27 січня 2019 року на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 Черкаської міської ради відбувся Третій регіональний фестиваль із робототехніки. Учасниками стали понад 500 учнів, які представляли 128 команд загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської, Миколаївської областей та міста Київ.

      Відкрили захід теплими словами привітань Герман Демидов, координатор програм FIRST в Україні, Валерій Данилевський, начальник Управління освіти та науки Черкаської облдержадміністрації; Наталія Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України; Оксана Сімушіна, заступник начальника управління – начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи.

      Керівники зауважили, що «кожна з команд – унікальна, це маленька неповторна спільнота, що здатна змінити світ! Кожна має власну історію, досвід відкриттів та подолання перешкод, яким мала нагоду поділитися з усіма.  Це майбутнє нашої країни, діти, які через 10-15 років, а може й раніше, будуть визначати шлях розвитку нашого суспільства!»

       Темою цьогорічного сезону FLL стала тема: «Вперед на орбіту». FLL – це не лише конструювання та змагання роботів. Участь у фестивалі дає можливість командам відчути себе науковцями, винахідниками та інженерами.

        Від Черкаського району в означеному заході взяла участь команда Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 «Up Grade» (тренер Компанієць Віктор Олексійович, учитель інформатики).

       Учасники змагань взяли участь у грі роботів. Під час проведення гри команда Up Grade представила запрограмованого автономного робота Andrew», який заробляв бали, виконуючи певні місії. Крім того, діти презентували журі свій проект та захищали основні цінності, які стали підґрунтям командної роботи.

        Усі учасники отримали сертифікати та подарунки.

        Захід дав можливість учням проявити себе. А ще – знайти новий напрямок розвитку, познайомитися з однодумцями, брати участь у різних змаганнях, перемагати та отримувати гарні призи.

        Бажаємо команді «Up Grade» подальшого розвитку та незламної волі до перемоги, а тренеру – творчого натхнення та креативних ідей.

 

    25 січня 2019 року в м. Київ відбулася Всеукраїнська нарада з інклюзивної освіти. У складі  делегації побувала асистент учителя Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Троян Анна Петрівна.

   Відкрила нараду дружина Президента України Марина Анатоліївна Порошенко – голова Фонду Порошенка, ініціатор реформи інклюзивної освіти в Україні. З вітальним словом до присутніх звернувся і Президент України Петро Олексійович Порошенко, який зазначив, що в своїй діяльності провідним напрямком вважає створення в освітньому середовищі необхідних умов  для дітей із особливими освітніми потребами, які мають рівні права, але нерівні можливості.

   Перша леді України презентувала звіт за результатами національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Справді, зроблено дуже багато: відкрито інклюзивні класи,  напрацьовано та удосконалено законодавство та нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, здійснено перехід від застарілої системи ПМПК до мережі сучасних  інклюзивно-ресурсних центрів, розроблено електронну програму обліку дітей із ООП та інше.

      На заході були присутні представники Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та голови обласних державних адміністрацій, які презентували досвід упровадження інклюзивної освіти в своїх областях.

    Учасники наради ознайомилися зі зразками ресурсної кімнати, медіатеки, кабінетів спеціалістів, де можна було побачити, якими навчальними програмами та дидактичними матеріалами вони повинні бути обладнані.

       Звісно, сьогодні реформа інклюзивної освіти є однією з найуспішніших в Україні, є певні результати, досягнення, але попереду довгий шлях, який повинні пройти українці на шляху суттєвих змін!

 

 

   Пономаренко Антоніна Вікторівна – Вчитель із великої літери. Вона належить до когорти тих педагогів, які щодня чесно виконують свій учительський обов’язок не заради нагород або відзнак, а заради дитини і її майбутнього. Вона серцем розуміє, що Вчитель – це не професія. Це – Місія! Уже 45 років Антоніна Вікторівна працює вчителем історії та правознавства Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

   Щороку її вихованці здобувають призові місця в  обласних та районних олімпіадах із історії та правознавства, військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають», наукових конференціях, беруть участь у міжнародних історичних та правових конкурсах, мають успішні результати ЗНО. Дітищем Антоніни Вікторівни є її гордість – музейна кімната бойової слави та гурток «Пам'ять», який є центром національно-патріотичної роботи школи, села.

   А ще за роки педагогічної праці Антоніна Вікторівна стала наставником для великої родини вчителів суспільних дисциплін Черкаського району, методоб’єднання якого очолює з 1995 року. Чимало її вихованців вибрали юридичні професії.

   Щиро вітаємо Антоніну Вікторівну із почесною нагородою - Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом! Бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у вихованні майбутнього покоління. Нехай енергія, багаторічний досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал і надалі служать на благо України!

 

   На базі Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів інформатики з теми: «Активізація пізнавальної діяльності учнів та розвиток їх творчої особистості на уроках інформатики шляхом використання хмарних технологій».

