В останні дні травня 27 дошкільних навчальних закладів провели до шкіл району понад 600 своїх випускників.

Для всіх працівників закладів та батьків дітей ця подія радісна і сумна водночас, тому що вчорашні малята вже підросли, зміцніли, багато чого навчились і готові переступити шкільні пороги. Провести до школи майбутніх першокласників прийшли вихователі, батьки, бабусі, дідусі, сестрички і братики та сільські голови.

На подвір’ях садочків гостей зустрічали чарівні дівчатка у вишуканих сукнях та елегантні хлопчики. На обличчях дітей – усмішки. Вони так та готувались до цього дня – найвидатнішої події у їхньому житті!

Дошкільнята співали і танцювали, читали вірші, зустрічались із казковими героями. І у дітей, і у дорослих був святковий настрій.

Із ніжними і щирими побажаннями до випускників звертались завідувачі дошкільних закладів, вихователі, батьки та запрошені. Майбутнім першокласникам вручено подарунки і дипломи.

Випускні свята пройшли цікаво і весело. Сподіваємось, що у наших випускників, майбутніх першокласників, незабутнє враження залишиться на все життя!


Учні Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 активно долучилися до участі у шкільному етапі обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають», присвяченого борцям за незалежність України у XX та XXI століттях. В останні дні травня відбулася конференція з означеної тематики за матеріалами членів гуртка «Пам’ять». На конференції були присутні учні школи та учасник АТО, випускник школи Крижанівський Микола Миколайович.

Цікаві і змістовні дослідження про руськополянців - учасників АТО запропонували присутнім учні 10 класу Котума Вадим та Назаренко Яна, учні 8 класу Белько Вікторія та Мазур Настя. Кращою визнано роботу учениць 10 класу Глизь Дарини та Кошман Анни з теми «Май мужність жити, боротись і перемагати», присвячену випускнику школи, учаснику АТО Кривенку Миколі Миколайовичу.

У важкий для Батьківщини час такі заходи сприяють згуртуванню молоді, спонукають до роздумів щодо ролі особистості у долі держави.


28-29 травня 2016 року у всіх загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів для 277 випускників району відбулися випускні вечори. Сім із них нагороджено за особливі успіхи в навчанні золотими та срібними медалями.

Шкільні подвір’я танули у морі квітів, веселкових випускних сукнях дівчат та щирих усмішках гостей. Це свято було радісним і сумним водночас. Яке майбутнє чекає наших випускників, яка буде їх доля? У кожного вона складеться по-різному. Та де б не були, хай пам’ятають рідний шкільний поріг, однокласників і мудрих учителів, які навчили любові, добру та повазі.

Бажаємо випускникам щасливої долі, віри, надії і любові та здійснення заповітних мрій!


27.05.2016 у всіх навчальних закладах району відбулися урочистості з нагоди завершення навчального року – свято Останнього дзвоника.

Перегорнуто ще одну сторінку літопису шкільного життя. Мелодійний веселий дзвінок сповістив про початок довгоочікуваних літніх канікул.

Для випускників він пролунав востаннє, оскільки цей день є завершенням пори їх безтурботного дитинства та початком дороги у нове, доросле і самостійне життя.

Бажаємо і педагогам, і учням змістовно влітку відпочити, набратися незабутніх вражень, сил та енергії перед початком нового 2016-2017 навчального року!


24 травня 2016 року у великій сесійній залі Будинку рад відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців всеукраїнських предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів. У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у секції «Фольклористика» стала випускниця Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тертична Дар'я, яка відзначена Дипломом І ступеня та Золотою медаллю.

Вітаємо Дар'ю та її керівника - учителя української мови і літератури Ірину Мирославівну Тертичну з перемогою! Бажаємо нових творчих здобутків та здійснення заповітних мрій!


Із 18 по 22 травня 2016 року у санаторії «Світанок» с.Свидівок відбувся ІІІ заключний семінар «Майстерня дій», у якому взяли участь учні Білозірської, Леськівської, Худяківської та Мошнівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. До завершального етапу програми долучилися й учні з Івано-Франківської, Донецької та Дніпропетровської областей.

