28 вересня 2015 року в селі Геронимівка відбулися районні змагання з легкоатлетичного кросу серед юнаків та дівчат 1999, 2000 років народження.

У змаганнях взяли участь 93 учні із 25 загальноосвітніх шкіл.

На дистанції 1000 метрів серед дівчат у різних вікових групах перемогу здобули учні Худяківської та Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

У забігах на 1500 метрів серед юнаків перемогу вибороли учні Леськівської та Шелепуської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Побажаємо переможцям гідно представити наш район на обласних змаганнях.

Підсумковий протокол командних місць із легкоатлетичного кросу.


24.09.2015 на базі Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум класних керівників 5 класів. Директор школи Атамась Леся Іванівна привітала учасників заходу та ознайомила із навчальним закладом, його історією та традиціями. Класний керівник 5 класу Кононеко Ніна Миколаївна презентувала власний досвід роботи з учнями. Практичний психолог Чепурна Любов Іванівна провела психологічний інструктаж  «Особливості становлення учня 5 класу» та тренінгове заняття «Конфлікт як сила змін».

На розсуд присутніх представлено виховну годину «Ми діти твої, Україно».

На завершення семінару-практикуму педагогом-організатором Чепурною Наталією Іванівною та керівником гуртків районної станції юних натуралістів Ложковою Іриною Юріївною проведено майстер-клас, де вчителі вправлялися у виготовленні Квітки щастя.


23.09.2015 на базі Навчального центру Державної прикордонної служби імені І.Момота відбулися обласні змагання «Юні друзі прикордонників». Черкаський район представляла команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Учасники змагань пройшли урочистим маршем із виконанням стройової пісні та речівки на плацу Навчального центру, випробували себе у воєнізованій естафеті, метанні гранати, стрільбі з автомату. За результатами змагань районна команда посіла ІІІ місце.

Вітаємо учасників та їх керівників із нагородою та бажаємо у наступних змаганнях лише перемог, приємних вражень, цікавого спілкування з однолітками!


17 вересня 2015 року відбулося нагородження переможців конкурсу «Майбутнє країни – у мріях дитини». Церемонія нагородження проходила у приміщенні Державної фіскальної служби у Черкаській області. Приємно відзначити, що серед нагороджених була учениця 7-Б класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Бузько Альона, яка отримала Диплом із рук начальника ГУ ДФС у Черкаській області Коломійця В.В., спеціальну відзнаку журі і відзнаку «Вибір Черкаського осередку Національної скаутської організації «Пласт» за свою роботу «Міцний бюджет – міцна держава». Її творча робота тепер зберігається у приміщенні фіскальної служби.

Вітаємо Альону з перемогою, зичимо їй творчих успіхів та нових здобутків!

Після церемонії нагородження учасники заходу відвідали музей, де ознайомилися із зразками обчислювальної техніки.


21.09.2015 учнівська спільнота району долучилася до відзначення Міжнародного дня миру. У рамках акції були проведені тематичні лінійки, виховні та години спілкування, конкурси малюнків на асфальті, фотовиставки, виставки квіткових композицій, флешмоби, благодійні акції, ярмарки тощо. Всі заходи пройшли під гаслом «Діти за мир в Україні!».

Напередодні школярі виготовили символи миру – голубків, які подарували своїм друзям, рідним, однокласникам.

У цей день кожен українець висловив свою мрію про настання довгоочікуваного миру в державі.


17 вересня 2015 року на базі районної станції юних техніків (с.Мошни) відбулося заняття постійно діючого семінару-практикуму туристського активу Черкаського району. Журило А.М., завідувач туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ, та Журило М.М., методист СЮТ, ознайомили присутніх із рейтингом участі району та навчально-виховних закладів у туристсько-краєзнавчих заходах у 2014/2015 навчальному році. За підсумками роботи кращими визнано Леськівську ЗОШ І-ІІІст. і СЮН (керівник Вовченко О.В.), Шелепуську ЗОШ І-ІІІст. (керівник Тесля В.В.), Червонослобідську ЗОШ І-ІІІст. № 1 (керівник Тарасенко З.В.), Червонослобідську ЗОШ І-ІІІст. № 2 (керівник Середенко Л.І.).

Методисти відділу освіти Колодіна Л.В. та Висоцька М.П. ознайомили учасників семінару із проектами Закону України «Про освіту», Концепцією національно-патріотичного виховання, підсумками районної гри-випробування «Котигорошко» та районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Прожога В.М., методист туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ, провела практикум для новопризначених та малодосвідчених туристських організаторів. Воронова І.Л., методист туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ, ознайомила присутніх із особливостями роботи «Школи юного Котигорошка».

