Традиційно до професійних свят надходять нагороди та привітання кращим працівникам.

Подякою Міністерства освіти і науки України відзначено директора Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Яценко Катерину Миколаївну за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено директора, вчителя хімії Ірдинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білозірської сільської ради Черкаського району Бойко Галину Григорівну.

Обласною премією ім.О.А.Захаренка нагороджено учителя географії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тарасенко Зою Віталіївну.

Вітаємо з почесними нагородами та бажаємо подальших творчих успіхів у своїй професійній діяльності!

28 вересня 2016 року в ошатному залі Будинку культури с.Червона Слобода відбулося святкове дійство, приурочене до Дня працівників освіти.

Усіх присутніх зі святом привітали депутат Верховної Ради України Рудик Сергій Ярославович, депутат Черкаської обласної ради Коверський Анатолій Миколайович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович та сільський голова с.Червона Слобода Михайленко Зінаїда Миколаївна. Щирі вітання надіслали і заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич та народний депутат Голуб Владислав Володимирович.

Кращих працівників освітянської галузі району нагороджено грошовими преміями та відзначено Почесними грамотами Черкаської районної державної адміністрації та Черкаської районної ради, Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Святковий настрій створили творчі колективи художньої самодіяльності району. Від яскравих квітів у залі було радісно та весело.

Нехай же освітянська нива буде щедрою на врожаї, а сумлінна праця освітян – високо оцінена!


Із 07 по 16 вересня 2016 року відбувся збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у рамках проведення Школи джур козацьких в с.Осій Іршавського району Закарпатської області.

Черкаський район представляла учениця 9 класу Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, берегиня рою «Мошногірські яструби» Борисенко Вікторія. До складу делегації від Черкаської області входило 6 дітей та їх керівник Кріт Сергій Юрійович, методист Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.

Надовго запам’ятались туристичні походи на 15 та 18 кілометрів, під час яких організатори провели теренову гру з вигаданим козацьким сюжетом.

Джури з усієї України не лише навчались муштровій справі, особливостям козацького життя, а й відвідали цікаві місця Закарпаття: їздили на екскурсію до монастиря м.Іршава, музею у м.Хуст, ознайомилися з визначними історичними пам’ятками. У передостанній день запальна дискотека не залишила нікого байдужим.

Школа джур козацьких завершилась, але приємні спогади, нові друзі, яскраві враження, бажання зустрітись знову залишаться на все життя!


Учнівські та педагогічні колективи всіх навчальних закладів району долучилися до відзначення Міжнародного Дня миру 21 вересня 2016 року.

Упродовж дня проходили тематичні виховні години, лінійки, акції «Голуб миру», флешмоби, виставки малюнків та плакатів. Всі заходи сприяли утвердженню миру, добра, свободи, дружби і взаєморозуміння між народами.

Цей день об’єднав усіх жителів планети у єдиному бажанні: «Хай буде мир на всій землі!».

 

21.09.2016 на базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулось засідання Школи молодого вчителя математики, фізики та інформатики за темою: «Сходинки до вершин майстерності».

На початку засідання директор школи Баранник Григорій Іванович ознайомив молодих вчителів із досягненнями та перспективами розвитку навчального закладу та побажав учасникам семінару плідної роботи.

Під час відвідування уроків із математики в 6 класі за темою: «Застосування найбільшого спільного дільника до розв’язування задач» (учитель Бедусенко Ольга Сергіївна) та з фізики в 8 класі за темою: «Випромінювання. Самостійна робота» (учитель Молодик Тетяна Володимирівна) молоді вчителі-предметники визначали тип та структуру уроків, вивчали методику подання нового матеріалу, узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів, використання інтерактивних і комп’ютерних технологій, міжпредметних зв’язків, аналізували їх вплив на активізацію розумової діяльності та розвиток комунікативних якостей учнів.

Активними, розсудливими, толерантними та спостережливими були молоді педагоги протягом ділової гри «Оціни себе сам». За допомогою досвідчених вчителів математики та фізики вони вивчали основні етапи самоаналізу сучасного уроку.

Заняття з елементами тренінгу за темою: «Шляхи вирішення складних ситуацій на уроках природничо-математичного спрямування» провела практичний психолог Попович Наталія Олександрівна.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна, та керівники Школи молодого вчителя Братцева Людмила Андріївна і Жученко Юлія Миколаївна, вчителі Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, провели практикум щодо ведення шкільної документації та тренін: «Професійне становлення особистості педагога».

Педагоги заповнили анкету вчителя, листок стажування та отримали посвідчення учасника засідання Школи молодого вчителя.

