День видався прохолодним і з рвучким вітерцем. Ще й дощик час від часу накрапав. З-за хмар зрідка прозирало лише сонячне проміння. І не дивно, бо ж, як писав І.Дробний, час «вересневої золотої печалі».

19 вересня Бруєвич Віталіна, Ільченко Влада, учениці 9-А класу, та Вакуліна Людмила Миколаївна, вчитель української мови і літератури Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2, відвідали Богуславський НВК, що на Золотоніщині, та взяли активну участь у літературній вітальні Івана Дробного «Добридень, люди».

Богуславці пишаються тим, що на їхній землі народилися М.Максимович, видатний український науковець, перший ректор університету Св. Володимира, та І.Дробний, поет, прозаїк, публіцист, член Спілки письменників України. І саме в цей день відбулося пошанування чистого слова правди поета-земляка.

У теплій привітній атмосфері всі захоплено слухали спогади доньок письменника Світлани й Лесі, його учнів та односельців про те, якою людиною та учителем був Іван Семенович, звідки черпав творче натхнення та про його дружбу з Василем Симоненком.

І, звичайно ж, на цьому заході учні-декламатори читали його вірші, такі, на перший погляд, ясні й прості. А скільки ж у них глибини!

Особливим дарунком для всіх присутніх була пісня на слова І.Дробного «Забутий мамин спів», яку виконали Віталіна Бруєвич та Влада Ільченко.

Літературна вітальня «Добридень, люди» – це яскравий приклад пропагування творчості письменника-земляка, збереження пам’яті та історії рідної Черкащини.

 

 

18 вересня 2019 року 23 вчителі історії ЗЗСО Черкаського району здійснили краєзнавчу експедицію в Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» та провели оглядову екскурсію мисливським замком графа Шувалова в м. Тальне. Мета поїздки - ознайомитися із історичними місцями Черкащини та дібрати краєзнавчий матеріал для використання на уроках історії з метою формування навчально-пізнавальної компетентності учнів.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Чабанюк Владислав Васильович провів оглядову екскурсію музеєм. Учасники мали змогу ознайомитися з найбільшою і Україні трипільською археологічною колекцією, побувати у відтвореній трипільській хаті, посмакувати куліш і трав’яний чай.

Волонтер, член ГО «Замкова вежа» Шевченко Роман Михайлович провів оглядову екскурсію Мисливським замком графа Шувалова в м. Тальне. Присутні пройшли коридорами старого палацу, де проходили зйомки фільму «Чорний Ворон» за мотивами роману Василя Шкляра, піднялися на сторожову вежу й спустилися в підвальні приміщення, де знаходяться підземні виходи в парк.

Учителі мали змогу придбати сувеніри й поповнити навчальні кабінети новими експонатами.

День пройшов у конструктивній і продуктивній атмосфері, а учасники заходу отримали нову інформацію та задоволення від спілкування з непересічними особистостями, які дбають про збереження історії рідного краю.

 

 

 

 

Концепція «Нова українська школа» ставить особливі вимоги до вчителя іноземних мов. Його креативність, комунікативність, мобільність, толерантність мають відповідати запитам здобувачів освіти.

На базі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Червонослобідської сільської ради відбувся майстер-клас сертифікованого викладача CELTA, консультанта-тренера видавництва Express Publishing Ляшко Наталії Олександрівни для слухачів курсів підвищення кваліфікації КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Із метою підвищення якості знань здобувачів освіти, професійної компетенції педагогів, організації методичного супроводу щодо використання навчального посібника «Smiles for Ukraine» (авторів Jenny Dooley, Virginia Evans) експертом проведено демонстраційний урок у 2-А класі за темою «Тварини». Клас працює за освітнім проектом «На крилах успіху» та використовує означений підручник.

Учасники зібрання із захопленням спостерігали за роботою в класі. Тренер доцільно використала наочні засоби навчання, вправно комбінувала основний та допоміжний дидактичний матеріал, застосувала сучасні інформаційні технології навчання. У творчій атмосфері здобувачі освіти активно розповідали про своїх улюбленців, складали вірші, працювали в парах та групах, рахували, грали в ігри, переглядали мультфільм та намагалися інсценізувати власні пісні.

