У загальноосвітніх школах району розпочали роботу 28 літніх мовних загонів, до яких залучено 428 учнів. Канікули – це час змістовного дозвілля, задоволення інтересів, цікавих зустрічей. Діти мають чудову можливість удосконалити англійську та німецьку мови, застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях та весело провести час.

У мовних загонах Руськополянської №1 та Червонослобідської №2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів працюють волонтери Корпусу Миру США в Україні Єрін Даус та Кароліна Чімченко, які допоможуть дітям поглибити знання з іноземних мов та добре відпочити.

Дубіївська, Леськівська та Червонослобідська №1 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, переможці конкурсного відбору Всеукраїнського проекту «GoCamps 2017», теж очікують на своїх волонтерів-носіїв мови.

Сподіваємось, що перебування дітей у загонах та їх участь у тематичних заходах сприятимуть досвіду спілкування англійською та німецькою мовами у різних сферах життя, а також розкриттю дитячих талантів.


29.05.2017 розпочали роботу 26 пришкільних таборів відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл району, які функціонуватимуть 14 днів.

У складі табору працюватимуть мовні та військово-патріотичні загони. На дітей чекають цікаві пізнавальні та туристсько-краєзнавчі програми, спортивні ігри та змагання, майстер-класи, екскурсії, зустрічі з новими друзями.

Бажаємо, щоб відпочинок у пришкільних таборах був насичений незабутніми яскравими враженнями!


Із 24 по 28 травня 2017 року на базі табору відпочинку УМВС України «Дніпровець» проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Черкаський район представляв рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Протягом п’яти днів учасники виборювали перемогу в різних видах змагань. Рій став найкращим у стрільбі з пневматичної гвинтівки та на етапі «Таборування». Друге та треті місця вибороли в етапах: «Презентація доброго діла», «Впоряд», «Рятівник», «Ватра», «Відун». Вікторія Борисенко стала найвлучнішою серед стрільців із 23 роїв, а Олександр Загородний визнаний найкращим ройовим. Юля Лазаренко та Яна Коваль отримали нагороди від Управління патрульної поліції за практичні навички із надання першої медичної допомоги при ДТП та самообороні.

За результатами оцінювання рій «Мошногірські яструби» посів ІІ місце та виборов право представляти Черкаську область на Міжнародних змаганнях «Нащадки Вільних», який відбудеться у липні цього року в місті Миколаїв.

Вітаємо рій та їх керівників із нагородою! Дякуємо за підтримку команди всьому учнівському та педагогічному колективам школи, керівництву підприємства ДП «Перемога Нова», сільському голові села Будище Григорію Приходьку, батьківському комітету.

Бажаємо нових високих досягнень та значних перемог!

18 травня 2017 року в Будинку офіційних прийомів Уряду в місті Київ на урочистому засіданні відбулося нагородження учасниць Міжнародного проекту «Я – Українка», який започаткував інформаційно-видавничий центр «Галактика», зібравши понад 120 історій про жінок із усієї України.

Народний депутат України від ВО «Свобода», голова організаційного комітету міжнародного проекту «Я ‒ Українка» Олександр Марченко та голова фракції ВО «Свобода» у Київській обласній раді Ігор Сабій нагородили українок іменними подяками за вірність нації, орденом «Берегиня України» та книгою пошани «Я ‒ Українка».

Олександр Марченко вручив переможцям проекту квіти від 72-ї окремої механізованої бригади та подякував за моральну підтримку й допомогу.

Серед них була й освітянка нашого району – волонтер, соціальний педагог Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Константинова Леся Миколаївна.

Проект здійснювався за підтримки та участі представників Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, керівників місцевого самоврядування, обласних та районних адміністрацій, громадських об’єднань тощо.

Вітаємо Лесю Миколаївну з почесною нагородою!


