У рамках завершення адаптаційного періоду у всіх навчальних закладах району відбулися святкові заходи з нагоди посвяти наймолодших учнів у першокласники. Діти взяли участь у різних тематичних конкурсах, спортивних змаганнях, театралізованих виступах, вікторинах,  літературно-музичних композиціях тощо. Наймолодші школярі вже ознайомилися з режимом роботи загальноосвітніх шкіл,  бібліотеками, кабінетами ІКТ, знайшли безліч друзів.

Бажаємо першокласникам барвистої та легкої дороги країною Знань, натхнення, вірних друзів та щасливих шкільних років! 

  

Із 25 по 27 вересня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу № 10 міста Хмельницький проходив Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: «Формування нової української школи на засадах упровадження хмарних сервісів», у якому взяв участь директор Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1  Самохотов Анатолій Олександрович. Учасники семінару ознайомилися з досвідом щодо впровадження хмарних сервісів у навчальних закладах міста, зокрема з технологією «Розумники» Smart Kids, долучилися  до педагогічної майстерні «Хмарні сервіси в освіті  - технологія формування та розвиток розумово-пізнавальних і творчих якостей учнів». У вільний час педагогічні працівники відвідали фортецю та музей Голодомору в містечку Меджибіж.

Такі зустрічі є цікавими, плідними та важливими на шляху формування нової української школи. 

 

21.09.2017 всі учнівські колективи долучилися до відзначення Всесвітнього Дня миру. В цей день у всіх навчальних закладах району проведено уроки миру, дискусії, флешмоби «Голуб миру», тематичні виховні години. О 14.00  на шкільних подвір’ях задзвеніли шкільні «Дзвоники миру», які сповістили про волю дітей, учителів і бітьків щодо відновлення миру в Україні.

У цей день учні та педагогічні працівники не забули і про воїнів, які захищають кордони нашої держави на сході країни. Так, у Чорнявському навчально-виховному комплексі «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів» учнями та працівниками школи проведена акція «Воїну України». У рамках акції були зібрані продукти харчування та приготовлені смачні вареники, які передані нашим бійцям разом із символами миру – голубами, на яких діти написали побажання.

Бажаємо всім мирного неба та щасливого навчального року!

 

У прекрасну пору приходить до нас освітянське свято. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а багряні чорнобривці, жоржини, хризантеми палахкотять над землею, немов дарують весь свій жар любові освітянам Черкаського району. Осінь збирає щороку всю освітянську родину Черкаського району на свято  «Хай доля освітян щасливою буде!». Урочистості відбулися 28 вересня 2017 року на базі будинку культури села Мошни.  Працівників освітянської галузі привітали заступник голови Черкаської районної ради Степанюк Сергій Олексійович, сільський голова села Мошни Шкарбута Богдан Вікторович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Людмила Володимирівна.

Більше ста працівників освіти району нагороджено грамотами, дипломами, відзначено грошовими винагородами за підготовку учнів-призерів обласних етапів олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Зі сцени лунали пісні та щирі вітання: «Зі святом! – ледь схилились віти клена. Зі святом! – скидає осінь жовтий лист. Зі святом! – уклонилися доземно зірки педагогу за розум і за хист!».

 

21-22 вересня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проходив ІХ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій. Відбулося урочисте відкриття навчально-тренінгового центру STEM-освіти, в якому взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації  Ткаченко Юрій Олегович та голова Черкаської обласної ради Вельбівець Олег Іванович, представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України. Цікавою була наукова студія дійсного члена Національної академії педагогічних наук України, доктора психологічних наук, директора Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України Беха Івана Дмитровича з теми: «Компонентна модель сходження зростаючої особистості до духовних цінностей».  Не залишилась без уваги презентація Чартерної школи GLOBAL OUTREACH CHARTER ACADEMY (США, Штат Флорида, м.Джексонвілл).

На Міжнародний фестиваль представила свою роботу практичний психолог Руськополянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Коваль Наталія Григорівна з проблеми «Розвиток пізнавальних процесів у дітей із особливими освітніми потребами, їх успішна соціалізація та гармонійний розвиток через гру» і здобула перемогу. Крім того, Наталія Григорівна успішно її презентувала під час роботи секції «Інновації у корекційно-відновлювальній та інклюзивній освіті». Методичний супровід учасника фестивалю здійснювала методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна.

