31.05.2019 для  всіх учнів закладів загальної середньої освіти пролунав малиновий передзвін дзвінка, який сповістив про завершення 2018-2019 навчального року та початок літніх канікул. Час, коли на учнів чекають літні пришкільні табори та гарний відпочинок, сповнений нових вражень, цікавих подій, нових зустрічей.

     А для учнів 9, 11 класів – це пора інтелектуальних випробувань. Бажаємо їм відмінних результатів під час державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання!

     До зустрічі в новому 2019-2020 навчальному році!

 

    Сонячний весняний ранок… На околиці соснового бору, де веселе щебетання птахів зливається з дзвінким сміхом малят, на подвір’ї дошкільного навчального закладу «Лісова казка» с.Мошни, царювало незвичайне пожвавлення. Сюди завітали малята дошкільних навчальних закладів «Струмочок» с.Будище, «Дзвіночок» с.Свидівок, «Веселка» с.Байбузи, «Вербиченька» с.Березняки, «Гайок» с.Кумейки, «Сонечко» с.Яснозір’я  для участі у районному спортивному фестивалі «Гармонія руху».

      Учасників спортивного фестивалю теплими словами привітали сільський голова Шкарбута Богдан Вікторович та методист з дошкільної освіти відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Голубенко Валентина Григорівна.

     Справжнім сюрпризом для всіх присутніх була поява на спортивному полі улюблених персонажів мультфільму Леді Баг та Супер Кота, які запропонували дітям позмагатись у спортивних естафетах. У змаганнях взяли участь команди «Веселі Сонечка» та «Невгамовні Кошенята». Дружні спортивні команди із задоволенням демонстрували свою спритність і влучність, подолали всі перешкоди, завзято виконували всі естафети, демонстрували вміння діяти в команді. Обидві команди були неперевершені, веселі, спритні. Леді Баг і Супер Кіт підбадьорювали свої команди веселими спортивними закличками. Вболівальники активно надавали  підтримку учасникам змагання, додаючи їм більшої впевненості у власних силах.

     У перерві між естафетами діти виконували музично-спортивні танці, гімнастичні вправи на степ-платформах, демонструючи вміння красиво і ритмічно рухатись, читали вірші про спорт. Протягом всього свята на спортивному майданчику панував веселий сміх та настрій. Усі отримали незабутні хвилини щасливого спілкування – і діти, і дорослі.

Почесне журі підбило підсумки змагання і оголосило, що обидві команди набрали однакову кількість балів. Перемогла дружба та сила командного духу.

     Після закінчення змагань діти отримали подарунки від сільського голови Шкарбути Богдана Вікторовича, депутата Черкаської обласної ради Доманського Володимира Миколайовича, директора Мошнівської МТС Дудник Вікторії Анатоліївни, генерального директора групи компанії «Маїс» Терещука Сергія Миколайовича, сільських голів: Шафікової Надії Антонівни, Лисенка Петра Івановича, Приходька Григорія Миколайовича.

     Проведення спортивного фестивалю «Гармонія руху» дало можливість вкотре переконатись, що бути спортивним, здоровим, активним модно завжди. У всіх присутніх свято залишить надовго в серцях незабутні теплі спогади, позитивні емоції та піднесений настрій.

 

     Із 21 по 23 травня 2019 року на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми та Канівського природного заповідника відбувся VІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів. На змагання прибули команди з 16 областей України.

     Команду юних зоологів Черкаської області представляли учні Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1, які вибороли перше загальнокомандне місце, а також стали переможцями у таких номінаціях: «Краще дослідження і вивчення фауни» (Петріченко Руслана); «Кращий орнітолог» (Крижанівський Єгор); «Кращий ентомолог» (Романчук Кіра); «Кращий дослідник дикої фауни» (Шапошник Анна).

     Готували команду до виступу вчитель біології Носаєва Ірина Петрівна, Заслужений вчитель України, та керівник команди – вчитель хімії Шупліна Оксана Олександрівна.

     Нових вам перемог та значних досягнень у галузі зоології!