Учасники семінару взяли участь у практикумі, що провів Шандор О.О., методист СЮТ, щодо використання можливостей Інтернет-ресурсів. Продемонстровано можливості сайтів туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ та туристсько-краєзнавчого клубу «Альта».

Досвідом роботи з організації туристсько-краєзнавчої діяльності поділилися Біда В.П. (Степанківська ЗОШ І-ІІІст.), Середенко Л.І. (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІст. № 1), Вовченко О.В. (Леськівська ЗОШ І-ІІІст.), Ольшевська Л.Г. (БДЮТ).

У ході семінару-практикуму визначено пріоритети роботи у новому навчальному році та зосереджено увагу на національно-патріотичному вихованні учнівської молоді.


18.09.2015 на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся Фестиваль шкільних лісництв, у якому взяли участь 10 команд навчальних закладів області. Черкаський район представляли команди Геронимівської, Шелепуської, Яснозірської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. У рамках заходу учасники взяли участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», де діти висаджували дерева. Під час квесту «Знавці лісу» визначали лісових звірів і птахів, лікарські рослини, дерева та кущі за листям. Юні лісівники мірялися силами у спортивному конкурсі та презентували свої шкільні лісництва.

Змагання пройшли у дружній та веселій атмосфері. Всі учасники вибороли перемогу у певних номінаціях та отримали подарунки від Черкаського обласного управління  лісового та мисливського господарства.

14-15 вересня 2015 року у м.Київ на базі структурного осередку «Німецько-Польсько-Українського товариства» відбулася міжнародна конференція «Українська освітня реформа у європейській перспективі. Зміни починаються зі школи», ініційована Міністерствами освіти України та Польщі, у якій взяла активну участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Завалко Т.А.

Відкрили конференцію заступники міністрів освіти двох країн – Ева Дудек та Інна Совсун. Очільники освітньої галузі країн наголосили на важливості реформування галузі з метою досягнення якісних змін, підвищення рівня знань учнів. Реформування необхідно впроваджувати в контексті європейського бачення українців. Польща – та країна, що у складні 90 роки змогла подолати труднощі і зараз має хороші результати в освітньому просторі. Україна повинна пройти цей шлях та подолати всі бюрократичні перепони, вивчивши досвід сусідньої країни.

Зміни необхідно розпочати із мислення людей, які є учасниками освітнього процесу: вчителів, учнів, батьків, і що найголовніше – за підтримки місцевих органів влади.

Як зазначила голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич: «Жодна реформа немає шансів, якщо її не розуміють і не підтримують вчителі. Роль вчителя у реформі є ключовою, адже саме він формує майбутнє країни – свідомість молоді. Розпочати необхідно із чіткого розподілу коштів, приведення мережі навчальних закладів у відповідність до кількості учнів, концентрації зусиль всіх для покращення результатів, підвищення мотивації учня до навчання».

Учасники конференції мали можливість працювати в групах, долучатися до тренінгів, які проводили колеги з Польщі. Цікавою та палкою була дискусія під час круглого столу щодо шляхів реформування та методів впровадження змін у різних регіонах України із урахуванням їх історичного минулого, традицій та звичаїв.

Реформування освітньої галузі – шлях до розвитку України. Такий висновок зробили учасники конференції.


Галасливий шкільний дзвінок сповістив про початок нового навчального року, розпочалися шкільні будні. Для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи, керівників методичних структур – це час планування роботи, оформлення відповідної документації, підготовка до різноманітних методичних заходів, професійних конкурсів. Для того, щоб навчальний рік пройшов успішно, у районному методичному кабінеті проведено інструктивно-методичні наради для заступників директорів, керівників шкільних та міжшкільних методичних об’єднань, методичні інструктажі для директорів позашкільних навчальних закладів. Із учасниками тематичних нарад зустрілася начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Людмила Василівна Григорчук, яка спрямувала всіх присутніх на забезпечення якісної та доступної освіти на всіх рівнях.