Вітаємо з перемогою та зичимо реалізації нових, творчих ідей!

 

22.09.2017 на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбувся фінальний етап обласних змагань на кубок першості серед загонів «Юні друзі прикордонників». Черкаський район представляла команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Нічні кажани».

Під час заходу учасники демонстрували вміння з проходження урочистим маршем, у змаганнях зі слідознавства, воєнізованої естафети, виконання практичних стрільб із автомата. Юні друзі прикордонників  ознайомилися з сучасними технічними засобами охорони та спостереження, які використовують прикордонники. Дякуємо адміністрації школи  та керівникам команди у підготовці школярів до змагань. Зичимо перемоги у наступному році!

  

Із 17 по 22 вересня 2017 року в Україні та Польщі тривав Х науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі», у якому взяв участь директор, вчитель історії Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Самохотов Анатолій Олександрович. Семінар організовано у співпраці Українського центру вивчення історії Голокосту та Осередку «BRAMA GRODZKA - TEATR NN» за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Аgainst Germany.

Цей щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін складався із лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов’язаних із трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі. Учасники відвідали пам’ятні місця у Львові, Білгораї, Любліні, Меморіал на місці колишнього табору Треблінка, меморіал та музей «Майданек», Замосць, Томашув, Белжець та Меморіал і музей на місці колишнього нацистського табору смерті Белжець, меморіал жертвам Голокосту у Раві-Руській та Жовкву.

У ході семінару учасники прослухали лекції, взяли участь у практичних заннятях та тренінгах. Теми стосувались становища євреїв України у міжвоєнний період, українського націоналістичного руху та євреїв, сприйняття Голокосту в Україні та Польщі, комеморативних практик різного часу та місць тощо.

Справжньою приємною несподіванкою стала зустріч директора школи з випускницею рідної школи Тарасенко Анастасією на вулиці Львова, яка на разі є студенткою першого курсу Національного університету «Львівська Політехніка». Вона  ще раз підтвердила те, що випускники Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 затребувані  в найкращих вищих навчальних закладах України та Польщі.

  

У теплі вересневі дні завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Церковна Вікторія Олександрівна провела нараду для заступників директорів загальноосвітніх шкіл із навчально-виховної роботи. У нараді взяли участь  начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, головні спеціалісти відділу освіти, методисти. Людмила Василівна акцентувала увагу на особливостях управління освітнім процесом у навчальних закладах у рамках реалізації Концепції «Нова українська школа». Головні спеціалісти Крутінь Іван Іванович звернув особливу увагу за здійсненням контролю за виконанням навчальних планів і програм, Блощаневич Вікторія Вікторівна – на організацію індивідуального навчання та екстернатної форми навчання, своєчасне оновлення інформації на порталі ІСУО,  Осейко Тетяна Вікторівна  – на необхідності організації гарячого харчування для школярів.

У ході наради підведено підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами в 2016-2017 навчальному році та визначено основні її завдання у новому навчальному році. Запропоновані форми методичної роботи з педагогами допоможуть удосконалити освітній процес.

Завідувач відділу Малої академії наук Шовкопляс Анатолій Іванович  націлив на системну підготовку обдарованих дітей до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Завідувач ПМК Миронович Ірина Миколаївна закликала присутніх організувати освітній процес для дітей із особливими потребами так, щоб вони відчували себе комфортно в соціумі. Методист РМК Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала результати державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році, моніторингових досліджень. Методист РМК Лисенко Світлана Вікторівна акцентувала увагу на підготовці початкової школи до впровадження у 2018 році нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти, який ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого підходу. На часі обговорення були питання змін у програмах, використання навчальної літератури, планування курсів за вибором, факультативів, гуртків, посилення профілактичної роботи, проведення атестації, складання плану-замовлення щодо проходження курсів у 2018 році, оцінювання фізичної підготовленості учнівської молоді, психологічний супровід адаптації учнів 1, 5, 10 класів, проведення громадського огляду стану утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення «годин психолога», участь дітей у міжнародних та всеукраїнських інтерактивних конкурсах тощо.