Школярі втілювали ініціативи з облаштування простору школи, створення екопростору в своєму селі, організації спортивних акцій, волонтерства, дизайну куточків населеного пункту.

20 травня 2016 року в кінопалаці «Салют» м.Черкаси учасники «Майстерні дій» захищали свої проекти, які реалізовували протягом всього навчального року.

Бажаємо успішного подальшого продовження реалізації нових проектів!


20-22 травня 2016 року пройшов обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у м.Черкаси на базі табору «Дахнівська Січ». 21 команда із різних районів Черкащини взяла участь у «Джурі-2016».

Черкаський район представляв переможець районного етапу рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Юні козаки і козачки показали високу муштрову майстерність (етап «Впоряд»), хороші спортивні навички (етап «Перетягування линви»), глибокі знання з історії України (етап «Відун»), достатні вміння щодо надання домедичної допомоги постраждалим (етап «Рятівник»). Вони продемонстрували влучність у змаганнях зі стрільби (пневматична гвинтівка) та акторські здібності (ватра «У колі друзів»).

Табір «Мошногірські яструби» вирізнявся естетичним оформленням, чіткою організацією побуту, наявністю обов’язкових атрибутів.

Рій у складі ройового Анастасії Кушніренко, хорунжого Максима Верховського, козаків Дениса Губенка, Олександра Загороднього, Сергія Чеберяка, Андрія Артеменка та берегинь Юлії Лазаренко і Марини Шаповал проявив витримку, відвагу, силу волі, бажання та прагнення до перемоги. Він увійшов у п’ятірку кращих рої Черкащини відповідно до рейтингової таблиці.

Участь команди Будищенської школи не була б можливою без підтримки голови Буди́щенської сільської ра́ди Приходька Григорія Миколайовича, приватного підприємця Ківенка Олексія Олексійовича, депутатів сільської ради, дирекції ДП «Перемога Нова» (директор Гринюк Віктор Степанович, начальник відділу кадрів – Гринюк Олена Олексіївна) та батьківського комітету школи.

Належну організацію та підготовку до участі в обласному патріотичному заході забезпечили директор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Круть Наталія Миколаївна, заступник директора школи з виховної роботи Лазаренко Марина Леонідівна, педагог-організатор Мавренкова Юлія Павлівна, викладач предмету «Захист Вітчизни» Черниш Микола Миколайович, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ Журило Анатолій Мефодійович і методисти районного методичного кабінету відділу освіти Колодіна Лариса Володимирівна та Висоцька Марія Петрівна.


23-24 травня 2016 року у всіх навчальних закладах району в рамках програми «Добротворець» відбулася гра «Сім пелюсток доброти».

У ці дні проведені марші вишиванок, флешбоми «Діти України за мир», краєзнавчі вікторини «Чи знаєш ти Черкащину», тренінги для лідерів учнівського самоврядування «Майбутнє України будуємо разом». Пройшли презентації фотопроектів «Мій улюблений куточок України», які були зроблені учнями під час екскурсій та відпочинку.

У День Європи проведено звіти шкільних євроклубів. Під час заходу підведено підсумки роботи волонтерських загонів та нагороджено кращих учнів.

Тематичні заходи закінчилися конкурсами кашоварів «Смачна каша – сила наша».


19.05.2016 у всіх навчальних закладах району пройшли заходи, присвячені Дню вишиванки.

У цей день учні та вчителі прийшли до школи у яскравих українських вишиванках. Діти взяли активну участь у флешмобах, акціях, вікторинах, тренінгах тощо.

Проведення такого заходу дало відчути себе справжніми патріотами незалежної України, які свідомо налаштовані на збереження культури, звичаїв та традицій свого народу.

У січні-квітні 2016 року проводився ХIX Міжнародний конкурс шкільних медіа (International Competition For School Media). За результатами оцінювання газети Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1«Вісник школяра» та Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів «Шкільний світ» вибороли дипломи Лауреата Міжнародного конкурсу.