Тож побажаємо нашим учням успіху у вивченні іноземної мови, а вчителям - професійної майстерності, креативності, артистичності, комунікабельності, інформаційно-цифрової компетенції!

      14.09.2019 у с.Мошни (масив Мошногір’я) відбулися змагання  зі спортивного орієнтування для початківців «Софіїна гора - 2019», у яких взяли участь гурти 6 закладів освіти району та туристичного клубу «Альта» районного центру дитячої та юнацької творчості. Під час змагань учасники виборювали перемогу в спортивному орієнтуванні за вибором та у заданому напрямку в особистому та командному заліках. Першість вибороли такі гурти: «Рваний кед» Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (керівник Вовченко О.В.) – І місце; «Мандрівники» Вергунівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (керівник Скуба О.М.) – ІІ місце; «Юні туристи» Хутірського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (керівник Медведенко І.В.) – ІІІ місце.

         Вітаємо переможців та бажаємо нових перемог!

         На базі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти №1 відбувся одноденний тренінг для вчителів 2 класів із упровадження Концепції «Нова українська школа» за темою: «Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO в освітньому просторі початкової школи».

         Тренер із LEGO, методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна наголосила на важливості використання наборів «Шість цеглинок» та LEGO System на уроках у початкових класах.

         Із учасниками тренінгу були проведені вправи, які допомагають розвивати у дітей уміння взаємодіяти в парі, групі, команді; вирішувати проблемні завдання, що впливають на розвиток уваги, пам’яті, концентрації, мислення тощо.

         Особливу увагу тренер Лисенко С.В. приділила LEGO-технології в освітньому процесі під час викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 2 класі.

         Вчителі проявляли активність, креативність та бажання навчатися новому. Методичний захід пройшов у теплій та дружній атмосфері.

 

На базі Черкаської міської реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра» відбулась інструктивно-методична нарада вчителів предмета «Основи здоров’я» на тему: «Формування мотиваційної сфери діяльності вчителя предмета «Основи здоров’я» - ключовий аспект професійного зростання».

Захід був спрямований на підвищення рівня майстерності педагогічних працівників, вирішення проблеми погіршення здоров’я учнів, пов’язаних із відсутністю мотивації до ведення здорового способу життя, сприяння якісного викладання предмету «Основи здоров’я» у закладах загальної середньої освіти шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення здоров’я та дбайливого ставлення до нього.

Головний лікар РОП «Астра» Волощенко Ірина Василівна ознайомила учасників інструктивно-методичної наради з роботою Черкаської міської реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра», реабілітацією дітей з інвалідністю та обмеженими можливостями.

Під час засідання  круглого столу «Професійне здоров’я педагога. Запобігання синдрому вигорання» виступила практичний психолог РОП «Астра», Мисан Наталя Валентинівна, яка розкрила професійні ризики здоров’я вчителів, які підлягають психоемоційному стресу, що приводить до синдрому «професійного вигорання» та надала цінні поради щодо запобігання означеного явища.

Практичний психолог РОП «Астра» Волощенко Вікторія Сергіївна зупинилась на питанні «Співпраця учителя з дітьми. Правила успішної та ефективної комунікації», зосередивши увагу на питанні розвитку таких навичок: уміння вчитись, здатність приймати рішення, бути креативним, учителю підбирати ключ до успішного навчання та виховання дітей, бачити у дитині особистість, підтримувати її таланти, здібності.

Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною та керівником методичного об’єднання Олексенко Світланою Вікторівною, проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності засобами особистісно зорієнтованих технологій».

У рамках інструктивно-методичної наради проведено екскурсію реабілітаційними залами.