Новий навчальний рік увійшов у свої права!


15.09.2017 у залі засідань Черкаської районної ради відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи здоров’я».

Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності засобами особистісно зорієнтованих технологій».

Керівник методичного об’єднання Олексенко Світлана Вікторівна ознайомила присутніх із методичними рекомендаціями щодо викладання предмета у 2017-2018 навчальному році. Наголошено на тому, що навчальний процес повинен стати для школярів основним і дуже важливим джерелом профілактичних знань, а вчитель має допомогти дітям розвинути соціально-психологічні якості, які потрібні у повсякденному житті.

Педагогам презентовано серії цифрових ресурсів вчителя Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Шапран Олени Вікторівни із теми: «Фізична складова здоров’я», вчителя Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гулі Віти Борисівни – «Психічна і духовна складові здоров’я», вчителів Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ільїна Юрія Андрійовича та Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Роїка Юрія Вікторовича – «Соціальне благополуччя».

Методистом районного методичного кабінету Харитоновою Світланою Миколаївною проведено практикум «Особливості проведення тренінгу на уроках предмета «Основи здоров’я».

Інструктивно-методична нарада відбулась в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.


На базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася інструктивно-методична нарада викладачів предмета «Захист Вітчизни».

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання над реалізацією методичної проблеми «Удосконалення форм і методів військово-патріотичного виховання засобами особистісно зорієнтованих технологій на уроках та в позакласній діяльності».

Головний спеціаліст відділу освіти Крутінь Іван Іванович наголосив на необхідності модернізувати навчально-методичну базу кабінетів, виконанні програм та об᾽єктивному оцінюванні, належній підготовці юнаків до служби у Збройних Силах України.

Підведено підсумки участі вчителів у конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів та в обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», презентовано кращі конкурсі роботи. Обговорено Концепцію «Нова українська школа», опрацьовано нормативні документи, затверджено план роботи районного методичного об’єднання на 2017-2018 навчальний рік.

08.09.2017 на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів із проблеми «Роль шкільних бібліотек у реалізації стратегічних завдань суспільства та освітянської галузі щодо розвитку виховання та соціалізації школярів в умовах Нової української школи».

Голова районного методичного об’єднання Чернецька Валентина Василівна проаналізувала роботу за минулий 2016-2017 навчальний рік, виступила з презентацією «Роль і місце дитячої книжки у розвитку творчої особистості дитини-читача», ознайомила присутніх із методичними новинками «Активні форми роботи у вихованні інтересу до читання» та обговорила план роботи на новий 2017-2018 навчальний рік.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела практикум із опрацювання нових офіційних документів, ознайомила з підсумковими наказами відділу освіти «Про стан роботи шкільних бібліотек», «Про стан національно-патріотичного виховання в системі роботи шкільних бібліотек», підвела підсумки огляду готовності шкільних бібліотек до нового навчального року. Презентовано кращі матеріали районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017», виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2017», конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів.

Бібліотекар Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Коцар Лідія Дмитрівна презентувала серію цифрових ресурсів із теми: «Бібліотека – виховний простір навчального закладу» та методичний посібник «Інноваційні технології патріотичного виховання в шкільній бібліотеці». Бібліотекар Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Овчаренко Тетяна Архипівна представила серію цифрових ресурсів із теми: «Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу».

Методичну майстерню «Бібліотечний захід (сучасні вимоги щодо оформлення заходів)» провела бібліотекар Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Антіпенкова Людмила Василівна. Експрес-інформацію «Огляд фахових журналів за 2017 рік» презентувала бібліотекар Кумейківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Жила Валентина Іванівна, а бібліотекар Байбузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Матвієнко Катерина Олексіївна ознайомила своїх колег із Календарем знаменних і пам’ятних дат на 2017-2018 навчальний рік.

Зі шкільними бібліотекарями проведено методичний інструктаж щодо участі у IV Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, фахових конкурсах, виставках, моніторингу рівня читацьких інтересів школярів, визначення перспектив розвитку шкільних бібліотек та створення шкільних бібліотечно-інформаційних центрів, висвітлення досвіду у фахових виданнях тощо. Обговорено стан забезпеченості учнів загальноосвітніх шкіл району підручниками.