Вітаємо юних кореспондентів та їх наставників із перемогою та бажаємо нових досягнень!

18.05.2016 на базі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся традиційний Форум молодих педагогічних працівників, які працюють у навчальних закладах лише 1 рік. Директор школи Сивець Ганна Іванівна презентувала свій навчальний заклад та його досягнення. Привітали гостей лідери учнівського самоврядування.

Форум відкрила завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна. У ході роботи підведено підсумки діяльності молодих спеціалістів у школах, акцентовано увагу на важливості демократичного педагогічного спілкування у колективі, з дітьми та їх батьками, адміністрацією школи.

Методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна виступила з презентацією «Організація ефективного педагогічного спілкування». Учасники Форуму зустрілися з переможцем Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року», вчителем географії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тарасенко Зоєю Віталіївною, яка розповіла про виховну систему роботи з класом. Вчителі Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бас Валентина Іванівна та Посипайко Людмила Миколаївна поділилися власним досвідом щодо налагодження тісних стосунків із обдарованими дітьми та батьками засобами ефективного педагогічного спілкування. Практичний психолог Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Коваль Наталія Григорівна провела з учителями заняття з елементами тренінгу «Формування комунікативної компетентності молодого педагога». Методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна та практичний психолог Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Атамась Олександра Григорівна провели психолого-педагогічний інструктаж «Секрети успішного виступу».

Голова Черкаського райкому профспілки працівників освіти і науки Рябчич Людмила Володимирівна запевнила молодих фахівців у їх соціальному захисті та підтримці.

Гості ознайомилися з навчально-методичною базою школи, тематичними куточками, рекреаціями, оглянули виставку творчих робіт педагогів.

Форум надихнув молодих та завзятих на реалізацію творчих ідей у новому навчальному році.


17.05.2016 на базі Черкаського міського Палацу молоді відбувся Відкритий кубок Цивільного захисту м.Черкаси – 2016 під гаслом: «Мова безпеки – мова майбутнього». Черкаський район представляла команда «Сигнал» Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Учасники виборювали перемогу в конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання» та «Влучний ствольщик». У своїх виступах школярі висвітлювали актуальні питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки, вправлялися у майстерності збивання м’ячів водяними струменями, пропагували здоровий спосіб життя.

За результатами змагань команда нагороджена Дипломом та кубком. Вітаємо з перемогою учасників та бажаємо подальших успіхів!


У теплі травневі дні на базі обласної дитячої бібліотеки відбувся районний конкурс юних авторів «Тарасовими шляхами». Юні автори-початківці із загальноосвітніх шкіл презентували свої набутки на розгляд журі, головою якого була член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Михайла Масла Месевря Ольга Іванівна. Вона надала методичні поради щодо вдосконалення написання творів.

Усі конкурсанти взяли участь у літературній грі «Позмагаймося!». Учні вправлялися у створенні поезій за поданим зразком. Члени журі привітали найменшого учасника конкурсу і подякували одинадцятикласникам, які востаннє приїхали на нього. На сцені актової зали звучали поетичні та прозові твори дітей, народжувалися нові образи: Новий рік у білосніжній вишиванці; акробати-циркачі, які хліб печуть вночі; чарівні чорнобривці і волошки – очі горобиної ночі; теплий абрикос; сік сонця.

Присутні переглянули фільм про життя Івана Франка до 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті.

І педагогам, і школярам було запропоновано дібрати назву майбутньої збірки творів юних авторів. Найбільше сподобалася назва «Із серця – на папір».

Закінчився захід нагородженням переможців і фотосесією напам’ять. Учасники конкурсу поїхали додому, а свіжий весняний вітер поніс вогник дитячої думки і мови в усі куточки нашого черкаського краю.


12-15 травня 2016 року в рамках програми «Класна школа» відбулася зустріч учителів із Польщі та України, яку провели організації «Польсько-американська фундація вольності», «Лабораторія громадянської освіти», «Товариство Лева» та Міжнародна фундація «Ріта».

У заході взяли участь представники 13 загальноосвітніх шкіл із різних куточків України. Серед них – Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, яку представляла координатор зазначеного проекту, вчитель англійської мови Горобець Інна Вікторівна.

