках та ознайомила присутніх із сайтами https://learningapps.org, http://rebus1.com, http://edu.glogster.com/login, https://www.thinglink.com/login для використання у роботі.

Під час практичної частини майстер-класу вчителі створили аккаунт на Google Диску, працювали з Google Формами, виконували дидактичні вправи у програмі learningapps.org/createApp.php.

Педагоги підвищили свою професійну компетентність. Дякуємо Олені Василівні за співпрацю!

На базі Черкаської обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся семінар із проблеми: «Інформаційні комп᾽ютерні технології в системі діагностичної та корекційної роботи ПМПК». У заході взяла участь завідувач Черкаської районної ПМПК Миронович Ірина Миколаївна.

Відкрила семінар завідувач Черкаської обласної ПМПК Скляр Світлана Василівна.

Консультанти-психологи обласної ПМПК – фахівець із питань девіантної поведінки Шилов Микола Валентинович та фахівець із питань інтелектуального розвитку Мусієнко Надія Василівна поділилися досвідом щодо використання комп᾽ютерних програм у діагностичній та корекційній роботі.

Завідувач Ватутінської міської ПМПК Перепада Ольга Михайлівна акцентувала увагу присутніх на питанні застосування стандартизованих психо-діагностичних методик при дослідженні інтелектуального розвитку дитини.

Консультант, вчитель-дефектолог, олігофренопедагог обласної консультації Сіроштан Віктор Михайлович надав методичні рекомендації щодо вдосконалення роботи районних та міських ПМПК.

Організаторами заходу сформовано електронну теку матеріалів на допомогу колегам у практичній діяльності.

Перемикач версій