У Міністерстві освіти і науки України було проведено круглий стіл із обговорення оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів, на якому були присутні Міністр освіти і науки України Гриневич Л.М., заступник Міністра Хобзей П.К., керівники та учасники груп, які працювали безпосередньо над оновленням програм, експерти. Керівник групи Юлдашева Л.М. представила оновлену програму із зарубіжної літератури, звернула увагу на формування читацьких компетенцій, осучаснення начального матеріалу. Над оновленням програми працювали доцент кафедри зарубіжної літератури та російської мови Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Кулєшова Л.М. та учитель-методист зарубіжної літератури Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

У ході зустрічі Міністр освіти і науки наголосила на тому, що головна мета оновлення програм – наскрізні предметні лінії, навчальні предмети не повинні бути відірваними від реального життя, а мають давати знання, які можна застосувати в реальному житті; орієнтація програм – практичні знання та результативність.

Оновлені програми орієнтовані на креативного вчителя, дадуть можливість розкрити фахівцю свій творчий потенціал. Так, у межах програм із української мови та літератури, зарубіжної літератури вчитель зможе самостійно обирати творчі роботи, орієнтуючись на потреби класу, а така робота, як твір, вже не буде обов’язковою. Розподіл годин за темами також здійснюватиме вчитель, буде спрощено вивчення теоретичного матеріалу та зникне перевантаження творами, що вивчалися напам’ять. У програмах значно розширено вивчення творчості сучасних письменників та запропоновано багато творів для альтернативного вивчення.

Програми з іноземних мов об’єднано в одну програму галузі «Іноземні мови». В ній чітко простежуються інтегровані лінії – екологія, географія, підприємницька та фінансова грамотність. Наголошується на тому, що мова не повинна вивчатись абстрактно, а граматика – не ціль навчання, головне – «мовний інвентар», який учні зможуть застосовувати у реальних життєвих ситуаціях.

Історію України та всесвітню історію об’єднано в один курс. Програму 5 класу значно розвантажено, а навчальний матеріал 6-9 класу зосереджений на історії України.

Програми активно обговорювались на порталі EdEra, було враховано думку вчителів-практиків, внесено поправки з урахуванням їхньої думки. Відбудеться затвердження оновлених програм, а на серпневих регіональних секційних засіданнях - їх представлення.


26 травня 2017 року у всіх загальноосвітніх школах району відбулися урочисті лінійки, присвячені закінченню 2016-2017 навчального року.

Ще один нелегкий навчальний рік залишився позаду. Хтось цього року відкриє двері у доросле життя, а хтось продовжить своє навчання у стінах рідної школи після літніх канікул.

У випускників відповідальна пора – складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації, випускний вечір та прощальний вальс. Останній дзвоник пролунав і для дітей, і для педагогів, і для батьків.

Розпочинається пора літніх канікул, відпочинку у пришкільних та оздоровчих таборах. Бажаємо всім гарного, цікавого, змістовного дозвілля та яскравих вражень!

25 травня 2017 року в актовій залі Черкаської райдержадміністрації відбулась нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів району.

У нараді взяли участь начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, спеціаліст Держпродспоживслужби Лещенко Надія Іванівна, методисти районного методичного кабінету Голубенко Валентина Григорівна та Іванченко Галина Борисівна, економіст централізованої бухгалтерії Синиця Людмила Олександрівна та голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Рябчич Людмила Василівна.

На нараді обговорено ряд актуальних питань, пов’язаних із організацією харчування дітей, підготовкою та проведенням літнього оздоровчого періоду, попередньої комплектації та тарифікації на новий навчальний рік, укладанням Колективних договорів у дошкільних закладах.

Нарада пройшла у форматі діалогу на засадах партнерства.

У ході чергової інструктивно-методичної наради обговорено питання завершення навчального року, зокрема виконання навчальних програм, вимог Порядку переведення учнів загальноосвітніх шкіл до наступного класу, видачі документів про освіту, проведення інвентаризації фондів шкільних підручників, щорічного звітування керівників та підготовки документації до комплектації навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році. Доведено до відома керівників підсумки конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів, який проходив у рамках ХХІІ обласної виставки «Інноваційний пошук Черкащини». Працівниками відділу освіти та районного методичного кабінету зроблено акцент на організації роботи пришкільних таборів, стані готовності шкільних їдалень до відпочинкового періоду, національно-патріотичному вихованню школярів у них, їх зайнятість улітку, попередженні правопорушень тощо. Актуальним залишається питання оформлення документації щодо ведення військового обліку в навчальних закладах.

