25 травня 2018 року у всіх закладах загальної середньої освіти району пролунав малиновий дзвінок, який сповістив про кінець навчального року. Це день важливий для кожного з нас, цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік. Для більшості школярів настала довгоочікувана пора відпочинку та безтурботності, проте на випускників одинадцятих класів ще чекає зовнішнє незалежне оцінювання та кропітка робота над вступом до вищих навчальних закладів. Саме для них розпочинається цікаве доросле життя – таке привабливе та незвідане. 

Бажаємо випускникам успіхів, а учням – щасливих літніх канікул, сповнених яскравими подіями, цікавими екскурсіями, зустрічами з друзями. До зустрічі у новому 2018-2019 навчальному році!

 

 

Вишиванка - національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Чарівна у своїй красі вона є українським оберегом, частиною культури, душею нашого народу.

День вишиванки проведено у закладах дошкільної освіти, щоб розширити знання дітей про особливості вишитої сорочки, її значущість, прищепити любов до українських традицій, гордість за духовне багатство своєї країни.

Вранці у дитячих закладах лунав дитячий гомін і веселий сміх. Вихователі зустрічали святково одягнених батьків та дошкільників у піднесеному настрої.  Малята з цікавістю розглядали сорочки один одного та з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь та бабусь.

Дошкільнята взяли участь у святковому флешмобі, де всі учасники  продемонстрували красу українського національного одягу - вишиванку.

 

 

Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації спільно з Чернівецьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників та за ініціативи благодійного фонду «Живи,  Буковино!» протягом 2017-2018 навчального року проводив Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії». У конкурсі брали участь учні 5-11 класів із різних куточків України.

12 травня 2018 року відбувся заключний тур Конкурсу, на якому Черкаську область представляв учень 9 класу Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Нестеренко Владислав та посів І місце серед учнів 9-11 класів.

Переможці конкурсу мали можливість поспілкуватися зі своїми однолітками та взяти участь у фантастичній екскурсії містом Чернівці.

Вітаємо Владислава з перемогою!

 

22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Темою цьогорічного Міжнародного дня є відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенції про біорізноманіття.

З нагоди відзначення Міжнародного дня біорізноманіття у закладах загальної середньої освіти проведені відповідні заходи, а саме: книжково-ілюстративна виставка «Біорізноманіття: здорове довкілля – здорові люди»; брейн-ринг «Цікаве біорізноманіття»; інформаційний дайджест «Збережи красу світу»; година екоетики «Знай. Люби. Бережи», віртуальна екскурсія «Сторінками Червоної книги», практичне заняття «Створення Червоної книги Черкаської області».

За допомогою цифрового (електронного) мікроскопу учні Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 вивчали різноманіття мікросвіту: мікроорганізми активного мулу аеротенок очисних споруд, нематодів-сапротрофів, пилок кімнатної рослини амариліс.

 

 

Інноваційна Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 гостинно прийняла учасників Школи майстерності новопризначеного директора, заступника директора та резерву керівних кадрів. На засіданні розглядалася тема: «Формування позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти через інноваційну управлінську діяльність». Учасники мали можливість здобути теоретичні знання із управління в умовах сучасного закладу освіти, реалізації освітнього процесу через інноваційну управлінську діяльність закладом нового типу, ролі шкільної методичної роботи в особистісному та професійному зростанні педагогів.

Власний досвід із управлінської діяльності слухачам презентували директор Самохотов Анатолій Олександрович та заступник директора з навчально-виховної роботи Сагайдак Альона Валентинівна. Поділилася досвідом і заступник директора з виховної роботи Величко Світлана Володимирівна, яка презентувала роботу пришкільного табору, звернула особливу увагу на оформлення документації.

Під час підведення підсумків роботи слухачі Школи відзначили практичну значущість запропонованих завдань.

Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

 

 

17 травня 2018 року на базі міського будинку культури імені Івана Кулика відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників. Під час змагань команди виборювали перемогу в конкурсах «Влучний ствольщик», «Візитка», «Домашнє завдання» та «Рекламний відеоролик».  Команда «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за результатами конкурсних випробувань посіла ІІ місце!

Вітаємо команду та її керівників із перемогою!

 

У травні 2018 року проведено зональні та фінальні змагання з футболу серед юнаків шкільного віку у залік ХХV районних комплексних навчально-виховних заходів серед школярів закладів загальної середньої освіти. У спортивних випробуваннях взяла участь 21 команда.