У перші вересневі дні відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу.

Методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна проаналізувала результати діяльності вчителів предметів художньо-естетичного циклу за 2016-2017 навчальний рік. Акцентовано увагу на успіхах педагогів у конкурсах районного та обласного рівнів, зокрема «Учитель року - 2017», у якому вчитель музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Яковенко Лариса Віталіївна посіла почесне ІІ місце.

Вчителі інтегрованого курсу «Мистецтво» Давиденко Людмила Іванівна (Леськівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Деркач Леся Михайлівна (Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), Константинова Леся Миколаївна (Мошнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) презентували власну розробку методичного забезпечення курсу «Мистецтво» для 9 класу, повний комплекс цифрових ресурсів із означеного курсу.

Вчитель музичного мистецтва Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Камінська Олена Василівна представила інтегрований урок для 9 класу з інтегрованого курсу «Художня культура», який разом із колегами провела в 2016-2017 навчальному році.

Минулий навчальний рік запам᾽ятався великою кількістю перемог учнів у фестивалі-конкурсі «Мистецький дивокрай Черкащини», в якому здобули перемогу 55 учасників та творчих колективів.

У ході засідання розглянуто особливості викладання уроків музичного та образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу «Художня культура» у новому 2017-2018 навчальному році, напрями роботи в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Визначено шляхи підвищення фахового рівня та професійної компетентності вчителів предметів художньо-естетичного циклу.

Педагоги художньо-естетичного циклу у новому навчальному році будуть спрямовувати свою діяльність на формування компетентного громадянина України, здатного конкурувати на світовому ринку праці, цивілізованого та гармонійно розвинутого.


На початку нового навчального року на базі Червонослобідської №1 та Геронимівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів відбулися інструктивно-методичні наради викладачів географії, економіки та предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Методист районного методичного кабінету Колодіна Лариса Володимирівна проаналізувала роботу районних методичних об’єднань вчителів історії та правознавства щодо реалізації методичної проблеми «Формування історичних компетенцій школярів у контексті національно-патріотичного виховання», вчителів географії та економіки – «Формування географічних компетенцій школярів у контексті національно-патріотичного виховання».

У ході роботи проаналізовано результати ДПА у формі ЗНО та ЗНО-2017 із історії України, географії. Окреслено шляхи підвищення рівня навчальних досягнень учнів та належної підготовки до викладання означених предметів у новому навчальному році.

Підведено підсумки участі вчителів у XXІІ обласній виставці педагогічних технологій «Інноваційний пошук освітян Черкащини» та презентовано кращі навчально-методичні посібники та серії цифрових ресурсів.

Учителі-предметники обговорили Концепцію «Нова українська школа», опрацювали нормативні документи, нові навчальні програми, ознайомилися із планом роботи районних методичних об’єднань на 2017-2018 навчальний рік та визначили пріоритетні завдання на 2017-2018 навчальний рік.

Нехай у новому навчальному році все вдається легко і просто!


На базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено інструктивно-методичну нараду вчителів трудового навчання (технологій).

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання щодо реалізації методичної проблеми «Формування і розвиток проектно-технологічної та інформаційно-комунікаційної компетентностей засобами особистісно зорієнтованих технологій». У ході роботи обговорено Концепцію «Нова українська школа», опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми, затверджено план роботи районного методичного об’єднання на 2017-2018 навчальний рік.

Учитель трудового навчання Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Перехрест Денис Анатолійович ознайомив присутніх із актуальним напрямком модернізації та інноваційного розвитку освіти – «STEM-освіта».

Керівник районного методичного об’єднання Дерев’янко В’ячеслав Володимирович акцентував увагу колег на змісті оновлених програм для 5-9 класів та особливостях написання календарно-тематичних планів. Проаналізовано результати участі учнів шкіл району у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Вчителі трудового навчання Грицик Ганна Григорівна (Тубільцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Щекочіхіна Віра Володимирівна (Худяківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Чечіль Микола Іванович (Нечаївська ЗОШ І-ІІ ступенів), Бабак Лариса Василівна (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) презентували створені ними цифрові ресурси.