У нараді взяв участь голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович, який подякував за сумлінну працю, наголосив на значних досягненнях освітян у цьому навчальному році та запевнив, що сприятиме вирішенню будь-яких проблем. Керівники, в свою чергу, привітали очільника району з призначенням на посаду.

У системі роботи районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації суттєву роль відведено забезпеченню необхідних умов для адаптації молодих педагогів у навчальних закладах, їх творчої діяльності та професійному зростанню. Уважне ставлення до кожного молодого педагога, методичний супровід їх становлення й розвитку – запорука ефективного функціонування освітянської галузі Черкаського району.

Стало традицією у кінці навчального року підводити підсумки роботи з педагогами, які тільки розпочали свою трудову діяльність, зібравши їх на Форум, що відбувся на базі районної станції юних техніків у селі Мошни. Відкрила форум завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна, яка ознайомила з його програмою. Мета форуму – обговорити проблему ролі педагога у всебічному розвитку школярів.

На початку роботи своїми враженнями від поїздки до Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи села Сахнівка Корсунь-Шевченківського району поділилася вчитель фізики та інформатики Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черненко Ірина Леонідівна. Директор позашкільного навчального закладу Якименко Микола Михайлович презентував мережу станції, ознайомив із власним досвідом щодо розвитку пізнавальних інтересів школярів, методами виховання любові до свого роду та України.

Велике задоволення учасники Форуму отримали від спілкування з керівником гуртків Григуть Зінаїдою Володимирівною під час майстер-класу «Я роблю це так!». Методисти районного методичного кабінету провели тренінг «Розвиток здібностей учнів – запорука успіху вчителя» (Харитонова Світлана Миколаївна) та методичний інструктаж щодо складових педагогічної майстерності (Іванченко Галина Борисівна). У форумі взяла участь голова Черкаського райкому профспілки працівників освіти і науки Рябчич Людмила Володимирівна, яка наголосила на соціальному захисті педагогів.

Захід проходив у день, коли вся громадськість відзначала чергові роковини перепоховання Т.Г.Шевченка, тому з метою вшанування його пам᾽яті молоді вчителі відвідали Спасо-Преображенську церкву та музей Кобзаря в селі Мошни.

Господарі станції юних техніків пригостили учасників Форуму козацькою кашею та побажали їм постійно підвищувати свою майстерність у роботі з дітьми.

На Всеукраїнських змаганнях учнівської молоді з повітряних зміїв, які проходили у Вінницькій області, вихованці Черкаської районної станції юних техніків доказали, що вони найкращі змієнавти не лише в області, а і в Україні. Гуртківці вибороли І командне місце та кубок. Найвагоміший внесок у перемогу зробив Шепіль Владислав, який здобув 2 золоті медалі за пілотаж керованого змія та в повітряних боях. Не було б командної перемоги без стабільно високого рівня виступів Юзви Аліни, Шемета Дмитра та Юзви Олександра. Перемога ця не випадкова: команда посідала два роки поспіль другі місця на Всеукраїнських змаганнях.

Привів команду до успіху її керівник – методист Черкаської районної станції юних техніків Шепіль Володимир Якович, який першим запровадив цей вид спорту в Черкаській області, популяризував через семінари, майстер-класи, показові виступи. Його методичний посібник із конструювання повітряних зміїв був відзначений дипломом І ступеня Міністерства освіти і науки України.

Вихованці та працівники Черкаської районної СЮТ висловлюють велику подяку за допомогу в організації поїздки команди на змагання народному депутату України IV та VI скликань, голові ради директорів агропромислової компанії «Маїс» Терещуку Сергію Миколайовичу та його заступнику Руснак Таїсії Григорівні, які з розумінням ставляться до проблем виховання підростаючого покоління.