18 травня 2018 року на стадіоні в селі Вергуни проведено фінальні спортивні змагання, які визначили найсильніші футбольні команди району. У цікавій, напруженій боротьбі перше місце здобула команда Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, друге – Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє – Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Змагання з футболу серед юнаків завершили ювілейні спортивні змагання районної ХХV Спартакіади школярів у 2017-2018 навчальному році.

 

Вітаємо команду Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та її керівника Вовченка Олександра Володимировича з перемогою в обласному етапі Чемпіонату України з пішохідного туризму серед юнаків, що проходив 10-13 травня 2018 року в лісовому масиві поблизу села Геронимівка.

У вправності та спритності при подоланні природних та штучних перешкод змагалися 10 команд Черкаської області. Черкаський район представляла команда «Рваний кед» Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Протягом змагань учасники взяли участь у дистанціях: крос-похід (1 місце), командна смуга перешкод (1 місце), особисто-командні змагання (1 місце). В особистих змаганнях серед юнаків друге місце посів Олексенко Дмитро, другою серед дівчат стала Шаріпова Анастасія.

У комплексному заліку (ІІ клас дистанції) команда Черкаського району посіла перше місце.

У суддівстві змагань взяли участь педагоги району – Біда Володимир Петрович, вчитель географії Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та Ткачук Олег Сергійович, вчитель фізичної культури Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Бажаємо юним туристам нових злетів і жаги до перемог!

 

16 травня 2018 року в приміщенні комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»відбулася творча зустріч педагогів області із Сергієм Анастасійовичем Гальченком – заступником директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, літературознавцем, кандидатом філологічних наук, заслуженим працівником культури України.

9 учителів української мови і літератури Черкаського району були присутніми на заході й дізналися багато невідомих фактів із життя Тараса Шевченка, Остапа Вишні, Павла Тичини, Володимира Сосюри.

Більше тридцяти років учений працює в галузі українського архівознавства, літературного джерелознавства та текстології і зробив вагомий внесок у справу розвитку літератури.

Присутні ставили запитання, на які отримували цікаві відповіді. Кожен мав змогу поспілкуватися із Сергієм Анастасійовичем, отримати автограф та зробити фото на згадку.

 

Чудовий літературно-мистецький захід до Дня Матері «Роду криниця віща», ініційований та проведений обласною організацією Національної Спілки письменників України і обласним центром роботи з обдарованими дітьми, зокрема територіальним відділенням Малої академії наук України, відбувся 10 травня 2018 року в Черкаському Будинку вчителя. На святковому вечорі звучали поезії черкаських письменників, чарували своїми піснями тріо «Барви» та гурт «Хрещатик».

У рамках заходу були підбиті підсумки обласного літературного конкурсу «Роду криниця віща» та нагороджено 21 переможця. Голова журі, письменниця Валентина Коваленко відзначила, що в конкурсі взяли участь 180 учнів із 17 районів області. У своїх творчих роботах кожен по-своєму осмислив проблему роду, родинних цінностей, ролі збереження духовного родинного спадку у процесі формування цілісної особистості. Поезія, проза, зокрема есеї, образки, казки, спогади, записані дітьми від дідів-бабусь, навіть дослідження родового дерева засвідчили, що тема роду, родини для українців, особливо, сьогодні, в умовах війни і глобалізації суспільства – на вістрі уваги.

ІІІ місце в конкурсі посіла Анастасія Атамась, учениця 7 класу Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вона отримала грамоту від письменницької організації, яку вручив голова спілки Володимир Поліщук, пам’ятні подарунки – від директора обласного центру роботи з обдарованими дітьми Людмили Давиденко, книги – від департаменту культури.

Та найбільшою радістю для кожного юного літератора стала щойно видрукувана у видавництві Юлії Чабаненко збірка кращих творів 75 учасників конкурсу. Її отримали учасники конкурсу Тимофій Моторний, учень 3-Б класу Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Катерина Костяк, учениця 7 класу Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Обласний конкурс буде проводитися щорічно з метою виявлення та підтримки літературно творчих дітей та молоді.

 

05 травня 2018 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Пирогово) відбувся «Весняний ярмарок народного мистецтва», в якому взяв участь фольклорний ансамбль «Тубіляночка» будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Однорог Ганна Сергіївна).

Під час заходу учасники представили композицію «Веснянки». Юні таланти взяли активну участь у майстер-класах, відвідали пізнавальну етнографічну екскурсію.