    Тепло і гостинно колектив школи зустрів учасників методичного заходу. За допомогою відеопрезентації директор школи Майданік Микола Федорович презентував основні напрямки роботи та досягнення закладу загальної середньої освіти.

    За допомогою мультимедійної презентації вчитель інформатики Ковтун Євген Якович глибоко розкрив зміст теми: «Хмарні технології як засіб реалізації оновлених завдань інформатичної освіти». У своїй доповіді він зробив детальний аналіз хмарних технологій, підкреслив їх переваги, розглянув різноманітні мережеві сервіси та окреслив напрямки їх використання в освітньому процесі.

    Методику використання хмарних технологій на різних етапах уроку з метою активізації пізнавальної діяльності учнів та розвитку їх творчої особистості вчителі-предметники досліджували під час відвідування уроку з інформатики в 11 класі за темою: «Практична робота № 6. Аналіз даних із використанням функцій табличного процесора».

   Майстер-клас «Використання сервісу Classroom (https://classroom.google.com/h) для організації дистанційного навчання» для педагогів району провів вчитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Компанієць Віктор Олексійович. Під час практичної роботи вчителі-предметники старанно вчились створювати та оцінювати завдання різних типів у середовищі Classroom.

     Учитель інформатики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Луцик Ольга Петрівна ознайомила педагогів із ejudge - системою для проведення різних заходів, у яких необхідна автоматична перевірка програм. Вона провела тренінг «Відпрацювання роботи в системі ejudge», протягом якого фахівці розв’язували олімпіадні завдання із програмування та перевіряли отримані розв’язки за допомогою означеної системи.

     Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила педагогів ізПоложенням про сертифікацію вчителів, яке Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення;підвела підсумки участі учнів району в обласних інтернет-олімпіадах із інформатики та інформаційних технологій, Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад із інформатики та інформаційних технологій, обласній Лізі юного інформатика; обговорила з учителями інформатики району актуальні питання щодо участі вчителів-предметників у XXIV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

    Методичні заходи такого спрямування надають можливості формувати та вдосконалювати інформаційну культуру всіх учасників освітнього середовища, впроваджувати хмарні технології в освітньому процесі, розвивати творчий потенціал, уміння ділитись досвідом та працювати в групі, збільшувати ролі самостійної та індивідуальної роботи.

   Кожен учасник семінару ще раз переконався в тому, що застосування хмарних технологій у навчанні вносить суттєві зміни в освітній процес, місце яких значною мірою зумовлюється технологією, що використовується для навчання. Педагоги дізналися багато нового і цікавого, що можна буде використати у власній педагогічний діяльності.

      Бажаємо всім невичерпної енергії, оптимізму та творчих здобутків!

 

   У місті Чигирин відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс міні-мюзиклів Святого Миколая, в якому взяв участь фольклорний ансамбль «Тубіляночка» будинку дитячої та юнацької творчості. Конкурсанти представляли на головній сцені фестивалю авторські театралізовані дійства на вічні теми любові, віри та добра. Вже другий рік поспіль колектив виборює перемогу. І цього року знову був нагороджений грошовим призом, який буде спрямовано на розвиток колективу.

    Вітаємо учасників з перемогою та бажаємо успіхів, творчих злетів та нових досягнень!

 

   Вже не одне десятиліття поспіль засіває освітянську ниву знань керівник гуртків станції юних техніків Назаренко Іван Миколайович, даруючи своїм вихованцям віру в свої сили, відкриття, жагу до перемог. Мудрий наставник, порадник, помічник – таким знають його колеги, діти, батьки. Як результат, гуртківці не один рік виборюють перемоги на всеукраїнських, обласних змаганнях із судномодельного спорту та виставках із технічної творчості.

   Вітаємо Івана Миколайовича з 75-річчям і бажаємо довголіття, творчих злетів, вдячних вихованців, миру і злагоди!

 

    На базі Першої міської гімназії асоційованої школи ЮНЕСКО м.Черкаси  відбувся  обласний семінар-тренінг для вчителів англійської мови з проблеми: «Learning Through Games' Teacher Development», який провела Наталія Ляшко, TKT, CELTA та IHCYLT кваліфікований викладач, тренер Express Publishing із м.Київ.

     Викладач упевнена, що «Немає навчання без задоволення та немає задоволення без навчання».

    Навчання за допомогою ігор легко перетворює уроки у фантастичні подорожі  країною Edutainment  через формування чотирьох навичків (читання, аудіювання, говоріння та письмо) в атмосферу творчості, критичного мислення та Craftwork!

      Учасники  тренінгу готувалися до проведення різдвяних уроків у контексті  реалізації ідей Нової української школи, грали в Лего, «сніжки», танцювали, «розгортали подарунки».

  

Перемикач версій