 

 

 

 

Відбулося традиційне засідання методичного об’єднання вчителів мистецьких дисциплін на тему: «Діяльність учителів предметів художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти Черкаського району в період розбудови Нової української школи», під час якого учасники проаналізували успіхи та досягнення своїх вихованців в сфері розвитку мистецьких компетентностей, зокрема в щорічному конкурсі «Мистецький дивокрай Черкащини - 2019»; поділилися власним досвідом участі в професійних творчих конкурсах та виставках цифрових ресурсів, «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2019». Педагоги представили власні зернини педагогічного досвіду, які були учасниками Інтернет-семінарів та Інтернет-конференцій протягом 2018-2019 навчального року.

Методист районного методичного кабінету Харитонова Світлана Миколаївна зупинилася на завданнях та перспективах розвитку мистецької педагогічної спільноти району на 2019-2020 навчальний рік, плануванні методичних заходів, особливостях атестації педагогічних працівників предметів мистецького спрямування.

У ході роботи методичного об’єднання району взяли участь методисти із предметів художньо-естетичного циклу Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Лємєшева Наталія Андріївна та Гловацький Сергій Віталійович. У своїх виступах методисти детально зупинилися на особливостях проведення уроків із музичного та образотворчого мистецтва за Новим державним стандартом початкової школи та змінах у викладанні мистецьких дисциплін в основній та старшій школі.

Особливу увагу було приділено проведенню в 2019-2020 навчальному році конкурсу «Учитель року -2020» в номінації: «Образотворче мистецтво», умовам та особливостям проведення.

У підсумку засідання визначено, що роль учителів мистецьких дисциплін у формуванні здобувача освіти Нової української школи є величезною, оскільки вони наділяють кожну дитину гармонією світу, розумінням прекрасного та створюють підґрунтя для розширення світогляду освіченої сучасної людини.    

 

 

 

Молоді педагоги закладів загальної середньої освіти району зустрілися у Червонослобідському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 на своєму першому засіданні Школи молодого вчителя з проблеми: «Моделювання сучасного уроку іноземних мов як шлях підвищення професійної компетенції педагогів».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із нормативними документами щодо роботи педагогів у закладах освіти. У ході роботи вивчено накази Міністерства освіти і науки щодо навчальних програм, підручників, ведення класного журналу, змісту й обсягу домашніх завдань. Ознайомлено педагогів із Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів, Державним стандартом початкової та загальної середньої освіти, Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти: вивчення; викладання, оцінювання тощо.

Під час методичного практикуму керівник Школи молодих учителів Кузькіна Світлана Юріївна навчала молодих колег складати календарно-тематичний план відповідно до програм, правильно вести записи у класному журналі. Досвідчений педагог поділилася своїм досвідом щодо навчання здобувачів освіти читанню, письму, говорінню, аудіюванню, введення нового та закріплення вивченого навчального матеріалу. Крім того, молоді спеціалісти із задоволенням грали у навчальні лексичні та граматичні ігри.

 

         Напередодні навчального року вчителі іноземних мов зібралися на свою традиційну зустріч із проблеми: «Нові підходи до викладання іноземних мов» у 2019-2020 навчальному році.

         Голова районного методичного об’єднання Гаврюшова Людмила Михайлівна проаналізувала роботу за минулий навчальний рік та обговорила з колегами план роботи на новий 2019-2020 навчальний рік.

         Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела практикум-ознайомлення з новими нормативними документами щодо роботи закладів загальної середньої освіти у новому навчальному році та підвела підсумки огляду кабінетів іноземних мов перед початком освітнього процесу.

         Вчитель Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Скринська Людмила Миколаївна проінформувала колег про результати ЗНО 2019 року з англійської мови та детально проаналізувала типові помилки, які допустили випускники.

         Проведено методичний інструктаж щодо ведення шкільної документації та викладання іноземних мов у закладах загальної середньої освіти уконтексті освітніх реформ.