Ця поїздка відбулася за сприяння сільського голови села Тубільці Шафікової Надії Антонівни, адміністрації Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та директора Черкаської районної станції юних техніків Якименка Миколи Михайловича. Спонсором поїздки стало ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» села Будище.

За оригінальний виступ  творчий колектив нагороджено подякою. Яскравих нових вражень тобі, «Тубіляночко»!

 

 

На базі дошкільного навчального закладу «Ластівка» села Хутори відбувся майстер-клас для вихователів із проблеми «Формування екологічної свідомості та компетентності дітей дошкільного віку».

Під час теоретичної частини майстер-класу завідувач ДНЗ Кожемя’ка Світлана Миколаївна доступно та змістовно розкрила закономірності, принципи, методи та організаційні форми екологічного виховання, яке займає важливе місце в розвитку пізнання навколишнього світу, виробленні гуманного ставлення до всього живого і формуванні усвідомленої поведінки дошкільників у природному середовищі.

Вихователь Лепетуха Лариса Семенівна ознайомила педагогів із досвідом роботи щодо організації туристичних походів на рівні закладу дошкільної освіти.

Педагогічну майстерню провела вихователь Хоменко Катерина Максимівна, під час якої ділилась знаннями із вихователями щодо використання проектів у формуванні основ екологічної свідомості дітей дошкільного віку.

Своїми надбаннями із питання використання леп бука як засобу формування екологічних знань поділилась вихователь Павличенко Наталія Олексіївна. Присутні підвищили рівень практичних навичок із виготовлення та застосування лепбука для виділення характерних властивостей об’єктів природи. Для практичної роботи слухачів майстер-класу було об’єднано у підгрупи, учасники яких виконували різні інтерактивні вправи відповідно до запропонованих тем.

Протягом заходу панувала привітна та щира атмосфера.

 

17 травня всі учні закладів загальної середньої освіти долучилися до свята день вишиванки. Вона здавна була для українців не тільки предметом одягу, а й оберегом та певним символом, навіть для сучасників - це значно більше, ніж сорочка чи плаття. Вона з кожним роком стає все більш популярною, її починають вдягають не лише на свята, а й у будні.

День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Символом і оберегом цього дня була вишиванка, все навколо замайоріло різнобарвними візерунками української вишивки.

У цей день у школах пройшли тематичні флешмоби, акції, святкові прграми.

Проведення дня української вишиванки продемострувало, що вихованці закладів разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. 

 

15 травня 2018 року на плацу Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря  Момота в смт. Оршанець відбулося урочисте вручення обласної почесної відзнаки «Відмінник Захисту Вітчизни» кращим учням-знавцям предмета «Захист Вітчизни» Черкаської області. Юні захисники Вітчизни ознайомилися із навчально-матеріальною базою Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби.

Серед 70 нагороджених обласною почесною відзнакою «Відмінник Захисту Вітчизни» є і наші випускники: Портянко Олександр, учень 11 класу Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Гуриненко Владислав, учень 11 класу Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вітаємо Олександра і Владислава з почесною нагородою та дякуємо Фармагею Володимиру Володимировичу, вчителю Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, і Вовченку Олександру Володимировичу, вчителю Леськівської ЗОШ І -ІІІ ступенів, за гідне виховання молодого покоління патріотів.

 

Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1є партнером Програми LEVEL UP VILLAGE, яка дає  можливість і створює умови для успішної співпраці учнів та викладачів із питань упровадження STEM-освіти на глобальному рівні, допомагає розвивати  в учнів навички ХХІ століття.

У школі вчителі англійської мови Денисюк Валентина Іванівна, Коваленко Олена Сергіївна, Коровяковська Наталія Володимирівна, вчитель інформатики Нечипоренко Сергій Васильвич та волонтер Корпусу миру Чімченко Кароліна пройшли відповідну професійну підготовку та онлайн-навчання, які дають право викладати курси, використовуючи міждисциплінарні знання.

Учні з великим задоволенням виконують щотижневі завдання, записуючи відео, відповідаючи на запитання однолітків, виконуючи тести та анкетування. Нещодавно завершився шеститижневий курс «I Am Malala», учасниками якого стали 24 учні 9-11 класів. Учні зі своїми американськими партнерами обговорювали питання освіти, лідерства, громадянської позиції та існуючі проблеми в громадах та школах, пропонували ймовірні шляхи їх вирішення. Всі в захопленні від унікальної можливості співпрацювати у такий інноваційний спосіб із учнями та вчителями шкіл США в рамках Програми LUV.