 

        27.05.2019 у Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 за ініціативи голови батьківського комітету учнів 2-Б класу Новікової  Ю.В та за підтримки членів батьківського комітету з метою пропаганди здорового способу життя, залучення дітей до активного проведення часу було організовано зустріч учнів із гравцями футбольного клубу МСК «Дніпро» (Черкаси). Відкрите заняття з футболу провели гравці команди Тіщенко Іван та Коломоєць Віталій. Оскільки школярі ще маленькі, футболісти вчили елементарним правилам гри футболу.

     Гості запропонували учням цікаві естафети та разом із ними зіграли міні-матч. Школярі уважно слухали вказівки і поради футболістів та із захопленням грали пліч-о-пліч із молодими, але досвідченими спортсменами.

      Упродовж багатьох років у закладі особлива увага звертається на збереження здоров’я дітей, позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя як основної життєвої цінності. Традиційно проводяться виховні заходи щодо зміцнення здоров’я, профілактики шкідливих звичок, у яких задіяні всі учасники освітнього процесу. Такі зустрічі дають можливість цілеспрямовано здійснювати процес виховання з формування культури здорового способу життя. 

  

     2018-2019 навчальний рік є стартовим у реалізації конкурсу авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти «Нові технології у новій школі», в рамках якого фахівці психологічної служби представляли свої напрацювання в напрямку «профілактичні програми». У районі пройшов І етап означеного конкурсу, на який було представлено 7  робіт.Кожна з програм пройшла апробацію в 2-х закладах освіти, має профілактичну спрямованість та охоплює значну кількість здобувачів освіти.

       На ІІ обласний етап психологічна служба району подала 3 програми, з яких обласне журі виділило авторську програму Коваль Н.Г., практичного психолога Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, яка посіла ІІ місце в обласному етапі, та Константинової Лесі Миколаївни, соціального педагога Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка стала переможцем ІІ етапу конкурсу.

       Авторська програма «Жити в злагоді з собою та іншими» для учнів початкових класів Константинової Лесі Миколаївни була представлена на Всеукраїнському рівні.

      Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.04.2019 №593 затверджено рейтинговий список переможців цього престижного змагання професіоналів, згідно з яким авторська програма «Жити в злагоді з собою та іншими» для учнів початкових класів Константинової Лесі Миколаївни посіла ІІ почесне місце серед переможців-професіоналів.

      21 травня 2019 року Леся Миколаївна була запрошена на підсумкову науково-практичну конференцію в м. Київ, яку проводив ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, де переможці ІІІ етапу конкурсу отримали нагороди, сертифікати, що засвідчують право на впровадження програм-переможців у закладах освіти України.

      Вітаємо Константинову Лесю Миколаївну! Бажаємо професійного зростання, поширення своїх напрацювань серед колег-спеціалістів психологічної служби, творчої наснаги та успіхів у нелегкій педагогічній праці!

  

        У дошкільному навчальному закладі «Лісова казка» с.Мошни із 20 по 24 травня під час означеного заходу педагоги формували уявлення дітей про можливі небезпечні ситуації в природному, соціальному та предметному довкіллі.

     В усіх вікових групах проведені тематичні заняття, ігрова та театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, моделювання ситуацій.

     На запрошення сільського голови с.Мошни Шкарбути Богдана Вікторовича в дошкільний заклад  завітали працівники Управління ДСНС України у Черкаській області та представники патрульної поліції. Запрошені провели інформаційно-роз’яснювальну роботу  з вихованцями та педагогами  закладу.

     Найбільше захоплення викликало у дітей живе спілкування з пожежниками. Діти розглядали пожежну машину, спостерігати за струменем води та мали змогу власноруч потримати в рученятах пожежний рукав.

     Діти були в захваті не лише від машини з проблисковими маячками, а й від співробітників патрульної комісії, які проводили майстер-клас з правил дорожнього руху. Цікавим моментом для малюків була можливість посидіти за кермом справжньої патрульної машини.

     Тиждень знань із основ безпеки життєдіяльності пройшов яскраво, весело, змістовно, насичено. Діти усіх вікових груп, набули практичні навички з безпеки життєдіяльності, а саме: збагатили знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, правила поведінки в природі, під час пожежі, поводження з електроприладами, гострими та ріжучими предметами, ліками, з незнайомими людьми тощо.

