На базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося чергове засідання Школи майстерності новопризначеного директора, заступника директора, резерву керівних кадрів із проблеми: «Реалізація вимог чинного законодавства в управлінській діяльності».

Директор школи Ткаченко Людмила Володимирівна учасникам заходу розповіла про будні та свята закладу загальної середньої освіти, поділилася досвідом щодо розгляду питань правової освіти на нарадах при директору. Моделі співпраці керівника з колегіальними органами у контексті нового Закону України «Про освіту» презентувала головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна. Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна наголосила на важливості впливу сучасного керівника на зміну ролі вчителя у закладах загальної середньої освіти. У ході роботи методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна розставила організаційні та кадрові акценти на моніторингу законодавства у сфері освіти, веденні персонального військового обліку в навчальних закладах. Із метою удосконалення ціннісного ставлення до себе практичний психолог Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Рева Євгенія Олександрівна провела тренінг для слухачів Школи майстерності.

Гості із задоволенням та цікавістю відвідали народознавчу музейну кімнату, завідувачем якої є вчитель української мови та літератури Стрєльнік Світлана Олексіївна, та майстер клас із виготовлення валентинки, який провела вчитель образотворчого мистецтва Деркач Леся Михайлівна.


22.01.2018 у всіх закладах загальної середньої освіти району відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України.

У загальноосвітніх школах та позашкільних навчальних закладах пройшли тематичні лінійки, виставки літератури, конкурси дитячих малюнків. Педагогами, учнями та їх батьками оформлено різноманітні інформаційні куточки, створено квіти єднання тощо. У ході святкування звучали українські пісні та оптимістичні заклики: «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі! Шуми, Україно, як рідні ліси, як вітер в широкому полі…».


Охоплення навчанням дітей із особливими освітніми потребами – пріоритет у роботі закладів загальної середньої освіти району. Відділом освіти проведено круглий стіл для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи за темою: «Індивідуальна програма розвитку з особливими освітніми потребами».

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна зробила глибокий аналіз нормативних документів та методичних листів із питань організації інклюзивного навчання, зосередила увагу на основних аспектах розробки та корегування індивідуальних програм розвитку означеної категорії дітей.

Методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна наголосила на особливостях роботи практичних психологів та соціальних педагогів щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини.

Заступник директора Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Буханько Ольга Миколаївна поділилася досвідом із колегами щодо організації внутрішкільного контролю за виконанням індивідуальних навчальних програм та проведенням корекційно-розвиткових занять.

Учасники заходу за круглим столом обговорили актуальні матеріали Інтернет-ресурсів із означеної проблеми.


В актовій залі Черкаської районної ради відбулася інструктивно-методична нарада для заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти у форматі інформаційного дайджесту.

Педагогів ознайомлено з Планом заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», проектом Концепції розвитку педагогічної освіти, стандартом на професію «Вчитель початкової школи»; системою роботи щодо підготовки вчителів початкових класів, які у 2018-2019 навчальному році навчатимуть учнів 1 класу, створення освітнього середовища, проходження онлайн-курсу, участі у Всеукраїнській акції «Разом до Нової школи».

Наголошено на питаннях реєстрації на пробне ЗНО та особливостях основної сесії ЗНО-2018; здійснення належного контролю за організацією індивідуального та екстернатного навчання, виконання вимог нормативно-правових актів у сфері освіти тощо.

У ході роботи обговорено результати моніторингу серед учнів 4-11 класів щодо обізнаності в проблемі насилля над особистістю. Заступникам директорів доведено до відома інформацію про функціонування небезпечних квестів і соціальних груп для дітей та шляхи недопущення їх участі. Акцентовано увагу присутніх на виконанні заходів щодо профілактики кору та інших інфекційних захворювань.

 

«Оновлюємо початкову освіту разом» – під таким гаслом 10 січня 2018 року за підтримки Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» на базі Черкаської гімназії № 9 ім.О.М.Луценка відбувся педагогічний брифінг із метою впровадження освітнього проекту: «На крилах успіху: від ідеї до реалізації».

Від Черкаського району в заході взяли участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Завалко Тетяна Анатоліївна та вчитель початкових класів Бережна Наталія Григорівна. У ході брифінгу ознайомлено з особливостями реалізації зазначеного проекту та методиками викладання шести навчальних предметів. Особливістю проекту є те, що учні до школи несуть лише один журнал замість підручників, всі предмети між собою інтегровані, що вимагає від вчителя ґрунтовних знань, вміння обирати головне, а також залучати до роботи не лише учнів, а й батьків. Розробниками проекту зроблено акцент на здоров’язбережувальних технологіях, які передбачають проведення кількох фізкультхвилинок на уроках та ряд інших спеціальних вправ.

Питання щодо впровадження освітнього проекту «На крилах успіху» в новому 2018-2019 навчальному році буде презентовано та обговорено з батьками майбутніх першокласників та педагогами школи.


04.01.2018 на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар для директорів районних будинків дитячої та юнацької творчості, станцій юних натуралістів, еколого-натуралістичних центрів, методистів міських та районних методичних кабінетів за темою: «Екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості».

У рамках заходу власним досвідом щодо впровадження екологічного виховання у позашкільних навчальних закладах ділилися директор станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна та керівник еколого-туристичного клубу «Кипарис» будинку дитячої та юнацької творчості Ольшевська Лариса Григорівна.

Учасники семінару обмінялися новітніми формами роботи з вихованцями.


Новий рік – це час, коли здійснюються мрії, відбуваються дива, діти разом із Дідом Морозом, Снігуронькою та казковими героями мають змогу поринути у незвичайну чарівну подорож.

У всіх закладах освіти Черкаського району проведено новорічні ранки, вечори, квести, турніри, КВК, віртуальні подорожі та розваги.

Сьогодні всі школярі відпочивають, перебуваючи на зимових канікулах, які проходять змістовно та весело. Бажаємо дітям щасливих свят, цікавих зустрічей, позитивних вражень!

У передноворічні святкові дні на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар-практикум учителів фізики за темою: «Формування життєвої компетентності учнів шляхом використання практично зорієнтованих завдань на уроках фізики».

У ході семінару вчителі відвідали урок із фізики у 9 класі за темою: «Механічні та електромагніті хвилі» (вчитель Лимаренко Віра Іванівна). Педагогів району ознайомлено з досвідом роботи щодо означеної проблеми, організовано тренінг «Створення компетентнісних завдань при вивченні фізики».

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна обговорила з учителями фізики району актуальні питання щодо участі в обласній Інтернет-олімпіаді, ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики та астрономії, Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», в XXІІІ обласній виставці «Інноваційний пошук Черкащини», підсумків проведення фінального етапу обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018».

Кожен учасник семінару дізнався багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.


У 2017 році у всіх закладах загальної середньої освіти пройшли тематичні заходи із метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності. Відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої річниці створення первинного осередку товариства «Просвіта» при Дубіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. На заході були присутні голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, директор департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Шабатін Олександр Олексійович, громадськість села, учнівський та педагогічний колективи школи.

У ході заходу професор Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України, лауреат премій ім.Д.Яворницького та ім.М.Максимовича Мельниченко Василь Миколайович провів відкритий урок, присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років.


Перемикач версій