 

У травні 2018 року з метою вшанування подвигу учасників Другої світової війни у закладах загальної середньої освіти району пройшли тематичні заходи. Для учнівської молоді проведено майстер-класи із виготовлення квітки маку, виставки літератури в бібліотеках, вахти пам’яті, волонтери відвідали учасників Другої світової війни, вдов, у музейних кімнатах оновлено експозиції. 

Крім того, всі учнівські та педагогічні колективи долучаться до загальносільських заходів у червні 2018 року.

 

У місті Київ на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбувся ІІ Міжнародний симпозіум «Освіта і здоров’я підростаючого покоління». Черкаський район представляла  директор районної станції юних натуралістів Насонова Ганна Олексіївна. У рамках заходу учасники взяли активну участь у пленарних та секційних засіданнях, на яких розглядалися філософські та теоретико-методологічні засади процесу модернізації сучасної педагогіки та валеологічної освіти.

За результатами роботи симпозіуму учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.

 

Із 02 травня по 04 травня 2018 року делегація лідерів учнівського самоврядування Черкаської області перебувала у Міжнародному дитячому центрі «Артек» у Пущі-Водиці, що поблизу міста Київ. На Саміті проактивних «Б.У.М. - Бажай. Удосконалюй. Мотивуй» Черкаський район представляли учень Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Федоренко Максим та  учень Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Купрієнко Владислав.

У рамках заходу учасники брали активну участь у тренінгах, майстер-класах, тематичних діалогах тощо. Під час збору юні лідери мали змогу поспілкуватися з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Миколайовичем Кулебою, Міністром молоді і спорту УкраїниЖдановим Ігорем Олександровичем, головним спеціалістом відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Бут Світлана Володимирівна,керівництво програми USAID «DOBRE». У ході роботи Саміту відбулися зустрічі з цікавими та відомими людьми!

  

На базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У заході взяли участь сільський голова Горбенко Тарас Іванович, учасники бойових дій на Сході України Шевченко Тарас Олегович та Хоменко Олег Олегович, обозний Черкаського крайового товариства Українського козацтва Титаренко Степан Пилипович.

У районному етапі гри взяли участь 24 рої. Протягом гри учасники проходили випробування в конкурсах «Впоряд», «Відун», «Рятівник», «Ватра» («У колі друзів»).

За результатами змагань І місце посів рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ІІ місце виборов рій «Нічні кажани» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та «Яснозірські соколи» Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ІІІ місце - рої «Отамани» Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Байбузівські сіроманці» Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Молода Січ» Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, «Браві чучупаки» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, «Рось» Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Білозірські отамани» опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Білозірської сільської ради.

Вітаємо переможців  та бажаємо команді «Мошнігірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів досягти нових вершин на обласному етапі гри!

 

У місті Ірпінь відбулася чудова подія для всіх зацікавлених учителів англійської мови України – GoGlobal camp 2018 - тренінг, який проводився спільно з Міністерством освіти і науки України та Regional English Language Office, Посольством США в Україні. Мета тренінгу - підготовка кваліфікованих організаторів та лідерів для реалізації програми GoCamp у літніх мовних таборах. Учителі з усієї України долучилися до участі у проекті. Переможцями від Черкаського району у Всеукраїнському проекті GoCamp 2018 стали вчитель Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Нестеренко Лідія Іванівна та вчитель Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Прощаликіна Ірина Миколаївна, які і були активними учасниками тренінгу.

Учителям були запропоновані шість методичних тем, серед них: Strategies for Making Your Camp Successful; PBL (Project Based learning); 21st Century Life Skills; CLIL (Content and language Integrated learning); Learner Autonomy and Learning Stations; Gamifying Camps. Педагоги отримали величезне задоволення і позитивні емоції від спілкування з чудовими організаторами, тренерами. Учасникам зібрання було запропоновано багато різних ідей, які можна використати для Getting Started and Warming up, Focusing Attention, Cooling down and Wrapping Up.

Народний депутат Мустафа Найєм вручив всім сертифікати та пообіцяв свою підтримку та допомогу. За підтримки компанії «Біхайв» між громадською організацією «Глобел офіс» та Чорнявським НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» був підписаний меморандум про співпрацю.

Тож із нетерпінням чекаємо зустрічі з кемперами та волонтерами влітку!

  

Перемикач версій