20.05.2017 на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 відбулися обласні змагання юних інспекторів руху, в яких взяла участь команда «Дружні! Творчі! Позитивні!» Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Команда продемонструвала свої знання та вміння у таких конкурсах: «Теоретичні знання правил дорожнього руху», «Юний регулювальник», «Велоестафета», «Медична допомога», «Агітаційно-пропагандистський виступ команди».

Дякуємо керівникам команди та учням за гідне представлення району на обласних змаганнях!


Традиційно у третій четвер травня учнівські та педагогічні колективи всіх навчальних закладів долучилися до відзначення Всесвітнього дня вишиванки – свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

У цей день проведено патріотичні флешмоби, акції, свята. Учні та педагоги вже вкотре довели, що вони шанують і цінують культуру та історію свого народу!


У рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 спрямовує свою діяльність на удосконалення матеріально-технічного забезпечення навчального закладу.

Із цією метою адміністрація школи та вчителі-новатори познайомилися з представниками компанії «Dixi education», які презентували сучасне обладнання для кабінетів хімії, біології, фізики, географії, математики, вимірювальні комплекси тощо. Працівники означеної компанії забезпечують сервісну та методичну підтримку обладнання, яке постачають.

Освітяни та учні з нетерпінням чекають на нові сучасні засоби навчання, які сприятимуть підвищенню рівня знань учнів та професійної компетентності педагогів.


Перед початком канікул відбулася нарада організаторів літнього відпочинку та оздоровлення.

Під час заходу начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна ознайомила присутніх із особливостями роботи пришкільних таборів улітку 2017 року, завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна – із нормативно-правовим забезпеченням відпочинкової кампанії. Про підсумки оздоровлення у 2016 році доповів начальник відділу у справах сім’ї молоді та спорту Бовт Сергій Вікторович, а спеціаліст служби у справах дітей Веретик Сергій Петрович повідомив про організацію відпочинку дітей пільгових категорій. Із санітарно-гігієнічними вимогами до роботи пришкільних таборів виступила головний спеціаліст відділу Державного нагляду управління Держпродспоживслужби у Черкаському районі Кузнець Валентина Степанівна. Бухгалтер централізованої бухгалтерії при відділі освіти Дрогуль Лариса Анатоліївна висвітлила питання організації харчування дітей та звітної документації. Начальник групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти Висоцька Віра Адольфівна зробила акцент на питаннях охорони праці та безпеки життєдіяльності під час функціонування пришкільних таборів.

Методисти районного методичного кабінету провели інструктажі щодо організації мовних та військово-патріотичних загонів, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, відпочинку категорійних дітей, проведення еколого-просвітницьких акцій у пришкільних таборах.


18.05.2017 на базі Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників. Черкаський район представляла команда «Flash» Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Привітали учасників фестивалю заступник міського голови Черкаської міської ради Геннадій Шевченко та заступник начальника Управління ДСНС В’ячеслав Перевізник.

Учасники виборювали перемогу в конкурсах «Влучний ствольщик», «Візитка» та «Домашнє завдання», демонструючи свої вміння у вокальній майстерності, театральних постановках із пожежним колоритом, жартах та запальних хореографічних постановках.

Дякуємо команді «Flash» за яскраве представлення нашого району на обласному фестивалі!


На базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася районна конференція Лідерів учнівського самоврядування. Учасників конференції привітали учні Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Під час заходу відбулися вибори президента Ліги старшокласників району. Кандидатами були учениця Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шаріпова Єлизавета, учениця Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Мазур Анастасія, учениця Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мархалевич Ангеліна, учень Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вашурін Назар та учениця Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Бузько Альона, яка за результатами голосування виборола перемогу.

Лідери учнівського самоврядування представили такі підпроекти: «На цій землі я народився», «Здоровим бути модно», «Знаю та реалізую свої права».