         Під час майстер-класу з проблеми «Нова українська школа: особливості навчання іноземної мови у 1 та 2 класах за підручником «Quick Minds» вчителі обмінялися досвідом і своїми здобутками. Вчитель Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Поденко Оксана Миколаївна детально зупинилася на структурі підручника, дидактичних матеріалах та особливостях роботи зі здобувачами освіти. Вчитель Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зінченко Лариса Миколаївна продемонструвала елементи уроку з аудіювання, а вчитель Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Манько Алєся Сергіївна презентували аудіо та відеододатки.

         Учитель Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Гаврюшова Людмила Михайлівна ознайомила присутніх із навчально-методичним забезпеченням освітнього процесу учнів 2 класу Нової української школи.

         З використанням Інтернет-ресурсів та упровадженням STEM-освіти у закладах загальної середньої освіти ознайомила вчитель Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Кузькіна Світлана Юріївна.

         Обговорено участь педагогів у виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини», конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів, результативну роботу гуртків, факультативів, курсів за вибором, Євроклубів.

         Учителі іноземних мов стали учасниками Всеукраїнської он-лайн веб-конференції Національної Академії педагогічних наук України.

 

         Відбулася зустріч шкільних бібліотекарів за темою: «Робота шкільної бібліотеки у Новій українській школі».

         Голова районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Чернецька Валентина Василівна проаналізувала роботу за 2018-2019 навчальний рік.

         Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна провела практикум із опрацювання нових офіційних нормативних документів щодо роботи закладів освіти та підвела підсумки огляду шкільних бібліотек перед початком навчального року.

         У методичній майстерні бібліотекарі поділилися власним досвідом роботи. Бібліотекар Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ворона Любов Савелівна презентувала методичну розробку «Граючись, вчимося читати», бібліотекар Худяківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Кужим Катерина Миколаївна - «Розвиток творчих здібностей учнів інноваційними засобами бібліотечної роботи», бібліотекар Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – «Нові формати книг та форми їх рекомендації читачам».

         Бібліотекар Леськівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Гуриненко Валентина Миколаївна презентувала електронний посібник «Василь Сухомлинський – наш сучасник, наша історія і наше майбутнє».      Крім того, презентовано методичний збірник «Педагогічний досвід В.Сухомлинського в освітньому просторі Черкаського району» (до 100-річчя з дня народження В.Сухомлинського).

         Шкільних бібліотекарів ознайомлено з особливостями проведення «Місячника шкільних бібліотек» та Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020», номінаціями та критеріями оцінювання.

   Акцентовано увагу на забезпеченні підручниками учасників освітнього процесу.

         У ході зустрічі обговорено план роботи районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2019–2020 навчальний рік.

 

 

 

 

 

Відбулись засідання районних методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії.

За допомогою мультимедійних презентацій методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна, глибоко проаналізувала роботу районних методичних об’єднань протягом 2018-2019 навчального року, проведення ДПА та ЗНО в 9 та 11 класах, готовність кабінетів математики, фізики та інформатики до нового навчального року, підвела підсумки моніторингових досліджень, які були проведені протягом минулого навчального року, ознайомила вчителів-предметників із нормативними документами.

Керівники районних методичних об’єднань ознайомили педагогічних працівників із програмами для учнів старшої школи закладів загальної середньої освіти, інструктивно-методичними листами Міністерства освіти і науки України про вивчення математики, фізики та інформатики в 2019-2020 навчальному році. Протягом секційних засідань учителі взяли участь в обговоренні статей:«Особливості викладання математики у закладах загальної середньої освіти у контексті Нової української школи» (автор: О. М. Козлова, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»); «Основні вектори розвитку фізичної освіти і професіоналізму вчителя» (автор: Северинова А.М., методист лабораторії природничо-математичних дисциплін КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради); «Методичний супровід впровадження інформаційних технологій в освіті» (автори: Шемшур В.М., завідувач лабораторії-центру інформаційних технологій КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»; Б.С.Безпоясний, методист лабораторії-центру).