     Здоров’я та життя дітей – найцінніший скарб. Тож захистити дитину від можливих небезпек і навчити безпечно взаємодіяти з довкіллям – одне із найважливіших завдань педагогів дошкільного закладу «Лісова казка». Хочеться сподіватись, що набуті дітьми навички в реальному житті ніколи не стануть їм в нагоді! 

     Метою Тижня знань з безпеки життєдіяльності було: поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні ситуації в природному,  соціальному, предметному  довкіллі   та відпрацювання стереотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій.

     Так, під час підготовки до проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини було проведено ряд заходів: - перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту, безпеки життєдіяльності в дошкільному навчальному закладі, перевірено наявність та стан ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. поповнено ватно-марлеві пов'язки як засіб індивідуального захисту дітей і працівників ДНЗ; - поповнено новою інформацією стенди з питань збереження життя і здоров'я дітей за розділами «Дитина в соціумі», «Дитина і вулиця», «Дитина і гра», «Дитина і природа», «Здоров'я дитини».

     В кожній віковій групі   куточки з  «Безпека дитини» поповнено новими дидактичними матеріалами, а в методичному кабінеті   виготовлено нову картотеку дидактичних ігор з безпеки життєдіяльності з активним використання ІКТ-технологій,  тощо.

     Для проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було створено творчу групу, головою якої призначено вихователя-методиста Л.С.Рощепій. Творча група розробила План основних заходів та План проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільному навчальному закладі.

     Тиждень БЖД проводився за тематичними днями: понеділок – «Безпечне дитинство», вівторок – «Дітям про безпеку дорожнього руху», середа – «Свої, чужі, незнайомі»,  четвер – «Вогонь-друг, вогонь-ворог», п’ятниця – «Увага! Невідомі та вибухонебезпечні предмети!» Під час проведення Тижневика

     «Домашні помічники. Про небезпеку неправильного користування електроприладами» (вихователь Скорина В.І., Секрет Н.М.); «Без мами вдома сам. Безпека у побуті» (середня група – вихователі Сидоренко О.Б., Мойсеєва Л.М.);  «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!» (старша група – вихователі Одинока Л.Л., Котляренко І.В.); «Як перейти вулицю» (різновікова група – вихователі Ткач Т.В., Корнієнко С.М.);  «Про злого Вовка на неслухняних Козенят» - (ясельна група №2 – вихователі Максименко О.О., Гаряєва В.В.), «Дзелень-бім- загорівся Кицькин дім!» - (ясельна група №1 – вихователь Карпенко В.О).

 

 

      Із метою підготовки до викладання у перших класах у новому 2019-2020 навчальному році, наприкінці травня 2019 року, вчителі закладів загальної середньої освіти Черкаського району були активними учасниками триденних тренінгів, які відбулися на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

     Учасники зібрання вдосконалювали свою професійну майстерність, практично опрацьовували питання створення безпечного освітнього середовища, формування умінь ХХІ століття, планування уроків із урахуванням очікуваних результатів, взаємодії на уроці, питання різних підходів до інклюзивного навчання.

       Велика подяка методисту іноземних мов КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» Пахомовій Тетяні Геннадіївніта учасникам програми «Учителі англійської мови - агенти змін» Юрловій Т.С., Бородай Т.В., Лисій С.О., Прасол Л.І., Уманець О.О., які вмотивували та консолідували зусилля учасників щодо впровадження новітніх ідей учіння та викладання.

 

 

     22.05.2019 в сесійній залі Черкаської районної ради відбулася нарада з питань літнього оздоровлення та відпочинку учнівської молоді. З питанням дотримання санітарно-гігієнічних вимог у таборі присутніх ознайомила фельдшер санітарного відділу нагляду за дотриманням санітарного законодавства Черкаського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області Лєщенко Надія Іванівна. Головний спеціаліст-економіст відділу обробки послуг статистичних даних Головного управління статистики в Черкаській області Вовченко Ольга Миколаївна провела інструктаж щодо подання звітності про діяльність пришкільних таборів. У ході заходу були висвітлені питання безпеки життєдіяльності, організації виховної роботи, функціонування мовних та національно-патріотичних загонів, діяльності соціально-психологічної служби.

        Гарного літнього відпочинку всім!