У ході нарад підведено підсумки реалізації районної науково-методичної проблеми «Забезпечення нового змісту освіти в навчальних закладах, зростання пріоритетної ролі виховання в педагогічному процесі», над якою працювали педагогічні колективи протягом 2010-2015 років, визначено основні завдання щодо розвитку освітянської галузі на перспективу, обговорено проекти законів «Про освіту». Головними спеціалістами та методистами РМК акцентовано увагу на результатах ЗНО у розрізі навчальних закладів, особливостях викладання базових дисциплін у новому навчальному році, зокрема у 4, 7 класах, веденні класних журналів, психологічному супроводі адаптації учнів 1, 5 класів, забезпеченні права на освіту дітей із особливими освітніми потребами, організації індивідуального та інклюзивного навчання, проведенні громадського огляду стану утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких перебувають у зоні АТО тощо.

 Методисти районного методичного кабінету зорієнтували керівників шкільних методичних структур на тих актуальних питаннях, які необхідно розглянути протягом навчального року на засіданнях, щоб підвищити професійну компетентність педагогів. Крім того, завідувач районного відділення Малої академії наук Анатолій Іванович Шовкопляс ознайомив із організаційними заходами, спрямованими на активізацію науково-дослідницької роботи школярів із метою їх результативного виступу на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Завідувач районного методичного кабінету Вікторія Олександрівна Церковна запевнила, що методична служба району і далі буде працювати над створенням продуктивного методичного середовища на основі використання освітніх технологій як шляху  до удосконалення системи науково-методичної роботи, що у кінцевому результаті неодмінно сприятиме фаховій майстерності всіх педагогів.


З метою сприяння розвитку Олімпійського руху в Україні, формування фізичного і морального здоров’я та залучення до занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості дітей та юнацтва з 07 по 13 вересня 2015 року у всіх загальноосвітніх закладах Черкаського району проведено фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи. У ході тижня пройшли різноманітні конкурси, ігри, змагання, спортивні свята, козацькі розваги.

До заходів долучилися батьки, громадськість – всі ті, кому не байдужий здоровий спосіб життя.


 Першого вересня шкільні подвір’я Черкаського району переповнилися дитячим галасом, усмішками, яскравими барвами осінніх квітів. Розпочався новий 2015-2016 навчальний рік. За парти сіли близько 800 першокласників. В урочистостях взяли участь голова Черкаської районної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш, депутати, начальники управлінь, працівники відділу освіти, батьківська громадськість. Пройшли перші уроки під гаслами «Батьківщина, мати, мова – три цілющих, вічних слова» (1-4 класи), «Наша Україно! Ми – твоя надія, ми – твоє майбутнє й заповітні мрії» (5-9 класи), «Та все подолає в тяжкій боротьбі незламна моя Україна» (10-11 класи). Для всіх учнів попереду нові вершини та досягнення в цікавій країні Знань. І хай вони будуть під мирним небом України, якій потрібні працьовиті руки, відданість, любов!

Дорогі освітяни! Віри вам і впевненості у завтрашньому дні, добра, благополуччя, міцного здоров’я, терпіння, миру всім шкільним родинам!


Флешмоб у фотографіях «Мирна Україна – щасливе дитинство», відеопрезентація результатів діяльності дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району, напутнє слово корифеїв освітянської ниви району молодому поколінню вчителів, нагороди та відзнаки від керівництва району, а також культурно-мистецька програма – у такому форматі пройшла серпнева конференція педагогів Черкаського району.

Григорчук Людмила Василівна, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації, підбила підсумки роботи над науково-методичною проблемою, яку реалізовано впродовж 5 років.

Освіта Черкаського району – це 31 загальноосвітня школа, 26 дошкільних навчальних закладів, 161 позашкільний гурток, понад 6 тисяч дітей та 949 педагогічних працівників. Серед здобутків у 2014-2015 навчальному році – 22 учні загальноосвітніх шкіл отримують районну стипендію як призери ІІІ та учасники і призери ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, призери ІІ та учасники і призери ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

20 молодих фахівців починають свою педагогічну діяльність цього навчального року. Зі словами вітання і поради виступила Троян Наталія Іванівна, директор Шелепуської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Від імені молодих педагогів слово мала Бенда Віталія Василівна, учитель історії Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Голова Черкаської районної державної адміністрації Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич і голова Черкаської районної ради Яріш Анатолій Анатолійович вручили трудові книжки і подарунки юним освітянам.

Педагоги, що стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015», були відзначені грошовими преміями райкому профспілки працівників освіти і науки.

Аплодисменти, слова подяки і привітань від учасників художньої самодіяльності створювали атмосферу освітянського родинного кола.