Під час зустрічі із Завадським Ігорем Олександровичем, викладачем факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка, вчителі інформатики розглянули питання «Особливості та навчально–методичне забезпечення вивчення інформатики в 2019-2020 навчальному році» та були ознайомлені із авторськими онлайновими підручниками і робочими зошитами, які можна використовувати під час освітнього процесу.

На засіданнях були підведені підсумки щодо участі в  XXІV обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2019», презентовані найкращі навчально-методичні посібники та електронні посібники.

Педагоги обговорили плани робіт районних методичних об’єднань, визначили науково-методичні проблеми та пріоритетні завдання на 2019-2020 навчальний рік, взяли участь в онлайн-анкетуванні.

Секційні засідання педагогічних працівників пройшли активно, цікаво та змістовно. Кожне фахове об’єднання вчителів розглянуло свої специфічні проблеми, виробило конструктивні пропозиції та поради.

Бажаємо творчих успіхів у новому навчальному році!!!

 

Відбулося традиційне засідання методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району. В ході роботи засідання працівники психологічної служби відзвітували про свої професійні успіхи в 2018-2019 навчальному році: перемога авторської програми соціального педагога Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Константинової Лесі Миколаївни в ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу «Нові технології в новій школі»; успіхи творчих груп практичних психологів та соціальних педагогів району в обласних конкурсах цифрових ресурсів та «Інноваційний пошук освітян Черкащини - 2019» КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР».

Під час засідання працівники поділилися своїми надбаннями за минулий навчальний рік: участь у тренінгах із упровадження програми «Основи сім`ї», навчання із основ створення Служби порозуміння в закладах освіти, розвитковий тренінг із упровадження арт-терапії в практиці закладів дошкільної освіти, ознайомлювальний тренінг із участі в проекті «Healthy School» закладів освіти.

У ході роботи розглянуто актуальні напрями фахової діяльності в 2019-2020 навчальному році, а саме: створення комфортних психологічних умов для здобувачів освіти 1-2 класів Нової української школи; профілактика негативних суспільних явищ в житті дитини; недопущення випадків насильства в шкільному середовищі та профілактика домашнього насильства, булінгу; фаховий супровід дітей, родин учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб; підвищення психологічної компетентності педагогічних працівників та батьків.

Отже, діяльність психологічної служби в умовах розбудови Нової української школи та збереження психічного та соціального здоров’я всіх учасників освітнього процесу є ключовим завданням практичних психологів та соціальних педагогів у 2019-2020 навчальному році.

 

 

 

Напередодні нового навчального року проведено інформаційно-методичні наради для вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін Черкаського району. 49 українських філологів, 30 учителів зарубіжної літератури, 28 педагогів-істориків узяли участь у цих заходах. Підбито підсумки минулого навчального року, нагороджено переможців Конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів, обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», вручено сертифікати за участь в інтернет-семінарах, подяки за підготовку районних заходів. Керівники районних методичних об’єднань визначили основні завдання роботи в новому навчальному році.

Перед учителями суспільно-гуманітарних дисциплін виступила методист КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ЧОР» Степанова Наталія Михайлівна й окреслила шляхи реалізації мети шкільної історичної освіти.

Учителі-предметники презентували власний педагогічний досвід, продемонстрували електронні посібники, авторські відеофільми, інтерактивні ігри тощо.

Спілкування пройшло в діловій дружній атмосфері, дало змогу отримати корисну інформацію, запозичити передовий педагогічний досвід, сприяло залученню педагогів району й ОТГ до спільної діяльності й професійного зростання вчителів.

 

 

 

У сесійній залі Черкаської районної ради проведено інструктивно-методичну нараду вчителів трудового навчання (технологій).

Методист трудового навчання КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної рад» Кондратюк Сергій Юрійович ознайомив присутніх із особливостями проведення всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання та організацією гурткової роботи з трудового навчання.                    

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання над реалізацією методичної проблеми: «Формування і розвиток проектно-технологічної та інформаційно-комунікаційної компетентностей засобами особистісно зорієнтованих технологій». Опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми, затверджено план роботи районних методичних об’єднань на 2019-2020 навчальний рік.