Нехай новий навчальний рік принесе педагогам нові фахові звершення та високі здобутки їх вихованців.

Першого вересня шкільні дзвінки сповістили про початок нового 2017-2018 навчального року!

У всіх навчальних закладах району пройшли урочистості з нагоди Дня знань. Діти, вчителі, а також батьки пройдуть ще один незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до країни Знань.

Бажаємо всім міцного здоров’я, терпіння, підкорення нових вершин, добрих і надійних друзів та здійснення заповітних мрій. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній, і всі бажання стануть реальністю!


Перше вересня – це світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраве осіннє вбрання. Вересень – початок навчального року не тільки в школах, але й у дошкільних навчальних закладах.

У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода групові осередки, ігрові майданчики та територія були прикрашені повітряними кульками, гірляндами квітів, різнокольоровими прапорцями, лунали веселі дитячі пісні. Садочок гостинно зустрічав своїх вихованців. Казкові герої - ведмедик Барні (практичний психолог Ткаченко Л.М.) та лисичка Аліса (прибиральник службових приміщень Лисенко Н.І.) вручали кожному малюку маленькі подаруночки, які були надані благодійним фондом «Сузір’я» (директор - заслужений працівник культури України, член Національної спілки кінематографістів України Деньга О.М.).

Інструктор із фізкультури Дорошенко В.В разом із казковими персонажами провели веселу ранкову гімнастику. Діти завітали до своїх оновлених груп, де їх чекали смачні сніданки, які приготували працівники кухні Космина Н.П., Гончаренко Н.І., Цуканова Т.М.

Після занять на тему: «Усе моє, все зветься Україна» на території дошкільного навчального закладу керівником музичним Цюрою В.М., вихователем - методистом Білик Т.А. та вихователями Дядій Г.М., Ковтун О.А., Єремеєвою Л.М., Бруско О.О., Галицькою А.С., Пасекою І.В. проведено свято «Вас вітає дитячий садок». Тут були і веселі ігри, і цікаві спортивні естафети, і запальні фізхвилинки.

Перше вересня 2017 року назавжди запам’ятається вихованцям та їх батькам!


У м.Кременчук відбувся ХVІ Відкритий фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка». На відкритті демонструвався відеофільм, який був визнаний найкращим у 2016 році (автори – вихованці Черкаської районної станції юних техніків Алхазов Валентин та Горяінова Людмила).

Цього року у фестивалі взяли участь вихованці відеостудії «Джерело» Черкаської районної станції юних техніків у складі Алхазова Валентина та Федоренка Максима, які вибороли перше місце у номінації документально-публіцистичних фільмів та конкурсі бліц-фільмів (керівник гуртка – Павлов Олександр Анатолійович). За визначений час конкурсанти без сторонньої допомоги відзняли, змонтували і подали на розгляд журі репортажний відеофільм.

Учасники фестивалю відвідали свято Вишиванки до Дня Незалежності та Дня Прапора України та побували на гомінкому Сорочинському ярмарку.

Таким цікавим та наповненим відпочинком вихованці завдячують голові ради директорів агропромислової компанії «Маїс» Терещуку Сергію Миколайовичу та його заступнику Руснак Таїсії Григорівні, які опікуються проблемами виховання підростаючого покоління і без допомоги яких участь у фестивалі була б неможливою.

Відеорепортаж про фестиваль дивіться  в новинах на сайтах Черкаської районної станції юних техніків (sut.ck.ua) та с.Мошни (Moshny.ck.ua).

У м.Скадовськ відбувся ХVІ Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, учасниками якого в цьому році були також спортсмени з інших країн світу.

П’ятий раз у фестивалі взяли участь вихованці Черкаської районної станції юних техніків. Під час змагань Шепіль Владислав виборов золото у класі плоских зміїв (керівник гуртка – методист Черкаської районної станції юних техніків Шепіль Володимир Якович).

Дякуємо спонсорам – голові ради директорів агропромислової компанії «Маїс» Терещуку Сергію Миколайовичу та його заступнику Руснак Таїсії Григорівні за сприяння участі у фестивалі!

Перемикач версій