 

 

     Про організоване завершення 2018-2019 навчального року акцентувалася увага заступників директорів із навчально-виховної роботи на інструктивно-методичній нараді, яка була проведена у формі інформаційного дайджесту. Наголошено на питаннях об’єктивного проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти, участі випускників у ЗНО, їх підвезення до пунктів тестування, роботі вчителів-екзаменаторів у перевірці відкритої форми завдань ЗНО з української та англійської мов, математики; нагородження похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» та похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів». Окреслено основні завдання щодо підготовки педагогів до роботи в умовах НУШ у 2019-2020 навчальному році.

       Не залишилися поза увагою питання використання державної субвенції для дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів навчання, створення та функціонування ресурсних кімнат та кімнат психологічного розвантаження в закладах, у яких організоване інклюзивне навчання; оформлення індивідуальної програми розвитку дітей з особливими розвитку в інклюзивних класах за підсумками навчального року тощо.

       У ході роботи підведено підсумки районних етапів конкурсів та оголошені результати участі в обласних.

       Всім педагогам запропоновано взяти участь у І Всеукраїнській літній школі розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників закладів освіти.

 

     17.05.2019 на базі Черкаського міського будинку культури ім. Івана Кулика відбувся обласний етапу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників, у якому взяла участь команда «Крок вперед» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Учасники виборювали перемогу в конкурсах «Візитка», «Влучний ствольщик», «Домашнє завдання» та «Рятувальна реклама». За результатами конкурсних випробувань команда посіла ІІ місце.

        Вітаємо учасників команди та їх керівника Моісеєву Анжеліку Володимирівну з перемогою. Нових Вам перемог у наступному навчальному році.

 

     Дитячий садок «Яблунька» - це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Кожний, хто хоча б раз завітав до закладу, відчув любов і затишок, добро і щирість працівників.

     А скільки поколінь вихованців люблячі та турботливі педагоги виплекали й відкрили їм двері у широкий світ - уже й не злічити! Адже закладу освіти виповнилось 60 років!  

     Музична зала була заповнена гостями, які прийшли привітати заклад із визначною датою. Це керівництво Леськівської ОТГ, Черкаської районної ради, депутати Черкаської обласної та районної рад, представники Черкаської обласної партії «Наш край» і Радикальної партії Олега Ляшка, підприємці села, керівники ЗЗСО та ЗДО, ветерани праці, працівники закладу, батьки, випускники різних поколінь.

     На День народження прийнято ходити з подарунками, цього правила дотримались усі запрошені. Іграшки, солодощі, квіти дарували в цей день садочку. День народження - це особливий день, сповнений вітань, подарунків, щирих побажань, очікування дива. Свято з нагоди юбілею колектив підготував із притаманною йому творчою винахідливістю.

    Усі присутні на заході отримали багато позитивних емоцій та гарний настрій. Цікаве дійство не залишило нікого байдужим, свято справді вдалось. Гості та запрошені щиро подякували організаторам за чудово проведений час.

     Колишні працівники, а нині пенсіонери, оглянули приміщення дитсадка і відзначили, що заклад став не лише старшим, а й кращим та комфортнішим.

     Сподіваємось, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які зроблено за ці роки, будуть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів. Тож нині, як і 60 років тому, двері дитячого садочка гостинно відкрито для всіх, хто прагне знань, самореалізації, бажає відчути свою значимість, здійснити свої мрії і задуми.

 

 

 

    Цікавим на приємні несподіванки та насиченим у плані роботи видався день 16 травня 2019 року в нашому районі. Відділ освіти, районний методичний кабінет, райком профспілки працівників освіти, заклади загальної середньої освіти Червонослобідської сільської ради влаштували гостини для вчителів зарубіжної літератури Золотоніщини.

     Спочатку гостини відбулися в Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2. Директор Завалко Тетяна Анатоліївна презентувала роботу педагогічного колективу, вчитель Свенціцька Олена Володимирівна провела майстер-клас «Розвиток асоціативного мислення - засіб формування творчої особистості на урокахзарубіжної літератури».