Керівник районного методичного об’єднання, вчитель трудового навчання Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дерев’янко В’ячеслав Володимирович ознайомив присутніх із листом МОН України від 01.07.2019 № 1/11-5966 «Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2019-2020 навчальному році».

Вчитель трудового навчання Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Бабак Лариса Василівна ознайомила із особливостями проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та підготовкою учнів до них.

Керівник творчої групи Оріховська Людмила Миколаївна, вчитель Вергунівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, презентувала створений цифровий ресурс відео-майстер-класів із теми: «Виготовлення об’єктів праці»; вчитель Руськополянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Михійко Олександр Юрійович – цифровий ресурс «Декоративна тарілка», вчитель Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Деревʼянко Вʼячеслав Володимирович – методичний посібник: «Розвиток творчих здібностей та формування ключових компетентностей учнів на уроках трудового навчання».

Вчитель Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ковтун Валентина Леонідівна познайомила учасників із використання Інтернет-сервісів у роботі вчителів трудового навчання.

Нехай новий навчальний рік принесе педагогам нові фахові звершення та високі здобутки їх вихованців.

 

 

 

Напередодні нового навчального року на базі Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 проведено інструктивно-методичні наради вчителів біології, природознавства, географії та хімії.

Методист районного методичного кабінету Діхтяр Тамара Василівна проаналізувала роботу районних методичних об’єднань учителів природознавства, біології, екології, хімії над реалізацією методичної проблеми: «Формування ключових компетентностей у вчителів та учнів при викладанні біології, хімії шляхом особистісно орієнтованих технологій»; географії – над реалізацією методичної проблеми: «Формування географічних компетенцій школярів у контексті національно-патріотичного виховання». Опрацьовано нормативні документи, нові навчальні програми, затверджено план роботи районних методичних об’єднань на 2019-2020 навчальний рік.

Учитель біології Руськополянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Ткаченко Людмила Володимирівна, вчитель географії Руськополянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Гладун Валентина Олексіївна, вчитель географії Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Середенко Людмила Іванівна, вчитель хімії Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Шупліна Оксана Олександрівна проаналізували тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання з відповідних предметів.

Учитель біології Байбузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Стадник Лідія Михайлівна, голова районного МО вчителів біології Носаєва Ірина Петрівна, голова районного МО вчителів географії Тарасенко Зоя Віталіївна, голова районного МО вчителів хімії Павлова Олена Дмитрівна опрацювали із членами МО методичні рекомендації щодо викладання природознавства, біології, екології, географії, хімії у 2019-2020 навчальному році, а також познайомили із особливостями навчальних програм для 11 класу.

Із завданнями ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад ознайомили присутніх вчителі Скорик Світлана Петрівна (Хутірський ЗЗСО І-ІІІ ступенів), Віроцька Людмила Михайлівна (Шелепуська ЗОШ І-ІІІ ступенів) та Підкошена Ольга Василівна (Руськополянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2). Вчитель хімії Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Шупліна Оксана Олександрівна поділилася враженнями від участі у роботі експертної комісії із визначення прохідного балу з хімії.

Учитель хімії Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шаповал Зоя Миколаївна ознайомила присутніх із використанням скрайбінгу, інфографіки та інтелектуальних карт на уроках хімії.

У ході роботи проаналізовано результати ДПА у формі ЗНО та ЗНО-2019 із біології, географії та хімії, окреслено шляхи підвищення результативності навчальних досягнень учнів та належної підготовки до викладання означених предметів.

Нехай новий навчальний рік принесе педагогам нові фахові звершення та високі здобутки їх вихованців.

На базі Черкаської міської центральної бібліотеки імені Лесі Українки  відбулась інструктивно-методична нарада вихователів груп подовженого дня.