Такі зустрічі сприяють зміцненню дружніх стосунків між молодими фахівцями суміжних дисциплін, сповненню позитивних емоцій і приємних вражень.


Цікавим на події видався тиждень з 12 по 17 вересня 2016 року в Черкаському районі. Делегацію організації «Друзі України» з міста Гота (Німеччина) радісно привітали керівники району: голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович та заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович. У складі делегації були учні та педагоги. Гості проживали на території села Чорнявка в українських родинах. Гостинно зустріли їх сільський голова Супрун Василь Михайлович та директор Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Селецька Ганна Іванівна.

Німецькі школярі взяли активну участь у різних тематичних заходах: майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, саморобних іграшок та ліплення вареників. Педагоги з Німеччини провели уроки для школярів обох країн, на яких українські діти чимало цікавого дізналися про цю європейську країну.

Українські та німецькі друзі здійснили подорожі на хутір Буда, до Мотронинського монастиря, села Суботів, відпочили на базі просвітницько-розважального комплексу «Зерноленд», що на Чигиринщині, та відвідали Черкаську пожежну академію імені Героїв Чорнобиля.

Німецькі гості стали учасниками «Діалогу поколінь», який проходив у Міжнародний день миру. Ветерани Другої Світової війни Ф.Мацака, Д.Магера, М.Костенко поділилися своїми спогадами про воєнні події, а учні краєзнавчого гуртка «Заграва» зачитали спогади в’язнів таборів. Гості з міста Гота говорили про примирення народів, співпрацю на благо розвитку обох країн.

Учні та вчитель іноземних мов Безкоровайна Інна Василівна Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів теж привітали гостей віршами та піснею німецькою мовою. Всі дорослі і діти взяли участь у флеш-мобі на шкільному подвір’ї. Малеча випустила в небо голубів як символ миру.

Запрошені гості на території навчального закладу посадили напам’ять про зустріч Алею миру.


Молодий учитель, який щойно переступив поріг школи, знаходиться у протиріччі між зростаючими вимогами до професійної майстерності педагогів та недостатнім рівнем власної кваліфікації. Тому вчитель-початківець потребує особливої уваги з боку методичної служби, адміністрації закладу, педагогічного колективу.

20 вересня 2016 року в Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання Школи молодого вчителя-філолога. Педагоги відвідали урок української мови з теми «Пунктуація як учення про систему правил уживання розділових знаків у тексті. Поняття про пунктограми. Типи пунктограм» і урок української літератури з теми «Пісні Марусі Чурай. Легендарна поетеса з Полтави. Трагічна історія її життя. Пісні, що стали народними. Їхня популярність, фольклорна основа, народнопоетичні образи».

Було проведено майстер-клас «Складання конспекту уроку і добір різноманітних форм для забезпечення ситуації успіху».

Переконані, що підвищенню професійної компетентності молодих педагогів сприятиме спільна робота районного методичного кабінету, вчителів-новаторів, адміністрацій шкіл протягом усього навчального року.


У перші вересневі дні відбулися інструктивно-методичні наради заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи та керівників шкільних методичних об'єднань. Враховано, що науково-методична робота є однією з важливих ланок управління школою, яка, в першу чергу, пов'язана з розвитком професіоналізму вчителя, що знаходить своє вираження в результатах навчального процесу. 

У ході нарад обговорено проект Концепції «Нова школа», вивчено зміни до програм, враховані рекомендації до викладання навчальних дисциплін та ведення класних журналів у 2016-2017 навчальному році.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна акцентувала увагу на плануванні методичної роботи, щоб кожен методичний захід був не формальний, а сприяв би розвитку та вдосконаленню майстерності педагогів. Крім того, наголошено на активізації роботи щодо створення віртуальних товариств, власних сайтів, блогів, участі у професійних та інтелектуальних конкурсах. Вікторія Олександрівна довела, що саме шляхом діагностування треба змоделювати свою структуру, зміст і форми методичної роботи, які мають бути динамічними та постіно оновлюватися. Виходячи з цього, маємо насамперед сприяти збагаченню педагога інноваційними знахідками, підтримувати в нього прагнення до новизни, творчості, пошуку інноваційних форм, методів і видів творчої діяльності.

Доречною була зустріч із начальником відділу взаємодії з роботодавцями Черкаського районного центру зайнятості Лелекою Нонною Володимирівною, яка розповіла про алгоритм підготовки звіту «Про попит на робочу силу (вакансії)».