     Наступна зустріч відбулася в Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1. Відеознайомство із закладом провів директор Самохотов Анатолій Олександрович. Презентацію роботи районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури підготувала вчитель Пріхно Ольга Михайлівна, керівник районного методичного кабінету. Портрет творчого учня (з досвіду роботи) продемонстрували вчитель Дядюра Валентина Василівна та її учні. Філологічний практикум «Формування літературної компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури шляхом використання інноваційних навчальних прийомів та форм роботи» провела вчитель Величко Світлана Володимирівна. Потім гостей було залучено до флешмобу, присвяченому Дню вишиванки.

     Наступним місцем зустрічі стало державне заповідне урочище «Шаєва гора», де перед присутніми виступила директор Нечаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Андреєва Галина Миколаївна та рій «Боривітри», учасник районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Гості почули цікаві історії про славний козацький край, смакували прохолодну воду із джерела та смачну кашу.

      Співпраця в такому незвичному форматі була цікавою, плідною, творчою і принесла усім радість спілкування і пізнання нового, користь, задоволення і гарний настрій!

 

     17 травня 2019 року у великій сесійній залі Будинку рад Черкаської облдержадміністрації відбувся захід із нагоди нагородження переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Захід мав урочистий формат свята науки і таланту.

     Серед нагороджених – учениця 10 класу Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сухина Марина, яка виборола ІІІ місце в секції «Зоологія, ботаніка» за представлену роботу: «Ефективність ризогенезу у живців квітково-декоративних рослин».

     Подальших перемог тобі, Марино! Щиро вітаємо із заслуженою нагородою «За відданість справі» вчителя біології Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковтун Аллу Павлівну! Терпіння, професійності росту та креативності Вам!

 

 

        14 квітня 2019 року відбулась інструктивно-методична нарада для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які залучені до проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.

     У ході наради Тетьора Сергій Станіславович, методист лабораторії-центру зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної державної адміністрації», ознайомив присутніх із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2019 за технологічною карткою старшого інструктора (інструктора).

        Діхтяр Тамара Василівна, методист районного методичного кабінету, наголосила на відключенні мобільних телефонів і залишенні особистих речей абітурієнтами у спеціально відведених місцях в аудиторії під час ЗНО.

 

 

     11.05.2019 на базі Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», у якому взяв участь 21 рій. На святкову лінійку до учасників завітали Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної державної адміністрації, Степанюк Сергій Олексійович, заступник голови Черкаської районної ради, Дубовик Юлія Андріївна, голова Червонослобідської ОТГ, Литвиненко Олександр Петрович, виконуючий обов’язки старости села Хутори, Титаренко Степан Пилипович, обозний Черкаського крайового товариства Українського козацтва, Константинов Григорій Григорович, волонтер, військовослужбовці Національної гвардії  України.  Протягом гри учасники виборювали перемогу в етапах «Відун», «Рятівник», «Ватра» («У колі друзів») та «Впоряд».

      За результатами конкурсних випробувань перемогу здобув рій «Мошногіські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

      Вітаємо рій із перемогою та бажаємо перемогти в обласному етапі гри!

 

      Ось і відбувся Всеукраїнський конкурс проектів із інформатики «Весела наука-2019»!

     Він проводиться з 2010 року Одеською приватною школою-ліцеєм «Чорноморський» серед учнів 5-11 класів із метою підвищення інтересу дітей до вивчення інформатики, використання ІКТ в освіті та надання можливості обдарованій молоді продемонструвати свої вміння й навички.

     11 травня 2019 року відбувся фінал Конкурсу. Близько 580 учасників із двадцяти областей України представляли проекти в таких категоріях: анімація «Весела наука», короткометражний фільм «Ніколи не здавайся!», графіка «Мій тато – мій герой!», фотографія «Відображення», додатки для мобільних пристроїв і робототехніка.

     Цього року до участі в Конкурсі долучилася команда робототехніки «Upgrade» Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської  ради Черкаської області (керівник команди Компанієць Віктор Олексійович). Захист проектних робіт відбувався в актовій залі школи-ліцею «Чорноморський» та на території Цитрус Академії, яка стала спонсором конкурсу.

      Вимогливе журі обрало кращих із кращих. Команда «Upgrade» виборола бронзову нагороду в номінації «Мобільний додаток», а пожежний робот «FireBot» на відмінно виконав рятувальні місії та здобув «золото» в номінації «Робототехніка»! Окрім медалей та дипломів учасники змагань отримали цінні подарунки, незрівнянний досвід та масу позитивних емоцій!