Методистом районного методичного кабінету відділу освіти Михайленко Лідією Євгенівною та керівником районного методичного об’єднання Попко Олександрою Анатоліївною проаналізовано роботу районного методичного об’єднання за минулий навчальний рік, яке працювало над реалізацією проблеми: «Гармонійне поєднання навчання і виховання засобами новітніх технологій». Акцентовано увагу на  завданнях відповідно до Порядку створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти, зокрема забезпечення сучасної якості навчання та виховання, зміцнення розумового, фізичного, соціального та естетичного розвитку дітей.

Педагоги обговорили законодавчі та нормативні документи з питань організації роботи груп  подовженого дня, зокрема лист МОН України «Щодо функціонування груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти» від 05.09.2014 № 1/9-446, лист МОН України від 18.07.2013 № 1/9-503 «Про використання інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» та інші.

У ході роботи презентовано серії цифрових ресурсів у рамках обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини» за темою: «Нестандартні форми роботи в організації режимних моментів у групі подовженого дня» (вихователь Вергунівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Червонослобідської сільської ради Попко Олександра Анатоліївна),  методичні посібники «Роль методу проектів у процесі розвитку пізнавальних та комунікативних компетентностей молодших школярів у групі подовженого дня» (вихователь Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанківської сільської ради Фесенко Наталія Іванівна), «Реалізація особистісно орієнтованого підходу до учнів в умовах роботи групи подовженого дня» (вихователь Руськополянського  закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Руськополянської сільської ради Дяченко Марина Григорівна).

Учасники інструктивно-методичної наради були ознайомлені  з роботою Черкаської міської центральної бібліотеки імені Лесі Українки, її успіхами та досягненнями, переглянули презентації «Світ нових можливостей», «Робота з молодшими школярами в групі подовженого дня», інноваційними формами роботи, масовими заходами, проведених в бібліотеці ім. Лесі Українки.

Інструктивно-методична нарада  відбулась в атмосфері педагогічної єдності та розуміння.

 

 

 

      В усіх закладах загальної середньої освіти району пролунав дзвінок, який сповістив про початок нового 2019-2020 навчального року. Особливо хвилююче це свято для маленьких першокласників, які несміливо переступили шкільний поріг, вперше сіли за парту і почули настанови першого вчителя. Хвилюючий він і для майбутніх випускників, адже попереду – зовнішнє незалежне оцінювання, вибір життєвої стежинки.

      Бажаємо дітям, батькам, педагогам вдалого навчального року, вагомих здобутків, високих досягнень, цікавого дозвілля під мирним небом України!

 

 

 

30 серпня 2019 року в Будинку культури села Хацьки відбулася серпнева конференція освітян Черкаського району. У роботі конференції взяли участь депутат Черкаської обласної ради Яріш Анатолій Анатолійович, заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович, голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович, голова райкому профспілки працівників освіти Рябчич Людмила Володимирівна, представники об’єднаних територіальних громад, засоби масової інформації. 

Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна виступила із доповіддю «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2018 – 2019 навчальному році та завдання на 2019 – 2020 навчальний рік». Змістовними та актуальними були виступи завідувача дошкільного навчального закладу «Яблунька» села Степанки Степанківської сільської ради Семенюк Алли Сергіївни, вчителя початкових класів Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Червонослобідської сільської ради Бережної Наталії Григорівни.

Освітянська родина поповнилася 11 молодими спеціалістами, які розпочнуть свою діяльність із вересня 2019 року. Їм вручено вітальні листівки та подарунки. Ще 10 педагогів за сумлінну працю в галузі освіти, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, виховання свідомих громадян української держави нагороджено Почесною грамотою Черкаської районної ради та Черкаської районної державної адміністрації, 52 педагоги отримали Дипломи Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти Черкаської обласної ради» за перемогу в обласній виставці «Інноваційний пошук Черкащини – 2019».

Учасників конференції привітали голова Степанківської ОТГ Чекаленко Ігор Миколайович та начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Степанківської сільської радиКулик Яна Олегівна.

Для всіх присутніх звучали музичні вітання з новим навчальним роком та працювали фотозони, щоб запам’ятався цей день назавжди.

Перемикач версій