Учасники зустрічі ознайомилися з системою освіти Польщі, навчилися складати молодіжні проекти та боролися за право співпрацювати зі школою сусідньої дружньої держави.

Вітаємо учнівський та педагогічний колективи Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, яка стала партнером польського міста Baligrodu. Бажаємо всім успішної реалізації спільно розробленого польсько-українського проекту!

 

13-14 травня 2016 року в м.Київ відбувся практичний семінар переможців проекту Міністерства освіти і науки України з організації та проведення літніх мовних таборів «Go Camps». Його учасниками стали більше 50 вчителів англійської мови з Вінницької, Черкаської, Сумської та інших областей України. Від Черкаського району вчителів іноземних мов представляла вчитель англійської мови Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Осадча Ольга Богданівна.

Професор Державного університету Орегону Леслі Опп-Бекмен та запрошений тренер від Посольства США Кевін Мак Коуі протягом двох днів навчали методикам організації роботи мовних таборів. Увагу присутніх акцентовано на вивченні мов у пришкільному таборі, оскільки це легко і просто, і він може бути веселим, розважальним та яскравим.

Кожен учитель мав можливість побувати на місці своїх майбутніх учасників табору, таким чином зрозуміти, як діє та чи інша методика, як краще адаптувати матеріал та заохотити учнів спілкуватися англійською.

Наприкінці тренінгу учасники отримали сертифікати про участь та набір методичних матеріалів для мовного табору.

Педагоги націлені на творчу працю, повну цікавих ідей. Сподіваємося, що літо у Яснозірській школі буде найкращим!


На базі дошкільного навчального закладу «Сонечко» с.Шелепухи проведено методичне об’єднання для вихователів груп дітей молодшого віку за темою: «Розвиток мовленнєвої активності молодшого дошкільника під час засвоєння матеріалу еколого-природничого змісту».

Завідувач дошкільного навчального закладу Трухній Ольга Федорівна у ході мультимедійної презентації «Мовлення – особлива форма життєдіяльності дитини» ознайомила присутніх із методичними аспектами мовленнєвого розвитку дітей молодшого віку та особливостями інтеграції означеного питання у різні форми організації навчально-виховного процесу.

Відкрите заняття підготувала та провела вихователь молодшої групи Корсун Лариса Олександрівна. Дошкільнята молодшого віку довели гостям, що незаперечним джерелом їх мовленнєвого розвитку є світ рідної природи та турбота про неї.

Учасники зібрання взяли активну участь у педагогічному тренінзі, де обговорили питання виховання, навчання і розвитку дитини як особистості у процесі предметно-практичної діяльності.

Із 29 квітня по 11 травня 2016 року всі загальноосвітні школи взяли участь у першому турі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 8 класу.

12 травня 2016 року з метою належної організації та здійснення якісного відбору навчально-методичного забезпечення предметів інваріантної складової Типових навчальних планів відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів.

У ході інформаційного дайджесту шкільні бібліотекарі узгодили питання щодо результатів роботи на Репозитарії та шляхи підготовки до другого туру Конкурсу, який відбудеться з 14 по 18 травня 2016 року, обговорили питання створення бази електронних версій підручників для 8 класів, оновлення веб-сторінок «Бібліотека» на сайтах загальноосвітніх навчальних закладів, стан функціонування комп’ютерної програми електронного обліку навчальної літератури «Шкільний підручник» та визначили основні напрямки роботи під час проведення інвентаризації бібліотечних фондів.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти Сімончук Тетяна Юріївна провела правовий практикум щодо вивчення нормативних документів Міністерства освіти і науки України та відділу освіти.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна підвела підсумки участі шкільних бібліотекарів у щорічній обласній виставці педагогічних технологій «Освіта Черкащини - 2016» та наголосила на активізації роботи бібліотекарів щодо їх участі у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека», який відбудеться у 2016-2017 навчальному році.