Школи поповняться дитячим сміхом та щебетом і відкриють свої двері у світ Знань.

25-27 серпня 2015 року в Черкаському районі проведено інструктивно-методичні наради для педагогічних працівників. Методисти РМК відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації проаналізували роботу районних методичних об’єднань учителів-предметників за 2014-2015 навчальний рік та презентували результати моніторингових досліджень навчальних досягнень учнів із базових дисциплін.

Учителі опрацювали нормативні документи, зокрема проекти Закону України «Про освіту», «Особливості вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» (лист Міністерства освіти і науки України від 26.06.2015 №1/9-305), «Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641).

Цікавими та змістовними були виступи учителів району з таких проблем:

- «Удосконалення професійної майстерності педагогів початкової ланки – важливий чинник формування компетентної особистості молодшого школяра» (Солдатенко Т.І., вчитель початкових класів Геронимівської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Робота над створенням сайту вчителя-предметника» (Лютий Р.В., вчитель української мови і літератури Білозірської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Будова слова. Орфографія» (Величко С.В., вчитель зарубіжної літератури і російської мови Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. №1);

- «Формування в учнів навичок пошуково-дослідницької діяльності» (Штирка О.О., вчитель географії і економіки Ірдинської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Впровадження веб-квестів у навчально-виховний процес» (Копил В.В., вчитель математики Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. №2);

- «Презентація шкільного сайту» (Нечаєнко А.А., вчитель інформатики Степанківської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Міні-проекти на уроках біології у 7 класі» (Бас В.І., вчитель біології Худяківської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Робочий зошит з хімії для учнів 7 класу» (Кісільова Г.Г., вчитель хімії Ірдинської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Комп’ютерні тести з технологій для 10 класу» (Бабак Л.В., вчитель трудового навчання Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. №1);

- «Підготовка учнів до участі у військово-патріотичній грі «Джура» (Лазаренко М.Л., заступник директора з виховної роботи Будищенської ЗОШ І-ІІІст.);

- «Мовне портфоліо вчителя іноземних мов. Сайти, блоги, спільноти.» (Харенко О.М., вчитель іноземної мови Леськівської ЗОШ І-ІІІст.).

Чернецька В.В., бібліотекар Дубіївської ЗОШ І-ІІІст., ознайомила з методичним інструктажем щодо планування роботи шкільної бібліотеки та змін рубрик до каталогів і картотек. Чубенко А.О., вихователь ГПД Білозірської ЗОШ І-ІІст. №1, презентувала навчально-методичний посібник «Абетка вихователя ГПД».

«Формування ключових компетентностей педагогів та учнів засобами особистісно зорієнтованих технологій. Виховання здорової, творчої особистості, громадянина України – носія національних та загальнолюдських цінностей» – такою є навчально-методична проблема освітянської галузі Черкаського району на 2016-2020 роки.


 Черкаський район славиться багатьма прекрасними педагогами, які самовіддано працюють на освітянській ниві.

На обласній серпневій конференції за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток національної школи Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації нагороджено Вовченка Олександра Володимировича, вчителя фізичної культури та викладача предмету «Захист Вітчизни» Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Учитель 26 років займається улюбленою справою, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший вчитель».

Його учні на уроках фізичної культури отримують необхідні теоретичні знання з валеології, історії спорту, життєво важливі рухові навички і вміння, а під час вивчення предмету «Захист Вітчизни» – початкову військову підготовку. Багато часу і уваги приділяє туристсько-краєзнавчій роботі. Показником ефективності обраних методів роботи є щорічні перемоги його вихованців у різноманітних конкурсах. Протягом 2010-2015 років вони 16 разів ставали призерами районних та обласних комплексних навчально-виховних спортивних заходів із легкої атлетики, волейболу, баскетболу, шахів та шашок, пішохідного туризму. Три роки поспіль школярі є фіналістами обласних змагань «Котигорошко», відкритого чемпіонату міста Черкаси з естафетного бігу та переможцями обласних змагань «Школа безпеки». Його учні є студентами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Постійно працює над підвищенням свого теоретичного і фахового рівнів. Упроваджує передовий педагогічний досвід, проводить майстер-класи. Презентує власний досвід перед молодими вчителями та колегами навчальних закладів району та області.

Олександр Володимирович користується заслуженим авторитетом і повагою серед учнів, колег, батьків та жителів села. Тож вітаємо педагога з нагородою і зичимо нових досягнень та звершень, творчої наснаги, оптимізму, любові від дітей!


Перемикач версій