Методисти районного методичного кабінету надали орієнтири для планування роботи у новому навчальному році з педагогами та школярами.


13 вересня 2016 року на базі Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено інструктивно-методичну нараду вчителів основ здоров’я.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання щодо реалізації методичної проблеми «Формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності засобами особистісно зорієнтованих технологій». Обговорено проект Концепції «Нова школа», опрацьовано нормативні документи, затверджено план роботи районного методичного об’єднання на 2016-2017 навчальний рік.

Практичний психолог Рибчинська Світлана Станіславівна та педагог соціальний Давиденко Галина Василівна Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 надали методичні рекомендації щодо роботи з учнями з девіантною поведінкою.

У ході роботи вчитель Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гуля Віта Борисівна поділилися досвідом щодо здійснення мотивації навчальної діяльності в процесі пізнавальних ігор та ігрових ситуацій на уроках основ здоров’я. Учитель основ здоров’я Софіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Байбуз Галина Павлівна презентувала розробку цифрового ресурсу з теми «Фізична складова здоров’я» (6 клас).

Предвічна Тетяна Петрівна, учитель основ здоров’я Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ознайомила присутніх із новинками фахової та методичної літератури.

Бажаємо успіхів у новому навчальному році!


06 вересня 2016 року на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни».

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу вчителів над реалізацією методичної проблеми «Удосконалення форм і методів військово-патріотичного виховання засобами особистісно зорієнтованих технологій».

У роботі методичного об’єднання взяв участь підполковник ОВК Шиш Олександр Олександрович, який довів до відома інформацію про підсумки підготовки юнаків до служби у Збройних Силах України та окреслив завдання для вчителів предмету «Захист Вітчизни» із метою покращення означеної проблеми.

Педагоги обговорили проект Концепції «Нова школа», нормативні документи, методичні рекомендації щодо викладання предметів у новому 2016-2017 навчальному році та розглянули основні напрямки діяльності районного методичного об’єднання.

Вчителі предмета «Захист Вітчизни» готові до подальшого впровадження Концепції національно-патріотичного виховання.

07 вересня 2016 року відбулася презентація книги члена Національної спілки письменників України, лауреата премії імені Василя Симоненка Сергія Носаня «Соната вітражів». Автор – відомий публіцист, драматург, прозаїк. Своїми творами він спонукає до збереження рідної природи, нагадує, що у світі ще існують і байдужість, і жорстокість, із якими необхідно боротися.

На заході були присутні письменниця Ольга Месевря, видавець Юлія Чабаненко, директор КНЗ«Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Наталія Чепурна та педагоги Черкащини.

До обговорення книги долучилися учні 5-7 класів Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом зі своїм учителем Алексєєвою Ніною Миколаївною. У своїх виступах школярі ділилися яскравими враженнями від творів письменника, дякували автору за хвилини насолоди.

Алексєєва Ніна Миколаївна зазначила, що твори Сергія Носаня виховують у юних українців любов до рідного краю, вчать цінувати кожну хвилину спілкування з природою.


08 вересня 2016 року на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 проведено інструктивно-методичну нараду вчителів трудового навчання та технологій.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання та технологій щодо реалізації методичної проблеми «Формування і розвиток проектно-технологічної та інформаційно-комунікаційної компетентностей засобами особистісно зорієнтованих технологій». Обговорено проект Концепції «Нова школа», опрацьовано нормативні документи, затверджено план роботи районного методичного об’єднання на 2016-2017 навчальний рік.

У ході роботи вчитель Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дерев’янко Наталія Юріївна поділилися досвідом із формування творчих та пізнавальних здібностей учнів за допомогою проектних технологій. Учитель трудового навчання Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чеберяк Любов Миколаївна презентувала розробку цифрового ресурсу з теми «Технологія виготовлення швейних виробів» (8 клас).

Учитель трудового навчання та технологій Вергунівської загальноосвітньої школи Оріховська Людмила Миколаївна ознайомила присутніх із завданнями ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Успішного вам нового навчального року!


01 вересня 2016 року - День знань! Сьогодні у кожного учня розпочинається нова захоплююча сторінка: хтось уперше сяде за парту, хтось продовжить свій шлях шкільною дорогою - довгою, але цікавою, повною відкриттів і досягнень. Саме сьогодні малиновий дзвінок у всіх навчальних закладах Черкаського району сповістив про початок нового 2016-2017 навчального року.

У цей світлий і радісний день бажаємо всім міцного здоров’я, миру та злагоди, творчого натхнення і великих успіхів у справі навчання і виховання, нових звершень на благо України і її майбутнього!


Перемикач версій