На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», відповідно до Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, та з метою забезпечення державного контролю за діяльністю навчальних закладів із 28.03.2016 по 08.04.2016 проведено атестаційну експертизу дошкільного навчального закладу «Калинка» с.Вергуни Вергунівської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

Протягом атестаційної експертизи комісією проведено моніторинг якості навчальних досягнень вихованців, педагогічної компетентності вихователів, їх професійного розвитку. Крім того, проаналізовано загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу, організації харчування дітей тощо.

У підсумковій нараді взяли участь начальник відділу освіти Черкаської райдержадміністрації Григорчук Людмила Василівна, завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна, методист районного методичного кабінету Голубенко Валентина Григорівна, сільський голова с.Вергуни Горбенко Тарас Іванович, директор Нечаївської загальноосвітньої школи I-II ступенів Андреєва Галина Миколаївна, директор Вергунівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Марченко Світлана Миколаївна та голова батьківського комітету дошкільного закладу Селянко Тетяна Григорівна.

Результати державної атестації доведено до відома завідувача дошкільного навчального закладу Кучерявенко Наталії Олексіївни, колективу та батьківської громадськості. Озвучено аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендацій для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Відповідно до наказу відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації від 22.04.2016 № 106 дошкільний навчальний заклад визнано атестованим.


11.05.2016 в актовій залі Черкаської районної ради відбулася нарада організаторів літнього оздоровлення і відпочинку дітей улітку 2016 року. Під час наради начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна ознайомила присутніх із особливостями організації роботи пришкільних відпочинкових таборів системи освіти у 2016 році. Про підсумки оздоровчої кампанії у 2015 та завдання на 2016 рік доповів начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Бовт Сергій Вікторович. У ході наради акцент зроблено на здоровленні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про стан організації оздоровлення дітей означеної категорії доповів заступник начальника служби у справах дітей Веретик Сергій Петрович.     Фахівець відділу статистики соціальних послуг Головного управління статистики в Черкаській області Вовченко Ольга Миколаївна надала інформацію щодо оформлення статистичних звітів. Із санітарно-гігієнічними вимогами до організації роботи пришкільних таборів ознайомили присутніх фахівці санітарно-епідеміологічного нагляду Видра Наталія Миколаївна та Кузнець Валентина Степанівна.

Бухгалтер групи обліку продуктів ЦБ при відділі освіти Черненко Наталія Яківна надала учасникам наради інформацію щодо організації харчування дітей та звітної документації комірників навчальних закладів.

Питання організації та роботи мовних загонів висвітлила методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна, планування та організація дозвілля у таборах відпочинку - методист районного методичного кабінету Висоцька Марія Петрівна.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна підвела підсумки наради та побажала щасливого, незабутнього, літнього відпочинку і дітям, і педагогам.


Із нагоди відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в закладах освіти району проведені лінійки пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», перегляди тематичних відеофільмів, конкурси мультимедійних презентацій. Оновлено експозиції шкільних музеїв, кімнат Бойової слави та куточків, які функціонують на базі навчальних закладів. Проведено уроки мужності, виховні години, засідання круглих столів із історії Другої світової війни, а також заходи антивоєнного та патріотичного змісту, у яких акцентовано увагу на визначній ролі України у Другій світовій війні. Значна частина виховних заходів була проведена на базі кімнат Бойової слави, музейних кімнат, біля обелісків Слави тощо. У бібліотеках загальноосвітніх шкіл організовано тематичні виставки історичних документів, створено діючі експозиції. Учнівським активом підготовлено стіннівки, для учнів 1-4 класів проведено конкурси малюнків «Світ без війни».     Волонтерськими загонами здійснено прибирання території навколо пам’ятників, обелісків, меморіальних комплексів, могил невідомим солдатам. Організовано волонтерські акції «Добру є місце в серці», «Солдатські сім’ї», «Учасники АТО нашого села».

У рамках відзначення Дня матері проведено цикл заходів про долю жінок під час війни та участі наших співвітчизниць у протистоянні сучасній збройній агресії Російської Федерації проти України.

Всі навчальні заклади взяли активну участь у загальносільських тематичних заходах.


Перемикач версій