      Наші щирі вітання! Ми пишаємося Вашими досягненнями та бажаємо незламної волі до подальших перемог.

 

     03.05.2019 на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота команду відбулися урочистості з нагоди відзначення 101-ї річниці створення прикордонного відомства України, які відвідав Президент України Петро Порошенко. У святкових заходах взяв участь загін «Юних друзів прикордонників» «Нічні кажани» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

 

  

     У м. Київ завершився фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Черкащину представляла учениця 10 класу Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сухина Марина. За підсумками конкурсу Марина виборола ІІІ місце в секції «Зоологія, ботаніка». Представлена нею робота «Ефективність ризогенезу у живців квітково-декоративних рослин» була визнана авторитетним журі однією із найкращих.

       Щиро вітаємо Сухину Марину та дякуємо вчителю Ковтун Аллі Павлівні за титанічну працю та творчість. Бажаємо нових перемог!

     23.04.2019 відбулася інструктивно-методична нарада керівників роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Під час заходу присутні обговорили актуальні питання проведення районного етапу гри. Вчитель історії Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рижак Вікторія Анатоліївна ознайомила керівників роїв із особливостями організації гри на базі закладу, технічним забезпеченням заходу.

      Керівник рою «Нічні кажани» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Константинова Леся Миколаївна презентувала досвід щодо участі у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник» у м.Ізмаїл Одеської області. Керівник рою «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мавренкова Юлія Павлівна виступила з досвідом-презентацією участі у «Школі виховників Джур – ІІІ» в м.Тернопіль.

        Учасники заходу висловили свої пропозиції та побажання щодо проведення районного етапу гри у 2019 році.

 

        24 квітня 2019 року на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулись майстер-класи для вчителів інформатики з теми: «Формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу».

      Майстер-класи проводились із метою підвищення ефективності впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес закладів освіти району та формування цифрових компетентностей учасників освітнього процесу.

         Зустріч розпочалась із демонстрації відеопрезентацій про школу та розповіді заступника з навчально-виховної роботи директора Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Глизь Надії Миколаївни про шляхи розвитку інновацій, які впроваджують педагогічні працівники в освітньому процесі.

         За допомогою мультимедійної презентації «Основні вимоги до конкурсних матеріалів (відповідно до Положення про конкурс на кращусерію цифрових ресурсів для навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладів дошкільної, загальної середньої, спеціальної, позашкільної освіти Черкаської області)» методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Антоліївна звернула увагу учасників майстер-класів на важливі аспекти при створенні електронних посібників та розміщенні їх на Google-диску в 2019 році, проаналізувала участь учителів інформатики в обласному конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

           Учитель інформатики Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Підкошена Ольга Василівна виступила з доповіддю «Проектування електронних освітніх ресурсів навчання інформатики з використанням системи Adobe Flash» та провела тренінг за темою: «Створення інтерактивних вправ за допомогою програми Adobe Flash».

            Учитель інформатики Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щербак Ігор Олександрович, провів майстер-клас «Створення електронних посібників за допомогою комп’ютерних програм: Auto Play Menu Builder та Auto Play Media Studio», протягом якого ознайомив учителів-предметників із інтерфейсом та функціональними можливостями означених програм.

            Під час практичних робіт учасники семінару-тренінгу за допомогою інструкційних карток вчились створювати електронні посібники, використовуючи програми Auto Play Menu Builder та Auto Play Media Studio.

         Тищенко Ірина Анатоліївна ознайомила вчителів із листом КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» від 08.04.2019 №169/01-19 «Про академію компанії Cisco на базі КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 №25  «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році, листом МОН України від 27.03.2019 №1/9-196 «Щодо методичних рекомендацій про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти у 2018/2019 навчальному році», накреслила шляхи участі вчителів інформатики у районному інтернет-семінарі з теми: «Створення компетентнісних завдань із інформатики для учнів 8-9 класів».

           Бажаємо всім учасникам майстер-класів творчих успіхів і натхнення, креативності у виборі ідей, сміливих рішень і проектів. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, а продовжуйте завжди рухатись уперед!

 

 

Перемикач версій