Практичними психологами Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Коваль Наталією Григорівною та Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кот Валентиною Петрівною проведено для всіх школярів тренінгові заняття «Твоє життя – твій вибір».

У селі Свидівок відбулися фінальні районні змагання з футболу серед дівчат шкільного віку. У спортивних випробуваннях взяли участь п’ять команд із загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Перше місце у напруженій боротьбі посіла команда Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге – Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє – Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Команди переможців показали технічну та результативну гру.

Побажаємо дівчатам із села Яснозір᾽я гідно представити наш район на обласних змаганнях!


19 травня 2017 року на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» проведено обласний семінар-практикум для вчителів, керівників науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту Малої академії наук України. Із вітальним словом звернулася директор означеного закладу Давиденко Людмила Василівна. Особливості роботи з обдарованими дітьми в системі МАН презентувала її заступник Драник Наталія Олексіївна.

У ході заходу відбувся «круглий стіл» із проблеми наукового аналізу-самоаналізу обдарованою молоддю власних літературних творів, який провела кандидат педагогічних наук, член Національної спілки письменників України, методист Черкаського територіального відділення МАН України Коваленко Валентина Михайлівна. В обговоренні проблеми взяли активну участь педагоги Черкаського району Тертична Ірина Мирославівна (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), Лютий Роман Віталійович (Білозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Сайфудінова Ганна Петрівна (Худяківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Дядюра Валентина Василівна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1).

У рамках семінару відбувся творчий діалог із обдарованими учнями на тему: «З видимого пізнавай невидиме» за участю письменників Черкаської обласної організації НСПУ та художників НСХУ.

Заключним акордом семінару стало нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнської мистецької акції «Мій Шевченко – мій світ». Серед нагороджених учениця Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Копилець Ірина (авторське есе, ІІІ місце), учениця Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шаповалова Ангеліна (авторська ілюстрація, ІІ місце), учениця Тубільцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованка районної СЮТ Шраменко Тетяна (композиційне арт-фото, ІІ місце), учень Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованець СЮТ Алхазов Валентин (відео, ІІ місце), учениця Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованка районної СЮТ Горяінова Людмила (композиційне арт-фото, І місце), учениця Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Хоменко Мирослава (авторське есе, І місце). Учням вручено грамоти та цінні подарунки. Такі ж нагороди одержали і їх керівники: Тертична Ірина Мирославівна, Якименко Микола Михайлович та Павлов Олександр Анатолійович.

Бажаємо учням та педагогам нових творчих здобутків!


На базі Черкаської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву відбулися обласні фінальні змагання Всеукраїнського заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя».

На спортивних випробуваннях команда Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 посіла друге призове місце. Вона у складі збірної команди міста Черкаси та Черкаського району готується до виступу на Всеукраїнському етапі змагань.

Побажаємо юним спортсменам та їх керівнику гідно представити Черкаську область та здобути перемогу!


Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, у рамках відзначення 80-річчя від дня народження видатного педагога, відбулася незабутня поїздка заступників директорів із навчально-виховної роботи та резерву керівних кадрів до Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи с.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, на базі якої проведено семінар-практикум із проблеми: «Провідні ідеї та принципи створення нової школи у теорії та практиці О.А.Захаренка».

Директор школи Рибалка Іван Леонідович свій виступ та екскурсію територією навчального закладу присвятив темі: «Сьогодення Сахнівської школи в контексті ідей О.А.Захаренка».

Особливо вразило те, що педагогічний та учнівський колективи змогли зберегти креативні ідеї Народного вчителя, які він сам втілив у життя. Вчителі із цікавістю спостерігали за учнями-екскурсоводами, які розповіли про музей, басейн, пришкільний парк, обсерваторію, навчальні кабінети та бібліотеку. У ході спілкування відбувся відкритий мікрофон «Система впровадження педагогічної спадщини О.А.Захаренка в освітній діяльності Черкаського району».

Затамувавши подих, освітяни району поклали квіти до могили педагога-новатора та вшанували його пам᾽ять.


Перемикач версій